Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 163 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Jenda píše:
Na parkovišti u smyčky Jírovcova se objevily dvě unimo buňky....
A už se kope... Zde bude nejspíše budoucí nástupní zastávka Jírovcova.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Na parkovišti u smyčky Jírovcova se objevily dvě unimo buňky. Tak soudím, že asi začíná přestavba smyčky trolejbusů. Uvidíme, zda se tam tedy bude něco dít. :)
Pokud něco zjistím, budu ihned informovat. biggrin

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Ano, táhli to přes maliňák, Rooseveltovou do maštale biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7289
27 úno 2010 07:40
Doufám, že kolem divadla...


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
1920 prave odtahovana kačenou 1708 z Lesne

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
goldfinger píše:
Bylo by fajn, kdyby se aspoň pro NAD zprůjezdnila MH od DN na Příkop. Jestli jsou už hotové sítě, tak obnova komunikace tak dlouho netrvá. A s poslední vrstvou se dá počkat až na finále.

Nechal bych to jak to je. Jakmile někam pustíš NAD, hned se ti tam budou s*rát IGK a pak tam musíš kontrolovat a pokutovat a čekat, že místo se může stát i neprůjezdným...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miky: jak nečekané, bo se tu pracuje (bohužel) velmi ležérně. :-?


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Bylo by fajn, kdyby se aspoň pro NAD zprůjezdnila MH od DN na Příkop. Jestli jsou už hotové sítě, tak obnova komunikace tak dlouho netrvá. A s poslední vrstvou se dá počkat až na finále.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Lipová - u vrátnice vykolejení 1039. Více nevím.


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Oproti tomu by ale výluka na Milady Horákové možná mohla skončit dřív.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Výluka na Vaňkově náměstí byla v tichosti prodloužena do 17. 11.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ani ve smyčce Přístaviště nebyl vyvěšen JŘ linky X nebo nějaké info o výluce, no mini ELPy na trati z Bystrce byly pro jistotu radši vypnuty nebo se jen hájili nápisem ZKUŠEBNÍ PROVOZ (zrovna na Stránského, kde má ten ELP asi největší potenciál)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Výluka na Cejlu: přestupoval jsem na Maliňáku z ax-2 na d-4 a neviděl jsem žádné info o výluce, ani výlukové JŘ. Byť to bylo jen krátkodobé, nějaké informace by se hodily. Teď už je to samozřejmě jedno, ale tohle se DP nepovedlo. :-k


Offline
Uživatelský avatar

627
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Yakuzza: Pravděpodobně se autobusy z NAD x12 po skončení výluky v Komárově využily na NAD x6 při večerní výluce v centru


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Mohu se zeptat, proč má výluková linka x6 kurzy 0125x?
(Aspoň teď večer, nevím, jestli i přes den.)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Duš: A další vážnější bouchanec byl u Maloměřického mostu. Zásahovali tam hasiči, záchranka a kdo ví co ještě.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
Jura píše:
Teđ opět dispečink hlásil do vozů a to že se v těch kolonach stala nějaká vážná nehoda.

prvně se stala vážná nehoda v tubusu Husovického tunelu, pak tam někde bouchla ta voda a potom se to začlo sukovat v kolonách ...


Offline
Uživatelský avatar

2626
13 črc 2009 13:42
Dispečink to hlásil do vozů..


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podle webu DPMB došlo na Tomkáči k havárii vodovodního řadu. Uzavřený je i Husovický tunel.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Po tom, co provedli úpravu, tak jsem potřeboval přejít od obchodního centra přejít na ulici Rokycanovu. Docházím na přechod tramvaje, svítí zelený panáček, dojdu na 5 m k přechodu, rozsvítí se červený panáček, podívám se vlevo, přijíždí tramvaj, ale zastavuje u návěstidla, podívám se vpřed, rozsvítil se zelený panáček na přechodu přes silnici. Podívám se vpravo, dojíždí tramvaj a zastavuje na signál stát. Otočím hlavu opět vpřed, kde právě se rozsvítil červený panáček přes silnici. Po několika vteřinách svítí zelený panáček na přechodu přes tramvaj. Přejdu a popojdu k silnici, po nějaké sekundě mi za zády projedou 3 tramvaje (2 od SO, 1 na SO), ale na přechodu přes silnici svítí červený panáček. Nevím, zda to tak funguje stále, ale cca před měsícem a něco to pořádně rozdrbali


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tak koukám na gúgl mapy a uspořádání je, jak se před dávnem (kdy jsem trávil civilku v blízkém Elpise) předělalo. Plán SSZ by měl být takový, že pokud nejede šalina, tak přes glajzy je zelená. Když si šalina poptá zelenou, tak chodci mají (pochopitelně) přes glajzy STOP a auta směr centrum taky červenou. Směrem k Gajdošce zůstává pro auta zelená a chodci tudíž do půlky silnice od kolejí (k středovému dělícímu pásu) zelenou a na druhé půlce červená. Samozřejmě funguje poptávka pro chodce, kdy auta stojí a chodci jdou. Přes glajzy je pro ně taky zelená.
Možný problém může nastat, když chodci si poptají zelenou a v tom okamžiku přijíždí šalina. To si pak chodec spěchající pro levná kuřata k Bertíkovi nebo na škopek do Svitavy a vyhybající se zábradlí toho červeného panáčka a ze zadu přijíždějící šaliny nemusí všimnout. A bum je na spadnutí...
Nic lepšího na té křižovatce se vymyslet nedá, jedině tam postavit výběrčího pokut nebo nalepit pár odstrašujících fotek, jak dopadne srážka železného oře s měkkou tkání a že ta tkáň má šanci na sukcess z boje limitně blížící se nule.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nevím, jak je plán SSZ, ale stav bývalý byl dle mého pozorování na přechodu: červená na přechodě kolejí jen, když tramvaj signál volno. Dnešní stav, nebyla-li tento týden změna, tramvaj signál stůj a chodci červená, tak je možné, že to někoho láká vejít na přechod na červenou, aby nemusel čekat celý cyklus na přechodu přes silnici


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Dokud ten přechod přes koleje byl v jedné linii s přechodem přes čtyřpruh, tak to zavánělo problémem. Ale od doby, co se přechod přes koleje posunul pár metrů směrem ke smyčce a instalovalo zábradlí, tak už to takový problém není . Protože, když byla zelená na silnici, tak byla červená na kolejích a naopak. Když jela šalina, byla červená pro auta směr Bubeníčkova a červená pro chodce přes koleje ale taky zelená pro chodce na polovině silnice směrem k tomu nákupáku. Tudíž chodec od Filipínské měl zelenou přes 1/2 silnice, ale červenou přes glajzy. A spoustu lidí si to neuvědomovalo.
Už jsem tudy dlouho nešel, tak nevím, jestli se uspořádání nezměnilo. Spíš nee a sražený chodec buď šrajdal na červenou nebo si zkracoval cestu kudy neměl. Pak je to jeho problém...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Rez - nechci tvrdit, že kolizi chodce s tramvají má na svědomí úprava SSZ, ale nedávno jsem tuto kritizoval
J*M* 07 zář 2014 píše:
Již několik dní tu pátrám, kam zařadit příspěvek o plánu SSZ křižovatek (tedy spíš odbočení tramvaje na samostatné těleso a přechodu pro chodce) a snad sem (nechci zakládat nové téma).
Za posledních cca 10 dní jsem byl nucen vícekrát použít přechod mezi nákupním centrem Svitava a Židenicemi přes ulici Bubeníčkovu. Někdy před 14 dni dostalo toto místo nový plán světelné křižovatky. Nevím proč, ale z mého pohledu předchozí plán byl oproti dnešnímu poměrně vyhovující, kolony aut od Svatoplukovy a od Zábrdovic jen výjimečně, stojící tramvaj jednou za uherský měsíc, chodcům nenajížděly IGK na paty. Dnes kolony aut z obou stran téměř stále (větší od Svatoplukovy, kde červená i v době, kdy by být nemusila), tramvaje stojící stále z obou stran (někdy i 2 vlaky za sebou), chodci téměř nemají nárok ulici přejít najednou (zvláště ze strany od střediska Svitavy).
Zajímalo by mě, jak se tato změna plánu SSZ podepisuje do dodržování JŘ tramvají, zda již byla podána stížnost na dispečink a zda bylo nějak vedením DP řešeno
I když pravděpodobně se později úpravami na okolních SSZ trochu zlepšilo, ale stejně mi to připadá jako krok k horšímu (hlavně pro chodce a tramvaje)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
problem je, ze chodci lezou pod vozidla vsude, prechod neprechod, cervena ci zelena, zadny stres, na Mendlaku nebo na Stare osade si mysli, ze maji vsude absoltni prednost, vubec se nedivaji zda neco jede...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 01 říj 2024 17:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]