Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 98 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Pff e_smile

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Asi konkurenční výhoda :D To víš, ve světě mobilních aplikací je to trvdý boj :D


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
koukám, že wifi tram zase zobrazuje komplet regionálky, je to nějaký dočasný stav, nebo konkurenční výhoda? :-)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Ano, o té samozřejmě vím. Mým posledním příspěvkem jsem chtěl říct, že daná informace o kurzu je k užitku právě, když jsou v platnosti "pravidelné nepravidelnosti" jako PDP (snad mimo hlavní, kdy se databáze upravuje). Kvůli čemuž vznikla tato debata a proto já říkám, že za předpokladu neupravování databáze kurzů na bmhd kvůli každému dnu PDP (a pak znovu po dnu, týdnu zpět), by tato fce ztratila na smyslu - v čas, ve který by byla potřeba by byla k ničemu...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
stuřík: Informace o kurzech v databázi BMHD už je (samozřejmě bez nepravidelností), stačí, když k ní tedy bude rozumné API a neměl by být problém to zobrazit ;)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
No a z čeho by se ty informace tahaly? Z oficiálních dat od DP? Řekl bych, že nee - nebo je v datech DP informace i o tom, o jaký kurz (dopo/odpo) se jedná? (pokud ano, tak už mlčím)
Pravděpodobnější je, že by se data musela tahat z bmhd.cz a přiznejme si, že když jsou aktuálně podle této databáze PD (správně PDP; nic ve zlým proti administrátorům), co by se vlastně změnilo.
Současná situace pramení pouze z neznalosti PDP vypravenosti, o obyčejných PD si nedělám iluze, že by zapisovači nevěděli, o jaký kurz se jedná ;-).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
stuřík: A to jako proč? :) Mě to přijde naopak jako velice dobrý nápad...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
To je aktuálně úplně zbytečný. Smysl to bude mít, až se budou data automaticky nalívat do vypravenosti...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
jen mě tak napadlo, co kdybyste do toho iRISu doplnili info ke kurzům, aby se zobrazovalo, zda se jedná o kurz celodenní, trhačku, pouze dopolední, pouze odpolední nebo mimořádný..... Tohle by se, myslím, hodilo...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
2820
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Rozhodně díky za dobrý prográmek.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2820
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak jsem taky nainstaloval Iris a jenom mě udeřilo do očí ten popisek v Google play, je tam něco o vozidlááách, takže bych prosil buď popisek v češtině, nebo raději slovenštině, ne v českoslovenštině = každý třetí slovo z druhýho jazyka, vím, že to nebyl záměr, proto si na tuhle věc dovolím upozornit, na Androidu 4.3 vypadá aplikace dobře, i když pro úplně nevidomé uživatele je trochu složitější na použití, políčka a další věci se zobrazují dobře a klávesnici to nabídne tam, kde má, ale nejsem tester, takže za report o přístupnosti neručím, jen jsem vzal telefon do ruky a zkusil něco najít, vylezla mi tabulka s vozy podobně jako v Šotorisu na stránce, Talkback tu tabulku četl a ona se pořád obnovovala, možná by trochu pomohlo mít možnost tu tabulku na chvilku zastavit a mít možnost si ji refreshnout ručně, třeba nějakým tlačítkem. Vypadá to dobře a pokud by časem šlo přihodit regionální data, tak to rozhodně uvítám. Taky si vybavuju, že jsem tu loni viděl jeden den většinu regionálek a pro změnu tenkrát nějak nešlo číst z dopravního podniku, že jejich data se nějak nechtěly zobrazit. Ale třeba si to pamatuju blbě.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2820
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Taky bych řekl, že se to na Mobilmanii profláklo nějak samo přes autora článku, že se třeba nudil, nebo mu to přišlo jako dobrej prográmek, tak chtěl dát vědět ostatním, takhle to dělají docela často a visí to i na FB profilu DPMB na Facebooku. Tam jsem ten článek na Mobilmanii našel třeba já, tady na fóru jsem si odkazů na ten samý článek všiml až pak.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Tvůrce článku se asi nudil sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Já myslím, že on to autor sám iniciovat nemusel, zvlášť při tom počtu uživatelů iRISu...to se mohlo v pohodě roznést a výsledkem je ten článek.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ani z mé strany nebyla iniciována žádná mediální kampaň na mobilmanii.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
qwasar: Ďakujeme za informácie o výpadku (a za všetko ostatné tak všeobecne). Ten článok na mobilmanii ma trochu prekvapil, o článku nikto z nás dopredu nevedel (ja aspoň určite nie).

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
No já doufám, že cílový stav je provozovat online polohu vozidel dopravního podniku na webu dopravního podniku. I tak patří dík všem lidem, kteří aplikaci zprovoznili i těm z DP, kteří autorům vyšli vstříc a neházeli jim klacky pod nohy (což je v dnešní době dost vzácnost!)


Offline
79
13 úno 2012 18:04
Dnešní výpadek měl prozaický důvod a nebyl zřejmě poslední - server, ze kterého se krom jiného publikují data, musí projít migrací na nový HW. Do té doby jste podle mě vůbec neměli přístup k datům dostat. Navíc jsem doposud nezaznamenal, že by došlo k oficiálnímu spuštění poskytování dat ze strany DPMB, takže mi zcela uniká podstata té mediální akce na mobilmanii.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
+ informaci, ze kdy je stav, který je zobrazen.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak nám (asi) poprvé vypadla data. Zajímavé je, že nová data zůstávají zobrazena - zvážil bych to zrušit, nebo aspoň napsat čas, kdy data vypadla. Horší je, že šotoRIS nemá vůbec detekci výpadku dat, ani v mobilní, ani ve webové verzi. iRIS zobrazí info o výpadku, ale po odkliknutí zprávy není jak zjistit, jestli výpadek ještě trvá - doporučil bych implementovat to tam na způsob starého iRISu, kdy se zobrazila zpráva o výpadku v červeném panelu na úplném spodku obrazovky.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Kari píše:
Ev.č. Linka Kurz Typ vozu U zastávky Směr
1000 25 0 neznámý Novolíšeňská

Že by nějaký testovací RIS na vozovně? :-)


1000 by měl být simulátor "nejvyšší" :D


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
...viz položka "Odjezdy linek...": http://iris.bmhd.cz/bugtracker/

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Super :) Akorát bych měl dotaz. Funguje i záložka Odjezdy? Nechce to žádné odjezdy najít.


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Ev.č. Linka Kurz Typ vozu U zastávky Směr
1000 25 0 neznámý Novolíšeňská

Že by nějaký testovací RIS na vozovně? :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
manil píše:
zolex:
Šlo by doplnit funkci zobrazení trasy linky i bez infookna do Android app i do web app?

To už jsem v rámci testování taky chtěl a zolex psal, že by to mělo být v příští verzi :)

manil píše:
...navrhuji vypustit tuto větu: "Aplikace byla vytvořena z recyklovaných materiálů, metodou šetrnou k životnímu prostředí. Žádná část aplikace nebyla testována na zvířatech."
BMHD se bez podobných vtípečků obchází, proto si myslím, když je nyní iRIS její součástí, že tato věta není úplně vhodná.

Neber to tak vážně sarcastic

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 10:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]