Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 377 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nic ve zlém, je samozřejmě chyba, že to nespravili, i když se o tom evidentně vědělo, na druhou stranu, pokud tam ta vpusť nebyla deset dnů, tak už si snad řidiči autobusů mezi sebou mohli říct, aby si na tom místě dávali pozor. Tím nechci obviňovat řidiče, to pánbůh chraň, jen si myslím, že za deset dnů se to už mohlo mezi řidiči roznést, ba co víc, mohlo se to dostat i na dispečink a ten mohl řidiče upozornit, aby si v těch místech dávali pozor. Pokud ne, zdá se mi něco špatně v systému. Ale přinejmenším bych čekal, že to alespoň ti měšťáci nějak označí, když už nic jiného.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
89
24 čer 2011 15:16
Zpátky k tématu: já tu rozbitou vpusť hlásil měšťákům už 14.2. Prý to předají, ptali se i na typ a rozměr chybějícího deklu-jakože by ho tam snad rovnou vyměnili...no a 24.2. do toho vlítne bus. Má pak cenu se nějak angažovat? :-/


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Asi tak. Nám se to kecá, my si můžeme práci vybírat, ale dá se předpokládat, že studenti žurnalistiky do toho taky šli s nějakou tou ideou, která se jim následně se zaměstnáním změnila... a co pak, pro něj je furt lepší psát kraviny, než dělat hranolky v Mekáči ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
A že je to holka pro všechno? A čí je to vina? Je to o tom, že pokud mne zaměstnavatel nutí, aby moje práce šla pod jakousi elementární úroveň, měl bych se zamyslet, jestli to dál má smysl.

Myšlenka hezká, ale chleba za ni nekoupíš. Natož :pivo: :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Robert píše:
Je to zjevně o jiném pohledu na věc. Mně stačí, že se dovím, co se stalo, jestli to bylo o metr vedle, jestli to byl linkový nebo městský autobus, jestli to byla ropa nebo nafta, je mi zcela buřt. To jsou věci, které si z článku domyslím, a když nedomyslím, nevadí mi to. Já zase nemám rád donekonečna rozvedenou problematiku, ve které se ztrácím. Článek na půl strany A4 mi přide tak akorát, nenapadá mě, o čem by musel být, aby se do něj podstatné informace nevešly. Obsáhlé mám rád rozhovory, u těch mě obvykle mrzí, že už končí.

Já mám taky radši krátké články. Nemám rád, když se článek uměle zbytečně prodlužuje, jen aby se "vešel do normy". Ideální je např. motejlek.com. Zpravidla velmi krátké, třeba i jednovětné zprávy, které jsou ale 100procentně přesné a můžu se na ně spolehnout. Ne 10 odstavcový balast, co dokáže kdejaký gymnazista nagenerovat za 20 minut a ještě k tomu s řadou nepřesností a gramatickými chybami.
A že je to holka pro všechno? A čí je to vina? Je to o tom, že pokud mne zaměstnavatel nutí, aby moje práce šla pod jakousi elementární úroveň, měl bych se zamyslet, jestli to dál má smysl.
A u novináře tu elementární úroveň posuzuji podle důslednosti popisu, přesnosti a jazykové bezchybnosti. To je prostě základ, pokud mám být "profesionální novinář". Další level je například nějaké zamyšlení, invence, propojení souvisejících faktů... ale o tom si v Deníku můžeme nechat jen zdát.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Přiznám se, že nevím, nikdy jsem o tom neuvažoval. Nakupuju, co je, zatím jsem se u nás v Jednotě nesetkal s ničím špatným.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Robert píše:
...S těmi potravinami je to pěkný příměr, ale stejně si víc lidí radši koupí šunku za stovku než za dvě, ...

Ono v tom bude něco jiného, než ta cena, v době kdy šunka leží nakrájená v chlaďáku kdo ví jak dlouho, tak i ve kšeftě s krájením před zákazníkem si každý raději koupí rychloobrátkové zboží než nějaký "zelený" ležák, byť kvalitní

Edit: Omluva za OT


Naposledy upravil J*M* dne 25 úno 2014 12:42, celkově upraveno 1

Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Je to zjevně o jiném pohledu na věc. Mně stačí, že se dovím, co se stalo, jestli to bylo o metr vedle, jestli to byl linkový nebo městský autobus, jestli to byla ropa nebo nafta, je mi zcela buřt. To jsou věci, které si z článku domyslím, a když nedomyslím, nevadí mi to. Já zase nemám rád donekonečna rozvedenou problematiku, ve které se ztrácím. Článek na půl strany A4 mi přide tak akorát, nenapadá mě, o čem by musel být, aby se do něj podstatné informace nevešly. Obsáhlé mám rád rozhovory, u těch mě obvykle mrzí, že už končí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jendoduše domyslet? Takže tady se nejdřív článek obhajuje, protože je jednodušší kvůli jednodušším a nenáročným čtenářům a pak po nich chceš, aby si něco domýšleli?

Ano, samozřejmě, že se to dá domyslet. O to je taková hloupost, která snad každého praští přes oči horší.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Vidíš, a mně by tam podstatně víc vadila hrubka, drobnou nepřesnost, navíc z těch, co se dají jednoduše domyslet, bych neřešil.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Ano, pro fajnšmekry určitě mediální oblasti, které je uspokojí, jsou, ať v tištěné podobě, nebo televizní či rozhlasové. Jen jde o to, že iDNES, Novinky, Aktuálně.cz apod., se také chtějí uživit, a pak jim nezbývá, než přinášet zpravodajství v podobě, v jaké ho požaduje většina lidí.
S těmi potravinami je to pěkný příměr, ale stejně si víc lidí radši koupí šunku za stovku než za dvě, i kdyby do toho ty psy mleli i s boudami. A o tom to je. Kvalitní potraviny (zpravodajství) si své zájemce najdou, ale uživí se na tom podstatně méně lidí, než na ostatních.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Robert píše:
Kdyby tam napsal, že unikla ropa z trolejbusu v Chrlicích, tak ano, je to debil. Ale kvůli takové broskvovině se rozčilovat mi přijde nenormální.


Však se nikdo nerozčiluje. Jen se kritizuje to, že autor nepíše pravdu. Autobusy na ropu nejezdí. To je naprostý fakt. Když není autor schopen napsat pravdivě i takovou banalitu, jak mám věřit zbytku článku?


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Ja su pozitivni, verim, ze veci typu http://echo24.cz/ a https://067.cz/ se uzivi (ja osobne nemam problem platit za kvalitni obsah; az temer rad). Samozrejme je otazka, jestli se to da aplikovat i na denni zpravodajstvi...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Janatak píše:
Spíš, aby byla po tomto formátu vůbec poptávka...

Jsem plně přesvědčen, že ano. Viz návrat ke kvalitním, byť dražším, potravinám, než v masovém anonymním hyper-super-marketu. Nebo existence kulturních, vzdělávacích TV programů (ČT2/art/Zoom).
Jen to nebude, a taky nemůže být, bo 2/3 lidí jsou blbci, masová záležitost.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Janatak: Asi tak.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
marecek.00 píše:
Novinařina Peroutkova a Čapkova formátu zase bude, jen co se lidé opět naučí platit za obsah...


Spíš, aby byla po tomto formátu vůbec poptávka...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Novinařina Peroutkova a Čapkova formátu zase bude, jen co se lidé opět naučí platit za obsah...


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Kdyby tam napsal, že unikla ropa z trolejbusu v Chrlicích, tak ano, je to debil. Ale kvůli takové broskvovině se rozčilovat mi přijde nenormální.
V příkladu s Vranovem nevidím nic závadného, jen ukázka, že to není zdaleka jediný zásah hasičů v tomto typu události.


Naposledy upravil Robert dne 25 úno 2014 11:37, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Třeba v tomto článku smíchal dvě události (Brno-veslařská a Vranov) tak dokonale, že na konci jsem nevěděl, o čem mluví... A to je ta největší ne-novinářská zhovadilost. Holt novinařina Peroutkova a Čapkova formátu nenávratně zmizela v propadlišti dějin.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To, že je novinář holka pro všechno není omluva.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Pánové, uvědomte si, že novinář je dneska holka pro všechno.
Myslíte si, že když jsem za svých novinářských let během jednoho víkendu poletoval od havárky s pěti mrtvými ke koncertu P. Muka, od koncertu k pokusu o vraždu, odtama k výstavě dětských maleb a nakonec k nálezu zakopaných letadel z 2. světové války, že jsem o všem dokázal psát fundovaně? A když jsem kdysi napsal, že vlak do náklaďáku narazil po vyjetí z oblouku, opravil mi to korektor na zatáčku, protože by tomu běžný člověk nerozuměl.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Foto: dopravní dispečink.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Hasiči událost klasifikují jako únik ropné látky a tak o události hovoří. Nafta je ropná látka, i když do ní přimíchávány různá svinstva, to snad nikdo nezpochybní. Takže "pan novinář" byl asi líný vypisovat uniklou látku celým jménem, nebo se snažil vypadat jako odborník použitím odborného slangu, což dopadlo právě na opak


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Eda píše:
Proboha, kdo to psal?

"Ropa do vody pravděpodobně vytekla z nádrže havarovaného autobusu."

Autobusy totiž nejezdí na naftu, ale rovnou na ropu... :roll:

Ono celkově ten článek stojí za ránu mezi oči. Opět kvalita "novináře" hodna tohoto plátku...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ano, byl to 7474


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 374, 375, 376, 377, 378, 379, 380 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 12:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]