Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 360 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Schváleno. Tramvajová trať spojí bohunický kampus a Osovou


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Ale jak ještě? Dostanu info, ověřím u hasičů, vydám. Co ještě chcete? kdyby napsal ptákovinu sám od sebe (Máňa říkala, že její kamoška sjela na vozíku do vody, napiš to.) a nikoho dalšího se neptal, plně bych s vámi souhlasil. Ale on to ověřené měl od hasičů!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Lepší nevydat nic než nepravdivý článek.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jenže novináři by si MĚLI věci ověřovat. Ne třeba den, dva, ale několik hodin na to mají. A lepší vydat pravdivý, než nepravdivý článek.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
http://brno.idnes.cz/sjezd-u-hustopeci- ... zpravy_daj

Jinak toto je super případ článku, co vyšel pozdě. Nevím, jestli si autor vše tak pečlivě ověřoval, sháněl svědky nebo jen pro článek nebylo včas místo, ale vyšel den poté, co semafory odstranili a kolony zmizely.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
To je vcelku běžné, že se informace o téže osoby s časem liší. Když se stala tato nehoda (http://www.novinky.cz/krimi/41099-v-pro ... ehode.html), dostal jsem první info od hasičů, že jsou na místě 3 mrtví policisté. O pár hodin později byli jen dva, třetím mrtvým byl zfetovaný viník nehody.

U této nehody (http://zpravy.idnes.cz/pri-srazce-s-ryc ... _krimi_ton) bylo info zpočátku také jiné, než tomu bylo ve skutečnosti. Mluvilo se o šesti mrtvých, jiný byl i prapor, pod který patřili atd.

Mně tyto chyby nevadili, nedělal jsem v deníku a uuž vůbec ne v internetovém, takže se vše dalo za ty tři dny, co jsme na vydání měli, dohromady, ale nezáviděl jsem kolegům z TV a deníků. Hlavně u nehody policistů, která se stala v podvečer.

Ano, chybou Deníku v tomto případě mohlo být, že zprávu neopravili. Ale také se o tom nemuseli dovědět, žádný mluvčí sám od sebe nevolá, že to před dvěma hodinami řekl trochu jinak. Jediné, co se dělá, že se posílají tuskové zprávy, ty se v případě zjištění chyby opravují. A hlavně, pro význam článku jde o dvě naprosto zanedbatelné nesrovnalosti. Myslím, že lidem je úplně jedno, kdo ji zachránil, spíše by je zajímalo, jak se stalo, že se vozík sám rozjel a jak mohl projet až do vody.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Protože toto nebyl jedinný komentář. A zajímavé je, že několik dalších médií přineslo (s informacemi od stejné mluvčí!) informace právě o tom, že to byla posádka lodi a ne hasiči.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Není nic staršího než včerejší noviny...

Ale pochop sakra, že proces je následující:

Dovím se, že se něco stalo.
Jedu tam, pokud to má ještě smysl.
Pokud ne, zjistím si informace od kompetentních orgánů.
Pokud je neseženu, sháním svědky. Nemá cenu je shánět, pokud mám info odjinud a nejde o velkolepou událost.
Napíšu článek.
Odešlu článek ke korektuře, popř. přímo k vydání.

Kdybych měl hledat svědky zrovna na zmíněný případ, tak ten článek vyjde nejdřív za dva dny, kdy nikoho zajímat nebude. Nemluvě o tom, že by mě zajímalo, jak víš, že pravdu měl ten diskutér a ne mluvčí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ono se právě soustředí jen a pouze na tu aktualitu a ne na pravdivost. Hlavně přinést informaci co nejdříve, ať už se zkreslí jakkoli...


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Proboha, to mají hledat svědky ke každé ptákovině, když navíc dostanou oficiální info? A komu pak mají věřit? Nebo mají hledat dál a pak se jít zeptat věštce? Nebo si hodit korunou? To by zpravodajství bylo velmi aktuální.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Dostali to od mluvčí jihomoravských hasičů Pražákové. A není snad zas takový problém najít očitého svědka nebo nějakého zachránce, který to potvrdí.

Mluvčí řekla nepravdivou informaci, ale to oni ji neověřili a vydali.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
mceza píše:
A zajímavý je hned první příspěvek pod článkem: "Vážený autore, byl jsem události přítomen a Váš článek je plný nepravd. Žena na vozíku nebyla připoutána a také ji nevytáhli hasiči avšak posádka lodi. !!!"

Opět slavný deník...


A zase, může za to deník nebo autor. Když tyto informace dostane od mluvčího Ghanema, nevidím důvod, proč je nezveřejnit.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
renek píše:
Prázdninové opravy: výluka tramvají do Bystrce i Komárova:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40624.html

Odkaz už funguje. Jen když pisálek zmiňuje výluky do Bastru i do Komecu, mohl si dát práci s popisem dalších, neméně důležitých, letních výluk. Ale to by pak už neměl námět na další článek a nedodržel denní "kvórum" svých výplodů. sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Seriál iDnes "Čtyřkou na Českou" dnes s rozhovorem s kapitánem lodi na Prýglu.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
renek: odkaz nefunguje


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Prázdninové opravy: výluka tramvají do Bystrce i Komárova:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40624.html


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Že se tam spravujou koleje, je velice chválihodný počin, a pokračovat by se mohlo na Palackého od x s Kosmovou po Hudcovu. Včetně Kosmové samotné.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Snad to tu ještě nebylo: Omezení na Palackého dle Rovnosti.
Ale klasika, nářky, že šaliny budou mít zpoždění, že se nikam nedostanou, že to bude katastrofa rozměrů až apokalyptických apod. A pokud by se ty koleje nespravily, to zase bude keců, že je se pomalu blížíme do Východní Evropy, že lidi radši budou jezdit autem, aby na tom tankodromu nevyklepali duši apod. #-o

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Kyselina z baterek se velice snadno rozředí, bez jakéhokoliv vlivu na přírodu. A v převodovce předpokládám jen tukovou náplň. Až se bude za 40 let vypouštět přehrada, tak si paní vozejk vyloví... sarcastic

A po vylovení, vysušení a odbahnění bude vozejk zase v pohodě sloužit... biggrin


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ano, myslel jsem zejména baterky. Nevím z čeho jsou ty ve vozíku, takže nemluvím o kyselině...

Ale určitě to má třeba i nějakou převodovku a ta se musí mazat...


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Citace:
"Nedostatečně zabrzděný invalidní vozík s mladou ženou sjel z paluby lodě Dallas nezajištěným otvorem v zábradlí," informovala Pavla Pražáková, mluvčí jihomoravských hasičů.


Ad znečištění: Tam je asi největší problém kyselina v baterce.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mě by zajímalo, jak vůbec mohla sjet. Vždyť všude je zábradlí, ne?

A vozík je třeba vytáhnout ani ne tak kvůli tomu kolik stojí, ale že znečistí vodu v přehradě.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Tak sobotní případ má dohru: Vozíčkářka sjela z lodi do přehrady. Po drahém vozíku pátrají potápěči


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Raději nedomýšlet, jak by to dopadlo, kdyby byla připoutaná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A zajímavý je hned první příspěvek pod článkem: "Vážený autore, byl jsem události přítomen a Váš článek je plný nepravd. Žena na vozíku nebyla připoutána a také ji nevytáhli hasiči avšak posádka lodi. !!!"

Opět slavný deník...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 13 říj 2024 00:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]