Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 381 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: však pokud by měl mladý člověk nějaké zranění, myslím si, že to dokáže říct.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Janatak píše:
Bych chtěl vidět, jestli by preventisté na tohle upozorňování měli vůbec čas...

Proč by ne, budou-li jezdit mimo špičku ve vozech převážejících vzduch, to budou mít čas i invalidy vnést do vozu a usadit na místo pro ně určené (aby řidiči se nemohli vymlouvat, že za zpoždění mohou ti cestující, co neumí chodit)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, abychom se nedivili, až jednou zjistíme, jaké prémie mají preventisté za teenagery vykázané ze sedaček :mrgreen:

Na druhou stranu, takovéto uvolňování místa může být dousečná zbraň. Teoreticky, teenager s vyvrtnutým kotníkem jede na ošetření, preventista mu přikáže stát, jemu se zhorší zranění a rodiče pak na DP vysoudí bolestné. Já vím, je to trochu přitažené za vlasy, ale stát se něco takového může. Tak aby pak ti preventisté nevyšly DP draho.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Bych chtěl vidět, jestli by preventisté na tohle upozorňování měli vůbec čas...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Však oni si důchodci dokážou "požádat" sami o uvolnění sedadla. Nemyslím, že je potřeba, aby to dělali nějací lidé placení z daní nás všech.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Za sebe si myslím, že tohle BUZEROVÁNÍ aby mladí uvolnili místa starším bude dělat jen problémy, nedejbože roztržky. Tohle už fakt nebude preventista ale moralista. A pokud ještě mohu mluvit za sebe, bohužel moje morálka ve volném čase je prachbídně nízká, neb všechnu využívám v práci.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Záleží na správné míře. Aby to nebylo ve stylu, je starší - musí sedět..


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Ono samotné slušné upozornění je dostačující. Nevidím důvod, proč by se to mělo opírat o nějaký SPP, je to slušnost.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Mě by jen zajímalo na základě čeho chcou zakročovat v případě sedících teenagerů. Jedinou oporu v SPP mají lidé s omezenou schopností pohybu a orientace a týká se to pouze vyhrazených míst. Dopravní podnik se myslím angažuje až moc, přeci jen jsou to "preventisté" a ne "moralisté"...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jsem zvědav jak to všechno Cejl pobere. Patrně zajímavá bude zastávka Kornerova, která má pouze 30 metrů.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Bohužel velký problém našeho zákoníku, který zvýhodňuje parazity. V tomto případě zapáchající cestující, v jiném případě zloděje.

Jinak v brněnském deníku o opravách Milady Horákové a možné úvraťové konečné u dětské nemocnice.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
:mrgreen:


Zákon o drahách není tak jednoznačný, jak článek říká. Podle zákona lze vyloučit z přepravy: (....) cestujícího nebo uložit cestujícímu zaplacení přirážky, pokud přes upozornění nedodržuje přepravní řád, pokyny a příkazy pověřené osoby, znečišťuje drážní vozidlo nebo pokud svým chováním ruší klidnou přepravu cestujících nebo ostatní cestující jinak obtěžuje; vyloučením z přepravy nesmí být ohrožena bezpečnost a zdraví cestujícího,

Osobně danou větu chápu tak, že cestující musí ostatní obtěžovat svým chováním, nikoliv svou existencí. Nicméně nedá se říci, že by tu nemohla existovat cesta k jinému výkladu...


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Gyros je snad nebalená potravina...


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
lezacek: Ale tam se píše, že je to protizákonné. Což je nad SPP.
Jinak si dle toho článku nejsem tak úplně jist, jestli se to vztahuje zrovna na gyros. Ten zápach vypadá, že se spíše vztahuje k sociální situaci člověka a to možná bude odporovat zákonu. Smrdí, protože nemá na to, aby se zrovna umyl. Ale nejsem právník. Třeba nám k tomu něco napíše uživatel marecek :-)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Můj příspěvek je reakce na článek v idnes, a ne na příspěvky na webu BMHD, které v době sepisování mého příspěvku ještě nebyly, tak proč ta vztahovačnost?


Offline
127
30 kvě 2010 19:33
Myslím, že každej ví co sem tím myslel.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
V diskuzi je citace z přepravního řádu: "Prodlévat ve vozidle i ve vlaku v nedostatečném, znečistěném nebo zapáchajícím oděvu." Nestudoval jsem, jak je citace přesná, ale na základě slůvek "zapáchajícím oděvu" pak lze vyloučit z přepravy každého cestujícího, od člověka s oděvem nasáklým nikotinovým kouřem, přes pocákaným oděvem v ranním spěchu Pitralonem, až po osobu s oděvem nasáklým sovětskou voňavkou (budou osvobozeni jinojazyční cestující turisté, toto používající?). Bude se rozlišovat, zda páchne oděv, nebo pod oděvem ukryté obvazy s páchnoucí dezinfekcí, popř. mastí, či páchne jiné ukryté tajemství (svačina s tzv kun.dou)? Budou vyloučení i osoby, jimž smrdí nohy, tedy smrdí i jejich obuv? Když ano, tak to abych si kupoval na cestu MHD vždy novou obuv a když na nové nebudu mít, tak jsem si koupil roční šalinkartu zbytečně?


Offline
127
30 kvě 2010 19:33
Já teda nevím, ale v SPP IDSJMK je napsaný, že nesmí ve vozidle pobývat ani v zapáchajícím oděvu. Tím pádem bych řekl, že porušuje SPP a měl by být vykázán, i když má platnou jízdenku, ne?


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
To už v EU máme i diskriminaci na základě pachu? sarcastic

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Takže když si na nádru koupím gyros a mám platnou jízdenku, tak mě taky nikdo nesmí vyhodit?


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Smrdíš? Vystup si. V brněnské dopravě budou od února preventisté
http://brno.idnes.cz/v-brne-budou-preve ... zpravy_daj

Je tam také rozebíráno, že když někdo zapáchá a má platnou jízdenku, tak ho nikdo nemůže z vozu vyhodit. Nedávno se to tady řešilo v souvislosti se Zlínem, kde si bezdomovci kupují celodenní jízdenky. Tak už alespoň víme, kde je problém. Zajímavé.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Neboj, přečetl jsem si ho velmi dobře. Ale nikde tam není psáno, že budou důkladně kontrolovat všechny. Jak říkám, představuji si to tak, že si někoho vytipují a toho zkontrolují.

Taky se mi to zdá přinejmenším zvláštní, ale osobně si počkám na to, jak to bude probíhat doopravdy. Až potom to začnu kritizovat.

Plastová sedadla mi v MHD nevadí, nevím, co by na nich mělo být špatného.

A s těmi auty bazaru to není dobré přirovnání - Už jsem jezdil auty, za které by byl nový autobus a žádné auto němělo tak pohodlné sedačky, jako můj 30 let starý žigulík!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mceza: Další, co si ten článek nepřečetl. V něm je právě napsáno, že budou tito preventisté u dveří a kontrolovat při nástupu. Podle mě je přesně toto už ten typ kontroly, který jde nad míru přijatelnosti. Nejen že se budou obtěžožovat slušní a platící cestující, ale také se bude zdržovat nástup cestujících, což u tramvají a trolejbusů bude znamenat i zdržení následujících spojů bez preventistů. A to nové cestující do MHD nepřitáhne, spíše naopak.

A totéž plastové sedačky. Je to asi marné tady psát, protože jak jsem pochopil z předchozích debat na toto téma, většina zdejších diskutéru by si přála co nejméně sedaček a co nejnepohodlnější. Jenže oni i DP by si měli uvědomit, že žijeme v roce 2014, kdy i ta nejlevnější auta z bazaru mají sedačky pohodlnější, než co je dnes v MHD a když se bude šetřit na údržbě a vozy i sedačky dále sockovatět, tak se z MHD stane opravdu socka, kterou nebude jezdit nikdo, páč bezdomovce z ní vyženou preventisté a ti ostatní pojedou raději autem, než sockou.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
To už je jak s tou (kdysi citovanou) paní ze Židenic, která naříkala, jak jí zruší d-13 a nebude tam jezdit nic. :pray:


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Lidi, přemýšlejte... Vymýšlíte tu kraviny ad absurdum...

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 10:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]