Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 382 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já bych řekl, že nebudou stát u dveří a prověřovat jízdní doklady všech lidí. Budou pouze přítomni ve vozidlech a kontrolovat vytipované osoby. Určitě to nebude takový extrém, jaký tu předpovídáte vy.

Mě by jen zajímalo, jak to bude, když teda v jedné tramvaji pojede taková kontrola a někoho nepustí do vozidla, tak kdo tomu někomu zabrání koupit si lístek na spoj, co jede za 2-5 minut? Záměrní černí pasažéři se teď prostě jen před nástupem do vozidla mrknou, zda tam není někdo ve vestě a když bude, tak počkají na další spoj...


Offline
125
06 srp 2013 22:29
Stejně je to k ničemu pokud budou stejně jako revizoři jezdit jen v denních dobách. Potřeba by byli právě například v podvečer a večer. To jezdí hodně individuí. Přes den tak maximálně cikorky a houmlesáci (vadí mi taky).
A k tomu vstupu do vozidla. Pokud tedy nebudu mít jízdenku nevpustí mě do vozidla, ale co když si ji chci koupit u řidiče? Řidič je ve vozidle kam bez jízdenky nemám nárok vstoupit. Dovedeno do absurdna.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Sorry, tuto větu jsem přehlédl: Pokud bude mít osoba jízdenku k označení, bude její označení samozřejmě umožněno.

A předpokládám tedy, že potom ta osoba bude zkontrolována ještě jednou, zda si opravdu cvakla...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
b1: Kdyby sis článek přečetl tak víš, že osobám, které si jdou lístek cvaknout bude vstup umožněn.

A pokud budeš obtěžovat ostatní, tak budeš porušovat SPP a mohou tě vyloučit z přepravy.

Co na tom nechápeš?


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Karlos píše:
http://www.brnovinky.cz/foto-zpravodajstvi-z-brna-a-okoli/preventiste-dpmb-ochrani-cestujici
Podle toho článku bude u každých dveří stát preventista a pouštět cestující dovnitř vozidla na základě předložení platného jízdního dokladu - to teda se mi nezdá, že by mělo nějak zvýšit atraktivitu, akorát to prodlouží dobu odbavení v zastávkách :-k
Vrtá mi hlavou jeden logický zádrhel. Pokud jezdím na jízdenky, tak při prvním nástupu do vozidla u sebe logicky nemůžu mít platnou jízdenku, protože si ji cvaknu až uvnitř vozdila. To mi teda bude zabráněno vstupu do vozidla?

A co lidé, kteří mohou ostatní cestující obtěžovat, ale budou mít platný jízdní doklad? Ti budou vpuštěni nebo ne?


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
A že chtěl DP vnutit lidem plast - no a to vadí?

A ještě by si taky mohl někdo stěžovat, že DP vnutil lidem Solarisy a že o tom taky neproběhla žádná anketa sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio, Filip: u minulého příspěvku jsem úplně ignoroval koženku (možná proto, že nebyla "na výběr", jak píše M). Myslel jsem především, že plast je lepší verze, než čalounění.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
škoda že v anketě byly na výběr jen plast, dřevěná lavice a polstrování, koženka byla vynechána....


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Já mám také nejradši sedadla koženková, jednoznačně (a zcela ojediněle :mrgreen: ) souhlas s Mauriciem.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ač do toho tedy nemám co kecat :) Tak já bych byl jednoznačně pro koženku. Omyvatelnost a údržba je stejná jak ten plast a narozdíl od něj to vypadá lépe. Že je to studené - ano, je, ale že by se to nedalo ohřát, co jsem nikdy nepocítil. Snad jediná výrazná nevýhoda je "vandalské provedení", tedy jakýkoliv zásah bude vidět a oproti plastu nepůjde tak jednoduše odstranit.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Asi se té ankety zúčastnilo více pamětníků než kindermafiánů (ti neměli být připuštění, ti mají v MHD stát, a ne kecat do typu sedadel). Každý pamětník pamatující geniální laminátové sedačky v T3 a K2 a koženkové v T2 po první GO, tak bude hlasovat pro plast, který po zasednutí se rychle ohřál i v promrzlé tramvaji (když se šetřilo, i tehdy se šetřilo) a ne pro koženku jak v T2 a MT4 (v tehdy vozech bez pořádného topení), kterou se zasednutím nedařilo ohřát ani při cestě z konečné na konečnou a z které člověk chytl vlka. Taky každému pamětníkovi se již podařilo sednout a znečistit si oděv na sedačce s textilním povrchem, pro to taky by nehlasoval pro tento typ. Já nehlasoval, ale kdyby, tak bych hlasoval pro anatomický tvarované sedačky z omyvatelného plastu, jednoznačně


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Domis: já si radši sednu na plast. Těch pár (desítek) minut to jde vydržet. Lepší je vědět, do čeho si sedám. A že chtěl DP vnutit lidem plast - no a to vadí?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Typ a provedení sedadel je to, co se dá při výběrkách měnit na poslední chvíli a tak to v podstatě proběhlo už v Brně. Z ankety opravdu vyšel nejlíp plast a lidem, co byli přímo osobně na výstavce v prosinci na Svoboďáku, se jim nejvíc líbily sedadla ve Stratosech - Kiel Sitze, typ Ideo (barva, klouzavost...).

Až budou přesné výsledky, klidně to sem hodím.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Citace:
Ti, na které zbudou sedačky, se usadí na plast. Dopravní podnik se tak nadobro rozloučí s čalouněnými sedačkami potaženými látkou. "Anketu o sedačkách sice ještě nemáme úplně vyhodnocenou, nicméně plastová sedadla z ní vycházela nejlépe," uvedla mluvčí DPMB Linda Hailichová.


Té anketě nevěřím, rád bych viděl výsledky. Nedávno jsem ji hledal a ze stránek už zmizela, tak snad se časem objeví nějaké to vyhodnocení.

Ale tentokrát naprosto souhlasím s k.vojtem. Podle mě zafungovalo klasické PR, DPMB pomocí ankety chtěl lidem vnutit, že tu plast opravdu chtějí (že je lepší než ty prkna, což z ankety určitě vyplyne). On by se tou anketou stejně nejspíš nikdo neřídil, DPMB si stejně rozhodl sám, že bude šetřit. A lidi až příští zimu poznají, jak skvěle se bude sedět na promrzlém plastu.

Omlouvám se za trochu tendenční příspěvek, ale tato snaha dělání ještě větší socky z MHD, vyvolaná hygienickou hysterií ze "socek" v MHD, mi celkem vadí. :evil:


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
měl sem padesatku


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Na 52 teď jezdí nějak často (Pisárky->Žebětín). Když je potkám čtyři dny po sobě, v prázdném buse (maximálně 5 lidí)...


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
peno, treba ja dnes vezl revizory mezi Kohoutovice Hajenkou a starou dalnici a to kolem 7me rano...byly docela uspesni...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Miky: To, že jezdím v pět je snad důvod, aby nebyla prováděna kontrola jízdních dokladů? Spíš by se nad tím měl někdo zodpovědný zamyslet, jestli je to takto správné a případně rozvrhnout revizory do třísměnného provozu. Aspoň by se nestávalo, že se jich víc sejde v jednom vozidle.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
http://www.brnovinky.cz/foto-zpravodajs ... -cestujici
Podle toho článku bude u každých dveří stát preventista a pouštět cestující dovnitř vozidla na základě předložení platného jízdního dokladu - to teda se mi nezdá, že by mělo nějak zvýšit atraktivitu, akorát to prodlouží dobu odbavení v zastávkách :-k

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Datel píše:
ad Eda: Jezdím do práce bezmála 4 roky stejným spojem ze stejné zastávky. Mimo několika jízd autem a pracovních dnů prázdnin, kdy musím jezdit jiným busem, jsem nikdy ráno revizora nepotkal. Docela by mě zajímalo, kdyby se tam náhodou někdy objevil, na kolik pravidelných cestujících spoléhajících na to, že nejezdí, by narazil.

...nojo, protože jezdíš v 5. Revizoři chodí na šestou, jestli to správně vím. Proč, to se mě neptej...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
ad Eda: Jezdím do práce bezmála 4 roky stejným spojem ze stejné zastávky. Mimo několika jízd autem a pracovních dnů prázdnin, kdy musím jezdit jiným busem, jsem nikdy ráno revizora nepotkal. Docela by mě zajímalo, kdyby se tam náhodou někdy objevil, na kolik pravidelných cestujících spoléhajících na to, že nejezdí, by narazil.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Polské autobusy ovládnou Brno
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/259450-polske-autobusy-ovladnou-brno/
Citace:
Ti, na které zbudou sedačky, se usadí na plast. Dopravní podnik se tak nadobro rozloučí s čalouněnými sedačkami potaženými látkou. "Anketu o sedačkách sice ještě nemáme úplně vyhodnocenou, nicméně plastová sedadla z ní vycházela nejlépe," uvedla mluvčí DPMB Linda Hailichová.

Zajímavé, když se v květnu 2013 uveřejnilo výběrové řízení na autobusy s platovými sedáky, tak anketa ještě ani neexistovala.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
...asi jak v Trutnově jedna paní na mě... "no to snad není možný, vy sti jezdíte jak chcete, to byste v tom měl mít snad nějakej řád, nebo by to mělo být napsaný v jízdním řádu, ne?"

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Áááájo, jsem teď z tý školy tak blbej, že už mi vynechává i smysl pro humor... :-/


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
mceza píše:
ReZ: Tys nebyl na promítání?


Byl, dělá si legraci. :D

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 379, 380, 381, 382, 383, 384, 385 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 10:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]