Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 30 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jirka R. píše:
Tak to je přecejenom k nám do VB kousek, tak už se mohl protáhnout rovnou sem...



Nemohl, protože má 9 minut na přejezd do Deblína, odkud pokračuje na své kmenové 411.


Offline
354
11 pro 2011 19:39
Spy:
musí být v rovnováze výkony DPMB najeté mimo Brno a ostatních dopravců v IDS JMK na území Brna
Tak logicky by to mělo být snad tak, že DPMB si bude jezdit na svém „písečku“ po Brně a všechno ostatní mimo Brno budou jezdit ostatní dopravci, ne? A né, aby si takto jeden druhému „lezli do zelí“. Jinými slovy, proč musí jezdit na těch 302, 303 i DPMB, když linky jedou mimo Brno? Tam nevidím logiku... Prostě ať si DPMB zůstane pouze v Brně :mrgreen:

Ad 163: OK. Posílat režíjně bus BDS-ky do Tišnova je blbost. V tom případě to chápu.
prodloužil až do Níhova a Křižínkova
Tak to je přecejenom k nám do VB kousek, tak už se mohl protáhnout rovnou sem...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Toho jsem si taky všiml, ale přišlo mi, že to víc sedí na jiné části z té stránky. Ale když na to koukám teď, asi by to fakt bylo lepší bez těch čárek. Každopádně, já bych to napsal původně asi stejně :D

(jestli chce ještě někdo diskusi na toto téma, prosím pokračujte s odpovědí v tématu Pravopis v příspěvcích, a prosím adminy o přesun této diskuse tamtéž :) )

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Fafner: Já v tom odkazu na příručku čtu ale pravý opak
Citace:
Jestliže u konkretizujícího přístavku funkce předchází před jménem (pořadí funkce – jméno), čárku zpravidla nepíšeme: Generální ředitel Kryšpín Urbánek podepsal smlouvu. Hlavní redaktor nového týdeníku Ignác Vovesný na tuto skutečnost upozornil.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Jirka R.: Tak stav, kdy jsou dva dopravci na lince 302, ale i na lince 303, má historické kořeny a taky má souvislost se záměnou výkonů, kdy musí být v rovnováze výkony DPMB najeté mimo Brno a ostatních dopravců v IDS JMK na území Brna. Navíc díky Stratosům (a naopak kloubům o víkendech) je to na obou linkách docela efektivní.

Na lince 163 to má úplně jiný důvod, a to prachsprosté oběhy, kdy na odjezd 15:08 z Tišnova nemá BDS-BUS autobus (to je patrné i z JŘ). A protože KORDIS moudře rozděluje a panuje, tento spoj přiřadil do výběrového řízení pro jinou skupinu, kde naopak v tu dobu bus v Tišnově stojí tak, aby nemusel mít Bítešák jeden autobus jen na jedno odpolední kolo. Odjezd 17:08 z Tišnova jezdil ČSAD Tišnov jen kvůli doplnění do 30 min. taktu do Dolních Louček a postupně se spoj salámovou metodou prodloužil až do Níhova a Křižínkova. Tak proto :)


Offline
354
11 pro 2011 19:39
A proč vlastně tu 302 nejezdí jen jeden dopravce, a takto se spoje dělí? To stejné na 163.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Morce98 píše:
Stačilo by prodloužit 54 a zrušit spoje 302 končící v Kníničkách (ze Zoo jen 4 zastávky)

To by byla značka ideál.
Jenomže, když se dívám do JŘ (na jrbrno), tak to není tak jednoznačné, že 1/2 je DP a 1/2 TI. Takže by se prodloužením a-54 musely upravovat průběhy vozidel, vzájemné vyrovnávání výkonů mezi DP a TI apod. A to není tak jednoduché.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Správně, viz Konkretizující přístavek:
http://prirucka.ujc.cas.cz/en/?id=151#nadpis23

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Proč? Podle významu zamýšleného autorem tam buď můžou, nebo bemusí být.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
7282
27 úno 2010 07:40
Zde se pod vedením odborného pracovníka TMB, Miloše Tlaskala, podrobil...

Četl jsem tu aktualitu jen zběžně, nicméně tyto dvě nesmyslné čárky tam přímo bijí do očí.


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Když bych tu doslovnou interpretaci použil i na další linky, tak to znamená, že do linek 401 a 402 na Kyjevské a do linek 403 a 404 na Labské se taky smí nastupovat všemi dveřmi, protože nesměřují směrem z Brna sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
b1: BINGO!!! :applause:

Tak toto mě skutečně nenapadlo. Z tohoto výkladu tarifu by tedy mohli řidiči těchto spojů pouštět cestující všemi dveřmi. Nicméně stále si myslím, že ...ve směru z města Brna... by se mělo i v SPP týkat linky, ne spoje. Jedině, že by tam ten nepřesný pojem autobus by schválně kvůli lince 302. Ale nechápu, čemu by to mělo pomoct, byl by to jen zbytečný guláš. No nevím, jsem s rozumem v koncích... =;


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Dle SPP
Citace:
V zóně 100 a 101 se nástup cestujících pouze předními dveřmi vztahuje na autobusy s provozním označením 100 a výše ve směru z města Brna

Teď je tedy otázka, za linka 302 jedoucí od Zoo a končící v Brně-Kníničkách jede ve směru z Brna. Respektive co znamená ve směru z města Brna.

Doslova vzato, linka 302 po odjezdu ze smyčky Zoo jede směrem ke kamenolomu, tedy směrem do Brna, nikoliv z Brna... :D


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Já teda vždy, když má bus konečnou v Kníničkách, tak jsem viděl všechny busy otevírat všechny dveře a byly to busy od DPMB i od ČSAD Tišnov. A občas jedu do těch Kníniček za kámošem, takže vím, co říkám :)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
To je ale pochybení řidiče potom, pokud otvírá všechny dveře

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Karlos píše:
Ano, i já mám na mysli spoje jen do Kníniček, platí pro ně stejný pravidla jako by jely až do Kuřimi


Jenže já právě říkám,že už několikrát směrem na Kníničky jsem nemusel nastupovat předními dveřmi,protože bus do Kníniček u ZOO otevřel všechny dveře.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Stačilo by prodloužit 54 a zrušit spoje 302 končící v Kníničkách (ze Zoo jen 4 zastávky)


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Myslim ze nejcistsi reseni by bylo odlisit spoje do Kninicek jinym cislem, napr. 62 nebo tak neco, pak by tam nebyly potreba autobusy s kasou, platily by sms jizdenky atd...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ano, i já mám na mysli spoje jen do Kníniček, platí pro ně stejný pravidla jako by jely až do Kuřimi

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Já myslel ale spoje, které KONČÍ v Kníničkách a jedou ze Zoo, nikoli spoje třeba ze Zoo do Kuřimi přes Kníničky nebo z Kuřimi přes Kníničky k Zoo


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Od Kníniček je povolen nástup všemi dveřmi, ale směrem do Kníniček je nástup povolen pouze předními dveřmi, takhle to visí i na zastávkách linky 302

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1363
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Tady se musím zastat Morčete,protože pokaždé ,kdy jsem linkou 54 jel a ta končila v Kníničkách,tak jsem nastupoval normálně prostředními dveřmi a to jak cestou od ZOO,tak i od Kníniček.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Morce98: Opravdu? Že jsem si toho ještě nevšiml a vidím lidi pokaždé nastupovat pouze předními dveřmi

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
ReZ: U jakéhokoliv spoje, který jede ze Zoo a končí v Kníničkách je povolen nástup všemi dveřmi :)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Všecko tam jsou přejezdy. Od prosincové změny většinou z linky 54 v podobě kurzů, kde se plánuje nasazení minibusů.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 zář 2024 19:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]