Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 32 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Díky. V publikacích je u jiných konečných 2 kolej uvedena, jen u této nic. v 120 let MHD je snímek z roku 1968, kde smyčka jednokolejná (i když zde končí 3 linky) a kusá kolej pravděpodobně napojena. Já mám za to, že v době zavedení linky 18 (1.1.1976) již smyčka dvoukolejná.
Citace:
kryté nástupiště, čekárna a podchod (otevřen 16. 8. 1979)
spíš bych řekl, že oproti knize stávající čekárna (a sociální zařízení) z doby LS provozu díky tomu zavřena (sociální zařízení nové, jen čekárnu si nějak nepamatuji)


Offline
147
20 lis 2006 13:21
Brno
Červená kniha (100 let):
- zdvojkolejnění Kr. Pole - Řečkovice 1932-1933 se zachováním krátkého jednokolejného úseku před smyčkou, ten byl v provozu ještě po válce
- 1972 zrušena odstavná kolej v ulici Terezy Novákové, odstavování vozů na ni zakázáno již v roce 1971
- 1977 rekonstrukce smyčky, změně směr otáčení (na současný), postavena předjízdná kolej, kryté nástupiště, čekárna a podchod (otevřen 16. 8. 1979)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Ještě k předchozímu příspěvku, článek ing Č. Höla o této trati v časopisu Tramvajklubu MHD bohužel do zrušení vydávání plátku se nepodařilo uveřejnit, takže snad se to podařilo p. M. Drbalovi v časopisu DP Náš cíl, který by mohl mít někdo z vás po předcích ve sbírce. Uvítal bych zprávu, zda toto v časopisu zveřejněno (abych zbytečně neobtěžoval známé o zapůjčení), a uvedení případných odpovědi dle ing. Höla na mé otázky. Díky


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
V materiálu Historie linek MHD z Ostatních materiálů v Archivu BMHD je ke dni 6.8.1977 na lince 1 uvedeno "nová úprava smyčky Řečkovice (zrušen krátký jednokolejný úsek před smyčkou)", což se mi nezdá a proto se obracím na členstvo, zda někdo neví, jak to bylo.

Po zdvojkolejnění až do Řečkovic byla kolejově situace následovně (LS provoz):
koleje sjížděcí výhybkou se sjely v kratičkou jednokolejku na příjezdové koleji (levé z města), následovala rozjezdová výhybka (rovně směr T. Novákové, vlevo smyčka), rovně následovala výstupní zastávka (kolej u chodníku), dále výhybka (rovně kusá kolej, vlevo do smyčky, ve smyčce odjezdová cca v místě jak dnes

Smyčka po zavedení PS provozu beze změn, jen se prohodily zastávky

Pak zrušen jednokolejný úsek a nahrazen křížením, zbytek beze změn (50.léta?)

Zdvojkolejnění smyčky (kdy?), souviselo s tím odpojení kusé koleje a přesun odjezdové zastávky na ulici Družstevní (naproti zastávka autobusu)? Souvisel s tím i přesun koleje do osy ulice T.Novákové (dle mne přesun později i odpojení kusé koleje) Nebyl přesun odjezdové zastávky k ulici Družstevní spíš (dle mne asi ano)?

V roce 1977 dle mne nedošlo ke zrušení jednokolejného úseku, jak bylo uvedeno v onom materiálu, ale k rekonstrukci smyčky a obrácení směru projíždění.

A ani se ještě pořádně nové koleje neojely a byla smyčka znovu rekonstruována díky stavbě podchodu počátkem 80. let

Mohl by někdo potvrdit, či vyvrátit, mé paměti a doplnit události a data (tuto oblast moc nepamatuji)?

Bylo by pak možné (po upřesnění) tohle v uvedeném materiálu změnit (když autor už nepremává)?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V poslední prosincové aktualitě je uvedeno, že 1030 a 1653 obdržely klimatizaci Janoza. 1653 jí zatím nemá. V evidenci je to pak správně. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Á, tak Stratosy jsem přehlédl, tudíž se omlouvám za dezinformaci. Když jsem si teď pořádně prohlídl aktuality, tak beru vše zpět :oops:.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Aktualita o Stratosech byla v prosinci, aktuality o GO nechci psát pokaždé, když přijde další vůz, protože by tam za chvilku nebylo nic jinýho, no a o Solarisech se toho zatím moc neví. Každopádně předpokládám, že o nich bude zmínka v souhrnné aktualitě o změnách ve vozovém parku.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Hele, mám otázečku: píše někdo aktuality na bmhd.cz z autobusových garáží? Už dlouho jsem tu žádnou neviděl nepočítaje tu Manilovu o sedačkách... Mohla být zmínka o Stratosech, o GOčkách B900 a taky v blízké době o Solarisech...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Na jrbrno.cz je také chyba u linky 73:
Příloha:
Bez názvu.jpg

Pokud vím, tak nejezdí do Modřic, ale do Slatiny :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
359
20 čer 2008 14:08
chybka na jrbrno.cz:

asi překlep v lince S3: u vlaku Os 4921 je špatně vyplněný odjezd z Řečkovic (0:54 místo 5:05)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Bohužel. Jedná se o dotační období 2007-2013. Námitky smaozřejmě být mohou, ale nesmí vést k zahájení řízení o zrušení VŘ.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Přesně tak. Je naprosto běžné, že neúspěšní uchazeči podávají námitky, ne? Jde o to, aby byly námitky prošetřeny a shledány nedůvodnými, ale za samotnou námitku přece nemohou zrušit dotaci výběrka.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jezour píše:
Peníze na trolejbusy jsou od EU jisté (357 mil.) jen za předpokladu, že DP vysoutěží trolejbusy tak, aby proti VŘ a jeho výslekdu nevznikly žádné námitky. Jinak bude problém a dotace nebude vyplacena.
Suma sumárum se k dnešnímu dni nedá napsat s jisotou nic.


To vysoutěžení, jaká je pravděpodobnost, že námitka nebude podána z strany neúspěšného uchazeče? To může být skoro až jistota.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Teď na ROPu Jihovýchod se dodělávaly připomínky ke druhému stupni kontroly čerpání výzev, ke kterým se DP musí v nejbližších dnech-týdnech vyjádřit. 25. ledna je termín. Pokud budou všechny připomínky vypořádány a budou v pořádku, dojde ke zpětnému proplacení šalin 1920-1929 a peníze na ně získané (1,001 mld.) bude muset DP účelově vázat na další nová vozidla (nelze použít na výplaty řidičů apod.).
Peníze na trolejbusy jsou od EU jisté (357 mil.) jen za předpokladu, že DP vysoutěží trolejbusy tak, aby proti VŘ a jeho výslekdu nevznikly žádné námitky. Jinak bude problém a dotace nebude vyplacena.
Suma sumárum se k dnešnímu dni nedá napsat s jisotou nic.
Doufám, že sem Edovi nevlezl na jeho píseček, kdyžtak ať můj příspěvek smaže.


Offline
Uživatelský avatar

3093
29 srp 2009 19:30
Chtěl jsem se zeptat (ano, zase rýpavý dotaz, pardon), jestli se chystá aktualita k rekapitulaci roku 2013 a výhledu do roku 2014? Předpokládám, že se znovu čeká na nějaké informace ohledně výběrových řízení na trolejbusy, zbytek je již znám, ne?

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Drobnost: v informaci o výluce v Tuřanech je uvedena linka 73, které se už ale od 15. prosince výluka netýká - naopak je výluka akutální pro linku š85.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mystifikoval je docela silné vyjádření :-)
Nevěřil jsem tomu, že opravdu 3239 přetřeli. Nakonec se tak evidentně stalo.
Sorry, no :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Eda tady někoho mystifikoval? :-k

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
V tom případě by se zde mohl vyjádřit Eda, proč ostatní (záměrně??) o nátěru 3239 mystifikoval.


Offline
Uživatelský avatar

768
21 lis 2010 09:08
Do článku o podzimních trolejbusových aktualitách jsem přidal fotografii aktuálního stavu vozu 3239. Sem přikládám ještě fotku kabiny.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Opraveno. Díky :-)


Offline
Uživatelský avatar

6961
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Drobný překlep v tramvajové aktualitě (konec 2. odstavce)..
Citace:
pisáreckcýh vozů do Medlánek


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Spraveno, díky.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Všiml jsem si drobné chybky v článku o změnách od 15.12. u zastávek na znamení
http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1162

Zastávka Kubíčkova pro autobusy je nově celodenně na znamení (alespoň dle jízdních řádů). Je tam uvedeno, že jen večer a o víkendu.


Offline
Uživatelský avatar

205
03 bře 2013 15:12
Pravda, fér vůči DP by to nebylo.
Díky za info. :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 zář 2024 19:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]