Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 413 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Richie píše:
Věřím, že revizor s lidským přístupem by to mohl vzít ;-) Doufám v to :oops:


Já věřím že ne. Pokud by to vzal, byl by sám proti sobě. Jsou jistá pravidla. Pokud se poruší, nedá se nic dělat.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
V článku se píše o přesných údajích vysílaných vozidly.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Pokud ty malý ELPy budou i v případě mimořádností zobrazovat odjezdy +/- podle běžných JŘ a dispečink nebude mít chuť lidem něco oznamovat jak tomu bývá zvykem, tak je jedno, na které zastávce budou viset, stejně to pak budou milióny vyhozený oknem ](*,)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Nebylo by levnější na zastávky typu Bohunická, Ořechovská apod. instalovat repráky, kam by se hlásily informace o výluce?


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Věřím, že revizor s lidským přístupem by to mohl vzít ;-) Doufám v to :oops:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To by mělo asi stejnou cenu, jako říct policajtovi, že v té předchozí vesnici jsem těch 50 opravdu jel...


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Richie píše:
možná jsem tehdá měl revizorovi ukázat svoju univerzálku pooznačovanou, aby viděl, že fakt poctivě označuju :-k


Ono by to nějakýho revizora zajímalo?


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Mogul píše:
Všichni černí pasažéři tvrdí, že teď zrovna zapomněli...
Když se ti to nelíbí, tam máš následující možnosti:
- kup si šalinkartu
- najdi si přítelkyni v Brně (nebo přestěhuj tu stávající)
- choď pěšky

OK, je to asi otázka názoru ;-) Ale možná jsem tehdá měl revizorovi ukázat svoju univerzálku pooznačovanou, aby viděl, že fakt poctivě označuju :-k

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
Taky by se to hodne hodilo na Kotlanove a Masarove, pac tam na ND neni videt a hlavne tam ani neni, je to pesky hodne daleko, tak info by se hodilo, na Osove na zastavku ND vidis, je to par kroku, Dunajska je taky zbytecna.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Ad panely: Na jedné straně je na některých zastávkách málo cestujících, ale zase se vžijte do situace cestujícího, který čeká na tramvaj a nejede. Co má dělat, má jít na zastávku NAD kamsi nebo čekat, že něco nakonec přijede. Ta mimořádná výluka může někdy trvat i několik hodin. Jsem to už zažil dvakrát v Pisárkách, kdy čekám na tramvaj a nad hlavou se prožene NAD. Co teď? Příště pojede tramvaj nebo se přesunout k autobusu. A to jsem alespoň ten autobus viděl. Pokud jde o zbytečný panel, tak na ten nekandiduje zastávka Krematorium a Bohunická (kde je to s náhradní dopravou opravdu složité), ale Dunajská směr Starý Lískovec, smyčka (pro neznalé je to na smyčku asi 100 metrů). Jinak jestli jsem to pochopil dobře, tak DPMB plánuje mít tyto panely nakonec na všech zastávkách, takže to umístění v první vlně beru, že je v pořádku.
Jinak proč je neplánují na Osové také nechápu. Ale spíš to beru, že tam budou v rámci jiné akce, protože od tramvaje odjíždí i linky IDS.


Offline
Uživatelský avatar

151
27 zář 2011 21:38
Brno, po trase 69 a 96
Karlos: Já vím, že je tam i sídliště, ale běžně tam nastupují tak maximálně 2-3 lidi. A to mi neříkej, že ne.

_________________________________
Člověk začne jednat rozumně, až selžou všechny ostatní varianty.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Richie píše:
Nefér je to, že se měří stejně tomu, kdo si pokaždé označí a jedinkrát zapomene stejně jako tomu, kdo jezdí bez jízdenky záměrně.

Všichni černí pasažéři tvrdí, že teď zrovna zapomněli...
Když se ti to nelíbí, tam máš následující možnosti:
- kup si šalinkartu
- najdi si přítelkyni v Brně (nebo přestěhuj tu stávající)
- choď pěšky


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Bohunická, Ořechovská, Krematorium - zastávky NAD jsou poměrně daleko nebo špatně dostupný, tak při dlouhodobým výpadku se tam nějaký info k tomu hodí a u Kremačky taky bydlí lidi na sídlišti, není to je o hřbitově

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

151
27 zář 2011 21:38
Brno, po trase 69 a 96
Mogul píše:
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/kdy-to-jede-cestujicim-v-brne-poradi-55-panelu-20130829.html

To je teda taky logika to dát na Krematorium, kde je obrat cestujících během roku minimální (nepočítám různé svátky a nárazovky jako Dušičky a pohřby). Na Osové by to třeba nebylo vůbec potřeba...

_________________________________
Člověk začne jednat rozumně, až selžou všechny ostatní varianty.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
b1 píše:
Za prvé: To není problém. Za druhé: Narážel jsem na to, že je to prý nefér. Zaplatit pokutu, pokud jedeš bez jízdenky, mi přijde dost fér. Nefér může být tak akorát to, že tu pokutu neplatí každý bez jízdenky.

Nefér je to, že se měří stejně tomu, kdo si pokaždé označí a jedinkrát zapomene stejně jako tomu, kdo jezdí bez jízdenky záměrně.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30829.html
No, nevím. Panely na mě rozhodně dojem neudělaly. Často se setkávám s tím, že na nich svítí odjezd spoje, který už je pryč :-( O mobilní verzi panelů ani nemluvě...
Navíc některé zastávky v přehledu jsou fakt úsměvné: Stránská skála, Bohunická, Ořechovská....


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Richie píše:
To přece není jenom problém Šlapanic, ale všech linek řady 1-99 jedoucí mimo zóny 100+101 8-)
Za prvé: To není problém. Za druhé: Narážel jsem na to, že je to prý nefér. Zaplatit pokutu, pokud jedeš bez jízdenky, mi přijde dost fér. Nefér může být tak akorát to, že tu pokutu neplatí každý bez jízdenky.

Nebo taky může být nefér to, že ty máš přítelkyni a já ne. Což vlastně bude nefér vůči tobě, protože mně se díky tomu ta "příhoda" s jízdenkou stát nemůže. :D


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pavel: odstupňování by mohlo (a mělo) být od 1500,- nahoru, ne do 1500,-. :wink:
I po zvýšení pokut to vychází levněji při 5 chyceních ročně (srovnávám s roční šalinkartou), při 6. chycení je cena srovnatelná. To zvýšení za platbu do 5 PD mohlo být vyšší (klidně na 1000,-).


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Neměl bych problém s pořízením jakékoli šalinkarty včetně roční, ale poraďte, Vy poslední spravedliví, jak to mám řešit, když su doma jenom půlku týdne (od čt večera do po rána). Už jsem to tady psal víckrát. Chybí mi víkendová permanentka, která by platila od pátku do neděle. Měsíční a čtvrtletní je pro mne o ničem, protože bych ji nehorázně přeplatil. Řešením byly univerzálky, ty však jsou ve stávající podobě téměř nepoužitelné, protože ať jedu kamkoli, musím odepsat minimálně tři políčka (dříve dvě).


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Nezapomínejte, že do této hry (kdy dostanu pokutu) vstupuje dost pravděpodobnost. Pokud mám vždy jízdenku a jednou náhodou nemám, jaká je pravděpodobnost, že mě zrovna chytí. Ano, náhoda je svině a občas se to prostě stane. Jak tady zaznělo, při odstupňovaném systému by toho lidi zneužívali. Jako pokud nebudu mít žádné provinění a bude mi hrozit pokuta třeba 200 Kč, tak prostě nebudu cvakat, dokud mě nechytí, protože se mi to finančně vyplatí (podotýkám, že se to netýká mě, protože už dlouhé roky mám roční šalinkartu). A pokud budu jezdit třeba jednu zastávku, tak prakticky nemusím cvakat nikdy, protože pravděpodobnost chycení je velmi malá a navíc mi hrozí malá pokuta.. Zachoval bych současný systém.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
b1 píše:
Jestli ti to přijde nefér, tak si najdi přítelkyni z Brna, nebo jezdi taxíkem.

To přece není jenom problém Šlapanic, ale všech linek řady 1-99 jedoucí mimo zóny 100+101 8-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Karlos: jasně že ne, já tím myslel, že je to i na voze (podobně, jako Naxashi). :wink:


Offline
Uživatelský avatar

3744
08 čer 2005 23:12
Richie píše:
Tak si ale představ tuhle situaci - mám šalinkartu na zóny 100+101 a párkrát do týdne jezdím za přítelkyní do zóny 610. Vždycky si označuju univerzální jízdenku. Jendou jedinkrát jsem zapomněl a lup - hned jsem platil 700 Kč... To je dost nefér, ne?
Jestli ti to přijde nefér, tak si najdi přítelkyni z Brna, nebo jezdi taxíkem.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Obávám se, že nemá cenu uvádět a evidovat ev.č. s bannery NO TAG! jelikož to stejně roste jako houby po dešti

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
No tag! je i na 1127. Viděno včera.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 410, 411, 412, 413, 414, 415, 416 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 11 říj 2024 12:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]