Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 235 z 324    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 324  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Jj, kolem 16. hodiny to projíždělo kolem Pisárek.


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Není to sice pro Brno, ale dneska při cestě do Avionu mě to nedalo a vyfotil to. :wink:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Naše následující zjištění by v normální zemi způsobilo poprask. Jenže v naší zemi a ve firmě s takovými skandály jako je pražský Dopravní podnik, to už je v podstatě standard. :lol:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A nebude to spíše proto, aby si na zledovatělém peronu nerozbili ústa? Stejně, jako jsou třeba vyhřívaný nájezdy do Vaňkovky nebo vjezd do AN v Budějovicích?


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Jablonečáci se dočkají nové čekárny na konečné tramvaje

Citace:
Nástupiště bude vyhřívané


No jo, jsou tam tvrdý zimy, tak aby nám cestující při čekání na tramvaj neumrzli.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
k.ondra89 píše:
Zajímavé je, že půjde o první klimatizované tramvaje v ČR.


Zapomněl si na 15T.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ostravský DP vypsal výběrové řízení na dodávku 10 tramvají do 25 metrů a 5 tramvají o max délce 33 metrů. Zajímavé je, že půjde o první klimatizované tramvaje v ČR.

https://www.ppe.cz/v2/InvitationDocumen ... 308728cee1

Když se tak zamyslím nad požadavky na délku, podíl nízké podlahy a otočnost podvozků, napadá mě, že by z toho mohl vzejít Inekon Superior, a jeho kratší verze ve stylu RT6.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tablo s číslem linky na levé straně mají třeba i 25Tr v Českých Budějovicích. Podle mě šikovná věc.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Dneska jsem se v Blavě svezl jejich trolejbusem 30Tr a bylo to moc pěkné svezení.
Klimatizace super, jen trošku hlučnější. Sedačky na sezení super. Koukal jsem, že kamery mají všude (ve dveřích, 3kusy v interiéru, jedna venkovní). Potěšily takové detaily jako tablo s číslem linky i na straně naproti ode dveří.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ještě k těm jízdenkám na TEŽ: Pídil jsem se po tom, a u fíry je možné koupit pouze celodenní jízdenku za 4 eura, či její zlevněnou verzi pro nedospělé.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
To je úplně to stejný. Na 1517 tento sběrač jezdil za účelem schvílení typu.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
k.ondra89 píše:
Jinak jízdenky lze zakoupit i u fíry, samozřejmě s tučným příplatkem.

Tato možnost ale taky nebyla odjakživa. Vyžadovat ovšem příplatek při nástupu v neobsazené zastávce mi přijde naprosto nesmyslné. Když se ještě jezdilo na TREŽ (Tr. Teplá - Tr. Teplice), tak jízdenky prodával rušňovodič bez příplatku.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Tož asi nějaký upgrade onoho výtvoru :D

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
123
23 čer 2014 12:31
Jestli se nepletu, tak v Brně jsme s ním už měli tu čest.

Viz: http://foto.bmhd.cz/foto.php?11699


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/13597/T6A5-7904-s-novym-typom-zberaca.html Celkem sympatický pantograf :)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Když už jsme u tématu TEŽ. Od loňska jsou jednotky 425.95, v rámci hlavních oprav, lakovány v novém schématu. Zatím by měly být přelakovány 425.951, 425.955 a 425.958.

425.951:
Příloha:
IMG_9103.jpg


Občas se sejde i celá souprava v novém, jako zde 425.955+425.958
Příloha:
IMG_9160.jpg


Pro porovnání rozdílů mezi oběma verzemi laku souprava 425.951+425.954
Příloha:
IMG_9248.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Na ty SMS jízdenky jsem taky čučel. Jestli někde automaty byly, tak musely být odstraněny. Nejsou ani ve vlacích, ani na zastávkách bez pokladen. Jinak jízdenky lze zakoupit i u fíry, samozřejmě s tučným příplatkem.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Všechny vlaky TEŽ (aspoň 2 roky zpět) byly vybaveny automatem na prodej jízdenek a stanice bez pokladny byly taky vybaveny automatem co si pamatuju, tak kde je problém?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Samozřejmě, že tam chodí revizoři. Taky jsem ho tam kdysi potkal. Docela koukal na naše jízdenky (1x celosíťová Slovensko, 1x Interrail, 1x režijka ČD).
Mj. ten tarif je odlišný i v tom, že tam je vyšší sazba na kilometr než ve zbytku Slovenska.
Ovšem situace, která tam dosud panovala, že prakticky nebyla možnost si jízdenku zakoupit, i když cestující chtěl, je naprosto protizákaznická.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Cože?! A kdo ty jízdenky kontroluje? Revizoři? Mně tedy přijde hloupé už jenom to, že tam neplatí klasický železniční tarif, při přestupu na jiný vlak pak kupování dalšího lístku akorát zdržuje. Přitom se jedná o jednoho dopravce... Ale ony by jim skupinové jízdenky asi moc snížily tržby. :-k


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Na Tatranských električkách zavedli SMS jízdenky. :applause:
Sice je možné je zakoupit jen se slovenskou SIM, ale tak aspoň Slovákům odpadnou problémy, kdy se chcete svézt, ale nemáte možnost si zakoupit jízdenku. Trafika/hotel poblíž není, zastávka je neobsazená a přímo ve vozidle se jízdenky neprodávají. ](*,)


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Obnovení provozu v Českých Velenicích, prý do 2 let!! Více na ČT. Dokonce se o tomhle zmínily i na rádiu Evropa 2 :shock: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... t-troleje/

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Vlak prudce zabrzdil, otázka ovšem je proč, takové naštosování vagonů může způsobit jen, když první vůz narazí na pevnou překážku a on pak a ostatní za něm se díky setrvačnosti zmuchlají tak, jak je na snímku. Příčina? Technická závada na soupravě? Spíš to vypadá, že závada na trati. Jak kdyby na trať spadl strop tunelu


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
V Moskvě vykolejilo metro, zemřelo nejméně šestnáct lidí

Citace:
„Máme informace od svědků, že vlak náhle prudce zabrzdil a následkem toho několik vagonu vykolejilo,“ uvedl mluvčí ministerstva pro mimořádné události.


Rychlobrzda sama o sobě by přece neměla vyvolat vykolejení. :shock:
Samozřejmě je to obrovská tragédie, snad se podaří zajistit, aby se podobné neštěstí neopakovalo.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
http://www.dszo.cz/komunikace/?page=zastavky&pasport=96 Co to je? Tohle bude někdy nějaký cestující hledat? Jedině mě napadají stížnosti.(možná pro vozíčkáře, ale v době streetview asi k ničemu) Nebo tuší někdo nějaký hlubší význam těchto stránek? Nechci aby to vyznělo nějak moc kriticky, mně se to naopak celkem líbí :)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8085 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 324  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 15:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]