Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 238 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Se nám to využití kusé koleje na Komeňáku začíná nějak rozmáhat. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
hlavoudozdi hlavoudozdi hlavoudozdi

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
315
01 dub 2007 14:10
Karlos píše:
d-3 nebo d-5 budou z České pokračovat jako d-11 na Lesnou, takže přejezdy mezi d-3 a d-5 se konat nebudou

Ale budou. 3 bude propojena s linkou 5. Na 11 budou KT8 a bude ukončena na Komeňáku.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Hm, tam bude veselo.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
d-3 nebo d-5 budou z České pokračovat jako d-11 na Lesnou, takže přejezdy mezi d-3 a d-5 se konat nebudou

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Na webu DPMB se již objevila organizace další víkendové výluky na Moraváku. Podle změn zastávek bych řekl, že se d-3 a d-5 budou na České převlíkat. Tím by na ústřeďáku mohly být k vidění, pro tuto lokalitu, vcelku neobvyklé stroje. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2811
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jako já vím, že s tím vystupováním psa napřed trochu dramatizuju, jenomže je to prostě velká zodpovědnost a kdyby psa třeba kvůli balíkovi něco přejelo, tak ne on ale já bych musel platit peníze státu za to, že mi pes nevydržel pět let, i takový situace tu byly, proto říkám, že má prostě takový cestování svoje zpecifika, např. širší chůze po schodech v baráku, tím pádem i širší otáčka v mezipatrech, asi jako kdyby šli dva lidi místo jednoho, podobný je to i v dopravě, prostě vodicí pes není malej špic, že by mohl být v náručí, taky zabere prostor a nemůžu ho mít někde za zády, protože nevedu já jeho, nýbrž on mě, proto ho mám. Mimochodem taky proto mám rád CWay LE, protože širší dveře pomůžou nejen mně, ale i psovi, aby se vešel, když už mu dají lidi přednost a on může konečně dělat svou práci. Podobné je to na zastávkách MHD ostrovního typu, jaká je třeba na Konečného náměstí směr Žabiny, taky mi třeba moc pomůže, když si lidi nestoupnou cik cak, ale do jedný řady, aby pes viděl, kam jde, potom taky třeba na téhle popsané zastávce potřebuju víc místa pro projití mezi šalinou a stojanem s jízdním řádem, kde prostě kvůli psovi a snaze nedotknout se ramenem cedule taky potřebuju víc místa. To je prostě celá řada situací, která se asi blbě představuje, a proto tu o nich taky píšu, že jo.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2811
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak jsem dneska opět zavítal do té naší přerostlé velkovesnice (termín velkoměsto je přece výsměch) a rád bych se zase podělil o dojmy z provozu.
1. Chtěl bych poděkovat řidičům za knyplem a hlavně tomu jednomu, co měl příjezd osmičky na Dunajskou asi v 16:25 (setkání s Variem kloubovým na šestce), pokud to tu některý z nich čte, že mě pánové nechali přejít bez zbytečného zvonění a stresů, i když už dávno mohli jet a kašlat na mě, stál jsem totiž na chodníku a kachna na osmičce se už s pípnutím zavřela, proto říkám, že klidně mohli pánové jet a nevšímat si mě, takhle jsem mohl zkusit o něco rychleji doběhnout bus na Říčany.
2. Musím říct, že někdy se vůbec nedivím dopravácké mluvě, že vozí šofec kaštany/balíky, protože někteří jsou vážně balíci, zvlášť jeden debil, co mi dneska nechtěl uhnout ze dveří. Proč o tom píšu: Chůze se psem není o tom, že já sestupuju a pes sestupuje až po mně, to se dělá jen v příliš úzkých dveřích (typ jako je třeba u Karos u řidiče), ale ze šaliny při vystupování potřebuju, aby pes měl prostor a mohl mi zajistit bezpečný výstup a ne pád na chodník ve stylu "vono to nějak dopadne". Prostě tak chci vystoupit z narvané dvanáctky 2*T3, stojím ve futrech hned u šofcovy boudy a jeden balík nic, prostě lidi přede mnou vystoupili (přece neshodím slečny ze schodů, když vím, že jdou přede mnou), tak čekám, až vystoupí ostatní, abych skutečně mohl jít a milej balík nic, prostě se mi ##MLUVÍM SPROSTĚ## do cesty a poraď si jak umíš. Tak mu říkám naprosto slušně a normálním hlasem "S dovolením." On vidí, že jdu se psem, potřebuju, aby pes šel první po schodech a chci se držet madla na dveřích, když už tam ta věc k něčemu je a nemůžu, protože borec nevystoupil, naopak se ##MLUVÍM SPROSTĚ## na dveře, abych nemohl se držet už vůbec nikde a když už mi uhnul, tak na místo vedle dvířek "za knypl", takže mi zacláněl úplně stejně jako na začátku a ještě měl blbý poznámky, fakt takový lidi bych bil! Ono to fakt není ##MLUVÍM SPROSTĚ##, protože by třeba taky borec mohl za to, že si při výstupu zlomím nohu, nebo zraním psa za stovky tisíc korun, což vážně není žádná ##MLUVÍM SPROSTĚ##, když dneska stojí veterinář tisíce. No a jako kontrast, to mě naopak moc potěšilo, po téhle hnusné balíkově scéně, jsem šel před Ústavním soudem kolem kafe-cyklo stánku a před ním fronta lidí, kterou jsem potřeboval překřížit, abych mohl přejít koleje rovně směr Česká a Svoboďák a najednou to šlo, sice fronta mladých lidí, ale po slušné prosbě všechno šlo jak po másle, pěkně mi udělali uličku, prošel jsem, pak se zase postavili zpátky a pohoda.
3. Fakt zážitek dne: Přestupuju si tak v Říčanech u pošty, kdo to tam znáte, tak víte, kdo ne, tak podotýkám, že jde o širokou silnici s přehledným přechodem a u pošty je zastávka pěkně v zálivu, naproti ulice taky záliv, v něm stála 153 směr Vev. Bítýška a Tišnov a za ní stál ##MLUVÍM SPROSTĚ## v brejličkách, co má fans i na FB za styl chování, takový od pohledu podpantoflák, co rychle pění, rychlejc jak velký pivo a prostě chlap, co ho maminka musela mockrát zhodit z kočárku na zem, jakej je to idiot, tak si tak jdu pozvolna vedle jeho busu (Crossway LE) a on už zavřenej se pomalu rozjíždí, tak mu klepu na karoserii, aby bylo jasno, hledám dveře, sakra nikde nenechal tesař/klempíř díru a prostě nic, ten ##MLUVÍM SPROSTĚ## se rozjel, nečumí do špíglu, já na něho buším, že teda co to jako má být a když už se rozjel víc, tak na něj ještě lidi museli zařvat, aby se konečně po sto letech začuměl taky do pravýho špígla a pes, jak z toho byl celej mimo, mě ještě obvedl kolem té 153, která stála předpisově v zálivu, ale podotýkám zleva a dotoho mi málem jel ten brejličkovej ##MLUVÍM SPROSTĚ## s fanklubem, co obvykle jezdí 401, fakt zážitek, na kterej hodně dlouho nezapomenu a ještě v protisměru jelo auto a troubilo na dědka na protějším chodníku, fakt jsem myslel, že se z týhle situace zeseru jak malý děcko. Takhle to dopadá, když někde vůbec zastávka nepočítá dopravně se stáním dvou busů a není v ní už vůbec žádná reliéfka, to podotýkám k řešení, kdy ten s brejličkama stál vedle parkoviště a ten před ním v zastávce, kde by správně měli stát oba, jenže mezi nima, aby toho nebylo málo je ještě výjezd z parkoviště u hospody Na Růžku, takže někdy vážně mazec.
Omlouvám se za hodně dlouhý příspěvek, kdo nechce číst, ať přeskočí.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
53
27 dub 2009 14:09
Jelikož jsem měl včera odpolední (pozdní) linku 25, musím tuto informaci vyvrátit [-X Nic závratného se nedělo. Hodinový výpadek určitě nebyl. Jen kolega jel jedno kolo o 9 minut opožděn, čili maximální „díra“ v desetiminutovém taktu byla 19 minut, jinak se jezdilo „v desetiminutovce“ a dle platných JŘ ugeek


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Bylo to myšleno směrem na Novolíšeňskou. Minimalně na úsek Merhautova- Novolíšeňská nic nepřijelo. Později už ani odjezdy směr Mendlák nejelo nic. Sám jsem viděl 20min vypadek na Merhautové, podle lidí na Staré osadě to nejelo v danou chvíli už více jak hodinu.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

151
27 zář 2011 21:38
Brno, po trase 69 a 96
RH: Nevím na kterou stranu myslíš, ale minimálně v 18:11 jela na čas 26 směrem do Novýho Lískovce. Na druhou stranu jsem taky pár trajfů viděl jet.

_________________________________
Člověk začne jednat rozumně, až selžou všechny ostatní varianty.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Delší dobu nejezdí trolejbusy 25/26 od Mendlova nám. Neví někdo co se děje? Podle lidí již hodinu. (stav k 18:30).

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
V Řečkovicích dneska zároveň probíhá výměna rozjezdové výhybky do smyčky.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Jezdí služebně až na Maliňák.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Podľa iRISu to vyzerá, že až na Maliňáku...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

6618
21 pro 2005 17:01
D-6 se dnes otáčí couváním na trianglu u Tomáška? Nebo až na Moraváku?


Offline
285
03 zář 2012 18:05
manil píše:
Bohužel, jsou mezi řidiči takoví, kteří opravdu neumí používat zvonek a přespříliš využívají "velikosti" tramvaje, nicméně není tam nikdo, kdo by záměrně pozdním bržděním naboural do auta, které mu vjelo na koleje.
Konkrétně k dnešnímu případu, ta slečna, která s tou 13T jela, by rozhodně do nikoho nenabourala naschvál, ani by se nechovala bezhledně.
A to, že nějaké auto jedoucí podle kolejí a bliká doleva, neznamená, že tramvaj jedoucí vedle něj nebo těsně za ním musí hned zpomalit a úplně nejlíp na něj ani necinknout, kdyby se náhodou jeho řidič nepodíval do zrcátka...

Docela bych Vám, kteří si myslíte, že tramvajáci schválně bourají, doporučoval si někdy sednout do tramvaje a jezdit třeba 10 hodin na lince 12 a počítat, kolikrát řidič za celou službu musí zvonit, nouzově brzdit, zastavovat za autama, které v řadě aut neumí stát ve svém pruhu a zasahovat do průjezdného profilu, zastavovat, protože odbočující stojí na kolejích, nervovat se, kdy vám nějaké auto zabije 10 cestujících, protože projede vedle tramvaje stanicující v zastávce bez ostrůvku se směrovkama doprava... Určitě by Vám vyšlo zajímavé číslo.


Omlouvám se, že toto téma vracím po tak dlouhé době zpět. Ale s Manilem se nedá nic než souhlasit. Jestli vy kritikové jste neřídili šalinu, nevíte vůbec o čem je řeč. Já se tímto živil a právě z důvodů stresu z věcí, co Manil popisuje v posledním odstavci, jsem s tím musel po pouhém půl roce seknout. Takže není to žádná sranda :!:


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Asi infarkt.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To je velmi nepříjemná zkušenost. Mohu se zeptat, co se mu stalo? Pokud o tom nechceš mluvit, pochopím to.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Ještě, že ne pod kolama. Nepříjemné.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Právě (asi 18:15) mi umřel v "padesátdvojce" pán pod rukama. :-(


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
odstavená 1036 + stržený pantograf na odtahující 1727..


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Podle iRisu vozy linky d-6 končící ve smyčce Švermova jezdí až do Starého lískovce


Offline
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Cracatit: bude více etap http://www.dpmb.cz/#147


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Předpokládám, že se vykope asfalt okolo kolejí, ale provoz tramvají zůstane minimálně v první etapě zachován. Na kolejích samotných se nejspíš bude dělat po nocích.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 03 říj 2024 21:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]