Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 66 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
cos čekal?
na jednu stranu se město/kraj s odpůrci nedokáží domluvit (je to jako v začarovaném kruhu) a vypadá to jako když se baví hluchý se slepým. Taky se nedokáží a nechtějí domluvit.
Na druhou stranu tímto nahráli odpůrcům pěkně na smeč.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Tak toto nemá chybu! Další ze ságy o brněnském nádraží. :lol:

Nádraží probereme s lidmi, slíbili politici. Ale studii potichu odeslali


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Souvisí nějak posledních pár příspěvků s tématem vlákna? Asi jste se trochu odchýlili a možná by to chtělo trochu poklidit...
Abych jen neplácal: Metro a nové nádraží v Rovnosti.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
125
06 srp 2013 22:29
pozitkar píše:
Je to možno pre niektorých šok, ale za tmavú farbu pleti sa žiadne extra prídavky nedostávajú. A divím sa, že sa stále nájde niekto, kto aj do relatívne rozumnej debaty dokáže zaniesť podobné bláboly.


Jasně blábole a teď to postav k tomu co napsal MartinV ano?


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
pozitkar: známá pracuje na úřadu, kde se s nimi (opálenými) setkává docela často. Původně si říkala, že nebude jak ostatní, a že to změní. Omyl. Když ti tak začnou řvát, nadávat, a nakonec řeknou, že tam nechají svoje děti, když jim nic nedáš, je to těžké.

Navíc co jsem teď od někoho slyšel, jak toho využívají: jako otec dítěte se napíše nějaký starší člen rodiny. Ten brzo zemře a rodina rázem dostane vdovský důchod a za každé dítě také sirotčí důchod. V tom konkrétním příkladu 6 000 + 6 000 + 6 000. Dohromady dostávají 18 000, to vše, než děti dosáhnou určitého věku. Samozřejmě, že by toho mohli využívat i "bílí", ale tohle je snad jasný příklad, jak dobře se u nás mají.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
pozitkar: souhlas, palec hore

hal: na intervenci ČNB není zase tolik co kritizovat. Byly signály o blížící se deflaci, centrální banka splnila zákonnou povinnost s mírně akcelerovala inflaci. Dělá to tak střídavě od roku 1997 a nikomu to nepřišlo divné. Jen tentokrát to bylo provedeno trochu netradiční formou, trochu zmedializováno a najednou je každý odborník na monetární politiku ;-)
Ale to už jsme dost daleko od tématu...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Extra určitě ne, ale že to jde tak nějak "lépe" a "rychleji", to je myslím snad jasné. To je ale tím, že menšina si umí vše vyřvat a také zná perfektně mezery v zákonech a vlastní práva. Čili to není o tom, jestli je žlutej, černej nebo bílej, ale o tom, že se v tom umí pohybovat.


Offline
99
07 srp 2013 14:49
Rorschach píše:
Holt pokud nejste tmaví nic nedostanete.
Je to možno pre niektorých šok, ale za tmavú farbu pleti sa žiadne extra prídavky nedostávajú. A divím sa, že sa stále nájde niekto, kto aj do relatívne rozumnej debaty dokáže zaniesť podobné bláboly.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Ojin: To se nedá takto říci, ještě se staví sklad ve Wroclawi. Ale spíš jde o to, pokud vypadne brněnský sklad, tak ho stejně nahradí pražský. V druhém článku je zmínka, že ty sklady budou obsluhovat Německo, Rakousko, Slovensko a Maďarsko.
http://ekonomika.idnes.cz/amazon-prekre ... oakcie_vez
http://blogs.wsj.com/emergingeurope/201 ... th-europe/


Offline
125
06 srp 2013 22:29
Nevím někde jsem to četl v souvislosti se sklady Amazonu v ČR. Čtu zprávy na seznam.cz, centrum.cz, idnes,cz, brnenskydenik.cz takže někde zde to bylo. Hledat to nebudu.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Chcete tvrdit, že zatímco sklad v Brně by měl být výhradně pro Rakousko (příp. Slovensko), zatímco Morava by byla obsluhovaná z Dobrovízu? Nějaký zdroj by nebyl? Nezdá se mi, že by Amazon nezvládl takovu základní lokačně-alokační úlohu :)

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
488
13 čer 2004 23:04
Ne Hal nebydli v Turanech ani ve Slatine.

Proc asi zastupci Amozonu byli jedna s Bohousem Sobotkou, ktery potom rychle horoval pro vystavbu v Brne, on si rad prihodi nejakou obalku do kapsy napr. jako pofiderni prodej OKD za 25 % trzni ceny. Zajimave jak se clenove CSSD predhaneji, kdo vleze Amozonu vic do zadku, ale daleko vice poskozujici zasah CNB je jim pomalu fuk, protoze z toho koukaji penize na uplatcich pro ne.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Fafner píše:
dá se čekat, že úroveň stoupne v každé z nich, protože klesne počet lidí, kteří by v nich chtěli pracovat.

Ad "chování zaměstnanců v obchoďácích" - Já jsem pracoval jednu dobu brigádně v Intersparu na kase, a podobnou zkušenost nemám. Taky to byla dřina za málo peněz, ale mě to bavilo, a rozhodně bych to nenazval "blbárnou". A vzdělání na to taky stačí veškeré žádné.


Chachachacha. Toliko teorie - praxe je taková, že klesne-li počet lidí ochotných takto pracovat, dobere firma na podobné pozice agenturní pracovníky z východu, u kterých má tu výhodu, že je může druhý den poslat domů. Mám to bohužel potvrzené z první ruky, opravdu to takhle funguje.

Já pracoval půl roku v Tescu a aspoň vím, co pro příště nedělat. Ono dnešní "manažeři" jsou velice dobře školení, jak z lidí vyždímat co nejvíce a pak je odhodit, však se naberou další. Dneska už naštěstí dělám ta stejné peníze mimo obchod.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Když těm lidem nebude vyhovovat tam dřít, nikdo je tam pracovat nenutí, takhle nemají možnost tam pracovat i kdyby chtěli (a že by se takových našlo). Pokud se Amazon rozhodl vstoupit do ČR, tak s těmi ztracenými pracovními místy stejně už nic neuděláme, ale aspoň z toho můžeme vytřískat výhody zmíněné výše. Jediný, kdo tu předvádí horu demagogie je sám Hal, nebydlí dotyčný náhodou v Tuřanech?

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
125
06 srp 2013 22:29
Souhlasím s tím co napsal ds.
Někde nevím jestli tady nebo na webu jsem četl, že brněnský Amazon by měl odsluhovat Rakousko a ten v Dobrovizi ČR. Takže jestli si nějací brňáci myslí, že je tohle zachrání když je vyženou z Brna jsou na mejlce.
Dále pořád lepší nějaká práce, otrokařina než žádná. Pracák platí pět měsíců a pak? Socka. Ti řeknou ať se postarají rodiče, družka, atd. Holt pokud nejste tmaví nic nedostanete. Dělal jsem v HM, Daikinu a jiných firmách a pořád je lepší si moct vybrat mezi otrokařinou a bezdomovectvím. Mimochodem víte kolik lidí z linek si v Daikinu stěžovalo, stěžuje na otrocké podmínky? A fabrika stojí a stát bude


Offline
3342
21 led 2011 14:19
vojtik, marecek.00: Souhlas, bude to blbárna, dřina. Nicméně je vždy lepší moci si vybrat mezi dvěma či třeba blbárnami, než být vázán nutně na jednu. Navíc, když tam ty blbárny budou dvě, tři, čtyři, dá se čekat, že úroveň stoupne v každé z nich, protože klesne počet lidí, kteří by v nich chtěli pracovat.

Ad "chování zaměstnanců v obchoďácích" - Já jsem pracoval jednu dobu brigádně v Intersparu na kase, a podobnou zkušenost nemám. Taky to byla dřina za málo peněz, ale mě to bavilo, a rozhodně bych to nenazval "blbárnou". A vzdělání na to taky stačí veškeré žádné.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Popravdě si nemyslím, že by "konkurenční" nabídky vzhledem k požadovanému vzdělání byly o mnoho lepší. Zamontovat tisíc šroubků za hodinu na páse, lítat osm hodin mezi regály a hledat krabice, pípat tisíce položek v supermarketu, kydat někde hnůj nebo uklízet fabriku... Mně to přijde jako všechno stejná blbárna.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Kdo z vás by do této novodobé otrokářské společnosti šel dobrovolně pracovat? Pochybuji, že ty negativní články o chování k zaměstnancům jsou výmysly, stačí mi vzpomenout si na chování k zaměstnancům v obchoďácích...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Neotevírají se nová pracovní místa = lidi nemají práci, je to špatně, blablableble špatná vláda blebleblabla.
Otevírají se nová místa = stejně se nic nezmění, blablablalbleble někdo si na tom namastí kapsu, blebleblabla.

Já už fakt nevím, čím se těm lidem v této oblasti Země může někdo zavděčit.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Většinu už psal ds a já s tím plně souhlasím. Jen k daňovým prázdninám - ty jsou upraveny Zákonem o investičních pobídkách a ten výslovně říká, že se netýká logistických služeb. Mohou je získat prakticky jen výzkumná a technologická centra a částečně i zpracovatelský průmysl, ale to jen částečně.

Jinak řečeno - nikdo nic aktivně nepodporuje, jen umožňuje. A to je rozdíl.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
ds píše:
... strach z neznámého. ...

Jo, to jsou perly...
Prdlačky, strach z neznámého ... Strach z dobře známého, že to zase přinese pozitivum do kapes podmazaných "volených zástupců", stát a všichni ostatní jen zapláčou nad výdělkem ...


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
to jsou zase perly..

1) zaměstanci z ciziny
myslím, že sem i přispívají lidi, co na Černovické terase pracují, nebo odtam aspoň vozí cestující. Řekl bych že tam budou převážně tuzemští zaměstnanci, ale i kdyby ne, tak i Ukrajinec, Vietnamec nebo jakýkoliv jiný "nec" odvede DPFO a utratí peníze za služby zde v ČR... Kdo konkrétně ztratí pracovní místo v přímém ůsledku stavby skladu v Brně (nezaměňovat sklad v Brně x vstup Amazonu na CZ trh)?

2) doprava
...zvýšený provoz ve Slatině je už teď a ty haly co na Černovické terase už stojí, v nejbližší době nikdo bourat nebude. Bez Amazonu ten nájezd na dálnici nevznikne, takže z tohoto pohledu je to určitě pozitivní krok...

3) ztráta pracovních míst
...pokud se Amazon rozhodl, že bude expandovat na CZ trh a důsledkem toho zaniknou pracovní místa v tuzemských eshopech, tak se tak stane bez ohledu na to, jestli bude sklad v Brně nebo ne. CZ trh jde bez problémů obsloužit z Dobrovízi...
Kdo konkrétně ztratí pracovní místo v přímém ůsledku stavby skladu v Brně (nezaměňovat sklad v Brně x vstup Amazonu na CZ trh)?

4) zahraniční dopravci
...i kdyby zboží Amazonu po ČR rozváželi zahraniční dopravci, pořád platí mýto, naftu (OK, tu můžou natankovat im Ausland) a další poplatky

Celkově mi ten povyk přijde jako rozbíjení strojů dělnictvem za průmyslové revoluce a strach z neznámého. Dobrý signál pro zahraniční investory to rozhodně není a nekvalifikovaných nezaměstnaných máme pořád dost a dost...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
9986
15 led 2005 23:41
k.ondra89 píše:
Další věc je, že těch 1500 lidí, či kolik tam nakonec zaměstnají, nebude muset živit stát, tedy my všichni.

To ovšem pouze v případě, že to budou občané ČR a ne rákosníci nebo cokoliv "z dovozu". Předpokládám, že velká část bude od nás, dost ale pochybuju, že to bude celých 100% pracovníků (on je tam taky nějakej managment, vedení apod., a tam si určitě investor dosadí své lidi, no a "u pásu" bude brát také to, co je levné, ne to, co mu řekne stát).

Hal
Proč by dopravci měli být zahraniční? Myslím, že máme dost tuzemských, kteří dokáží nabídnout stejné služby, jak zahraniční, a za lepší ceny. Ale samozřejmě záleží, jak budou nastaveny podmínky.


Offline
488
13 čer 2004 23:04
marecek.00 píše:
Sklad má ekonomické opodstatnění, neboť je efektivní činností subjektu. Z hlediska státu přinese několik set milionů na HDP a několik desítek milionů výběru na daních (sociální, zdravotní, daň z příjmů FO, daň z paliv u navazujících dopravců, daň z nemovitostí...). A co se daňových výhod týče, mne by fakt zajímalo, jak se to stane...


90 % agenturni pracovnici tj cizinci, kteri zadne socialni pojisteni platit nebudou, dan z prijmu FO taky ne, maximalne tak zdravotni pojisteni. Dopravci na 99% budou smluvni zahranicni dopravci. DPH taky nebude protoze tenhle sklad bude pro vyvoz do Rakouska, tj DPH se bude vracet.

Danove vyhody urcite pozadaji o odpusteni dane z nemovitosti a danove prazdniny na dan z prijmu pravnickych osob.

V konecnem dusledku nas to bude stat celkem velke penize. misto tohodle nesmyslu bych podporil radsi nejakou vyrobu, kde jentak nepujde rychle prenest cely zavod nekam jinam, az jim skonci danove prazdniny nebo to tady prestane byt extra vyhodne.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Další věc je, že těch 1500 lidí, či kolik tam nakonec zaměstnají, nebude muset živit stát, tedy my všichni.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 zář 2024 11:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]