Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 195 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
127
30 kvě 2010 19:33
Já se barmannovi nedivím. I když sme tu pro lidi, tak si nenecháme s*at na hlavu. Všechno se dá řešit slušně, jak říká druhej příklad.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
S dovolením bych přerušil tuto ne úplně plodnou debatu.

Poslední květnový víkend nás čeká další šotozajímavá výluka. Kvůli výměně kolejnic bude mimo provoz trať na SO. D-2 bude obracet na Zemědělské a d-3 bude zajíždět až na Maloměřický most. V souvislosti s tím mě napadá jestli na d-x3 jsou přejezdy na d-3 i o víkendu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
IvanM píše:
..toto je jednání 70letého dědka, který vyrostl na praktikách jistého státního zřízení....

A psaní zbytečného množství teček v příspěvku bys prosím pěkně zařadil do které věkové kategorie?

Mch. pokud by na tebe někdo začal nadávat, budeš zcela jistě první, kdo mu za odměnu snese modré z nebe. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Koukám ukázkový adept na vedoucího pracovníka (řádně rektálně zodpovědný).

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
takhle si jednej, až bude podnik dobročinná organizace, která vše hradí ze svého a nedostává ani korunu od města a cestujících....... Pak to nebude nic proti ničemu...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
barmann: ty nejsi v nějaké vedoucí pozici, aby sis dovoloval samovolně trestat zákazníky svého zaměstnavatele. Ty máš především mít zájem v plynulosti přepravy a v dodržování jízdního řádu. Pokud jedeš v čase a někdo s tebou má problém, máš mu to slušně vysvětlit, že podjet jř nemůžeš. Pokud si schytal kolonu a jedeš kvůli tomu pozdě, máš mu to taky takhle vysvětlit...........být já tvůj nadřízený, tak za jednání tohoto typu jsi jasný adept na výpověď.......ty opravdu nejsi v pozici, kde by sis mohl dovolovat trestat zákazníky, na kterých je závislý tvůj zaměstnavatel...toto je jednání 70letého dědka, který vyrostl na praktikách jistého státního zřízení..... Přesně takového člověka, který chce udržet meč, ale přitom má problém udržet moč... Slušný člověk k práci takto nepřistupuje..... Věřím, že řada z vás bude mít zase se mnou problém, ale znova po sté opakuji. Měla by fungovat úcta k názoru druhého...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Já taky někdy jedu schválně pozdě a to tehdy, když na mě někdo nastouipí, abych koukal jet rychle, že něco potřebvuje stihnout. V tu chvlíli mám sekeru jak prase a má smolíka. Něco jinýho je, když za mnou někdo naslušno dojde a řekne mi, že to blbě odhadl a jestli bych to nezkusil. Samozřejmě jen do času, bez podjetí a zkusím jet tak, abych tu sekeru neměl. Prostě jak kdo na mě, tak já na něj.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Zlaťák píše:
Nevíte někdo, čím byl nabořen sloup s ELPem na České ve směru z města (zastávka 3 a 12)? Je pěkně ohnutý, ELP je celý. Takže na najetí busem moc blízko a zachycení za ELP to nevypadá.

Nacouval do něj nějaký náklaďák.

ad nestíhání jízdních dob:
Musím se částečně zastat IvanaM. Je jasné, že za zpoždění nelze řidiče trestat, protože jsou v drtivé většině případů způsobena provozem nebo relativně našponovanými jízdními dobami, které se při 100% předpisové jízdě stíhají na hraně, ale bohužel mezi řidiči existuje pár jedinců, kteří mají zásadně svou pravdu, že jízdní doby nelze stíhat a bojují proti systému tím, že naschvál zdržují a vymlouvají se na provoz atd. Bohužel jsou tyto případy obtížně dokazatelné a postižitelné.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
To ano, ale když tu jsou kolegové, kteří jsou schopní jet jako šneci, i když to je už dost pochybný a neopodstatněný, pak tímto stylem nestihnu přestup, kde jsou na něj dvě minuty, je to skutečně na řešení.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1364
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
IvanM píše:
Prostě měl jsem na mysli linky, kde běžně nebývají kolony a linky s minimem semaforů, např. 42, 43, 50, 52, 54, 65 a další....


To jsi na omylu,linka 42 často schytá kolonu na ulici Palackého třída , mezi zastávkami Tylova a Semilasso.Často se tam dá nabrat i +5 minut.Linka 50 občas zase schytává kolonu u Kampusu na ulici Jihlavská směrem na Komárov.Nehledě na to , že někdy vůz zpomalí i vystupování starých osob , to by si je jako vykopl , abys stíhal JŘ ? Maximálně , kde by se dalo nadměrné zpožděn nějak trestat , je na lince 65 a to by musely být zpoždění alespoň více jak +5 skoro každý kolo , ale to je jediná možnost , kdy by se to dalo uplatnit.Jinak by nehod typu Lesnická přibývalo. :-?


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Ivane, čtu tvoje příspěvky a nedá mně to nereagovat. Některé jízdní doby jsou udělány tak, že pojedeš 30 v hodině a všude čekáš - to je např. první kolo. Druhé kolo jedeš 50 - 60 a máš sekyru klidně 5 minut jen kvůli tomu, že musíš zastavit na dvou zastávkách na znamení, nechytneš semafor a zpoždění je tam. Takže se to nedá v žádném případě paušalizovat. Co se týká nočních linek, tak tam je jízdní doba našponovaná schválně, aby se nemuselo nikde moc čekat do času - to je např. ve všední den (i když poslední dobou to jezdí narvaný kromě neděle a pondělí pořád). O víkendu, kdy jede balík, je sekyra i 10 minut normální - zkrátka i kdyby byl v busu motor ze sporťáku, tak nástup/výstup který mimochodem dělá zpoždění trvá déle a čas běží, že. Takže doporučuju tvoje poznatky uplatnit v praxi - udělej si kurz a můžeš to zkusit na vlastní kůži. Byl bych zvědavej jak bys otočil názor. A mimochodem - řidič je v práci, ne na závodech, takže případné dohánění zpoždění je zbytečné - riskovat pokutu za rychlou jízdu, nebo riskovat nehodu a přijít o papíry? Nebo si jít za to sednout? Proč? Uvědom si, že pro řidiče je hlavní, aby cestující bezpečně dovezl kam má a JŘ je v tomto až na druhém místě.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
IvanM: nech se zaměstnat jako řidič a navrhni tento způsob trestání s tím, že budeš první, na kom se bude testovat..


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Řidiči mají jezdí dle svých schopností a možností. Pokud řidič přijede se zpožděním, nejedná se o žádný přestupek a žádnému řidiči ještě za (neúmyslné) zpoždění nebylo nikdy nic strženo a dokud nebude vládnout technikům jízdy IvanM, tak ani nebude. Ona ta implikace má předpoklad a závěr obráceně - je důležité odjet danou trasu bezpečně a na základě takových jízd stanovit jízdní řád, nikoli je dán jízdní řád a ty ho řidiči odjeď včas za každou cenu. (navíc - režim včas je jízda se zpožděním až 179 sekund!)


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
já jsem nemyslel regionálky, kde je systém odbavování zcela odlišný než u městských linek. Narážel jsem na případy řidičů, kde jedu z konečné na konečnou a přesně sleduji jeho jízdu, při které nedojde ani jednou k prodeji jízdenky, ani jednou k nástupu vozíčkáře, vůz je poloprázdný a několik zastávek na znamení se dokonce přejede. A přesto je stav při dojíždění na konečnou -3-4 atd... Za tohle by takovému měli vzít třeba třetinu platu, hned by si svůj přístup k práci rozmysleli. Opakované odskakování od běžného zpožďování v porovnání s kolegy za stejných podmínek a na stejné lince by mělo být porušení pracovní kázně... O takových řidičích konkrétně vím, ale nebudu uvádět. Mým cílem není bonzovat, spíš bych si přál, aby se to začalo řešit a aby spravedlivě byli opravdu postihování všichni ti, kteří tuto neplynulost provozu svým jednáním způsobí...A odlehlé linky? Možná jsem to nazval trochu nemotorně. Prostě měl jsem na mysli linky, kde běžně nebývají kolony a linky s minimem semaforů, např. 42, 43, 50, 52, 54, 65 a další....

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
78
20 led 2014 11:05
Logitech píše:
Nutno připomenout, že zpoždění se nabírá z důvodu odbavování cestujících prvními dveřmi. Při samotné jízdě se, dle mého, moc zpoždění nabrat nedá.

což teda znamená,že linčování řidiče není zrovna na místě jak tady někdo navrhuje,ono tam se asi zpoždění těžko stahuje když kolem celé přehrady je 50km/h a všude samej turista a cyklista


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Nevíte někdo, čím byl nabořen sloup s ELPem na České ve směru z města (zastávka 3 a 12)? Je pěkně ohnutý, ELP je celý. Takže na najetí busem moc blízko a zachycení za ELP to nevypadá.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ano, (ne)slušnost je jedna věc, (ne)schopnost něco jiného.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Já považuju za slušnost pro zrychlení odbavení si ten lístek koupit předem, pokud to jenom jde... :-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Jakou neschopností? Je to normální možnost, jak zaplatit za jízdné. Není problém cestujícího, že systém je nastavený tak, že to vytváří zpoždění.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
A taky je to způsobené neschopností lidí koupit si jízdenku předem...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Nutno připomenout, že zpoždění se nabírá z důvodu odbavování cestujících prvními dveřmi. Při samotné jízdě se, dle mého, moc zpoždění nabrat nedá.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Chtěl bych některý z vás vidět s kloubákem v těch zatáčkou, co jou kolem Pryglu, to holt každej neumí... Na to musíš mít talent, a ani nemusíš jezdit denně :-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

164
11 pro 2012 15:43
Daleko od linek, na kterých jezdí sanitky
busák: Mě napadá třeba 303 a jí podobné.

_________________________________
Kolik šotomíst znáš, tolikrát jsi šotoušem. :D


Offline
11
14 pro 2011 00:30
goldfinger píše:
To jsou ve vedení DP takoví suchaři? Když jsem jezdil do Švýcarska a byl tam masopustní karneval (Fassnacght), tak byli namaskovaní i šoféři. Kázeň musí být, ale občas je dobré upustit páru.

jo, sou. bys neveril, co sou nekteri prizdisr*ci schopni resit... zabrzdeni, zpatecnicky


Offline
78
20 led 2014 11:05
IvanM:a která je taková odlehlá linka?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 02 říj 2024 16:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]