Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 347 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Zlaťák mne s odkazem předběhl, tak napíši jen svůj komentář.

Podle mne docela nesmysl. Buď tam dát tramvaj z Osové nebo lanovku. Ale oboje? To by musela alespoň jezdit nějaká linka Česká - Pisárky, protože na nádraží to bude lepší přímo tramvají přes Osovou a směr Česká nikdo nepůjde kus na lanovku, pak z lanovky na tramvaj, tramvají na Mendlák a odtud na Českou a případně dále.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Pisárky s bohunickým kampusem spojí do čtyř let lanovka provozovaná DPMB.

Neblíží se náhodou volby? ](*,)


Offline
147
20 lis 2006 13:21
Brno
Možná http://www.b-tv.cz/profese.html, ale v archivu žádný díl související s Medlánkami myslím dostupný není.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Mám takový neurčitý dotaz, nevím, jestli mě s ním nepošlete do háje. Před pár lety býval v nějaké brněnské kabelové televizi program, kde představovali jednotlivé profese. A jeden díl byl točen i ve vozovně Medlánky. Bohužel si nevzpomenu co to bylo za televizi, ani jak se ten program jmenoval. Nevíte někdo?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Když jste oba tajemní jak hrad v Karpatech, tak se nedivte, že si nerozumíte... Pochopil jsem, že osoba, o které mluví P.Haluza, byl Jan Křapa. Tomu by letos skutečně bylo 88 let, ale o tom, že již nežije, mluvila v Šalině z července 2009 paní Černocká:
Mým vedoucím, spolupracovníkem a učitelem byl dnes už zesnulý Jan Křapa, který byl - ovšem mnohem později - také mým předchůdcem, hlasatelem v prostředcích městské dopravy.
O kom mluví J*M* netuším.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak to pak asi mluvíme každý o někom jiném. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Pan kolega bez kalkulačky je jak bez ruky, já to v hlavě odečetl a zjistil, že je to necelých 68.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V 88 letech? No, nevím.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
I přes to všechno zde nanesené, stále se mi to vše o soutěži na hlášení zdá jen jako humbuk. Aby nakonec bez soutěže se DP nevrátil k osvědčenému, osobě, která již hlášení namlouvala v době, kdy v DP dělala jistého vedoucího (později se dostala v DP hodně vysoko a dnes si užívá důchodu) a která si přilepšení k důchodu možná nenechá ujít


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jasně, osobní čest je moc pěkná věc, ale není to něco, na co by stálo za to se spoléhat... Navíc, nikde není řečeno, z čeho sestává ono "donahrávání" slov - nikdo pak ani autorovi nezaručí, že po něm DP nebude naschvál chtít nahrát během oněch tří měsíců celý slovník spisovné češtiny.

Snažím se spíš poukázat na to, že v té smlouvě to prostě není ani zdaleka ideální, ani z pohledu DP, ani z pohledu případného zájemce.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Tin píše:
nebude to ale také otázka osobní prestiže? Když už by můj hlas poslouchalo celé Brno, snad bych si ten den ročně na domluvení našel.
Navíc, kdyby se o osobě XY proslechlo, že si jen tak vypovídává dlouhodobé smlouvy, nemusela by se dočkat role v nekonečném seriálu.
Naprostý souhlas, přesně toto jsem zde chtěl napsat. :) Osobně jsem velmi zvědavý na ukázky, o kterých budeme hlasovat. Také by se s novým hlášením mohla konečně vyladit hlasitost ve vozech, někde je sotva hlášení slyšet a to i ve vozech stejného typu (typicky 21 Tr).

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
nebude to ale také otázka osobní prestiže? Když už by můj hlas poslouchalo celé Brno, snad bych si ten den ročně na domluvení našel.
Navíc, kdyby se o osobě XY proslechlo, že si jen tak vypovídává dlouhodobé smlouvy, nemusela by se dočkat role v nekonečném seriálu.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, tak ono to nemusí být nutně jenom o tom, „obechcat“ DP. Pokud zůstaneme u toho příkladu studenta JAMU, tak ono se může stát, že i díky namlouvání hlášení v Brně, zaujme nějakou televizi, která mu dá roli v seriálu, jenže ten se natáčí v Praze a najednou bude takovému člověku smlouva s DPMB na obtíž a vypoví ji a DP je zase na začátku.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tak trochu doufám, že alespoň některým lítá hlavou i něco jiného, než jak podnik nejlépe "obechcat"...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Souhlas s penem.

Edo, co tam spíš vidím za nebezpečí, že smlouva má výpovědní dobu tři měsíce. Pokud to namluví student JAMU a stane se z něj profík, dá se čekat, že za pár let tuto smlouvu vypoví, protože se mu to prostě nevyplatí. A pak bude mít DPMB na výběr:
- nahrávat všechno znovu, jakože těch 20 000 nebudou plné náklady, distribuovat kompletní sadu nahrávek určitě chce také netriviální množství práce + pronájem studia a techniky na nahrání + úprava záznamů - vůbec bych se nedivil, kdyby reálné náklady šly do statisíců. Navíc umělec reálně bude mít po zdanění hrubým odhadem tak 14 000.
- vypsat novou smlouvu, a jsme zase tam kde jsme teď.
- jako bonus, pokud dobře vidím v té smlouvě, DP si nevyhrazuje možnost tu soutěž zrušit ve chvíli, kdy by se mu ničí výsledky nelíbily, v jakékoliv fázi. Pak je to imho soudně napadnutelné od účastníků.

Osobně bych umělci doporučil shrábnout úvodní honorář, vypovědět smlouvu a počkat, s čím přijde DP, příp. si říct aspoň 20 000 za rok. DP by se to pořád relativně vyplatilo oproti absolvování celého kolečka nanovo. Navíc, kdyby to vyhlašovali za půl roku znovu, dá se očekávat, že by z toho byla docela mediální blamáž, což si nikdo z vrcholných představitelů na triko určitě nevezme. Jinými slovy - ten, kdo to namluví, bude mít pak DP podle mě docela v hrsti.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Tak jistě, JAMU je jistá devíza Brna a je pravda, že pro začínajícího herce to může být i určitá forma prestiže, kdy pak může při ucházení se o práci říkat: „můj hlas poslouchá celé Brno“ biggrin Pak mě taky napadl případ bývalých rozhlasáků či televizáků, tedy někdo, jako byla paní Černocká, pro koho to může být zajímavé přilepšení k důchodu.
Ale nevím, jestli DP bude ochotný soutěž zrušit. DP asi bude chtít mít ten hlas do konce roku, kdy se mění jízdní řády, pro případ přejmenovávání zastávek. Ale třeba má DP nějaký záložní plán pro případ, že by soutěž selhala.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ok, věděl jsi víc, než já :-) Já zase slyšel o té motivaci a propagaci...
Přes všechno ale věřím tomu, že pokud se nepřihlásí nikdo použitelný, tak DPMB nebude váhat a soutěž zruší.
Myslím si ale, že se to nestane. Existuje například spousta studentů JAMU, kteří mají vynikající hlas, jsou schopni to udělat velmi levně a laik nepozná, že nejde o (hotového) profesionála.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jenže ten profík do toho za tuhle cenu prostě nepůjde. Například dabéři berou průměrně 1 000 Kč za hodinu. Pravda, v Brně to asi bude méně, ale i tak, průměrný dabér dokáže vydělat 20 000 za dva až tři dny. Namlouvání všech zastávek v Brně a dalších textů, které si DPMB vymyslí, bude určitě práce na několik dnů, možná i týdnů, během kterých dabér prakticky nemůže dabovat a přichází o normální honorář. K tomu dostane dalších 5 000 ročně za to, že musí být v pozoru a naklusat, kdykoliv si DP usmyslí a opět přichází o honoráře za dabing. To je tedy příklad konkrétně dabérů, ale předpokládám, že ostatní profesionálové to nebudou mít příliš odlišné. Prostě DPMB se chce zviditelnit a zároveň ušetřit, ale bohužel na nesprávném místě. Ještě si Edo myslíš, že o tom nic nevím?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ok, máš pravdu. Nicméně v hodnotících kritériích to není. Takže pokud se přihlásí nějaký profík, tak mu DP může dát přednost.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Eda píše:
...V zadání se nikde o penězích nemluví...

viz "Obchodní podmínky - vzor smlouvy"
Citace:
IV. Odměna
1. Za pořízení zvukového záznamu základního souboru náleží zhotoviteli odměna ve výši 20.000,- Kč.
2. Za pořízení dalšího doplňujícího zvukového záznamu náleží zhotoviteli odměna ve výši 5.000,- Kč/ročně, a to až do ukončení této smlouvy. Tato odměna bude poskytována bez ohledu na počet slov a četnost dalších zvukových záznamů pořízených v průběhu roku.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Furt lepší amatér z ulici, kterej umí aspoň trochu normálně mluvit než ta hrůza v Jihlavě a Chomutově.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
peno píše:
Ještě se s dovolením vrátím k té soutěži o hlášení. Tady je reportáž na toto téma z nedělních Událostí: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... hlas-v-mhd
Musím říct, že když v té reportáži vidím toho šestnáctiletého šotouše, otvírá se mi kudla v kapse. Musím souhlasit s tím, co tu někteří napsali přede mnou, tady jde o prestiž města (a možná i celého kraje, pokud se stejný hlas dostane i do autobusů IDS JMK, jako se to povedlo paní Černocké) a do toho by se neměli tahat amatéři z ulice. DPMB měl oslovit profesionály z televize, rozhlasu, divadla, dabingu a pod., prostě lidi, kteří se hlasovým projevem živí. Ale DPMB holt chce ušetřit a ví, že za to co nabízí, do toho žádný profesionál nepůjde. A tak bude holt Brno v dopravních prostředcích reprezentovat nějaký levný amatér. Ach jo.
Navíc je tu ještě jeden problém, na který nikdo nepoukázal, tedy že MP3 přehrávaná v klidu domova prostě nezní stejně, jako v hlučné Karose. Takže zvuky puštěné někde na Facebooku neřeknou nic o tom, jak to bude znít v terénu. A to si prostě ta většina hlasujících na Facebooku také neuvědomí.

Mě zase zvedá ze židle to, když někdo ostře nadává na něco, o čem ví prd :-)

Copak ty znáš skutečnou motivaci, proč to DPMB udělal takto? Vždyť i z široce otevřeného tendru může vyjít nejlíp drahý profesionál. V zadání se nikde o penězích nemluví.

Z mého pohledu to DPMB udělal skvěle. O tom výběrovém řízení mluví celé Brno a spousta lidí to dokonce i půjde zkusit. Tolik tady ani nejde o to samotné výběrové řízení, ale o ukázání vlídné tváře, popularizaci a propagaci. Jsem rád, že DPMB takové věci dělá a myslím, že dost lidí to oceňuje se mnou :-)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Fafner: plne s tebou souhlasim, sam su zvedavej koho vyberou.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Hlavně ten chlapec neumí mluvit... Já vím, já to taky neumím, ale už v tomhle záznamu bylo v tom hlase slyšet tolik věcí, co tam nepatří...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ještě se s dovolením vrátím k té soutěži o hlášení. Tady je reportáž na toto téma z nedělních Událostí: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... hlas-v-mhd
Musím říct, že když v té reportáži vidím toho šestnáctiletého šotouše, otvírá se mi kudla v kapse. Musím souhlasit s tím, co tu někteří napsali přede mnou, tady jde o prestiž města (a možná i celého kraje, pokud se stejný hlas dostane i do autobusů IDS JMK, jako se to povedlo paní Černocké) a do toho by se neměli tahat amatéři z ulice. DPMB měl oslovit profesionály z televize, rozhlasu, divadla, dabingu a pod., prostě lidi, kteří se hlasovým projevem živí. Ale DPMB holt chce ušetřit a ví, že za to co nabízí, do toho žádný profesionál nepůjde. A tak bude holt Brno v dopravních prostředcích reprezentovat nějaký levný amatér. Ach jo.
Navíc je tu ještě jeden problém, na který nikdo nepoukázal, tedy že MP3 přehrávaná v klidu domova prostě nezní stejně, jako v hlučné Karose. Takže zvuky puštěné někde na Facebooku neřeknou nic o tom, jak to bude znít v terénu. A to si prostě ta většina hlasujících na Facebooku také neuvědomí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 říj 2024 10:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]