Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 380 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já osobně pochybuji, že o víkendu vůbec budou preventisté jezdit. Za víkendové směny jsou příplatky a to si DP nemůže dovolit :roll:

P. Haluza píše:
Pokud bude na sedadle sedět desetiletý kindoš a nad ním se bude kymácet devadesátiletá babička, tak mu sice můžete domluvit, ale to je tak asi všechno.

Nechci tu vyvolávat zbytečné rozmíšky, ale já radši pustím to malé dítě sednout, než abych sledoval, jak se v přeplněném voze nemá kde pořádně chytit a povlává po voze. Tohle si ale bohužel také většina dospělých neuvědomuje nebo nechce uvědomit. Když uvidí dospělého s výškou dítěte, automaticky ho pouští sednout, ale běda jak někdo pustí sednout dítě. Přitom je to podobný případ.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
125
06 srp 2013 22:29
mceza: Souhlasím

Ono je hezké, že dneska dělá revizáka každé pako nebo jeho obdoba v ženském provedení, ale ono to chce aby lidi měli i trochu respekt (hlavně ti problémoví) a to z nějakého hejska alá Dlouhé bidlo mít nikdo nebude. To je jako policistky nebo jako kdyby vyhazovače dělala baba s výškou cca 1,6m a postavou foukne vítr a je fuč


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Doma s pracovním úrazem budou asi tak stejně platní, jako v úterý v 13:00 v tramvaji z Masaryčky...


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Čendoslav píše:
Pokud je toto pravda, tak je to ze strany DPMB výsměch. Takže kdo jede o víkendu na ranní šichtu, bude nadále obtěžován ožralými hovady, ale ještě že máme ty preventisty...


Proč výsměch? K čemu by pak preventisté byli, když by většinu času byli doma za 100% (rozuměj pracovní úraz)...


Offline
125
06 srp 2013 22:29
To ho hlavně ve chvíli kdy se na Cejlu nebo přilehlých tratích něco stane to bude zážitek


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
KT8 by se při výluce na Cejlu nejspíš dávaly jenom na jednu linku, tipuju d-9? Obsluha Staré osady a Lesné se dá možná částečně vyřešit linkou Lesná - Stará Osada, která by měla na Jugoslávské přestupní vazbu na d-9 jedoucí od úvratě na Milady Horákové (aby z toho nebyl jenom nutný "vzduchovozič" a něco tím přes Cejl opravdu jelo).

Při výluce Minská/Horova by se dala d-3/11 jedoucí z úvratě ukončit nejspíš na Komenského náměstí nebo na Maliňáku, takže tipuju tak 8 vozů. Linka Vozovna Komín - Stará osada v KT8 by byla zbytečně dlouhá. Případně by se dala ta linka pokud by byla výluka na Údolní vést přes Náměstí svobody na Zvonařku a d-4 od Obřan ukončit na Nových sadech (pří výluce na Údolní by moc krátká d-4 znamenala Náměstí svobody bez obsluhy, busy z MČ pojedou nejspíš na Českou a d-4 Obřany-Komeňák by blokovala hodně KT8).

Z hlediska počtu KT8 by to asi řešitelné nějak (s určitým snížením komfortu) bylo, ale otázkou by byla kapacita zastávky na České a 1. koleje HN...

Každopádně to bude hodně zajímavé a z hlediska důležitosti Cejlu i docela adrenalin pro dispečink.

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Asi tak, alespoň bude změna. :-) V té kombinaci Milady Horákové a Údolní by se mi líbilo něco ve stylu. d-11 v KT8 od dětské nemocnice na Komenského náměstí, a d-4 jako náhrada za d-11 do Bystrce. Sarančata a zrychly, by byly v Obřanech příjemná změna. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Šotosen: Chtělo by to nějaké přikoupit z Miškolce, kam teď pořidili nové Škodovky :-)

Jinak: Taky se dost těším na obě velké výluky. To bude zase příležitostí, pro zajímavé fotky :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
ReZ píše:
Možná pomůže ve výlukovém plánu. Zvláště d-3.

Tak pomoct by to mohlo. Taky jsem zvědav, co souběh s opravou Údolní, kde se nabízí nasazení KT8 na d-4, na které už ale bude KT8 málo.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
jakmile dojde k souběhu těch výluk, tak se nové kloubové Solarisy budou hodit :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Možná pomůže ve výlukovém plánu. Zvláště d-3.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Začátek rekonstrukce Minské a Horovy je očekáván letos na podzim.

Takový půlroční souběh výluk Milady Horákové a Horové s Minskou by mohl být vcelku výživný.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
Pokud je toto pravda, tak je to ze strany DPMB výsměch. Takže kdo jede o víkendu na ranní šichtu, bude nadále obtěžován ožralými hovady, ale ještě že máme ty preventisty...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
125
06 srp 2013 22:29
S tím bych nepočítal. Dneska v JM večerníku mluvili o tom, že preventisté nebudou v nočních rozjezdech kvůli bezpečnosti (jejich) a že noční kontroly budou nadále ve spolupráci s opičákama


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Doufám, že preventisty potkám na rozjezdu v 5:00 z nádraží na a-95 směr Kameňák a bude uklidňovat španělský dobytek, co jím jezdí pravidelně na koleje na Lipové ve stádu cca 30 kusů sarcastic
Pro méně chápavé. Španělské "studenty".

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Jáj, ten rozhovor mě pobavil. Mohli by aspoň mluvit spisovně.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Aniž bych se chtěl zastávat jedné nebo druhé strany, tak je potřeba si uvědomit, že právo na místo k sezení mají všichni cestující, ovšem nárok mají pouze držitelé invalidních průkazů, a to na místech jim vyhrazených. Všichni ostatní mají naprosto stejná práva a žádné nároky. Pokud bude na sedadle sedět desetiletý kindoš a nad ním se bude kymácet devadesátiletá babička, tak mu sice můžete domluvit, ale to je tak asi všechno. Slušnost je samozřejmě na místě, ale i tak je dobré posuzovat případy individuálně.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Správně. Za všechno mohou komunisti!


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Fafner píše:
Přesně tak, a já mám právo sedět!

Na to dojeli komunisti, že naučili kindoše, že mají na všechno právo

PS Je nutno si uvědomit, že každé právo je i povinnost, to je už nenaučili, a to si pořád téměř všichni neuvědomují dodnes a neuvědomují to i své potomky


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přesně tak, a já mám právo sedět!

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Na ránu to není, kabela na sedačce jecestující jako každý jiný. Má jízdenku? Nemá? Tak za 800. Že majitel sedí vedle? Nezájem, má to mít pod nohama.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Přesně tak, preventista by na uvolnění místa starším upozorňovat zrovna nemusel, to je skutečně o slušnosti lidí mezi sebou. Samozřejmě nemám problém se zvednout ze sesle, pokud sedím a pustit staršinu sednout. Nicméně mně víc vadí jinej nešvar a pozoruju to spíš u ženskejch než o chlapů a sice pokládání kabely na sedadlo a stoupnutí si vedle. Anebo taky častej případ, baba sedne na kraj dvojsedačky do uličky a vedle na sedadlo u okna posadí kabely s nákupem. Což v plném voze už je na ránu.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Asi tak, já sám (mimo případů, kdy dotyční od pohledu opravdu sedět potřebují) pouštím většinou pouze pokud mne o to sami požádají, jinak nevím, proč bych měl prokazovat jednostrannou slušnost, když mi ji dotyční sami prokázat odmítnou...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Proboha to snad není možné s těmi teenagery. Invalidé mají místa vyhrazená, tam není o čem diskutovat. Ostatní mají naprosto stejná práva na sezení, a to dokonce bez ohledu na to, kolik zaplatí. Když mají dost síly tahat plné vozíky slev, tak mají dost síly chvíli postát. Pokud ne, mají se ozvat. Je to o slušnosti, ne o nějakém právu sedět či dokonce nároku.

Na základě jakého předpisu by mě preventista vyhodil ze sedadla? Žádný takový předpis neexistuje, a pokud by se něco takového objevilo ve SPP, je to naprosto ukázková diskriminace.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
MartinV: Proč by to měl vykládat nějakému preventistovi, nemusí jít jen o zranění, ale i o postižení. Některé věci se mi v MHD nelíbí, ale buzerace k ničemu dobrému nepovede. A nejde jen o teenagery, ale i o dospělé a důchodce, kteří zablokují na ostrůvku výstup cestujícím, protože se chtějí hrnout do vozu. Už vidím, jak preventista někoho dospělého poučuje jak malého školáka.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 377, 378, 379, 380, 381, 382, 383 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 10:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]