Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 229 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Mouka: toto vždy potěší, měli mu naúčtovat i výjezd policie a dispečinku, projít všechny vozy zda se někde nenachází stejné Tagy či nápisi a měl to očistit vše, také bych mu dal zaplatit zpoždění 20 minut, příště by si to rozmyslel.


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Špatná zpráva z Bratislavy: http://www.cas.sk/clanok/292513/tazka-nehoda-autobusu-medzi-svatym-jurom-a-bratislavou-vodic-52-je-mrtvy-zene-amputovalo-ruku.html


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Dobrá zpráva z Bratislavy. Je pěkné vidět, že se najdou slušní lidé, kterým není lhostejné, co se děje kolem nich.


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Nemuselo se nic stát, třeba byla v Brně nějaká delegace. Tu a tam se jede někdo "pozdravit," není to nic neobvyklého.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
http://seznam-autobusu.cz/vuz/26360

Nevím, kam napsat, ale toto vozidlo jsem včera okolo 16:20 spatřil u zastávky Branka. Nevíte, co kde se tam vzalo? Loga a RZ má stejné.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Laicky řečeno, dostavěli odbočku u Mostu mládeže ze stávající do stávající trati a zavedli tudy linku z Dubiny do Výškovic, která se dle ohlasů obyvatelstva velice zamlouvá.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Je to i nová trať, která má však jen několik metrů. Propojuje stávající tratě.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Trať nebo linka? Ty píšeš o trati, článek o lince...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Nová tramvajová trať v Ostravě.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
20. září (10-16h) bude DOD DPP a to v garáži a depu Kačerov a ve vozovně Pankrác.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
V sobotu 13.9. také proběhne DOD v Ostravě ve vozovně Poruba a v Ústředních dílnách Martinov.
Dá se to spojit i s návštěvou Dne Radegasta, který probíhá ve zmíněný den nedaleko od Ostravy (parní vlak až do areálu pivovaru).

V sobotu 20.9. proběhnou v Třebíči oslavy výročí MHD. Tento den bude jezdit MHD zdarma.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Zde je oficiální pozvánka (v němčině).

Richie: Otevírá se ve zcela jiném konceptu.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Slavnostní otevření? Tam přece dávno muzeum je... Oni ho nějak předělávali?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
V sobotu 13.9. proběhne slavnostní otevření tramvajového muzea ve Vídni. Jízdné MHD bude zdarma. Samozřejmě to nic nemění na tom, že 11. října bude klasický Tramwaytag.

V neděli 14.9. se koná DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v depu Monumentenhalle v Berlíně.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Pro ty lidi tam ale zjevně mimo mísu není a my to tady asi těžko posoudíme, že? :-k Tak se prostě ozvali - každý může. Pak už je to na posouzení odpovědných, je-li jejich požadavek opodstatněný. A to, že si jiní zvykli, jim může být víte kde...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Pokud to porovnávám s přechodem na Heršpické, tak hluk není nikterak významný, že by okolní obyvatelstvo nadměrně rušil a překračoval hlukové limity. Spíš jde o, jak říká kolega J*M*, o nový zvuk a lidé si na změny špatně zvykají.
A argument, že žádný nevidomý se tam nevyskytuje je hodně mimo mísu. To je stejné, jako bychom rušení nočního osvětlení vysvětlovali argumentem, že lidi v noci spí a na ulici se tudíž svítit nemusí... hlavoudozdi

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
mh píše:
... Aby to člověk dokázal objektivně posoudit, musel by si to jít poslechnout přímo na místo a zjistit, kdo má reálně zlé sny..

Objektivně nevím, ze subjektivního posouzení bych mohl konstatovat - je potřeba si na nové zvuky zvyknout. Kdysi dávno cca 30 m od mé postele jezdily vlaky po železném mostě, díky zvyku to člověka nebudilo, vlaky přestaly jezdit, člověku to vadilo - když vlak neprojel, tak to člověka vzbudilo a dokud si nezvykl, že už jezdit nebude, tak ho budil každý neprojetý vlak


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
ReZ píše:
Chtěl jsem se zeptat na to, jestli jenom mě to připadá jako trochu zlý sen místo pomoci hendikepovaným spoluobčanům, jim takto házet klacky pod nohy :!:

Požadavek je to sice na první pohled nemorální, nadruhou stranu pochybuju, že by jen tak z plezíru chtěli škodit nevidomým, kteří se tam zřejmě ani nevyskytují. Aby to člověk dokázal objektivně posoudit, musel by si to jít poslechnout přímo na místo a zjistit, kdo má reálně zlé sny..


Offline
2819
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Rez: úplně v pohodě, tykání mi nevadí. Popis obrázku nikde nemám, takže pokud jsou tam nalepené bílé pásy, pak mluvíme o lištách. Já si to představoval tak, že mají betonovou vozovku a v ní vyřezané/vyfrézované žlábky. Na chodnících se to řeší jinak, buď se udělá betonová deska s vyfrézovanýma "kostičkama", nebo se udělá zámková dlažba, do které se poskládá příslušný tvar z menších kamenů, aby nastal pro chodce s holí příslušný rozdíl velikostí dané plochy.
Co se týká hluku přejezd versus přechod: přijde mi to jako totální úlet, že místní se bouří a chtějí přechod rušit. Takže zrušme přechod, zrušme železnici, zaveďme povozy a nechme místní uklízet ty koňské koblížky, ať si ráčejí posloužit. :D sarcastic
Osobně si myslím, že neníc všude nutné dělat vodící dlažbu, někde stačí tráva s obrubníkem, zeď a hlavně žádné překážkové slalomy ve stylu zastávky na Přívratu, o které jsem tu už mluvil. S ostrůvky bych to taky nepřeháněl, někam se hodí, třeba na křižovatce Hlinky x Lipová je beru jako plus, ale na dvoupruhových komunikacích s přechodem vedeným rovně napříč bez oblouků mi většinou přijde zbytečný, když poblíž nestojí autobusová/jiná zastávka, nebo není blízko křižovatka.
A ještě jedna věc, buď mám ostrůvek a tím pádem reliéfy na chodnících a ostrůvku, nebo mám reliéfky na chodnících a bez ostrůvku vodící pásky, kombinace obého je trochu moc vjemů na jednu ruku. (hůl funguje tak, že kulička zadrnčí o povrch a pomocí chvění gumy v holi se přenáší "dotyk" do ruky).
Výstavu Moje cesta doporučuji všem, právě kvůli základním představám veřejnosti se ta výstava pořádá. Momentálně začíná v Praze.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
b1 píše:
Nebo tu železniční trať taky chtějí zrušit?


Trať tam byla odjakživa, ale ten přechod je nově upraven. To je přeci rozdíl.


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Moment, takže oni bydlí u železničního přejezdu, ale otravuje je hluk z pásů pro nevidomé? To nikomu nepřijde postavené na hlavu? Nebo tu železniční trať taky chtějí zrušit?


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Cracatit: Teda, nijak podrobně jsem to nezkoumal, ale to, co vídám běžně na přechodech, jsou skutečně bílé pásky nalepené na vozovce a tedy vystouplé. Žlábky spíš vídám použité tam, kde je dlažba (protože i ty žlábky samotné jsou betonové dlaždice). Ale nechci se hádat, na podstatě věci to nic nemění. Každopádně na fotce v článku jsou právě ty bílé nalepené pásky.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Cracatit pokud neurazím, budu tykat. Ono ten můj příspěvek a dotaz vyzněl tak ty/vy/onikavě. Oslovoval jsem všechny členy fóra, tudíž ve formě množného čísla a proto vykání, a nějak, čárkami odděleně, jsem se snažil přednostně oslovit Tebe. Ale vyznělo to blbě. Chtěl jsem se zeptat na to, jestli jenom mě to připadá jako trochu zlý sen místo pomoci hendikepovaným spoluobčanům, jim takto házet klacky pod nohy :!:
Jinak, co vím, podobné vodící linie jsou na Heršpické na přechodu u MPaláce a hluk to teda nedělá.
BTW. Určitou představu o nevidomých jsem si udělal na výstavě Chodící lidé letos na výstvišti, kde jsem měl možnost zkusit jednak jízdu na vozíku a jednak chůzi se slepeckou holí a zkoušel jsem i tablet. A můžu říct, klobouk dolů. Sám bych neušel ani metr a na tabletu jsem nenašel ani tlačítko start.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
V MHD v Ústí zavedou čipové karty


Offline
26
17 říj 2006 14:23
Je to podle přílohy č.1 vyhlášky 398/2009 Sb.

1.2.3. Vodicí pás přechodu.
Vodicí pás přechodu je zvláštní forma umělé vodicí linie, která slouží k orientaci osob se zrakovým postižením při přecházení; musí mít šířku 550 mm a skládá se z 2 x 3 nebo 2 x 2 pásků. Zřizuje se, je-li trasa přecházení delší než 8000 mm, vedená v šikmém směru, nebo z oblouku o poloměru menším než 12 000 mm a musí navazovat na případné signální pásy na chodníku.


Podle obrázku by tam ten pás nemusel být, protože to asi nebude 8 m. Vypadá to, že šířka komunikace bude 7 m, což je hlavní předpoklad, aby se nemusel zřizovat ochranný ostrůvek. Což ale neznamená, že bych ho tam nedal.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 19:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]