Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 370 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Jak píše ReZ, ten slibovaný terminál IDS je kde? Nikde ho tam nevidím. Jestli se na něho trochu nepozapomnělo. :-k

A ještě taková menší úvaha k P+R v Brně. Co když přiláká spíš ty, kteří dnes jedzí do Brna vlakem nebo busem? Nebude to trochu konkurence příměstské IDS?


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
J*M*: Tak černě bych to neviděl. Vždycky nemusí jít o malou domů.
Projekty P+R plně podporuju. Ale musí to být koncepčně dotažené do konce. Nejenom vybudovat letištní plochu, ale hlavně u toho myslet na podpůrnou infrastrukturu (třeba stánek s občerstvením, bezinku, toalety apod., ostrahu) a (i finanční) napojení na VHD (nemusí to být zrovna MHD). Pak je projekt životaschopný.
Třeba kolegové jezdí na hokej do Prahy. Odstaví auto na Chodově a do centra jedou krtkem. Ideální.
Když jsem u toho předělání prostoru, líbilo by se mi, kdyby nějakým způsobem šlo přetrasovat trajfy, aby nejezdily přes Tržní a po čtyřproudé Olomoucké. A pokud se počítá s novou zastávkou Černovice, tak by tam měl být vybudován terminál IDS.
BTW: Sedím vedle selky a ta mi svým rozumem našeptává, že naplánovat JEN parkoviště je krátkozraké... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Chraň Bůh, že bych chtěl zpochybňovat užitečnost tohoto projektu, ale napadá mne řečnická otázka, zda by za tyto peníze nebylo bývalo přínosnější opravit či postavit nový most přes 250, aby padla největší překážka prodloužení šaliny na Lesnou. Do Líšně už šalina jezdí, byť lehce oklikou.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Citace:
223 milionů bude stát přeložka tramvajové tratě a nejméně 75 milionů je určeno na výkup pozemků

Projekt trati už vypracován začátkem 80. let min století v komplexu projektu zaústění Východního přivaděče a v té souvislosti vykoupeny pozemky. Kterým příbuzným "pos*anců" jistých stran vykoupené pozemky prodány, že je je nutno znovu vykoupit?


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: to stěžejní od Yakuzzy (podle mě) bylo, že pokud někdo dojede do Brna autem, proč by jel MHD zrovna na hlavas - tzn. v příspěvku bylo důležitější hlavní nádraží, než MHD.


Offline
125
06 srp 2013 22:29
Však tenhle respektive podobný článek (nebudu studovat jednotlivé věty a slova) tu byl. Tedy odkaz kde o tom kecali s Brněnském deníku. Čistá sci-fi, utopie. Stačí se podívat na ta datumy. Dřív bude v pekle mrznout než se něco z plánů Brna postaví. Myšleno nádraží, tohle, VMO kolem kasáren v Židenicích.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi ... e-stat-300
Opravdu je to nutný? :-k

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Yakuzza píše:
Obecně to je nápad dobrý, ne že ne, ale tahle část mě pobavila. Proč by někdo jel autem do Brna, aby se z okraje města dopravil MHD na hlavní nádraží? :)

No třeba proto, že to bude rychlejší a levnější (včetně parkování)? Jo, pardón, tak to funguje jen na západě. U nás to bohužel je rychlejší a levnější tím autem.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Z nadpisu článku to vyznívá, jako bychom se toho během pár let mohli dočkat. A až v článku (skoro na konci) se člověk dozví, že je to tak vzdálená budoucnost, že je to opět jen souvisí s volbami.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
O tom, že by v oněch místech mělo být záchytné parkoviště, se mluví skoro 40 let a před 45 lety se mluvilo o tom, že po přestavbě trianglu by se tramvajová trasa měla vrátit na původní trasu přes černovické nádraží (měla tato trasa být dokonce součástí nedokončené soustavy staveb navazujících na tzv východní přivaděč, z kterých se realizoval jen oškubaný paskvil


Naposledy upravil J*M* dne 04 dub 2014 10:53, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Citace:
„Má ohromnou výhodu v tom, že je tam pohodlný příjezd z dálnice. A tramvajová trať od něj doveze komfortně a rychle lidi přímo na okraj historického centra. V budoucnosti pak i přímo k novému vlakovému nádraží ," zdůvodnil výběr místa náměstek.


Obecně to je nápad dobrý, ne že ne, ale tahle část mě pobavila. Proč by někdo jel autem do Brna, aby se z okraje města dopravil MHD na hlavní nádraží? :)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
P+R parkoviště, aneb hudba budoucnosti...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
O obnově autobusového parku DPMB na Busportálu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Řidič trolejbusu dostal podmínku za smrt seniorky, srazil ji na přechodu


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
J*M* píše:
... za 50,3 milionu korun vyroste nejen silnice, ale také chodník a most přes Ponávku. Zároveň je v plánu rekonstrukce kanalizace a výsadba zeleně. ... popisovaná stavba tak maximálně může sloužit Lídlu v době uzavření Dornychu, ...
Omlouvám se za mystifikaci, výše financí na stavbu a kdesi publikovaný oprášený projekt prodloužení tzv komunikace Klíčové podél trati z počátku 80. let min. století mě pomýlil


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
A ještě o něco detailněji - strany 14 a 34:
http://www.stred.brno.cz/file/390_1_1/

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Ojin má pravdu - viz strana 8.
http://portal.cenia.cz/eiasea/download/ ... nameni.pdf


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Já bych řek, že ta propojka měla být spíš takhle http://mapy.cz/s/9wbF


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Ta propojka z Dornychu na Masnou znamená cca. toto: http://mapy.cz/s/9wbq
S Lidlem to moc společného nemá.
Mimochodem, nemluvilo se někdy o přesunu Jančury někam k Malé Americe? Dostupnost MHD podobná, příjezd mnohem mnohem lepší.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
...hlavně se ČD chvástaly, jak nezůstete stát v kolonách na D1 (které byly max 15 minut, a to jezdím ve špičce), ale že překovápaj koridor a všechno mělo minimálně 20 minut zpoždění už bylo psaný jen na pragotronech

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
To bude zase nějaký tunel, v článku je: "První etapa propojí silnicí Dornych a Masnou ulici. ... za 50,3 milionu korun vyroste nejen silnice, ale také chodník a most přes Ponávku. Zároveň je v plánu rekonstrukce kanalizace a výsadba zeleně. ... Náměstek (Robert Kotzian) zdůraznil, že bez postavení nové silnice není přesun kolejí možný. „Propojení umožní mimo jiné vedení objížďky v době, kdy se kvůli stavbě uzavře Dornych ...""
Robert Kotzian si z nás ze všech maximálně dělá pr.el (nebo nás vyvádí aprílem), popisovaná stavba tak maximálně může sloužit Lídlu v době uzavření Dornychu, aby onou stavbou mohli prodejnu zásobovat a zákazníci se dostali na parkoviště. Pro nic jiného během dalších staveb nebude potřeba


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
hezzon: Vždyť píší, že na to dají zatím 50 miliónů z 2 miliard, to asi říká vše. Před volbama to ale bude vypadat hezky, že začali stavět tramvaj Plotní, i když vlastně žádnou tramvajovou trať nestaví a prodlouží pouze kousek ulice.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Jenom na krok zpátky k Plotní, prý je info i od Čtk, takže se zase letos vykouzlily nějaké další penízky?! Nebo snad vykopali na Miladce poklad? :D Ví někdo víc, nebo to alespoň potvrdí?

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kdyby s ním ČD počkaly půl roku až rok, situace by možná byla jiná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jenže konec D1 Ex byl mimo jiné proto, že to s tou D1 nebylo tak horký a lidi se na ten vlak nenaučili (nestihli) naučit chodit.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 18:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]