Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 193 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Když už jsme v Brně, tak by to mohl být Petr Gratias, který má těžký brněnský akcent.
http://www.youtube.com/watch?v=TySU4fqN42s


Offline
7290
27 úno 2010 07:40
Bolek Polívka nebo Aťka Janoušková... :twisted:


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zrovna Junák mě při čtení článku napadl, nebyl by špatnou volbou. :D


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Třeba Zdeněk Junák. Ale proboha hlavně ne Libor Terš... :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V MF Dnes je navíc info o tom, že by to (pochopitelně) mohl být i někdo z divadla, nejenom z rádia. Hlas herce by mohl být lepší variantou. V případě známé osoby. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Karlos píše:
Zastávka "Libová" však zůstane legendou

A což teprve Čápkova vyslovovaná jako "Čapkova" ...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Karlos: Ale na tom není nic špatně. Milan Rastislav Štefánik nebyl Čech, ale Slovák, a proto by snad mělo být slušností číst jeho jméno správně slovensky, tedy [šťefáňik] nebo [štěfáňik]. Není důvod obhajovat vlastní českou, ale mylnou výslovnost. Naopak mě trápilo něco jiného, a to že jsem v tom názvu slyšel klasické [n], místo správného [ň]. Ale to bylo možná opraveno, nevím.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Tak do konce roku asi budeme mít nový hlas.
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40509.html


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
tak místo Štefánikova se dost dlouho (ještě tak rok zpět) hlásilo něco tak strašného, jako [Štěpáňikova], no pak asi byla snaha tu hrůzu aspoň trošku vylepšit, ale to se taky moc nepovedlo, je z toho [Štěfáááňikova].......mimo jiné je docela nic moc Ericha Roučky, Žebětínský rybník, Květná a určitě bych přišel ještě na další.....Ale u těchto nejde vyloženě o špatně vyslovené slovo, ale o nesrozumitelnost z důvodu špatného důrazu na slabiky. Já si to už moc nepamatuji, ale někdo si třeba vzpomene na učivo ČJ střední školy, kde se to v nějaké kapitole řešilo, tak právě tady o toto jde. To hodně ovlivní srozumitelnost a celkově to, jak mluvený projev na posluchače působí....

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Názvy vyzní jako Štěfánikova čtvrť / ulice, přitom dříve to bylo správně a nedávno došlo k této úpravě, kdy byla i zpomalena výslovnost

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1591
18 led 2009 10:06
A co teprve taková zastávka Electro World, vyslovovaná foneticky jako /elektrɒ wɒrd/* ](*,) Už jsem na to DP upozorňoval, slibovali nápravu (dle oficiálního vyjádření firmy Electro World je správná verze výslovnosti česko anglická, tj. /elektrɒ wɜːld/), nicméně dost pořád autobusy zastavují na zastávce Elektro Slovo sarcastic

*(symboly fon. výslovnosti dle mezinárodní normy IPA)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Správná výslovnost ale není chyba toho, kdo to namlouvá. V podkladech správně mají být fonetické přepisy. Je tomu tak např. ve scénářích dabingu.

EDIT: A co je špatně na Štefánikových ulici a čtvrti?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Zastávka "Libová" však zůstane legendou

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Paní Černocké je většinou rozumět dobře. Prostě např. v zadní části B9xx nebude dobře rozumět nikdy ničemu kvůli hluku. Anebo bude za cenu, že cestující vpředu ohluchnou...... A ano, je pravda, že některé zastávky jsou špatně namluveny, viz. např. Štefánikova Čtvrť, Panská lícha, Štefánikova ulice a další, víc mě teď nenapadá. A dřív to bylo ještě horší. Když p.Černocká začínala, tak asi první rok bylo totálně nesrozumitelné “Zastávka je na znamení“, což pak nějak vylepšili, že už tomu rozumět šlo...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
2811
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Paní Černocké je rozumět jen někdy, na některých linkách taky špatně vyslovila název zastávky... spíš teda mimo Brno. Taky by mě zajímalo, kdo bude namlouvat nové zastávky, ideální by bylo, kdyby opět plnil tuto úlohu zkušený rozhlasák, např. pan Tomáš Černý z Českého Rozhlasu mluví zastávky metra tuším na C-čku a jeho srozumitelnost je vynikající i pro moje nedoslýchavé uši, navíc má i pěknou barvu hlasu, což se kladně projeví při nižší kvalitě záznamu. Tak jsem zvědav, kdo to bude.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Zrovna z hlášení k výluce na Miladě jsem zrovna šťastný nebyl. Při sebemenším hluku jsem rozuměl velmi málo.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Předpokládám, že pan Křapa skončil kvůli věku. Paní Černocká byla jeho kolegyní v Českém rozhlase a když odcházel, tak jí svoje místo nabídnul.

Ohledně nového hlasu, nemá ho už náhodou DPMB vybraný? Hlášení o výluce v ulici MH hlásil muž a kvalita byla dobrá.

Ikdyž nejradši bych byl, kdyby nám hlášení namluvil Jon Bailey, kterého možná někdo znáte z Honest Trailerů - ukázka hahaha

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To bude pravděpodobně tento pan Křapa:
http://www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biogra ... pa-ml.html


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Předtím patřil Janu Křapovi, což byl rozhlasový hlasatel, který byl za normalizace z rádia odejit. Pak pracoval u DP. Proč skončil, to nevím, ale dnes už by byl opravdu hodně starý...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Komu vůbec patřil ten hlas předtím? Proč se vlastně tehdy měnil mužský hlas na ženský? Ze stejného důvodu jako teď?

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Taková zpráva je samozřejmě smutná. Na druhou stranu se těším, kdo nový bude pro hlášení vybrán.

k.ondra: Myslím, že bude naopak dost problém zachovat alespoň stávající srozumitelnost, která podle mne navíc je dostačující. Hlavní problém je v tom, že technické možnosti nedovolují nahrát hlášení v odpovídající kvalitě, protože to by zabíralo moc místa a nevešlo by se do paměťových médií, která jsou k dispozici. Paní Černocká byla vybrána mimo jiné proto, že její hlášení jsou i při této relativně nízké kvalitě zvuku oproti ostatním dost dobře srozumitelná. No nechme se překvapit...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jak se říká všechno špatné je pro něco dobré. Alespoň bude příležitost vylepšit úroveň srozumitelnosti některých hlášení.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Možná by stačilo to parte prozkoumat - paní Černockou, respektive její hlas slýcháš pokaždé, když jedeš MHDčkem. Patrně nás čeká postupné (kompletní) přemlouvání hlášení.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
125
06 srp 2013 22:29
A kdo to byl, že je ve výlukách?


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
:sad:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 říj 2024 14:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]