Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 62 z 214    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 214  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Janatak: Takové mám každé třetí foto, tož aspoň vím, že jima BMHD galerii nemám plevelit.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
To je alespoň pořádná diskuse :)

Ad sloup vs ptg:
V případě nůžkového pantografu lze sloup krásně zakomponovat doprostřed ptg mezi postranní konzole, pak to vypadá dokonce i dobře. Ondrovi se to skoro povedlo, jen by musel fotit více z čela.

Toto pravdilo hodně řeší Petr Nevy z Mostu, kterého mnozí z vás znají. Když spolu fotíme, za otázkou: "Co přijede za tramvaj" vždy následuje otázka: "Jaký má pantograf".

ad flaška:
Pokud to není focené na příliš krátká ohniska, jak píše Duš, většinou je to tolerovatelné. Jak uvádí Eda, soudkovitost se hodně blbě upravuje.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Eda píše:
Fantomasi, to je přesně ono :-)

Jde o to, že při focení na krátké ohnisko svislé linie na kraji fotky "padají" směrem ke středu fotky, i když ve skutečnosti jsou svislé.

Tak koleje se taky ve skutečnosti nepotkávají na horizontu... :D
Ale ok, asi kdyby to bylo výraznější, tak by mi to vadilo, ale takhle mi to přijde úplně normální. Já jsem si hlavně pod výrazem "flaška" i po Janatakově vysvětlení představil soudkovitost, která tam vidět není.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
a abych jen nekecal ....


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
ono, mezi námi .. já se třeba snažím vyvarovat ohniska 18; 24 a tomu podobnému ( tohle bych třeba doporučil Ondrovi, techniku na to má kvalitní .. a potom ještě bacha na kontrasty a výpal ).. už dost mi vadí, když něco fotím cca kolem 40, tam ta flaška sice není, ale není to moc "ono" ...Brno moc nefotím, nechávám to jiným, akčnějším ( to od doby, kdy místo tramvaje mám na fotce záda jednoho utrasssss - Manil ví ), ale jinde ten foťák vytáhnu ..


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ostatně kdyby to na té fotce bilo do očí, tak by jí Manil určitě nepustil. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Fantomasi, to je přesně ono :-)

Jde o to, že při focení na krátké ohnisko svislé linie na kraji fotky "padají" směrem ke středu fotky, i když ve skutečnosti jsou svislé.

Jde to korigovat ve PhotoShopu nebo jiném editoru, ale je to docela pracné a když se to přežene, můžeme naopak zdeformovat celý zbytek snímku až moc. Takže pokud to není nijak do očí bijící, což tady dle mě není, tak to nechávám tak :-)


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Já tam nic do oblouku nevidím, jen se lehce sbíhá perspektiva směrem nahoru, na čemž mi nepřijde nic závadného, ale fotograf nejsem no. :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Rem - flaškou se rozumí zakřivení fotky, respektive objektů na krajích fotky jakoby do oblouku - flašky. Je to vidět na liniích sloupů nebo domů zrovna na té Ondrové fotce z kraje Mendláku. A souhlas s Edou, je důležité srovnání fotky podle středu, flaška potom tolik nevadí.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
vojtik píše:
... http://foto.bmhd.cz/foto.php?99160_nove - viditelná flaška na obou stranách snímku ...


Fotím si pro radost a tak se chci zeptat, co je na snímku myšleno tou "flaškou"? Díky :)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Vojtík: Wow, to bych nečekal, že si někdo troufne ozvat se opačným směrem, než všichni ostatní a bude prosit, ať zpřísníme kritéria :-)

K těm fotkám:
ad kolize pantecu se sloupem: Tady souhlasím s ondrou, že je to naopak docela elegantní řešení, jak se vyhnout tomu, aby třeba v nejhorším případě byla tramvaj v doteku se sloupem, nebo sloup trčel ze střechy. Na druhou stranu je pravda, že na Švermové se to dá vyfotit líp - i bez jakékoliv výrazné kolize. Ale zase je to 1117 :-)

ad flaška: Nejdřív poznamenám důležitou věc: ta fotka je rovná. Je narovnaná podle svislé linie uprostřed fotky. Na tomto v galerii opravdu docela bazírujeme a snažíme se autory vést k tomu, aby fotky důsledně rovnali. Takže je klidně možné, že tady proběhlo to kolečko "o půl stupně doprava, prosím". To, že není upravená mírná flaška mi až tolik nevadí. Navíc tady to podle mě není až tak markantní. U té fotky naopak oceňuji, že je to netradiční místo. Kolik fotek z posledních několika let v galerii bylo z toho místa? Snad jen pár...

Ad Ondra obecně: Já jsem strašně rád, že se našel někdo (kromě manila...), kdo se do toho focení tramvají (na trolejbusy a autobusy tu zaplať pánbů máme v poslední době taky aktivní autory, těm patří také velký dík) po dlouhé době opravdu opřel. To je skoro každé dva týdny aktualizace kvalitních fotek. Tolik času si na to udělá jen málokdo a to, že mnohdy ty fotky jsou trošku jinačí, než jak by to vyfotil manil, aspoň přispívá k takové nějaké rozumné diverzifikaci fotek v galerii.

Jinak: Vojtíku, kdy do administrace nahraješ něco ty? Už se těším na další nové fotky :-) I tys patřil k autorům, kteří fotili zase trošku jinak (ale stále velmi kvalitně), takže to opět rozšiřovalo záběr galerky.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pokud má někdo zájem o fotky z jiných úhlů, či míst. Není nic jednoduššího, než takové fotky pořídit a pak s nimi přijít. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
LukinT: Předpokládám, že ds tím nemyslel patlaniny, které se dají najít na různých rajčecích galeriích.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Přesně tak - proč by musely být všechny fotky podle jedné šablony a na jedno kopyto? To by je pak vůbec nemělo cenu do FG dávat.

Pantograf vs. sloup: myslím, že sloupy k tramvajovým tratím patří, tak proč by měly být na fotkách 100% odděleny vozy od sloupů?

Vojtik: cos myslel tou flaškou?


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Určitě oceňuji, že konečně někdo dává do fotogalerie fotky vozů i z jiných úhlů. Celkem už mě to poslední dobou sr*lo :-)


Offline
Uživatelský avatar

769
21 lis 2010 09:08
ds píše:
no já bych radši za technicky i méně dokonalé fotky z jiných úhlů a netradičních míst, než bazírovat na kravinách jak na želpage...

ds: Na toto se tu již několikrát odpovídalo. Takové fotografie nalezneš na rajče.net a na podobných galeriích.
Souhlasím s vojtikem.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Věcná diskuze je potřeba. Bez ní bychom se nikam nedostali. :-) Všechny věci, které jsi vyjmenoval jdou na vrub osobnímu vkusu autora.

S těmi sloupy je to tak, že když už tam musí někde být, radši ho dám někde kolem pantografu, než za vůz. Líbí se mi to tak víc. Popravdě, jsem čekal, kdo se s tím ozve. :-) Vím, že jsou lidi, kteří kolizi sloup x pantograf nemají rádi.

S tou kompozicí je to podobné. Na některých fotkách je tramvaj ve středu, na některých ne. Snažím se to trochu obměňovat, aby ta kompozice nebyla pořád stejná.

Jinak, že bych sem dával všechno co nafotím, tak to určitě ne. :-) Až na některé výjimky zvažuju celkem dlouho, co pustím a co ne.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
no já bych radši za technicky i méně dokonalé fotky z jiných úhlů a netradičních míst, než bazírovat na kravinách jak na želpage...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Asi mě teď budete mít za rýpala a hnidopicha, ale nedá mi to a ozvat se musím. Reakce se bude týkat kvality fotek z několika posledních aktualizací. Nechci nijak hanit osobu Ondry Kocourka (náměty na fotky má pěkné, násvit si dokáže taky ohlídat, technickou kvalitu též), ale ruku na srdce - je nutné do galerie nahrávat a hlavně, je nutné pak do éteru pustit všechno? Abych jen nemlátil prázdnou slámu, tak pro příklad:

http://foto.bmhd.cz/foto.php?99154_nove - pantograf vecpaný do sloupu, celkově mi fotka přijde příšerně těsná zejména v části pod vozem
http://foto.bmhd.cz/foto.php?99160_nove - viditelná flaška na obou stranách snímku

A obecně mi ty fotky přijdou z hlediska kompozice obecně takové vecpané vždy do jednoho rohu a jinde pusto, prázdno. Což je škoda, protože technicky bývají zvládnuté pěkně.

Berte to spíše jako takový povzdech někoho, kdo si ještě vzpomíná na Manilovo "otoč to o 0,5 stupně vpravo" a podobné hlášky. Rozhodně to není osobní útok na Ondru, spíše to berte jako připomínku vůči správcům galerie - je nutné pouštět úplně všechno? Galerka se během let vypracovala do celkem elitních rozměrů, tak proč teď polevovat? Vím, že v Brně je mnohdy těžké na některých místech udělat použitelnou fotku - ale tak není nutné vše cpát na BMHD. Sám mám v PC fotky, které se mi líbí, ale do galerky bych je neposlal, protože mi prostě nepřijdou natolik dobré.

Přeji hezký zbytek dne.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
U snímku http://foto.bmhd.cz/foto.php?99147_nove#fotka a http://foto.bmhd.cz/foto.php?99148_nove#fotka by měl být správný popis (v rámci jednotnosti) Brno-Zábrdovice


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nová aktualizace:

http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=1048


Offline
Uživatelský avatar

357
30 pro 2008 15:29
Díky za chválu, dopíšu to tam :-)


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Super fotky!

Jen bych se přimlouval za doplnění nějakých popisků, protože zanedlouho si nikdo nevzpomene, proč jezdila linka 403 přes Bosonohy nebo kam a proč jezdila linka 407 ;)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nová regionální aktualizace:

http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=1053


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
:applause:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 214  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 21:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]