Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 385 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
1089
09 lis 2006 18:16
MKzB: Teď nerozumím, kam směřuješ tím příspěvkem. Je hodně jiných příkladů, například kde má stát v obci aquapark či zdali se má zvětšit průmyslová zóna na úkor třeba hřiště (buďto továrnu zvětšíme nebo zavřeme) To pak lidem v obci můžeš říkat, že v té továrně lidi vytváří hodnoty a přináší to peníze obci. Ale o to nejde, já hlavně upozorňuji na to, že jednak ten systém referenda v tomto případě nemůže být spravedlivý a může docházet také k tomu, že většina si rozhodne na úkor menšiny, kterou pak víceméně vyždíme. Nechci mít v Brně věznici, tak si ji nechám postavit ve Znojmě, protože Brňáků je víc. Nechce se mi stát v dešti, tak ať mi někdo z jeho peněz postaví klimatizovanou čekárnu. Navíc referendum ve víceméně odborné oblasti je také nesmysl. Si vezměme to předešlé referendum. Kolik lidí si k té problematice vůbec něco přečetlo a zjistilo. A kolik prostě akorát šlo, protože někdo vykřikoval, že pokud nepůjdete, tak budete mít nádraží v poli. Teď navíc článek rozšířili, že stačí mít 35 procent účast. Tedy vám stačí i 18 procent (proti 17 procentům) lidí pro vaši věc. Stačí si pak vzít megafon a začít vykřikovat, že odsunuté nádraží bude stát 200 mld a 100 mld si rozdělí politici. Sice jsem to napsal nadneseně, ale minule to o moc jiné nebylo.
Jinak také byl článek rozšířen o to, že Koalice nádraží v centru nesouhlasí s novým referendem a čeká na odbornou studii. Myslím, že toto je jediný způsob jak se může rozhodnout. Samozřejmě musí být nezávislá a dobře udělaná, jinak se nehneme z místa.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Porovnávat přesun nádraží se silničním obchvatem:
Zatímco po silnici přes ves auta akorát projedou, maximálně se staví v místní hospodě na dlabanec (proto mj. jeden agrohospodský blokuje obchvat Lechovic), tak do Brna spousta lidí přijíždí za prací. V Brně tvoří hodnoty, a daně z nich končí mj. v pokladně města. Stejně tak studenti tam nechají nemálo peněz (škola, ubytování, strava, kultura).


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Pardon, trochu jsem se unáhlil a rozohnil a pořádně to nepřečetl :oops:


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pavle, speciálně pro tebe ještě jednou:

Referendum se mi v tomto ohledu nelíbí proto, protože tak o tom budou rozhodovat jen obyvatelé z Brna. Nádražím ale denně projdou desítky tisíc lidí, z nichž mnozí trvalými obyvateli nejsou. Pouze zde studují, pracují nebo Brno pravidelně navštěvují. Také jsou tu turisté a jiní nepravidelní návštěvníci.

Referendum je, dle mého názoru, v tomto případě nevhodný nástroj, jak rozhodnout.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Dle stejné logiky by pak měli ale všichni z obecních rozpočtů to nádraží zaplatit a dotovat MHD k němu. Nebo lidé z okolí mají právo rozhodnout, kde bude a Brňany nechat zaplatit k němu MHD? A podle jakého klíče a kdo by měl právo k referendu jít? Nemělo by být referendum pak také ve Vídni, Praze, České Třebové. Ty mají určitě větší právo do toho mluvit než třeba obyvatelé Moravan. Také by pak samozřejmě obyvatelé Brna měli rozhodovat, jestli a kudy v nějaké obci povede obchvat, protože po něm zrovna obyvatelé té obce jezdit nebudou. Tam by to bylo také v pořádku? Už si konečně uvědomte, že je to nesmysl. A pokud ne, tak mi tady napište pasáž zákona, která by to takovéto referendum definovala.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Přesná čísla nemám, ale odhadem bych řekl, že ročně využije hlavní nádraží mnohonásobně víc studentů dojíždějících do Brna než obyvatel Brna...


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Přesně tak, nádraží využívají většinou mimobrněnnští. Většině brňáků je poloha nádraží ukradená, protože ho nepoužívají.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Další věc je, že aktivisté by nenechali svých "aktivit" ani poté, pokud by referendum rozhodlo pro odsunutou variantu.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Referendum se mi v tomto ohledu nelíbí proto, protože tak o tom budou rozhodovat jen obyvatelé z Brna. Nádražím ale denně projdou desítky tisíc lidí, z nichž mnozí trvalými obyvateli nejsou. Pouze zde studují, pracují nebo Brno pravidelně navštěvují. Také jsou tu turisté a jiní nepravidelní návštěvníci.

Referendum je, dle mého názoru, v tomto případě nevhodný nástroj, jak rozhodnout.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Aktivisté chtějí druhé referendum - na co? Bude-li referendum s otázkami tak, jak minule, tak je to na nic. Dokud tam nebude k zaškrtnutí i možnost, že všechny dosud předložené návrhy řešení jsou nevyhovující, tak je zbytečné vyhazovat peníze za referendum. Vybírat mezi špatným řešením a stejně špatným mnoho brňáků od referenda odradí


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Přesun vlakového nádraží? Aktivisté chtějí druhé referendum
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40117.html
](*,)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To co se teď objevilo je samozřejmě nové, ale nábory řidičů (a občas i dalších zaměstnanců, pamatuji nábor na pokladní) letáky ve vozech probíhaly i v minulých letech. Ale v minulosti bývaly i více specifické, tedy jednou se takto lovili jen tramvajáci, pak zase jen trolejbusáci a jindy jen autobusáci. Asi podle toho, co bylo aktuálně potřeba.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Pokud je to něco očividně nového, tak je to samozřejmě možný. Nicméně ta nabídka pracovního poměru se nezměnila již několik let (jakože původní příspěvek vyzněl tak, že se měla změnit), jen se oblékla do nového kabátku.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jo, teď se opravdu objevily nějaký nový letáky...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Tak o tom teda nevim, že by se na nábory posledních pět let nějak veřejně upozorňovalo, navíc letákem s novou grafikou. Nemluvím o propagaci autoškoly dp. Patrně jsem asi slepej, ale že bych rok (nebo dokonce 9 let) v trolejbuse tuhle výraznou reklamu neviděl, to se mi opravdu nezdá.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
No já nevím, tyhle letáky vídám neustále posledních 9 let, co jezdím brněnskou MHD...


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Ten inzerát je dlouhodobý (v nezměněné podobě asi rok).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Dopravní podnik přijme do pracovního poměru řidiče autobusů a trolejbusů :) Šotouši máte šanci sarcastic zdroj: letak v trajfu

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Asi když tě chytne revizor s prošlou SMS jízdenkou, tak aplikace na policii odešle tvoji fotku, jméno, polohu, videozáznam jednání s revizorem a za trest smaže obsah SD karty. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Ano a v Sejfu jich bude možno zakoupit až 5 různých! Viz předchozí odkaz.

Škoda jen, že Sejf je aplikace, kterou určitě nikdy na svoje DHD nenainstaluju. Tolik nepotřebných oprávnění jsem ještě neviděl (výběr):
Citace:
Vaše osobní informace (číst data kontaktů), Vaše poloha, Síťová komunikace (plný přístup k internetu), Řízení hardwaru (pořizování fotografií a videí), Úložiště (změna/smazání obsahu SD karty) atd...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Třeba v brněnském deníku.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Nevím, jestli to tu už proběhlo, nicméně v rádiu právě povídali, že od února by měla být SMS jízdenka za klasických 20 Kč.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Přesně, řádí tam už od víkendu, vypadá to nadějně :-) Alespoň s něčím se hnulo...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
S tím tunelem by to možná mohlo vyjít, na Kamenomlýnské se už začalo se záborem zahrádek. Brněnské komunikace postavily nový plot před zahrádkami, které zůstanou ušetřeny. Ale důležitější samozřejmě bude, kdy se k portálu tunelu nastěhuje zařízení staveniště.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Onderka píše:
Pokud půjde vše podle plánu, dojde k zahájení realizace stavby prodloužení smyčky z Osové ve St. Lískovci nejdříve v roce 2015-2016.

Tou dobou už budou jezdit šaliny po Plotní, a tunel pod Wilsonovým lesem v Pisárkách bude těsně před dokončením. Tedy podle stejných plánů...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 382, 383, 384, 385, 386, 387, 388 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 08:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]