Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 410 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Bohužel nemám :-( Jedno tady je - občas ho používám - ale lze se na něj dostat jen po silnici. Ovšem jízda na kole po čerstvě zoraném poli je dost dobrý adrenalinový zážitek, kterému se jen tak něco nevyrovná, a ke všemu je zadarmo. A je to i zdravé na záda, není třeba žádných výdajů na masáže.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
Záleží na situaci. V létě za pěkného a teplého počasí se občas stane, že i já vyjedu na kole. Ale chovám se na té silnici/cyklostezce jak člověk...
Cože? Ty se opovažuješ vjet na kole na silnici? Nemáš v okolí pole, na kterém bys mohl jezdit? [-(


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Takže,když zastaví třeba jedno auto chodci,druhé ho začne předjíždět a chodce skoro předjede,tak je to chyba chodce třeba?
S takovou situací jsem se ještě myslím nesetkal. Ale může to být klidně i chyba chodce - v rámci zdravého uvažování - není přece problém přesvědčit se, že i ostatní účastníci provozu ví o tom, že hodlám přecházet. POkud bylo první auto pouštějící chodce náklaďák, přes kterého není vidět, stojí-li někdo za ním, dokážu si klidně představit, že někdo povyjede do protisměru, aby viděl, co se děje. Ale že by zrovna hned předjížděl... No, dobře, když jsi takovou situaci zažil, tak to tak asi bude.

ihned odbočuješ z tématu
Z žádného tématu neodbočuji, jen jsem ti popravdě odpověděl na tvůj dotaz ohledně řidičů aut.

a měl by brát v úvahu,že na silnici není sám
To máš samozřejmě pravdu. Ale to plati na ty cyklisty, což tady celou dobu říkám, a klidně i na chodce.

tak by ti kolo nepřišlo jako vhodná varianta dojíždění
Záleží na situaci. V létě za pěkného a teplého počasí se občas stane, že i já vyjedu na kole. Ale chovám se na té silnici/cyklostezce jak člověk a ne jak většina cyklistů (tedy jak to čuně). Ale jinak si myslím, že jezdit na kole do práce je dnes utopie - no možná ještě v Brně, když tamní MHD nefunguje tak, jak má. Ale v jiných městech se dá využít autobus, vlak... Málo kdo z těch, co znám, jezdí na kole do práce. Většina na něm jezdí na výlety apod.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Mauricio píše:
Samozřejmě, že nechovají. Ale tady se bavíme o cyklistech...


Jenže před chvíli si tady psal,že rád vyčteš cyklistům jakkoukoliv chybu na pravidlech,ale jakmile se jedná o řidiče aut,ihned odbočuješ z tématu,který s tím taky souvisí.

Mauricio píše:
Z vlastní zkušenosti vím, že chodci se většinou ohrožují sami. Je málo příkladů, kdy vjede auto na chodník, protože nevybere zatáčku, ale dost případů, kdy vleze chodec na přechod na červenou, protože si myslí, že to ještě stihne.


Takže už i ti chodci podle tebe ohrožují ty chudinky řidiče,kteří jsou tak strašně ohrožování vším možným na silnici.Takže,když zastaví třeba jedno auto chodci,druhé ho začne předjíždět a chodce skoro předjede,tak je to chyba chodce třeba?Když třeba člověk vleze na červenou,tak vím,že je chyba na jeho straně,ale já znám většinu případů těch,co jsem ti o dva řádky výš popsal.

Já předpokládám,že když si řidič udělá řidičák na auto za peníze,dostane řidičák,tak by měl nést odpovědnost za své chování na silnicích(nechová-li se dle pravidel) a měl by brát v úvahu,že na silnici není sám:

A ještě jedna věc? Kdybys docházel do zaměstnání třeba 8km daleko,nebyl by si žádná bohatá skupina(patřil do těch chudších),tak by ti kolo nepřišlo jako vhodná varianta dojíždění?
Je to ekologické,levné(jezdíš zadarmo) a hlavně jich tu není tak hojně jako aut.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak šupnem na pole ty "hrozné cyklisty",aby nepřekážely těm chudáčkům řidičům v autech
To by bylo samozřejmě nejlepší a jsem rád, že to konečně někdo pochopil.

A myslíš,že všichni řidiče se chovají přesně dle pravidel?
Samozřejmě, že nechovají. Ale tady se bavíme o cyklistech...

Že třeba řidiči aut nikdy neohrozili chodce?
Z vlastní zkušenosti vím, že chodci se většinou ohrožují sami. Je málo příkladů, kdy vjede auto na chodník, protože nevybere zatáčku, ale dost případů, kdy vleze chodec na přechod na červenou, protože si myslí, že to ještě stihne.


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Mauricio píše:
Tak asi strčíme auta na pole, ne? Aby nepřekáželi na silnicích nebohým cyklistům a chodcům...


Tak šupnem na pole ty "hrozné cyklisty",aby nepřekážely těm chudáčkům řidičům v autech,jichž je tu statisíce.
A myslíš,že všichni řidiče se chovají přesně dle pravidel?Že třeba řidiči aut nikdy neohrozili chodce?
Z tvýho posledního textu to tak vyplývá.


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
Auta na tramvajové pásy patří, je-li to umožněno dopravním značením.
Aha, a cyklisti na silnice nepatří, pokud je to umožněno dopravním značením?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Cyklisté se poznají v této diskuzi hned :)

P.S.: Cyklisty sice zrušit nemůžu, ale poněkud aktivně se starám o to, aby si mě pamatovali do kocne života - jakmile se naskytne byť sebemenší příležitost dát jim kapky za jejich nebezpečné či nesmyslné chování nebo porušování předpisů, nehodlám ji jen tak promarnit. Bohužel poslední dobou chodím pěšky čím dál tím méně, takže se těch příležitostí už moc nenaskytne (auto je sice mocná zbraň, ale kvůli šlapálistům nehodlám přijít o papíry).

zolex
Sice jsem se kdysi zařekl, že na tvoje příspěvky nebudu reagovat, ale... Auta na tramvajové pásy patří, je-li to umožněno dopravním značením. Ovšem sám jistě víš, že někteří berou dopravní značení za čistě informativní věc (třeba cyklisté). Taxíky z centra bych vyhodil hned, bohužel to je asi v dnešní době už utopie.
Tak asi strčíme auta na pole, ne? Aby nepřekáželi na silnicích nebohým cyklistům a chodcům...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Mauricio píše:
Kolo na silnici rozhodně NEPATŘÍ.

Takisto ani autá nepatria do pešej zóny na Svoboďáku, autá nepatria na tramvajové pásy a na chodníky. A predsa je Svoboďák plný taxíkov, autá jazdia po tramvajových pásoch, parkujú tam kde je to zakázané (aj na chodníkoch). Kolo na cesty rozhodne PATRÍ, cyklisti jazdili po cestách oveľa skôr, než autá.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Mauricio píše:
Kolo na silnici rozhodně NEPATŘÍ.

Tak je zruš,když se ti nikde nelíbí! :lol:
To je tak nesmyslný argument ,jako kdyby si řekl,že chodci na silnic nesmí.
P.S...na kole občas opravdu jezdím,ale hezky dle pravidel,takže to tvoje odsuzování a házení všech cyklistů do jednoho pytle,není na místě.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
honny
Tak myslím si, že jsem svůj argument snad dostatečně podložil tím, že jsou kola na silnicích nebezpečná. A na cykostezkách udělaných na silnicích taky. Je mi ovšem jasné, že ty to bereš z jiného pohledu.

b1
Tak to ani omylem...


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
ZGHK píše:
Tam na té Lipové je to hodně zajímavé. Když se jede od Hlinek, tak je před zastávkou konec cyklostezky, po pěti metrech zase začátek a pak, to je důležité, je po nějakých padesáti metrech, za stromem velmi důkladně schovaný, konec definitivní. Dál je tedy normální chodník. Vidět je to třeba tady: http://goo.gl/maps/4eWxs

Ovšem rozum mi to tedy nebere...

Tak konečně vím, kde ta značka je... :mrgreen:

Mauricio píše:
Kolo na silnici rozhodně NEPATŘÍ.
Kola přepravovat jedině v MHD! sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Richie píše:
Na té Chodské to prostě chce jet naplno a zvonit, oni uskočí a zanadávají si...

Tím to rozhodně vyřešíš.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Už se tam aspon zamykají přes noc výtahy, jak město slibovalo?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Stav zastávky Jírova:
http://brno.idnes.cz/zastavku-jirova-ni ... zpravy_ekr


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Na té Chodské to prostě chce jet naplno a zvonit, oni uskočí a zanadávají si... Ale jedině tak pochopí, že je tam cyklostezka a že tam nemají co dělat (peší)... Ale je fakt že to, že ta cyklostezka tím, že vede po chodníku je přerušovaná každou silnicou zprava dělá tu jízdu po silnici atraktivnější... až na auta...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Martine, mám to kousek od baráku, když jedu směrem na Královo Pole, Mokrou Horu, tak jezdím právě tudy. Sice to není úplně ideální, člověk si musí dát pozor na chodce a objíždět je, ale žádný zásadní problém jsem tam nikdy neměl. Ani jako chodec, ani jako cyklista. No jo, dlažba už taky něco pamatuje.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mouko: jels tam někdy? To je cyklostezka jen papírově. A když zazvoníš na chodce, kteří ti zavazí, ještě se na tebe dívají, co tam děláš. Nehledě na povrch této cyklostezky.


Offline
328
21 dub 2009 20:30
TMB píše:
Na kole jedu raději po chodníku, než po silnici. Zajímavá je ale cyklostezka na Hlinkách od zastávky Lipová dál k výstavišti. Ve směru do města je tam za zastávkou na chodníku značka, ale kde cyklostezka končí už mi nějak není zřejmé. Pokud jedu po cyklopruhu z Mendláku na pravé straně silnice, tak se před výstavištěm ze značení nijak nedozvím, zda, kde a jestli vůbec mám přejet na chodník po levé straně Hlinek.


Tam na té Lipové je to hodně zajímavé. Když se jede od Hlinek, tak je před zastávkou konec cyklostezky, po pěti metrech zase začátek a pak, to je důležité, je po nějakých padesáti metrech, za stromem velmi důkladně schovaný, konec definitivní. Dál je tedy normální chodník. Vidět je to třeba tady: http://goo.gl/maps/4eWxs

Ovšem rozum mi to tedy nebere...


Offline
811
25 led 2006 09:46
Na kole jedu raději po chodníku, než po silnici. Zajímavá je ale cyklostezka na Hlinkách od zastávky Lipová dál k výstavišti. Ve směru do města je tam za zastávkou na chodníku značka, ale kde cyklostezka končí už mi nějak není zřejmé. Pokud jedu po cyklopruhu z Mendláku na pravé straně silnice, tak se před výstavištěm ze značení nijak nedozvím, zda, kde a jestli vůbec mám přejet na chodník po levé straně Hlinek.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
MartinV píše:
Mauricio: na chodníku ne. Možná to funguje na Královopolské, ale třeba na takové Chodské je lepší využít silnici, protože na místní cyklostezce se pletou pěší, kočárky, psi atp. Kolo nepatří na chodník, ale na silnici.


Mám pocit, že to je však zakázané. Pokud vede souběžně se silnicí cyklostezka, je cyklista povinen ji užít.


Offline
Uživatelský avatar

1410
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tak určitě.


Až to prosadíš do zákonu o provozu na pozemních komunikacích, může to být legitimní názor. Teď je to asi na úrovni "autobus na silnici nepatří, každej slušnej bílej hetero muž má auto a socky ať chcípnou. A autobusáci sou banda hovad, co nedodržují předpisy.".
K dosažení této úrovně gratuluji.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kolo na silnici rozhodně NEPATŘÍ.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: na chodníku ne. Možná to funguje na Královopolské, ale třeba na takové Chodské je lepší využít silnici, protože na místní cyklostezce se pletou pěší, kočárky, psi atp. Kolo nepatří na chodník, ale na silnici.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Mauricio píše:
(opravdu to nešlo dát na druhou stranu? Jak mám z couvajícího auta z parkoviště vidět, zda tam nejede cyklista?


To je protisměrný pruh pro jízdu cyklistů v protisměru v jednosměrce. Nedovedu si představit, že by byl vlevo ve směru jízdy. To by bylo ještě více nebezpečné.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 407, 408, 409, 410, 411, 412, 413 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 11 říj 2024 14:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]