Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 405 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
Taky nazapomínej, že tu jsou mnohem větší a hůře obsloužená sídliště (ty, která jsou pořád omílaná). Z tohoto hlediska je stará líšeňka prostě podřadná.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Pavel píše:
MKzB: A není teďka spíše aktuální plán přestěhovat depozitář k Technickému muzeu na Purkyňovu? Pokud stále ano, tak se obávám, že bez něj líšeňská trať postrádá momentálně smysl. Nejsou peníze na budování tratí do zastavěných oblastí natož na tratě, kde je kilometr jen pole.


Nezapomeň, že líšeňská trať by vedla do v současnosti už nemalého sídliště kolem ulice Holzova, jejíž obyvatelé už ty šaliny zaplní. Že trať vede polem se může jevit jako výhoda - rychlé spojení s centrem města, v porovnání s busem bezkonkurenčně.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
MKzB: A není teďka spíše aktuální plán přestěhovat depozitář k Technickému muzeu na Purkyňovu? Pokud stále ano, tak se obávám, že bez něj líšeňská trať postrádá momentálně smysl. Nejsou peníze na budování tratí do zastavěných oblastí natož na tratě, kde je kilometr jen pole.
MartinV: Máš pravdu, ale vem si, že se dle dřívějších článků ta trať už měla prakticky stavět a teď už tu máme, že se bude čekat na peníze z EU a pokud nebudou, tak asi opět nic. Jinak je tady pravda, že dle mého názoru ta trať moc nevyřeší. Plánují tam úvrať a ukončit osmičku, jenže není problém s autobusy 60 a 61, ale s trolejbusy 25, kterým to moc neodlehčí. Spíše to tam naláká hodně cestujících z Nového Lískovce. Obávám se, že pak bude přetížená jak linka 8, tak 25. Raději bych udělal trolejbus přes ulici Vinohrady, kde by se dalo přestoupit jak na Vídeňské (linky 2,5,6), tak na Renneské (linka 8). Ale průzkumy jsem nedělal. Také již začíná být trochu mylná představa, že osmička směrem do Lískovce jezdí prázdná. Hodně lidí s ní cestuje do Spielberk office a jezdilo by i více, pokud by se udělal rozumný přechod přes Heršpickou od zastávky Vojtova, aby se nemusel obcházet justiční palác. Navíc se vedle justičního paláce buduje nový úřad práce, takže to budou další cestující.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pavel: sice se v článku píše nejvíc o protažení na Kamechy, ale je tam také uvedeno tohle: "Nejpotřebnější je podle něj (Bielka) ale protažení tramvaje z Osové do univerzitního kampusu v Bohunicích."


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
V posledních článcích se nepíše nic o staré líšeňce. Přitom na tu obnovu by se daly najít peníze i v jiných fondech.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Nové tramvajové tratě: čtyři trasy za čtyři roky
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 31031.html

Titulek klasicky zavádějící. A pozor, najednou není prioritní trať na kampus, ale na Kamechy, tam je totiž asi více potenciálních voličů, kterým se něco slíbí a třeba z toho bude nějakej hlas. Prvně to měla být Lesná, pak kampus, teď Kamechy. Co bude příště? Slibem neurazíš...


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
nevíte komu patřil?
http://jihlava.idnes.cz/rozbity-autobus ... -zpravy_mv


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Opravy skončily. Tramvaje projedou náměstím po nových kolejích

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Hlídka si na tramvaj počkala na zastávce Pekařská...

Sorry, what?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
http://www.novinky.cz/krimi/317283-zmat ... znici.html


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
J*M* píše:
Kdyby ty miliony použili rozumněji ...

Kdyby se za ty prachy ty tratě postavily!!!

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
goldfinger píše:
Uniká mi, co by studie mohla do záměru prodloužení tratě na Lesnou přinést nového...
Mně zas uniká, kam půjdou ty zmiňované miliony za další studie na nic...

Kdyby ty miliony použili rozumněji ...


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
marecek.00, k.ondra89: Jj, já vím, jak by to mělo na jihu vypadat. Zkoumáním územního plánu jsem trávil hodně času, dokonce jsem to svého času stavěl do BAHNu a dělal si podkladové mapy. Jen problém je v tom, že tohle se může změnit. Navíc, nové nádraží taky není jisté. A z toho, co jsem pochopil, ty šaliny tam jsou taky hodně kvůli němu.
Pavel: Na ty Bosonohy mi to taky nepřijde nutný. Nový Lískovec by si to zasloužil, otázka je, jestli je kudy to táhnout.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Uniká mi, co by studie mohla do záměru prodloužení tratě na Lesnou přinést nového. Alfou a omegou je generálka mostu přes trať 250, to se ví bez studie. A podle toho, jestli budou prachy, tak se šalina protáhne do Čertovy rokle, nebo nahoru na Haškovu, nejspíš po západním kraji Seifertovy, která se zúží.
Na Kamechy a ke Kampusu už taky není co nového vymýšlet a jižní centrum je pustá utopie.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Naxashi píše:
Čte se to dobře, to je pravda. Přeju si, aby se to konečně hnulo. A asi nejen já. Trať na Lesnou, no už aby… Tunel od Osové do Kampusu nepovažuju za tak reálný. je to tunel, bude to daleko dražší… Prodloužení v Bystrci je taky vítané, ale to by tam taky muselo něco jezdit, ne jen 1, ale i 3, celodenně. A tratě v jižním centru? No nevím, ví někdo, jak to tam aspoň bude vypadat? Postaví se tam koleje, pak se zjistí, že to je všechno špatně, a bude stagnace v oblasti.

Tratě v Jižním centru je podle mě asi to, co je v současným územním plánu. Tedy tratě v návaznosti na odsunuté nádraží. Namátkou: přeložka Plotní, spojka komárovské trati a trati na Křenové ulicemi Zvonařka a Masná, trať z Nových Sadů z úrovně Hybešovy ulicemi Úzká a cca Uhelná až k novému nádraží a spojka od nového nádraží na komárovskou trať.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Co mají pořád s tratí do Bosonoh? V momentální situaci je absolutně zbytečná a nezdá se mi, že by se nyní plánoval nějaký větší rozmach v této oblasti. Pochopil bych ještě prodloužení o kousek dál do Nového Lískovce.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Kdyby se ty slavné P+R udělali na patra, ušetřilo by se tím dost místa a mohlo se dále podle potřeby přistavovat. Ostatně nevím proč už dávno není P+R v oblasti Olomoucká x Ostravská, kde by se na Porhajmove mohli točit posilové spoje na centrum...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tratě v jižním centru jsou v územním plánu, popř. v návrzích. Jedna jde odbočuje od Plotní směrem k novému nádraží a k řece, u řeky se stáčí a prakticky kopíruje řeku až do Heršpic. Tam se začíná oddělovat a jde cca na půli mezi železniční tratí a starými Přízřenicemi. Dnes jsou tam pole, ale je tam v plánu výstavba, takže je tam navrženo i místo na TT.
Druhá trať má být prodloužením dvanáctky na jih, opět do Přízřenic. Plán ale spíše počítá s kolejovým diametrem, který by konečnou dvanácky nahradil a z Komárova pokračoval přes Hněvkovského ke křížení dálnic, kde by vzniklo velké P+R pakroviště a smyčka.


Offline
Uživatelský avatar

435
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Věřím, že projekty se udělají. Papír snese hodně. Aspoň bude co číst, pokud si to zas nebudou tutlat pro sebe :)

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Jen aby to všechno nebylo jeden velkej tunel...


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Čte se to dobře, to je pravda. Přeju si, aby se to konečně hnulo. A asi nejen já. Trať na Lesnou, no už aby… Tunel od Osové do Kampusu nepovažuju za tak reálný. je to tunel, bude to daleko dražší… Prodloužení v Bystrci je taky vítané, ale to by tam taky muselo něco jezdit, ne jen 1, ale i 3, celodenně. A tratě v jižním centru? No nevím, ví někdo, jak to tam aspoň bude vypadat? Postaví se tam koleje, pak se zjistí, že to je všechno špatně, a bude stagnace v oblasti.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jasně je před volbama, ale zas pokud by se dalo stavět na dotace, tak bych to neviděl tak nereálně. Viz třeba Olomouc.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ježour: při nejmenším se to hezky čte.

A jako v každém správném článku na toto téma, i zde je informace o milionech vynaložených na studii (v budoucím čase). A pak se, čistě náhodou, zjistí, že prachy nejsou.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Jojo, volby jsou už zítra, tak se novináři činí. Mirku, buď v klidu, těmto článkům uveřejněným den před volbami nejde věřit ani ň.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
jsou položeny koleje Husovickým tunelem :D Co napáchá absence jedné předložky... A o téhle problematice se začíná opět mluvit, konkrétně jsem to zaslechl v rádiu. Jen tak dál..

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 11 říj 2024 18:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]