Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 68 z 214    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 214  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Původně jsem myslel, že to je zas nějaký "rýpavý dotaz," ale J*M* má pravdu. Viz odkaz na streetview... V mapách to je tedy špatně zaznačeno!

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Ta blbá mapa se nezobrazuje tak, jak si přeji. Je nutno kliknout na vyhledávání, zadat Dolnopolní a kliknout na Hledej. A pak se ukáže, že mám pravdu


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
k.ondra89 - radil bych jako rodilý Majloňťák, aby se kolega ze studu přestěhoval do jiné městské části, neboť je to tak jak jsem psal - viz mapa GIS


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
JM: Za popisem fotky si stojím. Podle GISu, na který tu byl odkaz, je to Valchařská, a Google je stejného názoru.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Technická:
http://foto.bmhd.cz/foto.php?94743_nove

Tohle není Lesná ani Generála Píky, ale Černá Pole - třída Generála Píky. Lesná je až za železniční tratí. Je to na více fotkách.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jak se dostanu k PC tak to opravím. Příčina je v tom, že daná aktualizace vznikla asi 2 měsíce před tou dohodou.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Chybička se vloudila, no...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Snímek z aktualizace a otazník k němu
Bylo schváleno na fóru používání jistého podkladu pro jednotnost označování. A dle toho podkladu je ulice na snímku Dolnopolní (a je i ve skutečnosti). Označení na snímku jako ulice Valchařská je provokace, nebo autor snímku nezná ulice ani ve své místní části?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=1005

Nová tramvajová aktualizace od Ondry Kocourka.


Offline
7293
27 úno 2010 07:40
Putina, za dalších 20 se bude jmenovat pro Mauriciovi (tomu našemu na fóru). Co když ji zbourají?
Jojo, pak by nebylo zbytí. :-)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nová aktualizace od Martina Šilera

http://foto.bmhd.cz/aktualizace/nove.php?idaktu=974


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
GPS souřadnice mají obrovskou výhodu - nejsou poplatné době. Je to naprosto přesný identifikátor a podle něj lze vše ostatní dopočítat.

Když zadáš ulici, tak to taky může být ulice přes celé město, ulice, která je někde přerušena a pokračuje jinde... Ano, dnes všichni dobře víme, kde místo leží. Ale co za 10, 15 nebo 30 let? Ulička Václava Havla se za pět let přejmenuje na Uličku Barracka Obamy, za dalších deset na Vladimira Putina, za dalších 20 se bude jmenovat pro Mauriciovi (tomu našemu na fóru). Co když ji zbourají? Třeba právě proto, že nic jiného, než Stratos se do ní teď nevejde...

Pak bude popisek "Brno, Ulička Václava Havla" k ničemu.

Zatímco GPS souřadnice se nemění. Jsou jednoznačné. Navíc se dá předpokládat, že moderní fotoaparáty budou všechny vybaveny GPS/Glonass, takže autor už nic zadávat nebude muset.

Místo (celosvětově) se potom jen jednoduše dopočítá a ani nebude třeba ho ručně vyplňovat.

Kolik je dnes ve fotogalerii fotek, jejichž pozadí je úplně jiné? Kolik původních ulic už se nemenuje tak, jak se jmenovaly v době pořízení snímku?


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mauricio, JM: Jen to ne, každá fotka galerijní úrovně by měla být popsaná, to je snad logické. Uložené souřadnice slouží pouze jako takové zpřesnění popisu. Nevím, proč tu řešíte neexistující problém, toto je na každém autorovi, co uzná za nejvhodnější. Názvy jsou tu zažité, že se jednou fotka popíše jako Juliánov a jednou jako Židenice, je snad pochopitelné. Mimo obec bych osobně popisoval podle nejbližší obce, zastávky, pokud fotka bude náhodou katastrálně úplně v jiné obci, asi bych na to takový ohled nebral.

Chtít po autorovi, aby ukládal souřadnice fotek, je zbytečné, když to pak může udělat někdo jiný při prohlížení fotek. Nikdo to nikoho ukládat nenutí a za poslední rok tu snad není jediná fotka s neuloženými souřadnicemi. Mě třeba mnohem víc mrzí odflákle uložená poloha, u drtivě většiny fotek lze místo uložit s přesností kolem 20 metrů, což taky pravidelně dělám. Jediný problém jsou pak autobusy mimo obce uprostřed pole, pokud na fotce není strom, sloup či velký výtluk, pak se místo hledá opravdu těžko.

Pokud bych něco v galerii sjednocoval, tak jsou to typy vozů, a to podle evidence.
A co se týče GPS souřadnic, tam bych řešil spíš nějaký výstup z toho. Zkoušeli jste ten soubor otevřít v Google Earth? Mně z toho obrovského množství dat (fotek) ten GoogleEarth vždy spadnul. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
J*M* píše:
Mě vadí, že to stejné místo je podle popisu popsané čtyřmi a více způsoby, popř popsané kravinami
Zatímco při striktním dodržování městské části bude třeba z té zmíněné zastávky Klusáčkova část fotek v Králově Poli a část v Žabovřeskách - to bude jistě přehlednější :applause:

(Mimochodem, vadí to tobě, nebo to vadí tebe?)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Když každý nový snímek bude zařazen jen se zadáním souřadnic pořízení snímku, odpadnou problémy s nejednotností popisu, problém je, že zatím aktualizace bez tohoto, souřadnice jsou zadávány později a většinou neautorem, což taky zdroj nepřesností. Otázka by mohla nastat, jak bude toto označení důvěryhodné. A přibude manilovi práce, kdy majitel snímku nebude umístění vědět (tak snímek buď neuvidíme, nebo uvidíme snímek bez popisu a souřadnic, když se manilovi nepodaří určit souřadnice)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Souhlas, taky bych byl spíš pro rozvíjení galerky tímto směrem, ideálně s tím, že zadání fotky do galerie se bude rovnat nastavení GPS souřadnic fotky. A ještě lépe, kdyby byla v galerce mapa, kde by se dal ohraničit prostor, ze kterého se chci podívat na fotky. To je podle mého lepší směr rozvoje...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud bude u každé fotky mapa s přesným označením místa, tak si myslím, že není třeba zvlášť vypisovat přesné místo (tedy možná, že vlastně není potřeba vůbec popisovat místo).


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Pro mě za mně, já tam popis nepotřebuji, já Brno znám, poznám i místa, kdy sám autor neví kde ten snímek pořídil, já popis potřebuji jen u těch pár snímků, kde není v pozadí nic, čeho by se člověk chytil. Ale ta fotogalerie snad není jen pro mě a pár vyvolených autorů (kteří si to buď pamatují, nebo to mají kde vyhledat). Co ti ostatní (třeba ti, co Brně nikdy nebyli a Brno znají jen ze streetwiev)?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mě hlavně přijde, že ono místo je tam uvedeno zejména proto, aby bylo možné a relativně jednoduché jednoznačně poznat, kde byla fotografie pořízena, ne aby to bylo katastrálně napsáno pomalu na správné číslo popisné... Pokud to poznat jde, pak mi přijde, že to plní účel...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
J*M* píše:
Ono možná ani dvě kolonky u některých případu nebudou stačit, kdy pro rozlišení by bylo vhodné popsat Brno-městská část, místní část, KÚ, protože ani jeden z uvedených popisů nebude shodný


To by teda vypadalo fakt "úžasně". Prostě, autor fotek má nějaké povědomí o tom kde fotil, to tam uvede a pokud se to někomu nezdá, nechť se ozve. A buď bude vyslyšen nebo ne...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
A v některých případech by stačila jen jedna kolonka, např je-li popisováno místo v městské části Židenice, míst ní části Židenice a KÚ Židenice. V tom případě nic ovšem nebrání tomu, aby popis sestával jen z popisu Brno-Židenice


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Ono možná ani dvě kolonky u některých případu nebudou stačit, kdy pro rozlišení by bylo vhodné popsat Brno-městská část, místní část, KÚ, protože ani jeden z uvedených popisů nebude shodný

A je v to zase háček, protože nejsou přesně dané hranice místních částí díky tomu, že nesouhlasí s hranicemi KÚ (zvykově se to liší, magorstrát nechal nelogicky změnit hranice KÚ, atd)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Mě to rozhodně nevadí, když to bude podle nějakého pravidla, které nebude mít 1000 výjimek a bude srozumitelné i pro osobu z Horní Dolní, tak mi to bude úplně jedno. Mě vadí, že to stejné místo je podle popisu popsané čtyřmi a více způsoby, popř popsané kravinami


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
Pokud bychom to brali fakt hodně detailně, tak narazíme na problém, kdy hranice MČ prochází středem silnice. Např. na ulici Kounicově u zast. Klusáčkova jsou domy na jedné staně v Žabovřeskách a na protější v Kr. Poli.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Idea je taková: menší městské části zapisovat samostatně, velké městské části +- rozsekat na KÚ. Je to výstižné a zdá se, že jediný, komu to vadí, je J*M* :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 214  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 07 říj 2024 01:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]