Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 53 z 76    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 76  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Ano, mohou. Už se to tady mimo jiné psalo a objasňovalo.
DP vypsal jedno výběrové řízení na 6 busů jednoho typu a 6 busů druhého typu, kde typy mohly být variantně totožné. Tedy: nabídku nepodali výrobci, ale nějaký překupník, který dodá 6 "toho" a 6 "tamtoho". Celkem racionální vysvětlení, ani to nebolelo, ne?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
47
25 čer 2013 00:19
A to můžou jednu zakázku vyhrát dva výrobci? Je ten SOR třá nebo čtyřdveřovej, protože to výrazně omezuje počet míst k sezení? SOR NBG12 je městskej bus, né? Takže nebude nic v příměstském provedení.


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Eda: Jasny, chápu. Solaris či jiný výrobce se třeba holt nepřihlásil. To neber vážně s tím Solarisem, to je jen názor, co bych osobně zvolil, kdyby byl ve výběrku :wink:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hlavně dopravní podnik prostě nemůže z principu ovlivnit, kdo se do výběrového řízení přihlásí. A když se například Solaris nepřihlásí, tak se DP může třeba stavět na hlavu, ale Solarisy si koupit nemůže, byť by třeba chtěl.


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
No je to zajímavé, budeme tu mít z verzí 12/18M Karosu, Irisbus, Solaris a SOR. :lol: Docela trefná změna, když doteď stála na vozovnách jen vozidla značek Karosa a Irisbus. Osobně bych k těm Citelisům dokoupil Solaris v CNG, když už budem brat kloubáky. Holt cena rozhoduje, jak je jistě známo.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
A proč proboha má být od každýho typu 6 vozů? Proč ne čtyři? sarcastic

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ty sedačky by měly být C.I.E.B. Kahovec typ Nova 320. Jinak kromě RT6 jsou v T3R vyjma 1615 a v K2R vyjma 1003. Také se mi v nich dobře sedí. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mě by spíš zajímalo, co je důvodem takového rozdělení zakázky. Nějaký pokus o testování před finální zakázkou na zbylé CNG? Pokud ano, tak to by snad bylo lepší si ty busy zajistit na dlouhodobý pronájem, než tu mít pak nevyhovující typ permanentně.

Cracatit: Sedačky STER jsou v Crosswaích, ale jak píše Manil, je to jiný typ, než má být v nových Citelisech, o tom moc nevím.

MartinV: Ty sedačky z RT6 jsou i v některých kotasácích. Kdysi jsem ten jejich název slyšel, ale i kdybys mě mučil, tak si na to teď bohužel nevzpomenu. Nicméně do Citelisů by ty sedačky také úplně vhodné nebyly, protože jsou poměrně tlusté. Ale jinak jsou parádní, to zas ano.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
doplnění: nejdřív jsem myslel, že nadáváš obecně na plyňáky a až pak mi došlo, žes myslel City/Cite. Tak ty si asi nezamiluješ, to je pravda. To je fakt blee

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
chat-maniac píše:
Fuj fuj a třikrát fuj. Snad nám tyhle pseudobusy nedají na zálohy nebo mě zase za nějakou kritiku nepošlou na trhačky nebo kam ty ksindle dají ](*,) blee

Abys za pár projetých kilometrů nebyl naopak jejich tvrdým zastáncem. A nelkal, že zas musíš jezdit šichtu s tím smradlavým nafťákem... sarcastic
Od odříkaného chleba největší krajíc. Se říká.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
315
01 dub 2007 14:10
chat-maniac píše:
Už několik dní nám na vozovně visí informace, že od půlky června začnou chodit první kusy plyňáků, konkrétně 6ks Citelisů CNG a 6ks SOR NBG včetně k nim příslušných prospektů a informace, že od stejné doby bude v provozu i plnička.
Fuj fuj a třikrát fuj. Snad nám tyhle pseudobusy nedají na zálohy nebo mě zase za nějakou kritiku nepošlou na trhačky nebo kam ty ksindle dají ](*,) blee

Při tom množství které dojde, tak si můžeš být 100% jistý, že postupně dojde i na tebe. Zvlášť když tam budou i držáky na pokladny.....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Už několik dní nám na vozovně visí informace, že od půlky června začnou chodit první kusy plyňáků, konkrétně 6ks Citelisů CNG a 6ks SOR NBG včetně k nim příslušných prospektů a informace, že od stejné doby bude v provozu i plnička.
Fuj fuj a třikrát fuj. Snad nám tyhle pseudobusy nedají na zálohy nebo mě zase za nějakou kritiku nepošlou na trhačky nebo kam ty ksindle dají ](*,) blee

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Cracatit píše:
Copak, že budou dvě nové série trolejbusů? To je nějaká opce na 25Tr, že budou další? Sedačky Ster jsou jaké, to jsou i ty, co se dávaly do 13T?

Ne. V 13T jsou sedadla "VARIANT VK" od české firmy AXL Charvát.


Offline
2804
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Díky za vysvětlení, hlasák sice umí číst i tučný písmo, ale nenapadlo mě ho v tom příspěvku hledat, abych si takovou věc pak dal přečíst pomocí kláv. zkratek.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
No, já nevím, co se tady pořád řeší. Dokud to nebude oficiálně (a ve vozovně), tak stejně neuvěřím. Poslední informace (které považuji za důvěryhodné) jsou takové, že se vybírá mezi dvěma výrobci kastle (jeden český výzbroj, druhý polská), přičemž třetí uvažovaná a nám známá kastle je mimo. Samozřejmě se situace mohla posunout, ale pochybuji.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Cracatit - já jsem tam schválně ztučnil "31Tr", aby bylo zřejmo, že se jedná o ni a nikoliv o 25Tr, o té variantě snad nikdo vážně ani neuvažuje...Mnohem raději bych však v Brně viděl Solárka i v trolejbus verzi, ale docela bych věřil zvěstem (z více zdrojů), že tu budou jezdit nakonec SORky...bohužel.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
2804
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Copak, že budou dvě nové série trolejbusů? To je nějaká opce na 25Tr, že budou další? Sedačky Ster jsou jaké, to jsou i ty, co se dávaly do 13T? Osobně je moc nemusím, pokud jsou to ony, ale to je subjektivní, hlavně, že si člověk může sednout, v městských busech je to stejně většinou jedno, ale jo, sezení v Crossech ve městě je docela fajn. A co se týká kombinací látek, jak se v různých diskusích probíralo, je mi nejsympatičtější perforovaná kůže v plastu, jak to mají v rekonstruovaných Karosách v Praze.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
MartinV píše:
K trolejbusům: taktéž doufám, že jsem dostal mylnou informaci ohledně 25Tr a 31Tr. #-o


Obávám se, že ne. ](*,)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: souhlasím, Stery jsou rozhodně lepší, než placaté Vogely. Potom jsou ještě takové sedačky, jako v RT6N1 (název nevím), které jsou podle mě (pro záda) ideálně tvarované.

K trolejbusům: taktéž doufám, že jsem dostal myslnou informaci ohledně 25Tr a 31Tr. #-o


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Upřímně jsem rád, že po letech odmítání sedaček STER, dostal DPMB konečně rozum. Citelisy na ně byly konstruovány a je to poznat. Docela se Ivecu divím, že Citelisy se sedačkami Vogel vůbec nabízelo, dost si tak škodilo.

V.S.: Já tedy mezi Citelisem a SORem NB moc podstatný rozdíl nevidím. SOR má více dveří a v kloubové verzi je o fous delší, díky čemuž má více místa k stání, ale pokud jde o místo na sedačkách, tak si může s Citelisem směle podat ruku. Navíc, na konkurenčním fóru jsou informace o trolejbusech rozporuplné, jeden mluví o 31Tr, jiný o 25Tr a já upřímně nevím, čemu věřit a tajně doufám v třetí cestu, tedy 27Tr, ale o tom si asi může nechat jenom zdát.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
VS:
Kde jsi přišel na to, že do Brna přijdou Crossy? Nic takového nebude.

Hhoonnzzaa:
Sedadla STER 6MS také v jednom Ciťáku máme, konkrétně Citybus 7615.

Nové CNG Citelisy budou mít sedadla STER MX. Přejdeme-li jejich design či ostatní + a -, do Ciťáků sedí mnohem víc díky tomu, že jsou tenčí. Opěrky jsou tedy i nad zadními koly tak, jak všude jinde a je tam i víc místa na nohy.


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Nejsem ani omylem zastáncem Citelisů (spíše naopak), ale i Citelis může mít sedačky, které mají Crosswaye. Viz http://www.fotodoprava.com/images_mhdpr ... 599int.jpg

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Pořád lepší než bolavá záda z Citelisů 18M nebo 7651 a výše. Prostě kolmé sedačky fakt nejsou dobré řešení...


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
...a schody až do nebe v zadní části


Offline
Uživatelský avatar

2625
13 črc 2009 13:42
Tipl bych si, že uspořádání interiéru ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1890 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 76  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 21 zář 2024 01:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]