Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Teprv? sarcastic
A ono je bmhd na facebooku?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nevím jak moc zdejší uživatelé sledují facebook BMHD, ale dnešním dnem máme již kulatých 1200 "lajků". :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
k.ondra: Díky, opraveno.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Lesnická ještě neskončila, tak kdyby se to na webu protáhlo, už jen kvůli archivaci... Díky.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Edo, ve výpisu vypravenosti LF2 chybí 1083, a rovnou bych tam dal i 1117.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
K dnešním výročím:

4. 6. 1876 - zahájení provozu pro veřejnost na trati Starobrněnské lázně - Nová ulice společností Brünner Tramway – Unternehmung provozující tzv II. koňku

PS jen připomínám jako námět k doplnění do rubriky, minulý podnět zanikl v diskuzi o vícejazyčných pokynech


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Podle dpmb.cz i Šaliny byla výluka v Tuřanech potichoučku prodloužena o dva měsíce =>předpokládaný konec 31. 8. 2014. Prosím i o prodloužení na bmhd.cz

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Problém je, že průměrný český cestující si brněnskou MHD vůbec nespojuje s IDS JMK, to ej pro něho regionální doprava, která nemá nic společnýho s MHD. Otázka pak je, jestli by cizinci to stánku IDS JMK chodili...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mě by spíš zajímalo, kolik cizinců si na té Novobranské ten leták vyzvedne. Dovolím si totiž pochybovat, že cizinci o nějaké Novobranské někdy slyšeli.

A asi tam zkusím poslat někoho z kolegů, ať si o ten leták řekne, docela by mě zajímal.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
PepaZdepa píše:
Někdo z Kordisu by se měl na tato místa zajít podívat, aby zjistil, jak na tom jsou s angličtinou :D Teda pokud tím vyzvednout informace nemyslí to, že cizinec dostane nějakej leták v angličtině...

Evidentně si KORDIS myslí, že leták musí stačit. Přitom kdyby se fakt chtělo, tak už na nádraží dávno je nějaké infocentrum pro turisty. Co jsem byl loni ve Švýcarsku, tak infocentra (s možností zeptat se na ubytování, vzít si letáček, poptat se na spojení) jsem na nádražích viděl, nejvíce mi to asi pomohlo v Lucernu, bo díky tomu jsem pak nemusel věčně otevírat knížku z knihovny, ale jen jsem si prohlížel beplatný plánek.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Tam by to snad ani jinak nešlo... vyznat se v maďarských názvech. biggrin


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
miropiro píše:
Jediné místo, kde by cizojazyčné nápisy měly smysl, jsou názvy dnů.

Tam by ani nebylo potřeba překladu, ale stačilo by doplnění mezinárodně srozumitelných symbolů jako jednička až sedmička v kroužku, kladiva apod. Takto to mají třeba v Maďarsku.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Trochu odbočím (nebo se spíš vrátím k tématu). Na bmhd se o ohňostrojích na přehradě píše:
Citace:
Na lince 303 bude zaveden mimořádný odjezd ve 20:21 z Veverské Bítýšky (navazuje na linku 312 od Braníškova) a ve 23:14 z Brna, zoologické zahrady do Veverské Bítýšky (navazuje linka 312 do Braníškova, v soboty bude spoj prodloužen).

Odjezd ve 20:21 jede každou sobotu v letní sezóně, takže mimořádný ani tak není (navíc ani ve středy, kdy jsou ohňostroje, nejede). Navíc jsou tam spoje ve 21:15 a 21:45 z Bítýšky. No a odjezd zpět z Bystrce je o minutku dříve (23:13).


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Citace:
Z našeho pohledu je rozhodně lepší, pokud si u nás mohou cizinci vyzvednout cizojazyčné informace s plánkem a veškerými informacemi v ČD centru nebo na Novobranské ulici...
Někdo z Kordisu by se měl na tato místa zajít podívat, aby zjistil, jak na tom jsou s angličtinou :D Teda pokud tím vyzvednout informace nemyslí to, že cizinec dostane nějakej leták v angličtině...


Offline
Uživatelský avatar

2572
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Ano, pár věcí je i dnes vícejazyčně -> ale vícejazyčné JŘ, nebo především informace o výlukách, to je asi hudba budoucnosti.

Když jsem se na tohle ptal na KORDIS, bylo mi řečeno toto:
Citace:
O zavedení cizojazyčných nápisů na jízdní řády jsme již něklikrát uvažovali. Zatím jsme však vždy dospěli k názou, že přidání dalšího textu do jízdních řádů by bylo spíše kontraproduktivní. Jediné místo, kde by cizojazyčné nápisy měly smysl, jsou názvy dnů. Všechny ostatní údaje jsou snadno pochopitelné. Navíc je nutno vzít v potaz, že v Brně je turistů minimum. Cizinci, kteří v Brně žijí delší dobu, jízdním řádů bez problémů rozumí a nemají s nimi problém.


Pak jsem argumentoval tím, že co do počtu obyvatel srovnatelné polské Bydhošti (navíc bez nějaké UNESCO památky) ty jízdní řády mají přeložené a že se vše pohodlně vleze a tak, tak přišla odpověď:

Citace:
To, že něco mají v Polsku, neznamená, že je to ideální řešení. Z našeho pohledu je rozhodně lepší, pokud si u nás mohou cizinci vyzvednout cizojazyčné informace s plánkem a veškerými informacemi v ČD centru nebo na Novobranské ulici, než zbytečně zeplevelovat jízdní řády cizojazyčnými texty. Jízdní řády jsou tak srozumitelné, že s výjimkou výše uvedených informací o platnosti nepovažujeme za nutné je překládat. Jízdní řády nepřekládají do angličtiny ani německá či švýcarská města, která jsou pro nás rozhodně větším vzorem než Polsko.


Takže asi tak...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6961
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, pár věcí je i dnes vícejazyčně -> ale vícejazyčné JŘ, nebo především informace o výlukách, to je asi hudba budoucnosti.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Netušil jsem, že perlička z tehdejšího tisku vzbudí takový ohlas, a k tomu tak mimo mísu. Tehdy byl úřední jazyk němčina a čeština, já jsem vyrůstal v době kdy byl čeština (slovenština), dnes se zavádí úřední jazyky EU, takže je něco jiného v oné době nápisy v neúředním jazyku a dnes jsou to jazyky úřední. To by musel dnes ten nápis být čínsky


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Na vnitřních BUSE přece běží "body zájmu" v AJ a NJ. A perlové šňůry mají taky popisky trojjazyčně. :wink:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
340
12 čer 2012 17:51
V 13T je This window must be opened only by handle! Other ways can cause injuries! No to je tak když sedíš, kolmo na směr jízdy, tak se aspoň z toho okýnka něco naučíš :D Ale kde by se dále vyskytovala nějaká anglina ? Asi těžko :D (možná SPP)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
J*M* píše:
neboť pokyny pro cestující ve vozech jsou oproti předcházející tramvajové společnosti, kde byly pokyny jen německy, v jazyce anglickém


Vtipné, že dnes jsou jen a pouze česky :D


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
K dnešnímu datu máme výročí

3. 6. 1876 - TPZ prvních dvou vozu a trati Starobrněnské lázně - Nová ulice, následovalo slavnostní zahájení provozu společností Brünner Tramway – Unternehmung, provozující tzv II. koňku

K zítřejšímu datu

4. 6. 1876 - TPZ dalších dvou vozů a zahájení provozu pro veřejnost na trati Starobrněnské lázně - Nová ulice společností Brünner Tramway – Unternehmung.

Dobový český tisk přivítal, že nová tramvajová společnost nediskriminuje české obyvatelstvo, neboť pokyny pro cestující ve vozech jsou oproti předcházející tramvajové společnosti, kde byly pokyny jen německy, v jazyce anglickém


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Njnj, člověk ani nestihne přijít z práce a už to má na stole... :-D
(A zapomněl jsi ještě na typy ve vypravenosti :-) )


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Když už máme Solarisy v evidenci, tak by to ještě chtělo doplnit je do přehledu na rozcestníku evidence. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Eda formulaci opravil, jak? To se diskutující znovu dozvědí až 23.5.2015, tak nechápu o čem se tady diskutuje, když všichni jsou "mimo mísu".


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
a nebylo by lepší tam napsat něco ve stylu " v místě dnešního obchodního centra" přece jen těch obchodů tam je víc tak to jako malé obchodní centrum lze taktéž brát ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 20 zář 2024 00:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]