Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 170 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
2810
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
B1: To vím taky. Já mluvím nejen o Minské, na které se evidentně čeká na generální rekonstrukci celé ulice. Mluvím taky o Konečného náměstí, případně třeba o Grohové, kde by se naváděcí pásy na začátku ostrůvku a úprava chodníku u přechodu hodila, protože tam řada nevidomých chodí na filosofickou fakultu. Navíc ty ostrůvky není tak složité upravit, když už na svém místě stojí řadu let. Na Konečného náměstí směr Česká by tošlo udělat stylem, jak je to na Jugoslávské, kde oba ostrůvky o začínají u společného světelného přechodu a podél delšího ostrůvku je celou dobu zábradlí, aby nešlo přecházet libovolně a pak auta na chodníku nevadí, protože člověk nemusí přecházet mezi nimi a nemusí složitě za pomoci psa hledat mezeru pro přejití, ze které může taky být snadno přejetý, protože prostě není vidět, že.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Cracatit: Ono se to ale všechno nezvládne udělat přes noc.


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
No chcípla, ale proto, že měla strženej pantograf.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

297
17 led 2014 17:32
Dneska odpoledne chcípla 1818 kousek před Zemědělskou. Dotlačena do smyčky byla soupravou 1595+1564, která pak vycouvala a odjela směrem na Lesnou. Potom si pro Anču přijela 1573. Jedna fotka:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2810
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nejde jenom o přestupy, v té oblasti taky bydlí lidi, kterým se třeba hodí mít bezbariérovou zastávku. Jinak na přestup mezi okružkama a 67 bych čekal buď v Komíně, nebo na Skácelové. bezbariérová je případně taky Husitská pro přestup z jedničky na trajfl směr Komín nebo na okružky směr Lesná. Časem by snad mohli něco udělat se zastávkama jako je Rybkova směr Česká, Rosického náměstí v obou směrech, ostrůvek je pro změnu jenom na Českou a navíc bez nájezdové rampy, stejný problém je na Grohové, taky chybí nájezdové rampy na ostrůvek, Konečného náměstí směr Česká taky, navíc se tam nedá poádně přejít, protože stojí auta úplně všude až k přechodu přes Jiráskovu. Podobných problémů se dá najít po celém městě hodně. A Přívrat je taky docela bída, třeba projít mezi sloupama ve směru od Záhřebské na Colovu, to je celkem zážitek a soilidní překážka jak pro vozíčkáře, který neprojede kvůli šířce, tak i pro nevidomého, pokud jde jen s holí, nemusí najít všechno. V takovéhle situaci je záchranou vodicí pes nebo vidící doprovod.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Přesně. Já, kdybych jel a-67 a potřeboval do KRPN, přeskočím na Přívratě. A obráceně z okružek na a-67 bych čekal buď na Slovaňáku nebo hned dole v Jóbsku... Záhřebskou až v poslední řadě.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Já se jen snažím uvažovat jako vozíčkář/kočárek, protože na Přívratě je to z kopečka, na Slovaňáku se blbě zajíždí k chodníku kvůli zaparkovaným autům a Záhřebská po úpravě mi připadne pro bezbariérový přestup nejvhodnější. Věřím, že aspoň vozíčkáři, kteří pravidelně cestují mají tyto podrobnosti už vychytaný, ale matky s kočárkem, který tlačí kočárek prostředníma dveřma v B732 přes dělící tyč asi stejně nad tím nějak nepřemýšlí #-o

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7289
27 úno 2010 07:40
Karlosi, ty jsi už někdy viděl přestupovat lidi jinde, než na první či poslední možné zastávce, případně ve velkém uzlu? Já krom sebe ještě ne.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
V případě Záhřebské nejde ani tak o posunutí zastávky, ale hodilo se informovat o přesunutí hlavně kvůli matkám s kočárky nebo vozíčkářům, kteří můžou tuto zastávku volit jako nejvhodnější přestupní místo mezi okružkami a t-30 nebo a-67, díky celkem rovnému terénu a vhodné výšce obrubníků

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Potvrzuji. Nevím, jak je na tom Záhřebská, ale předpokládám, že je taky již hotovo, když včera odpo byl stav rozpracovannosti obou zálivů stejný.
I když tato informace je lehce irelevantní vzhledem k tomu, že Záhřebská byla posunuta o pár metrů a tudíž se ve výlukách ani nezmiňovala...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Původní zastávka Skácelova je od dnešního rána obnovena, tuto výluku je možno ukončit.


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
Martan
tak chlapče, přál bych ti tam nějakou tu "klidnou" šichtu odsedět!


Offline
609
24 čer 2005 20:56
barmann píše:
No hlavně velký ELPy nejsou DPmB, ale KORDISu ;)

Tohle nevidím jako zásadní problém.
A telefony snad taky existují. Předpokládám, že dispečerů ve směně u DP je více než 1.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Už jsem tu kdysi olomoucké inteligentní zastávky popisoval, tak jen ve stručnosti: U každého spoje se zobrazuje čas odjezdu dle JŘ a v případě zpoždení se čas aktualizuje a objeví se vedle něj hvězdička. Zpoždění se počítá jednak z předchozí zastávky a též z virtuálních bodů, které jsou zpravidla před křižovatkami atd. Myslel jsem, že v Brně takové body také budou/jsou.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
No hlavně velký ELPy nejsou DPmB, ale KORDISu ;)

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
78
20 led 2014 11:05
nemyslím si,že by to bylo o lenosti dispečerů,spíš v tu chvíli mají plno starostí jak zorganizovat NAD,zajistit opravu případně odtah


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Ona se dá poslat příslušná informace na ELP dispečerem tak, aby přemázla spoje, ale to by nesměli být dispečeři na DPMB líní to a) zadat nebo b) zvednout telefon a poprosit o totéž na CEDu.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
M: v Brně se zobrazuje zpoždění, ale jen pokud je to dřív, než předchozí zastávku. Mezi předchozí a danou zastávkou se může stát cokoliv, ale to už systém nezaregistruje.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
to je fakt, takto by tzo fungovat nemelo, v Olomouci mam tuseni ze to zobrazuje realny stav i se zpozdenim a v zahranici sem se s tim taky setkal, , toto je vlastne u nas jen elektronicka podoba jizdniho radu pro ty kteri jsou lini se podivat na papirovy jizdni rad


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Před necelou hodinou zdechl nějaký vůz v uzlu Česká, směr Konečného náměstí (to není ta důležitá informace, bo o tom víc nevím). Zdržení cca 15 minut a opět se projevil nedostatek červených ELP panelů. A řekl bych, že zcela zásadní nedostatek. Spoje se na panelech běžně odpočítávaly, začaly blikat a zmizely, samozřejmě aniž by vozy uzlem projely, neboť stály v koloně (od Husovy/Moraváku).


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Stejně tak je už nějaký čas přesunuta zastávka Rotreklova - oprava podchodu.

Na Přívrat nám nešahej! Na co si pak budeme stěžovat?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
aha. tak odtud vítr vane...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zkus to za čtyři roky, to bude zase před volbama ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tak se nám to, jak vidím, nakupilo. Nepamatuju se, že by se opravovalo v tam velkým počtu.
Kdo to platí? Město, městské části nebo DP?
Na koho se mám obrátit, když bych chtěl, aby se vrhli i na busové zastávky na Přívratě?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
A já se připojím. Od 20.8. byla přesunuta zastávka Špačkova v obou směrech. Zastávka směr Stará osada přesunuta o 100 m vpřed k přechodu na křižovatce Bělohorská × Mazourova × Špačkova, druhá zastávka směr Líšeň a Slatina přesunuta o 100 m vpřed k přechodu k obchodu Tesco. Opravují se obrubníky, chodník, asfalt na zastávce i kus na silnici a ještě přechod u obchodu Tesco.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 říj 2024 00:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]