Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 415 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 725  Další
Autor Zpráva
Online
7298
27 úno 2010 07:40
Mceza: Myslím si totéž. Slušnému člověku nedělá problém dojít v případě prohřešku na Novobranskou, notorickému neplatiči je to jedno.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Však jasně, že by to bylo šifrovaný. :-)
Ano, přesně tohle jsem čekal. Díky. ;-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mobilní data problém nejsou, mobily také ne. Vše ostatní už ano.

Ty údaje, co by do aplikace šly jsou citlivé osobní údaje. Bylo by tak třeba zajistit výstup na straně serveru a jeho zabezpečení. Zabezpečený přenos, autentizaci na zobrazovacím zařízení a jeho zabezpečení.

Samozřejmě, že nic z toho není víceméně problém, ale dělat něco takového jen pro ten účel, aby revizor zjistil na místě něco, co se může vyřešit v klidu na Novobranské? DP chyběj peníze a tohle je doufám poslední věc, co budou řešit.

Opět si vše představuješ dost naivně...


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Aplikaci pro revizory. :-) Aby tam viděli historii prohřešků lidí a tak. Zkrátka, jak tu už bylo napsáno.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Online
7298
27 úno 2010 07:40
Co je Android,k vzdáleně tuším, ale nepochipil jsem, jestli myslíš aplikaci ve formě šalinkarty (resp. naopak), nebo o aplikaci pro revizory, kde by byli schopní kontrolovat osobní údaje.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Jak jste tu psali o těch zařízeních, tak…co takhle, kdyby to byl prostě mobil? Smartphone, samozřejmě, něco např. s Androidem. Revozoři by to měli, měli by tam speciální aplikaci a byli by připojení k serverům DPMB. Spousta (všichni?) lidí takovýhle mobily dneska má (a když už si to koupil i můj taťka, tak to je FAKT co říct), tak by tam měli navíc jednu pracovní aplikaci. Jen by to pak asi chtělo vyjednat nějakou výhodnější smlouvu na mobilní data od operátorů (v tom asi bude zádrhel, neb jsou to zloději, co by měli být za mřížema). Pak samozřejmě napsat aplikaci pro mobil a pro server. Ale to už by nemusel být takový problém.
Jen říkám nápad. Jak moc mimo je, to si nechám říct od vás. :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Online
7298
27 úno 2010 07:40
Jinými slovy, koupím si měsíční, a ať mě do týdne po skončení platnosti chytnou nebo nechytnou, tak se mi to vyplatilo? To ne, to by v našich končinách fungovat nemohlo.
A nezapomínejte, že to platí pro celý IDSJmKm tam už je 50 Kč zanedbatelnou položkou, jezdím-li třeba z Hodonína do Brna.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Já to chápu tak, že se řeší nikoliv zapomenutá šalinkarta (nebo zapomenutý kupon), ale zapomenutá koupená nová šalinkarta (kupon) po skončení platnosti té staré. Tohle by mimochodem elegantně vyřešila čipová karta, na kterou by se daly peníze posílat převodem pomocí trvalého příkazu. Současné řešení není zrovna moc "user-friendly", takže není překvapující, že se lidem stane, že zapomenou, o to víc by bylo vhodné, kdyby za to byli méně potrestáni.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Online
7298
27 úno 2010 07:40
Co furt řešíte? Vždyť zapomenutá šalinkarta je furt za půl sta, je to i v článku.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fantomas: tak to jsem přehlídl. :wink:

Mch. odstupňování by mohlo být za opakovanou černou jízdu (ne zapomenutá šalinkarta) třeba až do 5000,-; aby se opravdu nevyplatilo jezdit bez šalinkarty celý rok. Jen ta legislativa tomu asi brání (což by se dalo možná obejít vypsáním několika pokutových bločků => náročné).


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Čeža: Tak pokud bys tu šalinkartu měl u sebe(jakože když zapomeneš kupón, tak je to nejčastější stav), tak je ověření snad celkem jednoduché, ne? Pokud bys jí u sebe neměl, tak si na Novobranskou samozřejmě dojdeš.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
MartinV: Mlho! :-P

mceza (Edit: reakce na předposlední příspěvek): Tak že by to bylo složitější je jasné. Jak velké náklady by to byly nedokážu posoudit, ale zas jména černých pasažérů s údaji v nějaké databázi už stejně být musí a pak by šlo jen o to přidat tam políčko, kolikrát už tu pokutu platil a podle toho určit její výši. Nepřipadá mi to jako taková práce navíc, ale jak říkám, nerozumím tomu. Ani pokutu jsem naštěstí nikdy neplatil (i když zapomenout si cvaknout lístek se mi už povedlo víckrát), tak nevím co se vlastně všechno normálně řeší.

Fafner: Taky zajímavý nápad.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Fafner píše:
šalinkarta den = 50 (i na místě)


To by ale revizor musel na místě ověřit, že šalinkartu máš. To znamená kompletně předělat systém šalinkaret a vybavit revizory nějakými zařízeními. Proč by to DP dělal? Peníze mu to nepřinese (akorát ubere) a jen přidá starosti :D


Offline
3342
21 led 2011 14:19
jojo, chtělo by to zavést nějaké pásmové pokuty typu "šalinkarta den = 50 (i na místě), méně než tři dny = 200, méně než týden 500". Bylo by to rozhodně lidštější.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Fantomas: Nápad zajímavý, ale podle mě by to neúměrně zvýšilo náklady na administrativu.

Jinak výška pokuty se mi zdá hodně vysoká pro toho, kdo prostě jen zapomene (sice do 5 dnů "jen" 800, ale za blbost se prostě platí).


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brněnský deník: po Brně tramvají načerno? Nově za patnáct set. Rozumné. :applause:


Offline
Uživatelský avatar

1344
17 črc 2010 21:41
Krno
Stejně by mi přišlo nejrozumnější pokutu stupňovat při opakované jízdě načerno. Tím pádem kdo jede načerno neúmyslně, což by se snad nemělo stávat víckrát za rok, tak zaplatí míň a neodradí ho to od dalšího využívání služeb DPMB. Notoričtí neplatiči by zaplatili za každou další černou jízdu víc a víc (až třeba po nějaký strop) a třeba by si to rozmysleli. Asi by to teda vyžadovalo, že by člověk musel platit vždy na Novobranské a ne přímo ve vozidle, protože by asi revizor neměl přístup do databáze černých pasažérů.
Ale tak aspoň že ti, kteří chtějí zaplatit a udělají tak do 5 dnů, to mají pořád levnější.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
:applause:

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30826.html


Offline
359
20 čer 2008 14:08
iron_liver píše:
http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/fotogalerie/2013/08/22/fotopribeh-trolejbusu-zacalo-to-v-budejovicich/
Čerstvě vydaná fotostory trolejbusů v českých zemích (vč. Brna samozřejmě, proto do tohoto tématu). Ne že by tam bylo něco extra objevného, dávám to sem spíš jako hezký příklad toho, kdy se mainstreamové médium věnuje takovým méně mainstreamovým záležitostem :)


Pěkný výběr fotografií - ale hned v úvodu jedna hrubá faktografická chyba. První trolejbusový provoz na dnešním území ČR by již v roce 1907 v Českých Velenicích. Systém Daimler-Stoll podobně jako v Budějicích a v Tatrách.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mcezo: protože taková informace je silnější oproti realitě (že spojů neubylo a naopak toho do Julcu jezdí o víkendu víc).


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mceza píše:
Z článku to vypadá, jako kdyby byla zrušena bez náhrady... A co sedmička? Na tu si páni novináři nevzpomněli?

A proč by měli? Na zrušení sedmičky jistý německý diktátor nereagoval, zuřil hlavně kvůli třináctce, tak proč by si měli novináři na sedmičku vzpomenout?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Brněnský deník píše:
Právě kvůli nutnosti ušetřit v porovnání s předchozím rokem padesát milionů korun přitom letos podnik omezil několik spojů. Tramvajovou linku číslo 13 dokonce úplně zrušil.


Z článku to vypadá, jako kdyby byla zrušena bez náhrady... A co sedmička? Na tu si páni novináři nevzpomněli?


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Dopravní podnik musí šetřit. Počet spojů ale zachová

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Online
7298
27 úno 2010 07:40
Mogule, nebudu ti brát tvou iluzi o neschopných novinářích, ale nenapadlo tě, že ten článek mohl vzniknout z popudu ČD, Kordisu apod.? Poměrně často chodí do redakcí podobné žádosti o články, že je po čase potřeba lidi na něco upozornit apod.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 412, 413, 414, 415, 416, 417, 418 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 11 říj 2024 10:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]