Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 66 z 214    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 214  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
J*M* píše:
Určitě by to šlo, ale už mě to zmáhá, stále příspěvky na stejné brdo bez jakéhokoliv účinku, časem možná i na stále se opakující chyby rezignuji a dočtou se návštěvníci fg velmi zajímavé popisy. Už mě i přestalo bavit kontrolovat, zda opraveny nahlášené chyby, kdo si je má pamatovat, sice se mi objeví, že hlášení zaregistrováno, ale bez vyhledávání se nedovím, zda opraveno. to bych nic jiného nemohl dělat, jen vyhledávat

Kdybys dělal něco užitečnějšího, než jen poukazování na chyby druhých, pak by tě to třeba bavilo a nezmáhalo. :mrgreen: S kritikou nemám problém, každý dělá chyby. Ale vadí mi lidi, kteří jen kritizují, ale sami nic nepředvedou.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
JM***: Jestli nemáš jiný životní cíl, než psát arogantní a urážlivé příspěvky a neustále poukazovat na to, co všichni ostatní dělají špatně, pak ti srdečně gratuluji.

hlavoudozdi

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Určitě by to šlo, ale už mě to zmáhá, stále příspěvky na stejné brdo bez jakéhokoliv účinku, časem možná i na stále se opakující chyby rezignuji a dočtou se návštěvníci fg velmi zajímavé popisy. Už mě i přestalo bavit kontrolovat, zda opraveny nahlášené chyby, kdo si je má pamatovat, sice se mi objeví, že hlášení zaregistrováno, ale bez vyhledávání se nedovím, zda opraveno. to bych nic jiného nemohl dělat, jen vyhledávat


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
J*M*: Arogantněji by to nešlo?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Hurá, ať žije jednotnost v popisu, pan autor, co nezná, jak správně popsat ulice v místě, kde bydlí, nám vymýšlí nové originální popisy. A to ty popisy někdo kontroluje, nebo jen kontrola, zda focený vůz je z jednotné strany v jednotné vzdálenosti a v jednotném nasvícení?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=1009

Nová aktualizace od k.ondry.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Opravdu není nic jednoduššího, než nějaké zajímavé fotky nafotit. Pak je dát do galerky. Když projdou, tak bude zas galerka o něco jiná, když neprojdou, tak je klidně dát na fórum a veřejně diskutovat proč neprošly, proč by měly projít atd.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eda: galerii by možná neuškodilo pár fotek vozů z větší dálky (tzn. aby bylo víc poznat, že jsou focené ve městě). Tomu ale na druhou stranu nepřispívá, když se tam nechtějí sloupy, zábradlí, atp. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
1) Odkud je ta informace, že se fotky "zezadu" do galerie nedostanou? Opět, jestli ti tam chybí, tak je pošli a můžeme je tam zařadit, pokud budou dostatečně kvalitní.

2) Směrové cedule by přesně byly na těch detailech, o které ti nejde. Tak teď nevím... :-D

3) Krásně se tady ukazuje, že každý si od galerie slibuje něco jiného a člověk se prostě nikdy nezavděčí všem. Na druhou stranu: tím, že je systém uzpůsoben pro neomezené množství autorů každý může přijít s invencí a novým pohledem na věc a zkusit ho prosadit. Nikoliv ale tím, že na fóru bude nadávat, že v galerii nejsou fotky, které by si představoval, ale tím, že přiloží ruku k dílu a zapojí se. To je zase věc, kterou, mám pocit, pořád nechápeš ty :-)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Je zajímavé, že moje připomínky nepochopil nikdo kompetetentní, ale příspěvek kolegy Mauriciia je jak bych ho chtěl vyjádřit sám (díky za něj). Vůbec mně nejde o snímky detailů (i když proti ním nic nemám), ale jde mi o to aby na snímcích se mohl dozvědět, jaké v době pořízení snímku byly detaily nátěru, jak vypadaly směrové cedulky a koncové světla a pod. To se dnes nedozvím při jednotné šabloně, podle které se snímky z jiné strany do fg nedostanou. Správci nepochopili, že mým cílem není zkritizovat jejich činnost (dík za ni), ale snaha, aby tu činnost všichni mohli jen chválit


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Které fotky nejsou upravované v počítači? Samozřejmě ne všechny, ale velká část. Fotky s vysokým dynamickým rozsahem jsou složené fotky, často jen 2, fotek s různou expozicí.
Samozřejmě se tyto fotky, více podobné malbám, nemusí líbit každému.

Mch. jsem netvrdil, že by se to mělo ocitnout v galerii BMHD - ta slouží něčemu jinému.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Módu těchto a podobných (většinou počítačově upravených) fotek jsem nikdy nepochopil a asi ani nikdy nepochopím. To bych cpal možná tak rovnou do složky Koš, nikoliv do veřejně přístupné galerky - a ještě se pod to podepsat...


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tin: co se týče "uměleckých" fotek (neříkám, že je nějaká zdařilá)..
Příloha:
DSCN3183_S.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zhruba 62tis dokumentačních fotek je na s-a.cz, nemyslím si, že nutno je dávat i na bmhd, zejména když jsou tyto dva weby dosti propojeny. Dokumentačky tramvají se můžou dávat i tam (ačkoliv nevím, zda to vlastně platí i pro DP Brno).


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
já bych řekl, že by to chtělo rozdělit fotogalerii na dvě části, na fotky "umělecké" a "dokumentační". Pro část "uměleckou" platí stávající pravidla,

fotky "dokumentační" co nejpřehledněji zachycují současný stav věci. Minimálně bych si představoval od každého vozu čtyři vnější pohledy (přímo zepředu, z levého boku, z pravého boku, zezadu), možná průhledy interiérem odpředu dozadu a odzadu dopředu.
Ohledně Agentova dilematu s mírou detailů -- čím podrobnější, tím lepší, ideálně s podrobným popisem.
Ideálním cílem je to, aby člověk prohlédnutím fotek konkrétního vozu zjistil to samé, jako kdyby si ho osobně prohlédl.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mě se současná podoba galerie líbí. Nicméně také souhlasím s Mauriciem, že pohledy na vozy z ostatních stran chybí. Když člověk potřebuje něco najít, má většinou smůlu. Nějaký další oddíl galerie zaměřený na dokumentaci vozů by se mi taky líbil. Nicméně aby to k něčemu bylo, muselo by se to držet aktuální.

Kdyby byl nějakou takovou systematickou dokumentaci zájem, klidně s tím vypomůžu. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Já bych byl pro. Technické zajímavosti nebo místa, kam se člověk normálně nepodívá jsou přínosné. Zhruba v mauriciově podobě, že by to byla lehce dohledatelná kategorie.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
FD
Ale ti autoři jsou pořád dokola stejní. Buď je to tím, že nikdo jiný nefotí (třebá já jsem za celý loňský rok vyplodil asi 15 fotek, z toho je tuším 6 v galerce), nebo to je tím, že nikdo jiný nemá fotky, které jsou na takové úrovni, aby mohli do galerky.

K detailům - možná spíše, než do galerky, dát je k popisům rekonstrukcí tramvají na bmhd? Je tam jen suchý popis, nějaká ta fotka (třeba ta druhá od Agenta) by to zajisté oživila.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Eda píše:
Pokud budou fotky detailů dostatečně technicky kvalitní, nemáme s nimi v rozumné míře problém.

Otázkou je, do jakých detailů lze až zajít, aby byla fotka ještě zajímavá...?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Od stejnýh autorů? Tak nevím, ale při pohledu na hlavní stránku je každá aktualizace od jiného autora :-k


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Absolutně souhlasím s Maurim (s J.M. v podstatě taky, ale Mauri to mnohem líp podal)

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Člověk si připadá jak na FB s-a.cz, tam taky člověk přišel s nějakým návrhem, opravou nebo změnou a raději byl poslán do řiti, než aby se tím musel někdo zabývat :)
JM má pravdu. Když si otevřu galerku, opravdu mi ty fotky přijdou stejné. Je to samozřejmě tím, že jsou taky pořád dokola od stejných autorů. A taky tím, že je fo galerky vybírá jeden až dva lidi, kteří mají na fotky jisté požadavky, přes které nejede vlak, a fotka splňující tyto požadavky je samozřejmě upřednostněna. Například vyznávání toho, že focený vůz musí být, jak tu bylo řečeno, ze předu a ze strany od dveří, přinejhorším ze předu a ze strany bez dveří, hlavně ne přímo z boku, z čela nebo nedejbože jakkoliv zezadu, se myslím v galerce uplatňuje až nechutně moc.
Technicky jsou ty fotky na vysoké úrovni (ačkoliv za dob, kdy galerku dělal PD, promiňte mi, tam by se dala smazat tak půlka fotek), ale ta úroveň mi přijde zbytečně jednotvárná, strohá a pořád stejná. Například mám dojem, že na většině fotek svítí slunce v úhlu 30st. a kdyby mělo svítit pod úhlem 31st, už je to špatně.
Detaily bych ale moc do galerky nedával - nebo možná do nějaké zvláštní skupiny fotek, která nebude tak na očích, ale bude dohledatelná. Ono by se mohlo dost dobře stát, že pak bude zase každá aktualizace o detailech. Ty je totiž, jak známo, jednodušší nafotit, než normální fotku. Já bych ale třeba ocenil fotky zastávek čistě bez vozů nebo technické infrastruktury.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 11 bře 2014 17:15, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
J*M*: Jestli chceš fotky s detaily, tak je nafoť a pošli je, místo toho neustálého rýpání.

Pokud budou fotky detailů dostatečně technicky kvalitní, nemáme s nimi v rozumné míře problém.

Třeba tahle aktualizace (a tisíce dalších fotek detailů a interiérů vozů v galerii) je toho důkazem: http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.ph ... &smazane=0

Ale chápu, že jednoduší je jen nadávat...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
J*M* píše:
Ano, kolega dnes dostal zase rýpavou náladu po prohlédnutí aktualizace a oční vadou sice trpí, ale dle očaře se stářím vytrácí. Napsal jsem: stejná kompozice, tj ve stejném místě plochy ve stejné poloze focený předmět, jen se mění (typ předmětu, ev.č.) a mění se i pozadí

Na Tvém místě bych raději změnil očaře. :)


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
J*M* - a jak bys to chtěl fotit? Resp. jaký fotky bys chtěl mít ve fotogalerii? Ono je dneska hodně snadný zmáčknout spoušť a udělat fotku, ale ta fotka musí nějak vypadat. A obávám se, že jakmile se v kvalitě nebo v pravidlech, jak má daná fotka vypadat, povolí, tak se fotogalerie poněkud zaplevelí si myslím.

Já mám třeba moc rád fotky, kde mimo vozu mhd je i vidět něco kolem, třeba kus ulice, výhled na Brno a tak podobně, čili fotka ulice, kam se "náhodou" přimotá mhd povoz...aby si člověk za třicet let uvědomil, jak to tehdy (dnes) na místě vypadalo.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 214  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 říj 2024 23:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]