Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 400 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Aha, tak to mi nějak uniklo. Omlouvám se.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
10 kusů bývalo. Taky jsem na tu změnu čuměl jak puk. Takhle ti můžou nasypat až 2500,- Kč v železe a ještě se smát :-(


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A pokud nevíš?
http://www.cnb.cz/cs/faq/zmena_v_zakone ... minci.html

Citace:
Nově jsou právnické i fyzické osoby povinny přijmout až 50 kusů mincí v rámci jedné platby, a to bez ohledu na jejich nominální hodnotu.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Pokud vím, tak nejsi povinný přijmout více než 10ks mincí stejné nominální hodnoty.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Manil:
I v případě zaplacení v korunových mincích, ti nezbude, než skřípat zubama, případně si o "klientovi" myslet něco, co zde není publikovatelné. Při ceně jízdenky se to totiž vejde do limitu daného zákonem :-(
http://www.novinky.cz/finance/313904-na ... rojde.html


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Rez:
Záleží jak kdo. Pokud řidič nemá na vrácení, což není striktně jeho povinnost, může mu třeba vydat počet jízdenek, na který má dotyčný bankovkou, kterou chce platit nárok. Pokud odmítne, u mne by šel ven.
Pokud je to ale ještě dvoustovka, u mne obvykle pochodí. Daleko víc mi vadí, pokud někdo chce platit v korunách...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
V tom to dělají pěkně třeba v Oxfordu - pokud nemá na vrácení, vystaví účtenku s přeplatkem. Peníze si pak buď můžeš vybrat na pokladně přepravce nebo třeba použít pro placení v jiném spoji.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Výhoda je taky v tom, že nemusíš hledat "přesně odpočítanou částku"...
Kolikrát jsem svědkem, že přijde klient s doustovkou... Šofc nemá na rozměnění, tak se mávne rukou a jede se gratis...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: radši bych si koupil lístek přes SMS, než u řidiče. Nebudu tím zdržovat pasažéry ani otravovat řidiče. A to, že někomu sděluji své telefonní číslo - to už stejně mají desítky firem. Tak mi občas zavolají a já je občas pošlu někam. :D


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
http://www.novinky.cz/vase-zpravy/jihom ... pravy.html
Čekal jsem to až dnes, ale překvapil chlapec :-)
Idnes stále nic...


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Citace:
„Zjednodušilo by to jejich práci. Prodej jízdenek provoz linek zdržuje," upozornila mluvčí.
A když se mluvilo o příplatku za noční linky, tak to vypadalo, že prodej jízdenek u řidiče nikoho nezdržuje...

Možná jsem staromódní, ale já si radši koupím lístek u řidiče. Protože tomu řidiči nemusím sdělovat svoje telefonní číslo.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Dopravní podnik města Brna (Facebook) píše:
Již brzy se budeme moci v provozu na méně vytížených linkách setkávat s minibusy Stratos. O předání prvního vozu píší naši kamarádi na http://www.bmhd.cz.
http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1160


Kdyby si přečetli, jak negativně (v diskuzi). sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
pdbrno píše:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brno-zacalo-hledat-firmu-ktera-opravi-minskou-ulici-20131109.html

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... mHG_Y#t=14
Nemůžu jinak, ten nadpis k tomu vybízí sarcastic I kdyby reko ulice začlo zítra, je to pět minut po dvanácté...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 31117.html
V průběhu dne čekám obdobný článek na idnesu a zítra na novinkách od M. Vartáka :-)


Offline
175
23 led 2011 03:17
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 31109.html


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
peno: To místo v Komárově si dovedu představit jen v případě zaslepení dvou vyústění z podchodů v místě mezi smyčkou a zastávkou linky 49, 59, 509, 50... Ale i tak nic extra, případně naproti jakoby u zastávky Mariánské náměstí směr Černovice, ale tam by se zase naopak musel využít podchod z čehož by lidi nebyli nadšení. Na tom velkém parkovišti se bude stavět supermarket či co, takže tam také nic.
Jinak na Úzké ještě končí linky Avion, Olympia, CTP a Futurum, ale pokud tam budou chtít zůstat, tak tam asi také zůstanou. Ještě k linkám 77, 701 a 702 (P. Haluza mě trochu předběhl), u nich se stejně nakonec uvažuje o ukončení poblíž zastávky Životského. Ačkoli osmička by dostala asi zabrat, tu by možná musela doplňovat občas desítka na Geislerovu. Ale tam to vybudování terminálu bude drahé. A co se týká linek 60 a 61, tak ty bych do Komárova netahal, myslím, že by linku 12 neodlehčili, si vem kolik lidí cestuje z Komárova současnými linkami na Úzkou, tam je asi jediná rozumná možnost je ukončit na Zvonařce, což by jistě cestující ze Zvonařky uvítali.
Takže to stejně pomalu vede ne na přestěhování uzlu, ale na jeho roztrhání. Jelikož by se něco ušetřilo, tak by se asi pak asi neztratila linka Komárov - Životského nebo přímo přes Černovickou - Stará osada, ale to je čistě o financích.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V plánu do budoucna je ukončení 601, 602, 701 a 702 u nově vybudovaného terminálu Černovice, nádraží, tak uvidíme, co se z toho nakonec vyklube.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Goldfinger: Bigy - Mírák je rozhodně blíž, než Mírák - Tábor.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Takže se asi bude otáčet blokově Kluzáčkova - Šumavská - Veveří? (Kvůli návaznosti u Šilhanů na d3). Půlhodinový interval může být zejména ráno při návozu školáků málo, zejména když na se linku počítá s minibusem (nic většího by asi místní nesnesli).
Pak se ale nabízí protáhnout aspoň některé "školní" spoje až na Barvičovu (BiGy). Tahle relace totiž zatím chybí.


Offline
Uživatelský avatar

2638
13 črc 2009 13:42
P. Haluza píše:
Skutečně to tak je celou špičku? Nejedná se o nárazovou záležitost, když se sejde víc tramvají za sebou?

No je pravda, že někdy autobus nabere lidi ze dvou trolejbusů a ze dvou šalin, přičemž předchozí odjel téměř prázdnej... Přesto jsem ale přesvědčenej, že desetiminutový interval by nestačil a to ani při nasazení kloubáků. Dokážete si představit ty zástupy lidí ve Štefánikově čtvrti, kteří 10 minut čekají na bus? Já odpolední špičku na 46 absolvuju denně, takže vím, o čem mluvím.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pavel píše:
Cracatit: Trochu se obávám, že kolem smyčky tramvají v Komárově je relativně málo místa na vybudování takového terminálu. Navíc by hodně vzdálen například pro linku 77. A linky 60/61 by musely jezdit stejně přes Úzkou, jinak by to byl nesmysl (obsluhují i Heršpickou - Spielberk Office). Pokud se postaví tramvaj Plotní, tak by teoreticky šel terminál přesunout i na Zvonařku, ačkoli je problém, že nepatří městu.

O tom už se to dřív diskutovalo a tehdy bylo ujišťováno, že místo tam je. Pokud jde o a-60/61, tak s těmi by se při zrušení smyčky Zvonařka stejně muselo něco vymyslet a pokud by se uvolnily km ze zkrácení a-40 a 48, tak by se mohly najít pro protažení těchto linek do Komárova, což by ve výsledku mohlo pomoci d-12, u které mám jinak obavy, že by mohla být přetížená. Větší problém jsou a-47, 49 (resp. její část přes Černovice) a již zmíněná 77, ale i to by šlo jistě nějak řešit. Třeba ukončením na ÚAN, spolu se 701 a 702 (které by tam mimochodem měli končit už teď, tu anomálii s jejich ukončením na Úzké nechápu). Pokud by se navíc nelpělo na dogmatu, že 10x musí vždy končit na Zvonařce, tak by se v Komárově mohla ukončit i 109 a bylo by na ÚAN místo pro tyto další linky.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kratší článek o aktuální výstavě v galerijní šalině.
Je s podivem, kolik chyb dokázala autorka v článku vykouzlit (v originálním článku tyto chyby nebyly). #-o


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ojin: to bys ještě mohl spojit Žluťák s Pisárkami (závlekem a-82). :mrgreen:


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
xxx píše:
Luxus to sice je, ale i tak ty autobusy jezdí přeplněné. Pětiminutový interval je na 46 prostě potřeba.


Skutečně to tak je celou špičku? Nejedná se o nárazovou záležitost, když se sejde víc tramvají za sebou?


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
V Žabovřeském zpravodaji (říjen 2013):
http://www.zabovresky.cz/getdoc.php?dir ... 0_2013.pdf
Souhlasilo s návrhem upraveného sumáře požadavků MČ Brno Žabovřesky
- nová linka: náměstí Míru – Tábor přes oblast kolem Kounicových kolejí
- trasa – náměstí Míru – Kounicovy koleje – Tábor – Klusáčkova
- denně 7:00 – 22:00 hod., interval 30/30/30, linka 80


Jistě mnohem využitelnější a hůř zrušitelná než 51 v současné podobě. „Nesystémové“ spojení Žlutý kopec - Hybešova - Hl. n. / ÚAN pro obtížně pohyblivé by mělo být řešeno linkou typu 81 / 82 (úprava, prodloužení trasy), ostatní argumenty pro 51 považuju za nedostatečné.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 397, 398, 399, 400, 401, 402, 403 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 11 říj 2024 22:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]