Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 9 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Další
Autor Zpráva
Offline
1787
04 bře 2012 23:26
zolex: Škoda, že je nevyhazují častěji. Ti šmejdi mají ve zvyku si sedat blízko mě.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
b1 píše:
Janatak: Kam uhnout? Snad přes plnou čáru?


Když bych viděl, že jedu v blbým pruhu, tak asi uhnu i za cenu přejetí přes plnou čáru.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Naxashi: bude vylúčený z prepravy kvôli porušeniu prepravných podmienok.

SPP, článek 8, bod 9 píše:
(9) Cestujícímu je zakázáno zejména:
...
l) Prodlévat ve vozidle i ve vlaku v nedostatečném, znečistěném nebo zapáchajícím oděvu.
...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
honny: Takže…bezďáci tam doopravdy nemají co dělat? Čím přesně to je ošetřeno?
A když vezmu fantasy situaci, hnusnej, smradlavej bezďák nastoupí, ale označí si jízdenku. Co pak?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Janatak: Kam uhnout? Snad přes plnou čáru?


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
MartinV píše:
To je u nás další kámen úrazu. Sice se nadává na cyklisty (nkědy oprávněně), ale ti řidiči aut v buspruzích jsou také pěkní ovádi.


Mohli jet ze zvyku. Já taky viděl celkem souvislej štrůdl aut jet nahoru vpravo ve vyhrazeném a nějak se neměli k tomu uhnout...Sice každých deset metrů vodorovný značení velký jak krava, ale to je ten zvyk, nevidím, neslyším, jedu jako stokrát předtím.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak... Jak kde. Občas si dovolím buspruh využít (tedy jeho část), když hodlám na křižovatce odbočit vpravo a nechce se mi kvůli tomu čekat v koloně, než se dostanu ke "svému" pruhu, ve kterém nestojí nic - to je tak, když se (nejen) v Brně dělá vše pro to, aby se IGK omezila, zbrzdila a zacpala celé město. Zákon velí stát, zdravý rozum velí jet. Tak nevím.


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
honny píše:
...projelo ve vyhrazeném TAXI+CYKLO+BUS pruhu šest cyklistů. (A pět automobilistů.)...

To je u nás další kámen úrazu. Sice se nadává na cyklisty (nkědy oprávněně), ale ti řidiči aut v buspruzích jsou také pěkní ovádi.


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tak jistě, že v MHD nemá co dělat.

A narozdíl od cyklistů i porušuje SPP.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Tak mně napadá, když vám všem tady vadí cyklisté, co takoví bezďáci? Proč oni vlastně nejsou vyloučeni z přepravy? Upřímně pochybuji o tom, že mají jízdenku nebo šalinkartu, a zbytečně smrdí ve vozidlech. Dneska jsem zrovna měl tu čest sedět za nějakou bezdomovkyní, co fakovala někoho z okna šaliny, smrděla, nadávala tam na zahraniční povídající si pár…
Co vy na to?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Aha, tak pruh nemá 4,5m, ale jen 4,25m. Ale pokud podle toho plánku stačí pro bus jen 3,25m (směrem dolů), tak by se tam i cyklopruh vešel (1m).

Těžko říct, kde je lepší, jestli na kraji nebo uprostřed. Uprostřed to bylo lepší třeba pro sanitky v obou směrech.


Offline
Uživatelský avatar

3737
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
Větší prasárna je už snad jen cyklopruh na chodníku vedoucí přes autobusovou zastávku (kdybych si tak vzpomněl, kde jsem to viděl).

Pisárky, trolejbusy z centra.

Hlavně že ten BUS pruh už konečně přemístili ke kraji. Doufám, že nebude ucpáván stojícíma autama na blikačkách.


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
On ten pruh je širší. Dneska jsem tam právě byl a IMHO se tam dá v pohodě vyhnout. Ale pochopitelně to vyžaduje mozek na obou stranách, což může být problém.


Jinak oproti předpokladům v tom pruhu někdo opravdu jezdí! Nečekal jsem. Během té chvíle, kterou mi trvalo vyjít od Mendláku nahoru k Údolní projelo ve vyhrazeném TAXI+CYKLO+BUS pruhu šest cyklistů. (A pět automobilistů.)

Cyklopruh by se tam asi nevlezl kvůli normám (který z hlavy neznám). Zájemci si pogooglí.

A pro jiné zájemce výkres - http://www.stred.brno.cz/file/4260

//edit: a trošku mě nepotěšil zákaz odbočení vlevo na Trýbovu

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Naposledy upravil honny dne 19 srp 2013 19:53, celkově upraveno 2

Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: pardón, až teď jsem si všiml jiného času u příspěvku (ty příspěvky od M3 jsem četl naráz, tak jsem o tom více nepřemýšlel).

Mch. je zvláštní, že u nás jsou cyklisti trnem v oku řidičů AD, když např. v Paříži se chovají daleko hůř a funguje to tam lépe. Na druhou stranu hodně řidičů aut (u nás) si myslí, že by tam kolo vůbec nemělo být a že je silnice jen pro ně.

K pruhu na Úvoze: pomohlo by, kdyby byl cyklopruh oddělen podélnou čarou. Jestli je to 60 cm, nevím. Místo na to je a byli by spokojenější cyklisté i řidiči MHD. Ale šetří se penězi, bohužel na nesprávném místě (tj. pár set metrech bílé čáry).


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
v Praze je pruh cyklo+bus+taxi hodně rozšířen
To je bohužel všude. Větší prasárna je už snad jen cyklopruh na chodníku vedoucí přes autobusovou zastávku (kdybych si tak vzpomněl, kde jsem to viděl).


Tos mohl vidět na zast. Pisárky směr Antropos, nebo na Veslařské naproti vozovně. Souhlas, tohle je úplně debilní řešení.

Jinak stoprocentně souhlasím se Zolexem, cyklistika jako druh přepravy nebo jako sport do města patří, nevím, co to je za blábol, že cyklista má NĚJAK dojet na kraj města do lesejka a tam jezdit do zblbnutí. Když jezdím na kole po městě podle selskýho rozumu, tak s řidiči vycházím k oboustranné spokojenosti, samozřejmě kretén cyklista stejně jako kretén řidič, nebo jako kretén chodec je. Ale nemůžeme na základě NĚKOLIKA takových jedinců si usurpovat právo na prostor ve městě pro jinou skupinu přepravy, kde je stejný počet podobných blbců, kteří nectí nějaká pravidla.

Úvoz jsem dneska viděl, jel jsem tudyma dolů autem, a nevím. Vyhrazený pruh by měl být širší, aby se mhd vyhnula kolům. Jenomže není místo, čili vznikl jakýsi kočkopes, který může být rizikový. Ovšem cyklista za takovou situaci nemůže, nebo jo?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já to v tom jeho příspěvku, se kterým jsem tak moc souhlasil a souhlasím, nemůžu najít. Leda by to tam bylo řečeno skrytě, s čímž mívám problémy :)


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: ale M3 ano a tys s ním souhlasil, tak jsem tě tam připsal.

Jinak ten pruh je celkově široký dostatečně, tak by to snad problém nebyl. A byˇjsem předtím dost v tomhle směru hájil cyklisty, dnes jsem taky potkal pár skvělých jedinců (byť jízda na městském kole po chodníku na Joštově není to nejhorší pod sluncem).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To jsem neřekl.


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
M3, Mauricio: člověk s kolem (schválně nepíšu cyklista), který má a) šalinkartu nebo b) jízdenku pro kolo není cestující? :-k Myslím, že s platným dokladem jím je.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
M3 - 19 srp 2013, 17:12
Konečně rozumný názor.

v Praze je pruh cyklo+bus+taxi hodně rozšířen
To je bohužel všude. Větší prasárna je už snad jen cyklopruh na chodníku vedoucí přes autobusovou zastávku (kdybych si tak vzpomněl, kde jsem to viděl). Nevím, proč se upustilo od systému, který je podle mne nejlepší - cyklopruh na pravé polovině chodníku (viditelně označen a oddělen), autobusový pruh (pouze v případě komunikace mající v jednom směru tři "pruhy") na pravé straně silnice a taxikáři bez zvláštního pruhu.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 19 srp 2013 19:02, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
K přesunutému bus/...pruhu na Úvoze. Je to sice logičtější kvůli zastávce Tvrdého, aby trolejbus nemusel křižovat pruh pro auta. Nicméně na druhou stranu to může znesnadnit průjezd IZS. I situace, kdy a-35 vyjíždí ze zastávky do prostředního pruhu je k nezaplacení.

PvvS: přesunuls to i s tou fotkou buspruhu. Původně jsem to chtěl napsat do výluk a aktualit, kde zřejmě také daný příspěvek svého času byl).


Offline
Uživatelský avatar

9289
10 čer 2004 11:19
Uklizeny vyluky, aktuality a presunuto sem. Pumpickarum staci jedno tema :)


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
jinak btw abych udělal místním anticyklošům radost, v Práglu mě vyhodili s prdlým kolem z poloprázdného busu 3xx, tak sem musel pěšky 5 km. Jelikož tam můžou kola pouze do metra a některých šalin..


Offline
Uživatelský avatar

1442
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
v Praze je pruh cyklo+bus+taxi hodně rozšířen a myslím, že je to dobrá věc, která umožňuje cyklistům jakžtakž bezpečně projíždět město.. například na Plzeňské je nedocenitelný


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
A byl nekdo z vas na tom Uvoze?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 22 zář 2024 08:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]