Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 42 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
147
06 pro 2009 11:01
sice se proslýchá, ale potvrzeno zatím nic nebylo, každopádně pokud by tomu tak bylo a dpmb by opravdu musel ještě nějaké vozy odebrat, tak určitě by to nebyly pražské 14T, ale 13T a doufejme, že i s tím lepším uspořádáním sedadel ;)


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Schválně jsem psal, že se proslýchá, tzn.žádná potvrzená informace. Jde totiž o to, jestli byla opravdu dodržena původně podepsaná smlouva, pokud by to bylo tak, že se bude jednat o plnění z již dříve podepsané smlouvy, tak by žádné další VŘ být nemuselo. Vše je samozřejmě JPP, tak uvidíme.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Mně se to teda taky vůbec nezdá... A jak by mohly být v pražské úpravě, když podle té původní smlouvy měl určitě DPMB nějaké své požadavky?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
42
02 čer 2012 19:24
Antirez píše:
A co nějaké VŘ? Nedokážu si představit, jak by se sem dalo takovým způsobem "propašovat" x vozů, které by musely kvůli úpravám projít přes Škodovku. Co by na to řekl ÚOHS?


Jen poznámka k VŘ - pokud vím, a níže to je uvedeno, původní smlouva se Škodovkou stanovovala odběr 2 - 10 ks vozů za rok až do roku 2016. Myslím tedy, že pokud by prodávající byla Škoda a původní smlouva byla řádně vysoutěžena, tak mohou dodávky klidně probíhat a nic se nemusí soutěžit znovu.

Pro úplnost dodávám, že smlouvu jsem nečetl a o plánovaném nákupu nic nevím, takže nemohu posoudit, zda by "repasované" šaliny splnily podmínky smlouvy atd. Jen mě to napadlo jako důvod pro nedělání VŘ.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
mechoš: A já se radovat budu. Po přečetní Antirezovy úvahy, si fakt myslím, že nic. Jasně, nebylo to výběrko, není kam to do vozoven dát, problémy s odběrem byly u 15T, ne u 14T… Je to takový děravý. A i kdyby to všechno, tak stále, nejspíš by to nebylo kam dát. Navíc, je mi vcelku jasné, že by tu byl hned nějaký politicky orientovaný novinový článek s tím, že za vlády toho a toho zloděje, se do Brna dostanou nové šaliny. Pěkně přikrášlený, na zadání 3. strany, a jí zaplacený. Známe to…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Naxashi píše:
Antirez: Osobně se v tomhle tak moc nevyznám, divný mi to bylo, ale zároveň mi to částečně přišlo v souladu s realitou a s tím, jak takováhle rozhodnutí stojí za… No, víme co.
Takže teda nic nebude. Uf, díky bohu…


No to že nic nebude bych se neradoval....

Víme jak to chodí. aneb "na každém šprochu pravdy trochu"

Možná že je to spekulace, ale osobně bych se vůbec nedivil když by nějaké nové (zánovní) porše (či něco podobného) dorazilo ...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Antirez: Osobně se v tomhle tak moc nevyznám, divný mi to bylo, ale zároveň mi to částečně přišlo v souladu s realitou a s tím, jak takováhle rozhodnutí stojí za… No, víme co.
Takže teda nic nebude. Uf, díky bohu…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Proto se prvně ptám, jestli je to jistý, no a vyplývá že není. Zmínka o "nových" poršatech, pravda taky nejasnýho zrodu, tu byla nedávno, takže možná proto ten rozruch.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
123
23 čer 2014 12:31
To je tady Mauricio jediný normální? :pray:

Neskutečné, co se tady dokáže rozjet za flame, na základě jedné fámy. Když se podíváme na to, co tady barmann napsal, tak to má hned na první pohled několik trhlin. Když už, tak Praha hledala možnosti, jak se vyvázat ze smlouvy na 15T, nikoliv na 14T. Žádné neodebrané 14T neexistují. Hodně rychle asi těžko, když ještě většina 14T brousí koleje v Praze, to už by se něco muselo dít a nevšimnul jsem si, že by je tam už odstavovaly s tím, že mají kupce. A co nějaké VŘ? Nedokážu si představit, jak by se sem dalo takovým způsobem "propašovat" x vozů, které by musely kvůli úpravám projít přes Škodovku. Co by na to řekl ÚOHS? Celé je to prostě nesmysl.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nechcete jít s tím spamem už do pryč nebo si třeba prvně ověřit fakta?


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Pokud ji nekoupí jný kupec, kterému polarita bude vyhovovat. Nebo je máme fakt na 90% jisté my?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Naxashi píše:
MKzB: A co takhle změna z dementního uspořádání sedaček na použitelné?
Jen doufám, že to oficiálně potvrzení nikdy nebude.

Rem píše:
A znova to napíšu. Pokud GO a bude ji provádět Škoda, ať to rovnou zobousměrní.


Případná změna polarity je nutná, aby ji kupce mohl vůbec provozovat, ostatní úpravy zacáluje i s chlupama.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Kotas se ale na 13T/14T nějak nepodílel, ten navrhoval design u 15T

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Doporučil bych při GO použít tohle zařízení, výsledný produkt bych uložil někam semhle a snažil se na celou tu srandu kolem 13T/14T rychle zapomenout. Při té akci by mohl být odstraněn i Kotas, aby dále neškodil :-"

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
A znova to napíšu. Pokud GO a bude ji provádět Škoda, ať to rovnou zobousměrní.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
MKzB: A co takhle změna z dementního uspořádání sedaček na použitelné?
Jen doufám, že to oficiálně potvrzení nikdy nebude.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Pravdou je, že pár měsíců zpátky proběhla tiskem zpráva, že Praha nabídne své 14T k odprodeji, který měl jít přes Škodovku, kde se provede GO.
A během GO už není problém udělat jisté úpravy dle potřeb zákazníka jako např. změnu polarity.

Nicméně bych zůstal nohama na zemi a neplašil se, dokud to nebude oficiálně potvrzené.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
barmann píše:
Safra, safra, stále více se proslýchá, že těch 20 kousků by fakt mělo dojít a to tak že hodně rychle a dokonce v pražské úpravě. Tak mě to utvrzuje v myšlence, že to jsou ty, co měla Praha odebrat a vyvázala se ze smlouvy a tak je snad s nějakou slevou dostaneme my.

A jelikož žádné další Praha neměla odebrat, tak je to "zaručená zpráva odposlechnutá z rádia Jerevan nahluchlou uklízečkou kanceláří ve vozovně", ovšem není-li to odkup za cenu šrotu 14T z Prahy na rozebrání na náhradní díly, aby až se brněnské 13T začnou rozes*rat jak ty 14T, tak aby byly repasované náhradní díly. Pražské 14T v Brně bez překopání el. výzbroje z důvodu opačné polarity si neškrtnou, jen jejich komponenty se tady dají po repasi použít


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
A co problém s vylágrovanýma převedovkama?


Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Pokud k tomu dojde, tak jedinou možností bude zaplatit si CVR na poršeti ve stylu: Pozadí jako lak pražské 14T, na něm bannery ve stylu:
Dohodnuto, krámy z Prahy uklidíme do Brna.
Brno není žádné béčko, ty krámy si v Praze nechte.

Upřímně, než dalších 20 poršat, to radši 50 nedodělaných RT6.
A nebo jim provokativně projevit zájem o 20 odstavených T3.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Já předpokládám, že DPMB je stále ještě dostatečně soudný a narozdíl od DPP není pod tlakem Škodovky a původní 14T by nepřevzal. Snad jedině upravené na 13T5.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Doufám, že k tomu nedojde. To by byla docela katastrofa. Pokud by to byly další 13T5, tak OK. Ty se dají z pohledu cestujícího používat, ale ostatní ne. A Pražské provedení je ještě horší.
Ke komu se mám modlit nebo komu mám napsat rozhořčený mail? :-D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

536
28 črc 2013 14:13
barmann píše:
Safra, safra, stále více se proslýchá, že těch 20 kousků by fakt mělo dojít a to tak že hodně rychle a dokonce v pražské úpravě. Tak mě to utvrzuje v myšlence, že to jsou ty, co měla Praha odebrat a vyvázala se ze smlouvy a tak je snad s nějakou slevou dostaneme my.


Jak to vypadá v tom pražském provedení?


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Jen to ne. Ale zase, neměli bychom je kam dát. :D


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Safra, safra, stále více se proslýchá, že těch 20 kousků by fakt mělo dojít a to tak že hodně rychle a dokonce v pražské úpravě. Tak mě to utvrzuje v myšlence, že to jsou ty, co měla Praha odebrat a vyvázala se ze smlouvy a tak je snad s nějakou slevou dostaneme my.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 zář 2024 06:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]