Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 231 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
3342
21 led 2011 14:19
Pořád to DP nebrání hodit na tabla "Zvláštní jízda", postavit tam dva lidi, co budou prodávat jízdenky po 50 Kč, a jet expres na nádraží :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Někdo tady argumentoval nějakými soukromníky. To je právě ten rozdíl mezi soukromníkem a veřejnou/městskou společností. Nejde jí totiž jen o zisk, ale primárně o to, aby doprava v Brně nějak rozumně fungovala. A v souvislosti s tímto bychom si měli odpovědět na otázku: chceme, aby se v Brně konaly kulturní akce? Já ano. A jsem rád, že DP to tady tímto způsobem podporuje, byť je na tom mnohdy bit. Ano, bylo by pěkné, kdyby to každý organizátor zaplatil ze svého, ale to se většinou prostě neděje. A myslím, že zas takový problém vypravit ty tři zálohy, což na většinu akcí stačí, není.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
To není profesionalita, ale charita.
Každý vychcánek toho pak využije a ještě na tom vydělá. Taky nedávám boverům na hlavasu žádný drobáčky.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A přesně právě proto jsem rád, že DPMB takový není a ukazuje svou profesionalitu.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
PMBP se zachoval lépe. Ať již bude DPMB operativně posilovat dopravu v dotčeném místě, nebo se na to prostě vybodne, v obou případech sklidí akorát kritiku. Napsali to dobře, nejsou charita. To že je organizátor akce diletant návštěvníkům nevysvětlíš, protože oni byli na bezva koncertě/bezva párty/bezva lightshow/bezva huráakci a viník v jejích očích bude vždy dopravní podnik. Tiskovou zprávu si nikdo nepřečte, organizátor na FB hodí ještě nějaký vtípeček na stranu podniku a pak se do toho pustí druhý den média a to je konec.

Na hrubý pytel, hrubou záplatu, protože každý dobrý skutek je po zásluze potrestán :wink:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
DPMB se zachoval jak nejlépe mohl. Lidé sice nadávali, ale určitě byli rádi, že alespoň něco jelo. Tady je už potřeba zásah ze strany města, aby podobné akce od těchto organizátorů nepovolovali, pokud nebude zajištěn odvoz účastníků.

V Bratislavě se poslední dobou chovají jako naprostí magoři.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Je rozdíl mít objednaný odvoz, operativně zařídit (opožděnou) přepravu, nebo to operativně co nejvíce ztížit účastníkům. První způsob je samozřejmě ideální, druhý je podle mě nejlepší kompromis, pokud o tom DP neví nebo pokud to nemá zaplacené, třetí je prasárna DP. A jsou i situace, kdy se na to organizátor vyloženě vykašle, i když o potřebě objednat dopravu ví, což nastalo například zde: http://www.pmdp.cz/o-nas/aktualne/doc/d ... wsitem.htm .

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
mceza: ...jj tak nejak to bylo, ovsem DP jezdi podle JR ktere musi odjezdit na objednavku magistratu, pokud se DP neco nekde vy.ere pak si musi zajistit ND a to vzdy DP udela vramci svych moznosti a myslim si ze na vybornou, pokud si nekdo nekde porada nejakou soukromou akci, neni to vec DP, kdo mu ty spoje a ridice zaplati? Ten kdo si porada akci s hromadou ucastniku by si mel take zaridit jejich odvoz at uz si objedna DP nebo nekoho jineho, nevidim duvod proc by za to DP mel schytat jakekoliv vycitky kdyz o nicem nevedel a nikdo si jej neobjednal?


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
lůza novinářská :!:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
ReZ píše:
DPMB si tím zvyšuje prestiž a ukazuje svou profesionalitu.


Pokud si pamatuji, tak zrovna v tomto případě DPMB sklidil obrovskou kritiku za přeplněné busy a že situaci absolutně nezvládl. A když mluvčí odepsala, že o akci nevěděli a že operativně reagovali vším, co mělo kola, tak dostali vynadáno, že takové velké akci přeci musí sledovat...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ono nejde o to, jestli DP je nebo není charita, ale jde o to, že nad rámec svých povinností (říká se tomu ZDO) udělal něco navíc a ze své vůle. A tiše předpokládá, že lidi si řeknou, že je nenechá (na rozdíl od Blavy) na holičkách a příště si tu dopravu, třeba, objedná. DPMB si tím zvyšuje prestiž a ukazuje svou profesionalitu.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Hmm to jo, to je záslužné, ovšem je podnik charita, nebo tržně fungující akciová společnost? Pořadatel si odvoz neobjednal, tak se nejede. Nebo on se normálně jakýkoliv soukromník ve svém volnu rozhodne, že kdesi je nějaká akce a protože má nejspíš hodně peněz nazbyt, sebere několik svých autobusů a jme se všechny odvézt?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To, že se DP snažil pomoct všem, co čekali na odvoz. V Bratislavě se na některé lidi vykašlali a neudělali pro ně nic.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
No, nevím, co je na schvalování přeplnění postavení se k věci čelem. Nebo jsem to blbě pochopil?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Podstatné, že se k tomu náš DP postavil čelem. A ne jak v Bratislavě, kde se na to vykašlali.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Napadá mě srovnání s obdobnou situací v Brně před 2 lety, kdy se na Kolejní poprvé konala lightshow a organizátor nedal o ničem vědět, viz toto téma. DP tehdy vypravil záložní busy, které ale vynechaly úsek Technologický park - Skácelova, aby se dokázali přepravit alespoň "běžní" cestující dál na trase, kteří se do přeplněného busu od TP nemohli vejít. Na rozdíl od Bratislavy ale pravidelné spoje v TP zastavovaly a cestující odvážely, přestože výrobcem stanovenou kapacitu musely překročit tak dvojnásobně.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Jak by to asi dopadlo v Brně? Pokud vím, tak je jeden záložní autobus u Grandu a pak 2 v každé garáži (režijňáky) + má každá garáž kolik, tak 2? noční zálohy? Případně by se daly prodloužit některé odpolední služby, které ještě neskončily. Takže by se pár autobusů našlo.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Je vidět, že v Brně je doprava na výborné úrovni. I oproti Bratislavě, která je hlavním městem, jsme o dost dál...


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Mouka píše:
To by mě zajímalo, jak se to třeba hlídá jinde. Troufám si tvrdit, že se překračuje.


Tak v Brně se to často překračuje , co jsem si tak všiml - kolikrát na lince 57 o víkendových náporech , párkrát jsem na to narazil i na zdejší 42. biggrin A řekl bych , že se to překračuje nejen v Brně , ale i v jiných městech. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
http://www.dpb.sk/o-podniku/aktuality/stanovisko-dpb-k-akcii-na-zlatych-pieskoch/

V Bratislavě na Zlatých Pískách skončila o půlnoci kulturní akce, přičemž DP nebyl schopen zajistit posilovou dopravu v nočních hodinách, tak si lidi počkali až do 4 hodin, kdy mimořádně vyjíždějící tramvaje zajížděly na Zlaté Písky. Pěkné.
Noční autobusy zastávku projížděly, aby se ten velký dav nesnažil nastoupit.

Citace:
Ak by totiž menované spoje na zastávke zastavili, je pravdepodobné, že by z nej už neodišli. Nápor cestujúcich sa zvyšoval a výrazne prekračoval výrobcom stanovenú kapacitu - 86 cestujúcich a takto preplnené autobusy sa nesmú podľa predpisov zo zastávky pohnúť, aj keď by sa im podarilo zavrieť dvere.


To by mě zajímalo, jak se to třeba hlídá jinde. Troufám si tvrdit, že se překračuje.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Legendární tramvaje v Káhiře končí. Pomalé rozbité vozy nahradí metro


Offline
329
18 pro 2008 21:18
Stochov okr.Kladno
ReZ: Podobný případ jako v Liberci. :cry:


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Spíš než zajímavé, tak hodně smutné. V něčem mi to připomíná Brno... Ostravské muzeum MHD.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Zajímavé propagační video Pchjongjangu, kde je mimo jiné vidět i místní metro, autobusy a trolejbusy.
http://vimeo.com/102051605


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zatím to vypadá, že ta situace je pouze důsledek systému, kdy hlavním kritériem ve výběrovém řízení je cena. Firma co to vyhrála prý fyzicky nic nestaví, pouze si najímá další malé firmy. Prý jim to subdodavatelé odřekli. Ale jsou to zprávy JPP.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 17:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]