Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 395 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Pokud vím správně, tak se nedávno zmuzejnila 1594, ne? Tak k čemu ještě 1597...?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Možná hloupá otázka. Když lidi v DP vidí, jak to s historickými tramvajemi TMB vede, nezabýval se někdo myšlenkou na rozšíření počtu vlastních historických vozů alespoň pro komerční jízdy? Třeba zmuzejnění takové 1597 by nemuselo stát kdovíkolik. Ten vůz je z větší části původní, a ještě nedávno jezdil, tak je předpoklad, že by měl být funkční. S nějakou K2 by se to mohlo časem udělat podobně, a kdyby se jo chtělo, tak je tu ještě 4121.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
A co je na tom teda zábavného?

Nechci pitvat, je tam toho k podivení víc, mě pobavilo, jak to novinář splantal, že výrok Ivana se dá pochopit, že se vztahuje k 17.8.1869 (ač to Nedělka myslel obecně na celou éru), kdy sice si nemohl dovolit se vozit tramvají každý, ale nebylo to z důvodu výše jízdného


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
J*M* píše:
Pobavilo mě, jak tam odborník na historii píše...


A co je na tom teda zábavného? Pokud jsem četl dobře, s tvým popisem tam žádný rozpor není...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
k.ondra89 píše:
Když si vezmu kolik historických tramvají je mimo provoz, tak bych žádné velké oslavy před volbama radši nedělal. sarcastic

DP má k dispozici pojízdné vozy 99, 107, 215 a 4058 a muzeum koňku a parní letňák (ten a koňku, když si to zaplatí, tak si mohou zapřáhnout za 99 a za koně, konec zneužívání státu, tak jak jinde, chcete parádu, tak cvakejte). Co by za tolik vozů jinde dali ... Do teď se město chlubilo za státní peníze, to skončilo, teď se může pochlubit jen tím, co si zaplatí. A zaplatí-li si nic, tak nic nebude. Muzeum peníze nedá, město taky nedá na to, co není jejich. Tak potom nemůže město chtít, aby byly nějaké oslavy, které zacvaká někdo jiný. Caroline je nepojízdná, muzeum vysolí peníze na ledasjakou kravinu, jen to nesmí být věc, co jezdí po kolejích, veřejná sbírka vybrala s prominutím prd a ten ještě sežrala banka spravující účet. Šotouši, pořiďte si archivní záběry a promítačku. A pouštějte si je na zeď, jak to vypadá, tak bude-li někdy v muzeu něco z kolejových vozů pojízdné vlastní silou, tak to bude maximálně jako nejstarší exponát vůz K2


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Pobavilo mě, jak tam odborník na historii píše: Hromadná doprava v Brně začala 17. srpna 1869 s vyjetím první tramvaje tažené koňmi. „Tehdy to byla luxusní záležitost, kterou si nemohl dovolit každý," poznamenal znalec historie dopravy Ivan Nedělka. Opravdu, 17.8. si to nemohl dovolit každý, protože tehdy vyjelo 5 vozů (víc jich nebylo), a nastoupit mohli jen pozvaní, náčelníci zdejších úřadů obecních a zemských, vojenští hodnostáři a zástupci žurnalistiky, správní rada Brněnské společnost Tramway-ové s presidentem ryt. Gust. Schöllerem a ředitelem společnosti inž. Bruhnsenem (citace dobového tisku).18.8. to už bylo za peníze a to si fakt za ty love jen tak někdo dovolit nemohl, taky ten provoz dlouho nevydržel, i když společnost dopravu provozující vydržela déle (déle než rozprodala veškerý majetek), i v době, kdy dopravu provozovala jiná společnost


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Když si vezmu kolik historických tramvají je mimo provoz, tak bych žádné velké oslavy před volbama radši nedělal. sarcastic

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
No nevím, ale přišlo by mi logičtější slavit až 150 let (jo, jasně, to bude po volbách, zatímco tohle před volbama)


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
145 let hromadné dopravy v Brně:

Čtěte více na: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 31203.html


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
J*M*: ještě dlouho nebude jasno, kde bude nádraží. Pořád se najde někdo, komu se nějaká varianta nebude líbit.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Jen by mě zajímalo, jak ta vizualizace souvisí s tímto textem
Citace:
napojení na budoucí nové vlakové nádraží a vznikající Jižní centrum

novinářská zaostalost nebo jasnozření? Nevšiml jsem si, že by tam bylo zvizualizované vlakové nádraží, ani jsem se zatím nedozvěděl, že by už se vědělo, kde vlastně to nádraží bude (nebo už je jasno a vykládání o studiích umístění je jen kamufláž a další vyhazování peněz?)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
to video je šmakózní... jen aby už to bylo hotové...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Na přesunu tramvaje na Plotní se opět pracuje.

http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi ... otni-ulici

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
SMS jízdenku si v prvním týdnu koupilo 8000 lidí.
Tady to už naštěstí mají dobře, ale v tištěné verzi deníku se píše, že až si cestující na novinku zvyknou, tak dopravní podnik v průměru prodá 80 tisíc SMS jízdenek denně.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Kdysi dávno se psalo, že se udělá průraz mezi domy a smyčka vznikne objezdem bloku
Ten průraz je například vidět např. na tomto obrázku.
http://www.bydleni-iq.cz/wp-content/uploads/07_ste1.jpg
Ale jestli se s tím ještě počítá nevím. Ačkoli ten obrázek je rok starý podle všeho. Ale je pravda, že to moc nejde s návrhem přesunout trať ke klášteru. Mělo by to výhodu, že by pro linky 1,5,6 mohl být společný ostrůvek


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Existence baráku uprostřed Mendláku nemá na uspořádání kolejí a vedení trajfů sebemenší vliv.
Ale souhlas, že to chce předložit plánky všeh variant a pak o nich můžeme kvalifikovaně diskutovat.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
goldfinger píše:
Podle původních plánů měly kolem kláštera jezdit trajfy v obou směrech, aby se eliminovalo dvojí křížení se šalinou. Měla se snad udělat bloková smyčka kolem školy.

Jo ale to byl ten stejný plán ve kterém budova na mendláku měla být zbourána takže tohle už zřejmě neklapne.

fysk píše:
Tak to taky nechápu, co je to zase za blbej výmysl. To by zase vrátili šalinu na Hlinky nebo jak? A kde by se točila d-5 a šaliny z a do vozovny? No vypadá to spíš na pěknej blábol pana populisty Kotziana. #-o

Jak jsem psal, nejlepší by bylo ukázat ty plány, jak by mohl mendlák vypadat a bude vše jasné. V článku je zmínka, že celý uzel Mendlova náměstí by sloužil i jako smyčka tramvají ale co si pod tím představit... Třeba se časem dočkáme plánků.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
186
27 zář 2007 22:44
Tak to taky nechápu, co je to zase za blbej výmysl. To by zase vrátili šalinu na Hlinky nebo jak? A kde by se točila d-5 a šaliny z a do vozovny? No vypadá to spíš na pěknej blábol pana populisty Kotziana. #-o


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Podle původních plánů měly kolem kláštera jezdit trajfy v obou směrech, aby se eliminovalo dvojí křížení se šalinou. Měla se snad udělat bloková smyčka kolem školy.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
I vozejčkář v pendolíně nebo trojčeti má smůlu, pač šalina směr Bystrc stanicuje skrz silnici. Tipuji, že pokud předělají kolejové vedení, tak zároveň předělají i vedení trolejbusů. Je to teda jen muj odhad, ideální by bylo omrknout ty 4 plány přestavby mendláku a hned se bude vědět jestli to bude k lepšímu nebo k horšímu.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
k.ondra89: Třeba to, že zastávka směr Lískovec je přes vyústění smyčky a tudíž tam nelze vybudovat bezbariérové nástupiště, což je u přestupního uzlu nejen pro vozíčkáře dost blbé.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Zas nějaké předvolební žgryndy, aby se ti u koryta u něho udrželi. Doufám, že půjdou od koryta a že na to stejně nebudou peníze. Na jednu stranu stále vykládají o důležitém dopravním uzlu MHD a jeho vylepšení, na druhou stranu ty všechny "vylepšení" jen stav neustále zhoršují. Ať tam udělají park, aspoň ta hrstka zbývajících neodrazených cestujících, co jim nic jiného nezbývá než používat MHD, bude mít kam chodit na toaletu


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MartinV píše:

Nějak mi nedochází co je na současném kolejovém vedení tak špatné, že někdo má potřebu vymýšlet takovéto varianty. Když na to přijde, tak park se může realizovat i za současného stavu. Prostě by se jezdilo přes něj. Podle mě, by se měli snažit přesunout spíš trolejbusy.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
125
06 srp 2013 22:29
S těmi zastávkami je to fuk když jsem jel tento týden busem 75 na Slatinu a viděl jak v devítikile lidi furt mačkají tlačítko právě na to zastavení tak je celkem fuk pár nových zastávek na znamení. Lidi to budou mačkat stejně. Se divím, že ten řidič nevylítl.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
b1: Z jízdních řádů na idosu pro linku 201, 402 a 403 lze vyčíst, že se jedná například o zastávku Vltavská (z "20-5" na "20-5 hod+SO, NE"), Čermákova (20-5 na znamení), Svah(z "20-5" na "20-5 hod+SO, NE"), Strandova (z "20-5" na celodenně) a Velká Klajdovka (20-5 na znamení).
MartinV: Domy zůstanou, protože majitelka svůj dům nechtěla prodat a město to vzdalo.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 392, 393, 394, 395, 396, 397, 398 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 12 říj 2024 00:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]