Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 367 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
609
24 čer 2005 20:56
Jistě.

Mauricio, domnívám se že interval 5 minut ve špičce a 10 minut o víkendu je akorát. Pro srovnání Praha: špičky 4 minuty, sedla 5 minut, víkend 7-8 minut.

V Brně bych se dokonce nebál jít v sedlech mezi 9 a 13 hodinou na 6 minut.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Mtm: Možná kdyby přelezli u Semilassa, tak se jim to nestane...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Velmi podobné je to při přestupu z tramvaje na trolebus v zast. Česká. Ale ona je to jednoduchá rovnice - DP o zákazníka nestojí = zákazník nepojede = zákazník nezaplatí = DP přijde o část tržby. Nevím, proč bych měl ještě dobíhat, přestup má být dělaný tak, abych to stíhal v pohodě "důchodcovským" krokem, když už teda nejsou rozumné intervaly, aby mi po cestě do školy, do práce, za doktorem, na vlak apod. nevadilo, že musím čekat na další spoj.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Druhej případ co znám , je zase extrém.
Třeba v Kr.Poli vyčkává do odjezdu linka 42.V té době přijíždí do Kr.Pole linka 6 a miniálně dalších 5 cestujících utíká na linku 42 , která jim ale zavře dveře před nosem a lidi mají smůlu , musí čekat dalších 20 minut na další autobus linky 42 do Globusu.A takhle se to děje denně...proto se nedivím , že se někteří bojí o to , aby jim to neujelo.Co se týče poděkování , já také slovně neděkuju , já vždycky zdvihám palec směrem ke kabině vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Mauricio píše:
Ono by stačilo, aby se v Brně jezdilo v intervalech vhodných pro druhé největší město v ČR, nikoliv v intervalech vesnických. Pak by dobíhačů ubylo, když budou vědět, že jim to pojede "v dohledné době" zase (a ne za deset, patnáct, dvacet minut).


někdy si sedni do takové 12 (interval ve špičce 3 minuty) nebo 1 (interval furt 5 minut)

a budeš čumět kolik lidí se snaží tu šalinu stihnout ....

a věřím, že to bude platit podobně i u busů a trajfů ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Ono se dobíhá i když je interval 3 - 5 minut...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ono by stačilo, aby se v Brně jezdilo v intervalech vhodných pro druhé největší město v ČR, nikoliv v intervalech vesnických. Pak by dobíhačů ubylo, když budou vědět, že jim to pojede "v dohledné době" zase (a ne za deset, patnáct, dvacet minut).


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Myslím, že není důvod tě kamenovat. Vůbec bych řekl, že většina cestujících myslí jen na sebe, a to, že zdržují ostatní je vůbec netrápí a naopak jsou dotčení, když se na ně nepočká. To neděkování od dobíhajících můžu potvrdit. Většina to opravdu nedělá.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
M píše:
Rem:presne jak pises, ja za tech 9 let co jezdim, se mi nespocetne krat stalo, ze dvere uz byly temer zavrene kdyz kde se vzal tu se vzal idiot - pribehl nevim od kud a zvenku do dveri strcil ruku a ty ho samozrejme privreli, otevrel sem a sel mu dozadu vysvetlit jeho neuvazene chovani, ze pokud odbiha odnekud odkud jej ridic nevidi, ze se ma zastavit pred dverima a ja a vetsina normalnich ridicu mo znova dvere otevrou,ale strkat nekam ruce, nechat se privrit, pak se snazit dvere otevrit, vylomit vypacit znicit ze to neni normalni a ze se pak nemuzou lidi divit, ze nekdo nekoho nekde potahne a jeho reakce? ze sou ridici volove a schvalne ujizdi a ze bych mu neotevrel a ze toto je jedina mozn ost jak si chytit bus, neprijde mi to normalni


nenachazí li se daná osoba v nástupním prostoru (tj. na zastávce) má smůlu ....
a neni to schválnosti ale o tom že kvůli jednomu "volu" pak nestihne vůz návazný spoj (příp. návazný spoj na něj musí čekat a vzniká další zpoždní.....) .... a proč mají platit ti co jsou na zastávce v čas, trpět za to, že někdo neví kdy má být na zastávce....

nehledě na to že 95% běhálistů neumí říct ani "bů" tak proč čekat ...

tak a teď ma ukamenujte ...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Rem:presne jak pises, ja za tech 9 let co jezdim, se mi nespocetne krat stalo, ze dvere uz byly temer zavrene kdyz kde se vzal tu se vzal idiot - pribehl nevim od kud a zvenku do dveri strcil ruku a ty ho samozrejme privreli, otevrel sem a sel mu dozadu vysvetlit jeho neuvazene chovani, ze pokud odbiha odnekud odkud jej ridic nevidi, ze se ma zastavit pred dverima a ja a vetsina normalnich ridicu mo znova dvere otevrou,ale strkat nekam ruce, nechat se privrit, pak se snazit dvere otevrit, vylomit vypacit znicit ze to neni normalni a ze se pak nemuzou lidi divit, ze nekdo nekoho nekde potahne a jeho reakce? ze sou ridici volove a schvalne ujizdi a ze bych mu neotevrel a ze toto je jedina mozn ost jak si chytit bus, neprijde mi to normalni


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Před zavřením dveří hučí, pokud vím, výstraha což pro cestujícího znamená, že se nemá v blizkosti dveří pohybovat (nastupovat nebo vystupovat)
Když už se tu jde do extrému, naopak já být řiidičem, rád bych foto one osoby, abych ji přiště před nástupem vysvětlil, když "to" piští neleze se do/z dveří.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
78
20 led 2014 11:05
méně pohyblivý cestující nemá vůbec co u takových dveří dělat a má se pohybovat u těch které jsou označeny pro invalidy


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
J*M* Ještě by na tablech měl problikávat např. nápis "zabíjím lidi svým autobusem", ne? :roll: :roll: :roll:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
:roll:


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
M píše:
... kdyz to tak pujde dal tak budes chtit zverejnit i foto ridice?

Proč ne? Znalost vozu i řidiče by určitě mnoho lidí (zvláště méně pohyblivých) uvítalo, aby věděli, kterému vozu a kterému řidiči se vyhnout. Já tohle znát, tak bych určitě se rozmyslel, zda nepočkat na další spoj, či být při cestování s tímto vozem (či řidičem) maximálně soustředěný a připravený na skřípnutí ve dveřích při nástupu a výstupu


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Jak rikam,priklanim se na stranu ridice. Tento ridic jezdi na nocnich uz dlouho,jezdi dobre a vubec nepripoustim jeho pochybeni. On se podle me nema za co stydet. Mel nehodu,za kterou nemohl. Naopak se ho zastavam,foto zverejnovat nebudu. Tim zverejnenim cisla vozu jsem chtel rict, ze vase uzkostlive zatajovani veci viditelnych v provozu je stejne nesmysl...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
IvanM: kdyby si byl prave ty ridicem autobusu 2371 09902 a nekoho nekde omylem prejel a vubec o tom nevedel, urcite by jsi byl nadsenej kdyby se to tu tak podrobne rozebiralo, jsou proste veci ktere neni treba tak detailne rozebirat, staci kdyz ma dulezite informace policie a DO, ostatnim je do toho kulove, kdyz to tak pujde dal tak budes chtit zverejnit i foto ridice? a oznamit to celemu svetu ze mel nehodu? Vzi se do jeho situace az priste budes chtit podobne info.
Jinak vuz 2371 ma blokaci rozjezdu pri otevrenych dveri, tak pokud nekoho privrel tak by se vubec nemel rozjet, 99 jezdi docela plna tak neverim, ze tam nikdo nebyl a vubec nikdo by si toho nevsiml a k tomu zda ridic vidi vse co se deje na schodech a ve dverich neni co dodat, kdo nekdy sedel v kabine do oneho zrcatka se podival tak vi co tam je videt, ci neni videt,zvlast pokud nestal uplne rovne. Ale to je vse jedno, ja proste neverim, ze u toho nebyl ani jeden jediny svedek.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Tak proste tema uzavreno, byl to vuz 2371 a kurz 09902. Pomahat policii necjci,nebot jsem nebyl svedkem. Proklinat autobus taky nechci a priklanim se na stranu ridice,ze o nehode nevedel...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Třeba chce být nápomocný policii a jít osobně provést rekonstrukci na místo nehody. Anebo proklít ten zlý autobus sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Ale očividně nebyl a necestoval. A když to potřebuješ informativně tak moc vědět a zde jsou očividně zlí lidé fantasmagorických představ, zkus se optat na informacích DPMB. Třeba tam budou vstřícnější.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
čistě informativní účely....děláte, jak kdybych čistě teoreticky třeba nemohl stát v tu chvíli na té zastávce nebo cestovat v tom voze, který ji tu ruku přejel.....ach bože, ty vaše argumenty jsou někdy extra záživné.....

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Neřekl bych, že je někdo paranoidní. Jen zjevně panuje přesvědčení, že ti taková informace k ničemu nebude.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
zase se ukázalo, jak jste tady paranoidní.....bojíte se zveřejnit i ty věci, které jsou pro normální lidi viditelné v provozu. Tak jsem se zeptal, je to takový problém? :D Tak prostě je několik možností: vylučovací metodou: musela to být linka 99, 2360 09901 to určitě nebyla, tou jsem jel já v době, kdy se to stalo, v opačném směru. 2368 09905 to taky nebyla, služba 09905 už někdy před půl šestou končí. 2354 09906 to taky nebyla. Ta totiž už něco po šesté jede přejezd na lince 84 a osobně jsem ji potkal už na tom přejezdu. Podezření tedy může padnout na víkendovku 09904 nebo na ranní nájezd na denní linku 50, ale pokud čas v článku o nehodě sedí, tak příjezd před půl šestou odpovídá kurzu 09902 a vozu 2371. Ten jede na rozjezd 5:40 směr TPa. Na nádraží přijel 2371 až na poslední místo a řídil ho obvyklý řidič, kterému je 2371 přidělen(seděl jsem naproti v 09901 2360)......

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Někdo ví, ale neví k čemu by ev. č. a hlavně kurz byl normálnímu člověku napomocný.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
neví někdo, co to bylo za bus a kurz?

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 20:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]