Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 386 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
http://primator.brno.cz/index.php?pg=dotazy&cdot=2503
Onderka píše:
Pokud půjde vše podle plánu, dojde k zahájení realizace stavby prodloužení smyčky z Osové ve St. Lískovci nejdříve v roce 2015-2016.

Anebo taky později, že ](*,)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Však ano, jednotně stanvená metodika a přítomnost dozoru je v pořádku. Že ale probíhá i v tomto případě tu nikdo nepsal. Proto jsem se ptal.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
To, že na sebe musí nějakému inspekčnímu orgánu bonzovat sám provozovatel něčeho není až tak nenormální napříč státní správou. Namísto vlastnictví vlastních měřících zařízení se kontroluje metodika a spolehlivost měření, vyžaduje se přítomnost inspektora u měření apod.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Pak je tedy zajímavé, že na základě jednoho měření DI řekne, že to je špatně, ale SŽDC, že to je v pořádku.

Chodí třeba inspektoři DI kontrolovat upevnění šroubů pochůzkou po trati? Předpokládám, že v odůvodněných případech ano.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano, myslel jsem to přesně tak, jak píše mceza. Také mi to přijde trochu zvláštní.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
k.ondra89 píše:
Předpokládám, že DI stačí, že dostane data z měřících jízd, a nějaká manipulace s daty mi nepřijde reálná


Mauricio spíš asi myslel střet zájmů ze strany SŽDC - je zvláštní pro kontrolní orgán měřit svršek, který spravují oni. Asi jako kdyby si svářeč na lince kontroloval jakost svárů sám a kontrolor by jen přišel, svářeč by mu řekl "dneska se mi to povedlo" a bylo by hotovo.
Vzhledem k tomu, jaké přísné předpisy na železnici panují a co všechno se neustále kontroluje a řeší a že i u drobného ťuknutí do automobilu tramvají musí drážní inspekce formálně povolit uvolnění. Tak mi to, že subjekt, který má být kontrolován, sám provádí kontrolní měření, která předává na posouzení kontrolnímu orgánu přijde dost zvláštní. Minimálně by měl být přece u měření nějaký zástupce DI, který prověří správnost měření, ne?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Předpokládám, že DI stačí, že dostane data z měřících jízd, a nějaká manipulace s daty mi nepřijde reálná.

Rychlost se snižuje postupně podle toho jak naměřené odchylky překračují meze dané předpisy. Podle překračovaní daných mezí se pak určuje jak rychle je potřeba provést opravný zásah. Nicméně není žádným tajemstvím, že výše uvedené se nedodržuje, a zásahy se provádí, až už není zbytí.

Co se týče Brna, tak za stav tratí zodpovídá DP, a je jen na něm jak moc bude snižovat rychlost při špatném technickém stavu trati. DI nastoupí, až někdo dá podnět, či až se stane pr***r.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Není to pak střet zájmů?


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
MVTV je montážní vůz trolejového vedení, který, jak název napovídá, neslouží ke kontrole svršku, nýbrž trolejového vedení. Na svšek jsou jiné měřící vozy.
Jinak ale silně pochybuju o tom, že by DI a DÚ měly svoje měřící vozy, všechno by to mělo být SŽDC.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
A že by se přešlo po téhle nehodě k nějakým řešením, jako je např. snížení rychlosti? Asi ne, alespoň ve vlacích to vůbec není poznat. Tak proč proboha když je zde 170 defektů, tak proč s tím nikdo nic nedělal, když je to dle drážní inspekce tak vážný, to nemají žádné pravomoce? Proč se jezdí 5km/h na Minské? Pořád to moc nechápu, dá se to vůbec s Minskou či Milady Horákové vůbec srovnávat? Hledají se mikro lomy kolejnicí, a ve výsledku se vůbec nesníží ani traťová rychlost a napříč tomu vytíženější kolejový svršek bez nosné části kolejnice... Na první pohled to vypadá, že se na tramvajovou dopravu tak nějak kašle. Bohužel se rentgenují vlakové koleje a hledají se mikroskopické vady, a v Brně se mezitím jezdí po ocelovým prachu... Jo souhlasím s tím, že vlaková nehoda je horší, ale o Minské se přece už nějaký ten čas vědělo...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Tak já jezdím do Obřan za rodinou, a nevím o tom, že by se tam něco závažného stalo. A to jsou Obřany jedna velká vesnice, takže se zde drby šíří opravdu rychle. Možná jsem zaslechl, ale moc se to neřešilo :D
ad. k.ondra89: měření je mi jasné, ale čím to inspekce kontroluje, má vlastní lokomotivu(jednotku), nebo je u sebe přechovává SŽDC ?! Protože jsem neviděl na trati nic jinýho než modrý mvtv od sždc. Nebo má teda DÚ něco speciálního?

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Zdroje se zase samozřejmě liší,pamatuji si,že Novinky psali o vykolejí a IDNES píše jen o vybočení.Každopádně je s tou tratí potřeba něco udělat.
Odkaz jsem našel v rychlosti,takže proto se neshoduje s mým popisem.Můj popis je zase založen na tvrzení z "Novinek" a mých přátel,kteří v Obřanech bydlí.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
No tady si zase někdo něco pořádně přečetl a teď dělá chytrýho :roll:

Citace:
...s vlakem to škublo, naštěstí zůstal na kolejích," popsal listu situaci zdroj obeznámený s případem.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
hezzon píše:
Tuší někdo zda je takhle náročná výluka nutná, nezdá se mi, že by na této trati bylo na první pohled něco v nepořádku...


Tahle trať má celkem hodně nedostatků,nebýt štěstí,mohlo před cca 3 roky , v Obřanech,dojít opravdu k obrovské tragédií.V Obřanech těsně před tím viaduktem vykolejil rychlík a jen štěstí pomohlo tomu,že se nezřítil z toho viaduktu.Pak to prolétla drážní inspekce a potvrdila,že ta trať má 176 defektoskopických závad kolejí.
http://zpravy.idnes.cz/vlak-se-mohl-zritit-z-mostu-v-plne-rychlosti-vjel-na-vybocenou-kolej-1ic-/domaci.aspx?c=A110618_094216_domaci_fih


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tratě se pravidelně projíždí měřícími vozy. Co se týče železničního svršku, tak se "měří" geometrické parametry koleje a mikrogeometrie hlav kolejnic.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Díky, takže nás asi čekají komplet výměny všech vadných úseků. No to bude teda síla... Jenom mě nedochízí jak to drážní inspekce kontroluje...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Proběhlo to již v roce 2011 v médiích. Podle DI tam jsou značné nedostatky, ale podle SŽDC je vše v pořádku.
http://www.dicr.cz/otevreny-dopis-generalniho-inspektora-drazni-inspekce


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Nebo na dopravování materiálu, osob, techniky na místo. Ale v tom případě nevím proč by se měl pozemek vykupovat, a ještě k tomu v Obřanech, kde jsou kolem trati více méně zahrádky. Tuší někdo zda je takhle náročná výluka nutná, nezdá se mi, že by na této trati bylo na první pohled něco v nepořádku...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To nemusí být ani tak trať, ale třeba nějaké technologické vybavení, které je potřeba najednou o 50m posunout - a ejhle, on je to už jiný a cizí pozemek.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mě by spíš zajímalo, které pozemky chtějí vykupovat. A proč? Že by se někde napřimovaly oblouky, to se mi nezdá, spíš si říkám, jestli stát vlastní vůbec všechny pozemky pod tratí...


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Citace:
„Rychlíky pak ukončíme v Tišnově či Kuřimi. Stále ale bude fungovat třicetiminutový takt, ve kterém jezdí,"


Co, prosím? Rychlíky po půl hodině?


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Výluka zastaví vlaková spojení na sever od Brna. Potrvá rok
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40111.html


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
ReZ píše:
Rovnost
Pozitivní na tom je to, že se toho účastnil redaktor, co si dost často informace cucal z prstu a podle toho ty jeho reportáže vypadaly... Snad se něčemu přiučil...

Jo, na to jsem se taky díval. Nápad dobrý, akorát mi tam tak nějak chybí ta reportáž. Nebo aspoň popisky k fotkám. Ten rozhovor je o ničem (nemluvě o kvalitě zvuku).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Muzou merit kohokoliv, co jsem od jednoho dispecera slysel, tak kdyz nejede zrovna nic co se ma merit, tak se meri treba rychlost chuze chodcu a nebo prasata v autech.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ostatní měřit samozřejmě můžou, ale k ničemu to není :-) Jinak řečeno, tohle může jen policie a městská policie na pokyn PČR - je to takto v zákoně.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 383, 384, 385, 386, 387, 388, 389 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 06:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]