Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 50 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Mám dotaz: Dají se kombinovat jednotlivé jízdenky? Třeba když si cvaknu dvě dvouzónové, tak pak platí jako čtyřzónová?


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Na EC, IC, SC, RJ se dělají výběrový řízení, nedávno o tom byl článek v Železničáři.
Co se týče provize z jízdenek, samozřejmě ji průvodčí mají, její výše se dá najít v kolektivní smlouvě (Odborový svaz je zveřejňuje).


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Jak je to "kariérním růstem", netuším, ale předpokládám, že tam nějaký bude, včetně ohodnocení. Jak je to na SC, nevím vůbec, bo tím nejezdím. Domnívám se (ale jistě to nevím, nejsem s dráhou nijak spojen), že z prodané jízdenky něco mít budou, ale spíš bych viděl jako problém v tom, že pokud by mu náhodou přišel do vlaku revizor, tak by z té tvé v rychlíku neplatné jízdence mohl mít problém i on.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Pochybuju, že je pro to potřeba kariérní postup, na SC rozhodně nejsou průvodčí, kteří by to dělali deset let. Spíš naopak, přijde mi, že většinou jsou to holky čerstvě přes osmnáct

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Díky, pěkně si to popsal :) Akorát mi hlava nebere proč se tak chovají i průvodčí, mají nějaký přímý zisk z jízdenek zakoupených ve vlaku? To asi ne, že? Přijde mi jako by byli nadlidi, oproti průvodčím v osobácích... Mají průvodčí nějaký tabulkový postup výše? Jako, dělal jsem 10 let na osobácích, tak teď mohu jít na R a potom na EC... Nebo může jít rovnou po nástupu třeba rovnou na SC? A platově je to takhle odstupněno?

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
hezzon:
Nezaměňovat dopravce a objednatele. Dopravce má samozřejmě jednotné jízdné (u ČD obyčejné jízdné, příp. další různé hrůzné slevy), kdežto IDS tarif objednavatele (KORDIS) platí jen tak, jak se vyjednal s dopravcem. Na Os a Sp vlaky šel přímo za dopravcem, a protože je i jejich přímým objednatele, tak ta domluva klapla (taky nebyl důvod, aby ne, když objednávku hradí celou), kdežto u rychlíků to bylo ještě složitější, tam musel KORDIS jít na MD (pokud to přeženu) s prosíkem, jestli by v jeho objednaných vlacích mohl platit i tarif IDS. MD na to patrně kývlo (to bylo před rokem 2012), ale už si asi nedomyslelo, že lidi budou na IDS jízdenky jezdit v rychlíkách (např.) Brno - Chrlice a dál na jízdenku ČD. To zvyšovalo ztrátu těch rychlíků, což se MD nelíbilo. Proběhlo asi další kolo debaty o financování, a výsledné opatření dnes vidíme.
Pokud by proběhla v kraji nějaká soutěž na regionální železniční linky, tak předpokládám, že podmínka uznávání tarifu IDS by byla v zadání (v tomhle KORDISu věřím víc, než MD), takže cestující na jízdenku IDS by ve výsledku ani nepotřeboval vědět, jestli to jede vítězný dopravce A, B nebo C.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Vow a to je jen jeden dopravce.
Btw opravdu jsem rád, že se alespoň v mhd dá jezdit na jednotné jízdné :pray:

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
michalk: Beru zpět, že jsou pravidla logická. Logické mi přišlo to, že hlavák - Krpole se dalo jet na šalinkartu, neboť v obou stanicích zastavuje, ale KrPole - Řečkovice už ne, neboť v Řečkovicích nestaví, ta zastávka pro daný spoj vpodstatě neexistuje.

Avšak na R6 (Sp) lze koupit jízdenku ČD až od Slatiny, i když nezastavuje, protože Sp, oproti tomu v R7 nelze koupit jízdenku od Slatiny, ve které též nezastavuje, protože rychlík.

A aby to bylo jasné a přehledné, tak na R5 lze kombinovat, a tedy kupovat lístek od Heršpic jen v liché hodny, v sudou hodinu to bude s pokutou. :applause:


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
hezzon: ještě můžeme být rádi, jak to je u nás. Viz hned ta Praha a plní integrace, částečné integrace apod

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
340
12 čer 2012 17:51
No jo ale takhle si já integraci rozhodně nepředstavuji. Prodlužuje se za hranice kraje a přitom tady máme takový paradox hned v Brně, né vlastně "Brnem" se projíždí takže nic... Proč je teda ten rychlík integrovaný. Když se jede na kilometry a né na zóny. Btw tak proto jezdí R3 "jen" do Tišnova.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
v Praze to asi bude stejné, dost často slyším nakupování lístku do Prahy-Libně (rychlík tam zastavuje, ale není to první zastávka ve městě)

Mě naopak přišlo divné (když jsem začal před lety jezdit do Brna), že šlo koupit lístek jen do Řečkovic. Takže když to pak zakázali, přišlo mi to v pořádku. Sice je dost nelogické, že v Os a Sp to jde pořád, ale to asi je holt to ministersvo...

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Jak je to v Praze nevím, ale rozhodně bych si netroufl podle toho paušalizovat. Ony ty smlouvy ministerstva s jednotlivými kraji na společném provozu těchto vlaků můžou být odlišné a ani bych se nedivil, kdyby při sjednávání byly nějaké tahanice o podíl úhrady ztráty a tahle nelogičnost byla jejich výsledkem.


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Nevíte, jestli se to změnilo i v Praze? Dříve bylo možné kombinovat v rychlíku do Ústí pražskou tramvajenku s ČD jízdenkou ze zastávky Praha-Sedlec (v níž rychlík nestaví). Pokud to jednotně zavedlo MDČR, taky by to mělo být pro všechny systémy jednotně.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ještě před změnou tarfiu k 1.1.2012 se dalo kombinovat ČD + IDS ve stanicích, kde vlak nezastavuje, klasicky na R7 do Vyškova jezdili důchodci se zvláštním kupónem na 100+101 zdarma a z Chrlic si koupili ČD jízdenku na nějakou tu Senior In-kartu, bylo užasný poslouchat jejich prskání potom s klasickou hláškou "zlatí komunisti" sarcastic

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Pilátová řikala, že je to až na ministerstvu! :mrgreen:

Tak že by tam byli tak všímaví a ČD v tom neměly ani trochu prsty a ukřivdil bych jim?


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Spy:
Za odpovědí bych míříl vejš...
Klíčová otázka: Proč to u vlaků kategorie Sp jde a u R ne? Kdo objednává vlaky Sp a kdo R?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
hezzon píše:
A k další věci.. Na zpátek jsme jeli rychlíkem. No a nastal problém. Že prý nemohu jet na šalinkartu v rychlíku?! Že lístek mám jen do Řečkovic, a to je stanice kde vlak nezastavuje. Nedostal zaplaceno.. Proč bych proboha nemohl jet ve své zóně vlakem, kde je to pro obyčejného cestujícího uvedeno? S takovouhle logikou bych mohl platit jen za zóny kde vlak zastavuje. Z Brna bych jel rychlíkem levněji, jelikož bych platil jen za 4 zóny a né za 7. Navíc proč bych tak nemohl jet, ten úsek Řečky-Krpole, když mohu jet Krpole-Hlavas?! Dokáže mi to někdo vysvětlit, či má s tím někdo podobné zkušenosti?

Takhle to funguje už hóóódně dlouho. Netřeba se divit.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
a nesváděl bych to na ČD

A na koho jiného? Přesněji, kdo jiný by mohl mít z tohoto opatření nějaký užitek? :-"


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
hezzon píše:
prý mohu kolo přepravit zdarma i ve vlaku?!

Ano, ale pouze v zóně 100+101, na kterou je šalinkarta.
hezzon píše:
Navíc proč bych tak nemohl jet, ten úsek Řečky-Krpole, když mohu jet Krpole-Hlavas?!

Toto opravdu nelze, viz
http://www.idsjmk.cz/cenik/kombinace2012.pdf, strana 2
a nesváděl bych to na ČD, protože dříve to šlo a obecně navazování jízdenek ČD je mnohem volnější něž u IDS


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
hezzon: Toto se tu už mnohokrát řešilo. Prostě jde o to, že nemůžeš mít jízdenku ČD do stanice, ve které vlak nezastavuje. Mně to přijde logické. Prostě jde o to, že chceš na 1 jízdu zkombinovat 2 různé tarify, jeden zónový, jeden kilometrický. A to uděláš jedině tak, že do jedné stanice pojedeš na jeden lístek, a z té stanice na další. Tarif ČD jinou kombinaci bohužel neumožňuje.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Včera jsem měl koupenou jízdenku zpáteční Řečkovice-Žďár n/S. Jelikož mám šalinkartu 100+101. Tam jsme jeli osobákem, a to bez problému, dokonce k mému překvapení mě průvodčí upozornila, že prý mohu kolo přepravit zdarma i ve vlaku?! (v mhd to na roční lze, ale že i ve vlaku? Tak to opravdu netuším) Nyní by to byla nemalá pomoc, když čd přišli s kilometrickým systémem placení přirážek za spoluzavazadlo. A k další věci.. Na zpátek jsme jeli rychlíkem. No a nastal problém. Že prý nemohu jet na šalinkartu v rychlíku?! Že lístek mám jen do Řečkovic, a to je stanice kde vlak nezastavuje. Nedostal zaplaceno.. Proč bych proboha nemohl jet ve své zóně vlakem, kde je to pro obyčejného cestujícího uvedeno? S takovouhle logikou bych mohl platit jen za zóny kde vlak zastavuje. Z Brna bych jel rychlíkem levněji, jelikož bych platil jen za 4 zóny a né za 7. Navíc proč bych tak nemohl jet, ten úsek Řečky-Krpole, když mohu jet Krpole-Hlavas?! Dokáže mi to někdo vysvětlit, či má s tím někdo podobné zkušenosti?

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Díky, ta poslední věta mě utvrdila, že je tím myšleno opravdu toto. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
IDS JMK píše:
Držitelé nepřenosných i přenosných předplatních jízdenek včetně seniorů nad 70 let, doprovodu dítěte do 3 let a držtielů průkazu ZTP nebo ZTP/P mohou využít výhodnou kombinaci jízdních dokladů:

• při cestě jakoukoli linkou IDS JMK mimo zóny platnosti předplatní jízdenky si kupují jednorázovou jízdenku pouze pro zóny, v nichž jim jejich předplatní jízdenka neplatí.

• jednorázovou jízdenku si u řidiče zakoupí nebo v označovači označí již při zahájení cesty. Není tedy nutné během jízdy vybíhat z vlaku nebo si jízdenku označovat během cesty v autobusu. Označením příslušné jednorázové jízdenky a jejím použitím společně s předplatní jízdenkou získává cestující tzv. kombinovanou jízdenku.

V IDS JMK existují krátkodobé přenosné předplatní jízdenky jednodenní, pětidenní, čtrnáctidenní a třicetidenní.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Rád bych se utvrdil v jedné věci. Lze kombinovat jednorázovou a celodenní jízdenku (např. tu 100+101)? Uvedu konkrétní příklad, mám celodenní jízdenku po Brně a chci jet do Šumic. Můžu si klasicky při nástupu do 702 v zóně 100 koupit 2zónovou za 20 s tím, že na ní budou jiné zóny, než ty mimobrněnské, ale současně s platnou celodenní by to mělo být vpořádku?

V pravidlech pro kmbinaci se píše:
Držitelé nepřenosných i přenosných předplatních jízdenek ... Podle ceníku jsou tyto celodenní jízdenky nazvané "předplatní přenosné".

V tarifu je to uvedené takto:
21. Cestující s platnou předplatní jízdenkou vydanou pro dvě a více zón může pro svou cestu
použít kombinace předplatní a jednorázové jízdenky za níže uvedených podmínek:...
.


Takže úplně jistý si nejsem, ale snad i tyto jízdenky by měly definici v tarifu splňovat. :-k


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
Domis: V životě jsem tuto jízdenku nepotkal, a doufám, že mě to navždycky mine.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 04:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]