Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 414 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
renek píše:
Ještě jednou pokuty a nová kampaň:
http://brno.idnes.cz/pokuta-patnact-set ... zpravy_eko
akorát nevím proč "šalinkartě", neboli předplatní jízdence, říkají permanentka.

Šalinkarta je brněnský výraz a možná to nechtěli nazvat po pražsku.
Jinak No tag! se objevilo i na 1114 vzadu vlevo. :wink:


Offline
2824
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jinak co do fungování pokut mi současný systém uvnitř města přijde docela stabilní, spíš by se měly doladit ty překryvy s mimoměstskýma zónama, aby pokuta fungovala opravdu pro úplně všechny stejně, ať nastoupí do 96 v Brně nebo třeba až ve Šlapanicích, ekvivalent v 91 do Kuřimy aj. Takže to chce sjednotit, až potom bych vymýšlel nějaké pásmové pokuty po víc dnech. Nevím, nakolik tu chybí čipovky jako je v Praze ten "Open kráter", ale pásmové pokuty po dnech a další vychytávky bych vymýšlel opravdu až po úspěšném zavedení čipovek.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2824
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Sice Ústavní soud zrušil přísudkovou vyhlášku, jak si obecenstvo správně všimlo, ale to vůbec neznamená, že by se pořád nevyplatilo seskupit pohledávky ve větším objemu do balíku a po určitým datu je prodat, ať je vymůže soukromá firma. Stále je tu advokátní tarif, podle kterého se dají úkony spočítat a při soudních přích pak eventuelně záleží jenom na soudu, jak to spočítá, jestli advokát něco dostane nebo nic.
Navíc DPMB je tak velký podnik, že si nemyslím, že by neměl svůj právní odbor, případně nějaké vzdělané pracovníky, kteří by to mohli a v závislosti na popisu své práce event. měli vymáhat.
Připomíná mi to trochu praxi ministerstva vnitra, které místo toho, aby si psalo zákony samo, protože má uvnitř dost inhouse právníků, tak to hodilo za těžký prachy soukromým advokátním kancelářím, které se tím pádem nejen finančně obohatí, ale taky mají nezdravou konkurenční výhodu, že vědí, co a pro koho chystají...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, to je pravda. Beru zpět. :oops:


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
P. Haluza píše:
Jo, to taky, ale předpokládám, že za přítelkyní se v noci nejezdí. :mrgreen:

Chtěl jsem tím říct jen to, že to je velmi ojedinělý případ (druhý takový je tramvaj do Modřic), takže se nevyplatí kvůli tomu měnit pravidla úhrady pokut.


To není pravda.
Když vlezu v Brně do a-57 do Vranova, taky po mně jízdenku nikdo nechce a pokud nepřijde revizor, tak do toho Vranova dojedu. To stejné Sokolnice, Újezd, Prace, Lelekovice, Kuřim, Bílovice. Když nastoupím v Brně, řidič mě nekontroluje.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Nechci kazit všeobecné nadšení ze zvýšení pokut za černou jízdu, ale po zrušení tzv. přísudkové vyhlášky možná bude dost problém s jejich vymáháním Za stávající směšnou odměnu to žádná externí firma dělat nebude, takže se to po roce promlčí a dopravnímu podniku zbude akorát záznam v evidenci neplatičů, který může držet max. 10 let.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Zdeněk píše:
...jak chcete dokázat, že si někdo opravdu zapomněl tu šalinkartu jenom koupit...?

Tak mohlo by se to spojit s tím, že by ta nižší pokuta platila jen pokud by si člověk koupil další šalinkartu (a klidně s datem platnosti navazujícím na tu minulou). Ale to je jedno, no. Ano, bohužel by se našla spousta lidí, která by vymýšlela jak to ochcat, i kdyby na tom vydělali 5 Kč.

Každopádně mít nastavené pokuty třeba 500 při prvním chycení, 1000 při druhém a 1500 při třetím (dál už v současné legislativě jít nejde) a to vše jen při platbě do 5 dnů, si pořád myslím, že by nebyl problém. Při dvou chyceních se dostáváme v součtu na podobnou částku jako v současné situaci a při třech dokonce na vyšší - to by se vám nelíbilo? :-)

A s blokovým čištěním bych to nesrovnával, tam je prostě v ten jeden den potřeba všechna auta odklidit, jinak se čištění nedá provést. Naopak by se dala najít analogie třeba s překračováním rychlosti. Trestné body a pokuty jsou odstupňovány podle toho o kolik byla překročena a stejně tak při opakovaném porušení i v té nižší toleranci hrozí vyšší postih (konkrétně, jak jsem si teď našel, v obci za překročení o 20 až 39 km/h dvakrát a víckrát během 12 měsíců se ke třem trestným bodům přidává i zákaz řízení na 1 až 6 měsíců).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Peníze jsem na místě samozřejmě neměl, tolik sebou normálně netahám, takže jsem platil až na Novobranské, ale to "Pokud s pokutou nesouhlasíš" myslíš jako tak, že by se to dalo ukecat?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Richie píše:
Vždycky si označuju univerzální jízdenku. Jendou jedinkrát jsem zapomněl a lup - hned jsem platil 700 Kč... To je dost nefér, ne?

Bohužel, při kontrole jsi neměl platnou jízdenku. Revizor nebude zkoumat důvody. Pokud s pokutou nesouhlasíš, nechej si vypsat bloček a zajdi s ním na Novobranskou.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Je divný napsat na jedno okno "Toto okno stojí 5000 Kč" a na 2,5x větší napsat taky "Toto okno stojí 5000 Kč". To z toho cestující pak budou mít pocit, že si z nich DP dělá p*del... Pak cestující můžou mít pocit "To je zajímavý, tohle okno stojí 5000 a je daleko menší, to bude nějaký šméčko..." Tak jsem to myslel. Mcezo: Příště si prosím odpusť ty hloupý narážky.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jaká zas korupce? Tohle se lepí na okna za 50 tis. a i na okna za 500. Řešit skutečnou cenu by stálo víc než výměna těch oken samotná...
Ale nejsem si jist, zda něco takového může Anarchia99 pochopit.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nebo třeba je ta cena jen orientační. Kolik pak by muselo být druhů nálepek na různě drahá okna? A kolikpak by to celé stálo?
V tomto případě bych se obával mluvit o korupci...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Je ale zvláštní, že podle těch nálepek stojí okno do dveří v B941 stejně (5000) jako velké okno s posuvnými okýnky sarcastic To zavání buďto korupcí nebo neschopností nalepit nálepku na správný okno :-D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Online
1205
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Ještě jednou pokuty a nová kampaň:
http://brno.idnes.cz/pokuta-patnact-set ... zpravy_eko
akorát nevím proč "šalinkartě", neboli předplatní jízdence, říkají permanentka.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Podle mě je systém nastaven dobře. A pokuty jsou dělány na záměrné a notorické neplatiče, ne na sklerotiky.
Pokud budeš počítat se sklerotiky, notorici se na tom akorát svezou.
Mě osobně se dvakrát stalo, že jsem platil těch 50,- Kč. Ale jen z mé blbosti. Poprvé jsem svoji roční šalinkartu nechal doma (nechal jsem celé doklady v druhém batohu) a podruhé jsem si zapoměl dát nový kupon (chytli mě třetí den). A od té doby si do mobilu dávám poznámku, abych si vzal nový kupon. A mám klid.
Současný nastavený model mi příjde O.K.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
No stejně tak může někdo dojíždět na univerzálku třeba do školy nebo do práce párkrát týdně (na dvanáctky) a stejně tak může zapomenout...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, to taky, ale předpokládám, že za přítelkyní se v noci nejezdí. :mrgreen:

Chtěl jsem tím říct jen to, že to je velmi ojedinělý případ (druhý takový je tramvaj do Modřic), takže se nevyplatí kvůli tomu měnit pravidla úhrady pokut.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
I kdyby to bylo v a-96, tak by se to mohlo regulérně stát, jelikož v Brně je nástup všemi dveřmi v obou směrech.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Ano, bylo to lince 31, to snad ale na věci nic nemění, ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2826
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To muselo být v trolejbusu linky 31, jinak to není technicky možné. Leda že by řidiči porušovali SPP a pouštěli nástup všemi dveřmi. Ne, že bych toho nebyl několikrát na lince 151 v Líšni svědkem...


Offline
1591
18 led 2009 10:06
agent_s_teplou_vodou píše:
Současný systém je podle mě nastaven zcela správně a spravedlivě!

Tak si ale představ tuhle situaci - mám šalinkartu na zóny 100+101 a párkrát do týdne jezdím za přítelkyní do zóny 610. Vždycky si označuju univerzální jízdenku. Jendou jedinkrát jsem zapomněl a lup - hned jsem platil 700 Kč... To je dost nefér, ne?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Včera v Ekonomice ČT24 zaznělo z úst mluvčí DP Ústí, že úspěšnost vybírání pokut bývá ve většině DP kolem 40 %. Což mi přijde málo, i když s počtem OTO v Brně to nemusí být nepravdivé číslo.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
...jak chcete dokázat, že si někdo opravdu zapomněl tu šalinkartu jenom koupit...? jsem pro systém, co je nastaven. A věřte, že to může být i horší, na ČSAD, kde se pohybuju, nění možnost dodatečného prokázání čehokoliv, klasicky zapomenutý žákovský průkaz, vůbec. Akorát mě dojímá, jak někde je za to 300,- Kč, někde bez milosti 1500,- Kč

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Současný systém je podle mě nastaven zcela správně a spravedlivě!

Vaše návrhy nemůžou obstát už proto, že jsme národ špekulantů a koumáků, a každý by jenom vymýšlel, od kdy pořídit předplatní kupón, aby se mu to ještě vyplatilo.

Současný systém zná pouze tyto 3 varianty:
- Mám platnou jízdenku - vše OK
- Mám platnou jízdenku zapomenutou doma - zaplatím manipulační poplatek
- Nemám platnou jízdenku - zaplatím pokutu

Nemá smysl řešit to, že mi zrovna včera vypršela platnost čtvrtletní jízdenky, a já si z jakéhokoliv důvodu nekoupil nový kupón. To je jako když mi odtáhli auto v rámci blokového čištění, a já musel zaplatit 1920Kč. Mohl jsem argumentovat tím, že tam takhle parkuju každý den už čtvrt roku, a jeden den navíc už nikoho nezabije? Asi těžko.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Robert píše:
Jinými slovy, koupím si měsíční, a ať mě do týdne po skončení platnosti chytnou nebo nechytnou, tak se mi to vyplatilo? To ne, to by v našich končinách fungovat nemohlo.
A nezapomínejte, že to platí pro celý IDSJmKm tam už je 50 Kč zanedbatelnou položkou, jezdím-li třeba z Hodonína do Brna.

Pokud by to bylo nastaveno, tak jak navrhl Fafner, tak by se to snad takto dělat nevyplatilo. 50 Kč by to bylo jen první den, do tří dnů 200 a do týdne 500, což už je přece dost, i když pořád míň než normální pokuta.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 11 říj 2024 12:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]