Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 59 z 214    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 214  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nedá mi to neodcitovat Edův příspěvek, který je o pár řádků níž. Na JMho reakci to přesně sedí.
Eda píše:
Jen aby bylo jasno. Všichni táhneme za stejný provaz. Všichni chceme mít galerii s korektními popisky. A všichni jsme rádi, když někdo nahlásí chybu.

Jediný problém, který tady je, je, že J*M* nehlásí chyby takto:
Tady máte chybu, můžete to prosím opravit? Zdroj je mapa GIS, kde je to tak a tak. Díky.

Ale takto:
Autor této fotky je kretén, který neumí ani správně napsat název ulice a MČ. Jestli to hned neopravíte, jste fakt amatéři.

To je ten problém. Ne fakt, že někdo něco nahlásí, ale forma toho hlášení. A také jaksi chybějící pokora k tomu, že někdo něco v dnešní době dobrovolně, ve svém volném čase a navíc ve vynikající kvalitě tvoří.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Máme si odnést to, že by se celá fotografie měla zrušit. Autoři si fotit jen tak k sobě na pevný disk a neztrácet čas s nějakým veřejným prezentováním. Pro některé lidi je ho totiž škoda...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
J*M*: Co si z toho příspěvku máme odnést? Pokud jsi našel chybu, buď prosím konkrétní.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
J*M* píše:
...a ušetří některé útlocitné povahy nutnosti vyblit se do nesmyslných příspěvků


Žééé? (vítejte u dalšího pokračování seriálu "Plačky nebo sra-čky") sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

357
30 pro 2008 15:29
J*M* - díky za chválu :-)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Hm, další, co neumí pořádně své dílo popsat a co přidělá adminum práci. Asi by mu ruka upadla, kdyby vypsal místní část, nebo zastávku, na které vůz stojí. A to nemluvím o tom, že ulice se může jmenovat jinak dle toho, v kterém katastru snímek pořízen. Nevím, jak udělat, aby v případě, že místo nelze popisem určit (a to není výjimečné, je tu mnoho snímků s pozadím, podle kterého nejde místo vůbec určit, i když v popisu je ulice i místní část. Řekl bych, že na mnoha snímcích určeny souřadnice, ale dle mne je snímek s největší pravděpodobností z jiného místa). Chtělo by to, aby autor aktualizaci, než je vypuštěna, zkontroloval po sobě a u snímků s neurčitelným pozadím sám určil souřadnice. Usnadní tím práci kolegům adminům a ušetří některé útlocitné povahy nutnosti vyblit se do nesmyslných příspěvků


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nová aktualizace od Vojty Zdražila:

http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=1027


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nová aktuální aktualizace od Ondry Kocourka:

http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=1067


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=972

Nová mixualizace.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=1036

Nová aktualizace!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
S každou připomínkou, která je k věci, se samozřejmě pracuje. Jen to prostě děláme ve svém volném čase, kterého má každý omezené množství. Jinak co se týče stylu připomínek viz. Eda.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Nejsem sice admin, ale předpokládám, že s hlášeními si zadnici nevytírají. Druhá věc je, jestli je nějaká odezva i v případě nevyhovění dané připomínce. Na to má samozřejmě autor/admin plné právo, pokud má jiný názor, než odesílatel hlášení. Jinak souhlas s Edou..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak trochu jsem z příspěvku Edy obrdžel dojem, že kdo nepoleze autorům do řitě, tak bude jeho příspěvek či chybové hlášení automaticky ignorováno. Ale je jednodušší psát sálodlouhé příspěvky o hovně, než sednout k administraci a tu chybu opravit, že? Kvalita galerky není jen o fotkách, ale i o popisech a přesně definovaných místech. Kolikrát jsem to reklamoval třeba u seznamu autobusů, ale tam zase chápu, že sjednotit to je, vzhledem k počtu míst, zastávek, měst a autorů, nemožné.


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
J*M* píše:
Nenadzvedlo by tě, když upozorníš na chybu, a chybující ji dělá za měsíc stále znovu ?
Jako třeba když někoho upozorníte, že nemá rýpat, ale on to stále dělá...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Eda - mám chuť tě poslat za tvůj lživý příspěvek do ..., chyby ve fg hlásím v chybovém hlášení (nahlásím chybu, bez prošení, za opravu poděkuji), když se s chybou nic neděje tak dám příspěvek na fórum (bez jakýchkoliv invektiv), výjimkou bývají příspěvky (snad 2x) k práci jednoho autora, nikdy ale mě ani nenapadlo sestavit připomínku ve stylu, jak nám tu se snažíš podsouvat. Nebo snad toto je v onom stylu ? Nenadzvedlo by tě, když upozorníš na chybu, a chybující ji dělá za měsíc stále znovu ?

Citace:
Ty špatné popisy dělá autor fotek a popisů schválně špatně, aby se admini fg nenudili? ... ... Sice bych to bral, kdyby autor byl fazula z Horních Kotěhůlek, ale z chyb se nepoučit a být brňák z Maloměřic ...

Jestli se někdo myslí, že se vyžívám (jak jiní členové v hledání chyb ve vypravenosti) v hledání chyb ve fg, tak to se strašně mýlí, na chyby přijdu většinou náhodně, když něco hledám ve fg, většinou ani nezjišťuji, zda opraveno, na to, že neopraveno zjistím zase opět náhodně. Poslední dobou, je-li čas (čekám-li zbytečně na odpověď na otázku), tak občas prohlédnu popisy v aktualizacích. Můžu tě i ostatní ujistit, že nehodlám utrácet svůj čas, abych cíleně se zaměřil na kontrolu fg, je tu dost členů, kteří jistě jsou schopni to zvládnout a autoři i admini nebudou mít rudo před očima při výčtu chyb v popisu jak u mých připomínek


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jen aby bylo jasno. Všichni táhneme za stejný provaz. Všichni chceme mít galerii s korektními popisky. A všichni jsme rádi, když někdo nahlásí chybu.

Jediný problém, který tady je, je, že J*M* nehlásí chyby takto:
Citace:
Tady máte chybu, můžete to prosím opravit? Zdroj je mapa GIS, kde je to tak a tak. Díky.

Ale takto:
Citace:
Autor této fotky je kretén, který neumí ani správně napsat název ulice a MČ. Jestli to hned neopravíte, jste fakt amatéři.


To je ten problém. Ne fakt, že někdo něco nahlásí, ale forma toho hlášení. A také jaksi chybějící pokora k tomu, že někdo něco v dnešní době dobrovolně, ve svém volném čase a navíc ve vynikající kvalitě tvoří.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
J*M* píše:
A když si někdo dokonce dovolí jím na jejich výmluvy, že to dělají dobrovolně, doporučit, aby raději nedělaly nic, než aby svými chybami mystifikovaly sta tisíce lidí, tak reakce býka na červený hadr


Tak ať to udělají lépe. Stejně tak může J*M* vyrazit do terénu, a pak zde nahrát excelentně popsané úlovky. Ano, chybám je třeba se vyvarovat, ale jsou chyby a "chyby", že..


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Ano, je rozdíl mezi zaměstnáním a koníčkem, koníček každý, na rozdíl od zaměstnání, dělá s láskou, tak by ten výsledek měl být ještě lepší než v zaměstnání, i když ho dělá zadarmo. S názorem, že když něco dělám zadarmo, tak ta práce může stát za nic, se často setkávám, třeba na internetové encyklopedii města Brna, kde dobrovolné síly se chovají velmi podivně, místo sebereflexe na připomínku si své chyby omlouvají tvrzením o dobrovolnosti své práce. A když si někdo dokonce dovolí jím na jejich výmluvy, že to dělají dobrovolně, doporučit, aby raději nedělaly nic, než aby svými chybami mystifikovaly sta tisíce lidí, tak reakce býka na červený hadr


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Na druhou stranu je rozdíl mezi zaměstnáním a tím, když někdo vytváří ve svém volném čase bez nároku na honorář galerii.
Galerie není na zakázku pro žádného zákazníka, který by za ni zaplatil. Je v takovém stavu, v jakém je a nikdo není nucen do ní chodit. Podle mě by však měla být snaha, aby údaje v galerii byly jednotné a správné. Chápu, že na to není vždycky čas, ale jednou se chyba opravit musí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
k.ondra89 - já si nepotřebuji nic uvědomovat, mně může být a je šumafuk, zda někomu roste chuť či nechuť, zda moje připomínky bere někdo jako rýpání či osobní útok, zda si někdo myslí, že se zase budu divit (mě už za ty roky tak hned něco neudiví). Své mínění jsem tady napsal a nebudu na něm nic měnit. Měnit své chování budou muset ti, co přijdou po škole do praxe, tam se jich šéf nebude ptát, zda má, či nemá k něčemu chuť a zda je termín nestihnutelný. Ani jim jako soukromým podnikatelům, budou-li, zákazník nebude tolerovat nějaké chutě nebo výmluvy na šibeniční termíny, nebude-li po jeho, tak ukončí zakázku a zadá ji jinému. Vždy to bude tak, že bude člověk hodnocen od odevzdané práce, odevzdá-li ji včas a v pořádku, tak se může směle postavit "rýpalům" a jasně označit, kde se stala chyba a kdo za ní může. V tomto případě těžko se může něco označit za chybu deus ex machina, jedině to svádět na manila, že to měl zkontrolovat a opravit, a ten může ale plným právem namítnout, že to nemůže stíhat, aby kontroloval popis u všech fotek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jestli se nepletu, tak podobná diskuze už tu, minimálně, jednou byla, a opět napíšu to, co minule. Zveřejňování fotek má oproti jejich popisování značné zpoždění. Tudíž když se tu přijde na nějakou nesrovnalost, značná část fotek je již dávno popsána. Na jejich zpětnou revizi prostě nemám čas. Už tak mi fotogalerie "bere" času až dost.

JM:
Asi si to neuvědomuješ, ale úměrně tvému rýpání roste nechuť se tvými připomínkami zabývat. Já jen až se zas budeš divit, že se na tebe nereaguje.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Fafner píše:
Osobně mi aktuální způsob (autoři vyfotí a nahrají, J*M* nahlásí, admini opraví) přijde jako téměř ideální. Jediné, co tento krásný systém kazí, je to věčné rýpání od J*M*. Kdyby se mu vyvaroval, byl by za zasloužilého hlásiče chyb, takhle je za starého rýpala :)

Já bych to napsal obráceně, autoři vyfotí a nahrají se správným popisem, manil schválí, J*M* nebude mít důvod něco hlásit (snad jen do očí bijící překlep) a nebude za starého rýpala, admini nebudou muset opravovat stále se zvětšující počet zvěrstev v popisu, zatím ani nestíhají opravovat chyby, kterými jsou zásobováni v aktualizacích, natož ty mraky nevychytaných chyb v popisu od počátků fg. J*M* novým kouskům nenaučíte, ten je celý život zvyklý se na svět dívat jako investičák, nepřevzít nekvalitní práci, tak aby neměli někteří mladší členové tohoto fóra problémy v životě i na tomto fóru, měli by se naučit odvádět bezchybnou práci, nebo být imunní k výtkám osob, kterým se své zmetky snaží předkládat


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Já teda nevím, ale co si pamatuju, tak ona shoda na tomto byla vyjádřena jako:
Eda píše:
Ten odkazovaný brněnský GIS je ideální. Jsou tam hranice městských částí i zvýraznění ulic. Co víc si přát :-)

a pak jako
J*M* píše:
Tak díky odkazovanému konečně jsme se dozvěděli, kdo je za ty zvěrstva v pojmenování odpovědný. S výhradami bych uvítal mapu zavézt jako jednotný mapový podklad pro popis.
a pak už jen jako
J*M* píše:
Snímek z aktualizace a otazník k němu
Bylo schváleno na fóru používání jistého podkladu pro jednotnost označování. A dle toho podkladu je ulice na snímku Dolnopolní (a je i ve skutečnosti). Označení na snímku jako ulice Valchařská je provokace, nebo autor snímku nezná ulice ani ve své místní části?
To mi rozhodně nepřijde jako schválení stylem "napíšeš to špatně a useknu ti ruku" (přeháním).

Osobně mi aktuální způsob (autoři vyfotí a nahrají, J*M* nahlásí, admini opraví) přijde jako téměř ideální. Jediné, co tento krásný systém kazí, je to věčné rýpání od J*M*. Kdyby se mu vyvaroval, byl by za zasloužilého hlásiče chyb, takhle je za starého rýpala :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Děláš z komára velblouda...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
mh - problém je trochu jinde, jednou na fg bylo dohodnuto, že popis bude v souladu s tím, co udává mapa GIS, tak vlastní "logické" úvahy jsou nerespektování ostatních uživatelů a jejich domluvených normativ, tj zavádění anarchie. Hlášení chyby je pro případy nechtěného překlepu, ne pro případy úmyslného sabotování pravidel na fg. Bude-li podobné "logické" úvahy praktikovat někdo ve vypravenosti, tak to taky bude: Jestli z toho ale nemůže někdo spát, je jen jeho problém.... ? Ne, dostane varování a při jeho nerespektování je mu zakázán přístup


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 214  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 20:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]