Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 27    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Furt je to tady ještě lepší než na Balkáně. V takovým Maďarsku (především v Szegedu, ale setkal jsem se s tím i v Budapešti) jezdí motorkáři běžně po chodníku. O cyklistech ani nemluvím.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Predom sa ospravedlňujem za mierne extrémny názor.

Ak majú dôchodcovia právo preprovovať seba a objemné tašky na kolieskach zdarma, ak majú mamičky právo prepravovať kočíky a študenti batohy na chrbtoch, tak aj ja mám právo prepravovať kolo v prípade, ak z nejakého dôvodu ho nemám možnosť alebo nechcem použiť pri preprave z bodu A do B. Mám ročnú šalinkartu, takže mám oveľa rovnaké právo prepravovať svoje kolo než hociktorý dôchodca svoje tašky s nákupom. Je smutné, že niektorí extrémisti tu na fóre si myslia, že MHD je tu len na to, aby si oni mohli spraviť 534 fotiek každého vozidla. MHD je tu pre ľudí, a poskytované služby by mali odrážať poptávku občanov, a nie predstavu šotoušov.

Druhá vec, cyklisti na cesty jednoznačne patria, hlavne v meste. To, že Brno úplne s**e na podporu cyklistiky, a preto musíme jazdiť medzi autami, nie je chyba cyklistov, ale vedenia mesta, ktoré dáva peniaze radšej na umelé mužské pohlavné orgány na námestí. To, že sa niektorí cyklisti chovajú ako idioti, je pravda, ale nikto nemôže na základe niekoľkých idiotov nenávidieť všetkých cyklistov. Stretol som už veľa vodičov OA, ktorí o pravidlách pravidlá cestnej premávky asi ani nepočuli (prednosť zprava, zipovanie, STOP-ky, maximálna rýchlosť, zákaz parkovania), takže musím nenávidieť všetkých vodičov a požadovať zákaz prevádzky osobných automobilov? Asi nie.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
M3 píše:
A je zajímavé, že na cyklisty má podobný názor většina řidičů. Čím to asi bude?

A jaký názor mají cyklisti na autisty? S lidma, jejichž motem je: "Já mám velký auto, kdo je víc?", to pak bývá těžký.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Ano, MHD je o přepravě cestujících. Kolo do MHD nepatří. Pokud se chceš svézt kolem přehrady - doporučuji na přepravu kola auto. Má to ovšem nevýhodu - už si nemůžeš dát pivo, které si při zastavení mnoho "sportovců" na kolech dává.


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
K tomu vození kol v mhd. Co takový člověk, co si chce zajezdit okolo přehrady, ale bydlí na druhým konci Brna? To má jet přes celý město na kole mezi těma autama? Pak ta stejná situace, akorát že už jede zpět domů a je unavený. Mhd je o přepravě cestujících. Pokud si platím šalinkartu, tak mám právo se svést.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Cyklisty nesnáším - pletou se v provozu, ignorují předpisy (těch pár slušných to nevytrhne), mnoho jich jezdí v noci bez předního světla, takže jsou lehce přehlédnutelní, atd... To, že se cpou do MHD je kapitola sama pro sebe. Jak už tady bylo řečeno, chtělo by to zvláštní jízdenku, aby si uvědomili, že kolo se nevozí, ale že se na kole jezdí. To, co vymysleli na Úvoze je prasárna, protože pokud tam trolejbus potká sportovce, tak ho při hustotě provozu nepředjede a potáhne se za ním. Občas mám pocit, že jízda na kole se stala módou - byly céčka, dnes jsou kola. Zdraví životní styl na prvním místě - zvlášť, když takového sportovce potkáte kolem 8 ranní na Gajdošce, jak se proplétá kolonama aut a jak hltá zdravý vzduch z výfuků. To je pro zdraví, jak dělaný. Zkrátka ať si jezdí, ale v brněnském provozu ne. A na tomto názoru (po zkušenostech, které mám) nic nezměním. A je zajímavé, že na cyklisty má podobný názor většina řidičů. Čím to asi bude?


Offline
Uživatelský avatar

6616
21 pro 2005 17:01
Ono by to chtěli, aby i někteří řidiči aut věděli, jak se mají chovat, pak vznikají nehezké situace. Nedávno jsem se rozjel na zelenou z křižovatky a vedle mě auto, jehož řidič mě začal předjíždět, nicméně chtěl odbočit vpravo, takže mi tam najel, zastavil a zablokoval mě. Tak snad, když odbočuju doprava, tak nebudu předjíždět, ale vysvětlujte mu to. Pak musí kvůli zastavit uprostřed křižovatky (což se samozřejmě nesmí), další auta ho musí objíždět.


Offline
18
19 srp 2013 15:04
100+101+575
vojtik píše:
A doporučuji si udělat vyhlídkovou jízdu linkou 58 či 78 vnitřkem Židenic. Zejména cesta ulicí Klíny se rovná velmi luxusnímu slalomu mezi porůznu odstavenými auty a zavřenými výjezdu z vedlejších ulic. Jsem zvědavý, kdo tam první něco odře, v některých místech to vychází dosti natěsno - inu autobus není auto a místní přece nepůjdou kvůli nějakým značkám parkovat jinam.


Touhle trasou už celkem dlouho kličkuje 64, takže místní už tam s tím nějak počítají; teď tamtudy ty autobusy akorát projíždí častěji...

Už mě párkrát napadlo, že by cestující jistě ocenili ve směru na jih možnost zastavení u lávky k intersparu na Tkalcovské, když už se to tam prodírá po tom tankodromu na Pastrnkově.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mogul píše:
Nejde o posílání někoho někam, ale o dodržování předpisů na všech stranách. Z cyklistů dodržuje pravidla silničního provozu málokdo...


Máš to nějak statisticky podložené? Já vím, že spousta cyklistů na předpisy kašle, chová se, jako kdyby se jich netýkaly, ale nejsou to všichni a zdaleka ne většina. I když ten zbytek bohatě stačí.

Proč tomu tak je, to je otázka. Neexistuje žádná osvěta, nebo žádné podmínky, které musí splnit držitelé řidičáku a cyklisté ne. Samozřejmě jde o silniční provoz, pokud tam cyklisté patří taky. Nevím, taky asi chybí klacek v podobě důsledného hlídání silničního provozu policií, on si pak cyklista objet semafor, kde je červená, stopro netroufne. Asi by to chtělo nějakej ten mix osvěty, větší zodpovědnosti z pozice účastníka silničního provozu a většího pendreku ze strany policie. Nevím, uvítám jiné názory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
IvanM píše:
jak já říkám: největší škodná v jakémkoliv provozu, bohužel i v (ne)provozu lesní samoty, jsou cyklisti.......i my řidiči osobních aut je máme strašně v lásce, natož pak řidiči veřejné dopravy.......problém je, že oni z neznalosti věčně porušují dopravní předpisy, kde se dá...taky mám hrozně rád, když nějaký líný cyklista vleze i s kolem do MHD, nedávno takovému chytrákovi na lince 8 spadlo kolo na kočárek s dítětem...............


Někdy je to neznalost předpisů, ale častěji spíše jejich naprostá ignorace. Ale najdou se i slušní cyklisti, co jezdí podle pravidel a ti si nezaslouží být házeni do jednoho pytle s těmi neukázněnými. Takže stejně tak, jako v automobilové dopravě často narazíš na hovado nejsou přece hovada všichni...

A v MHD už jsem kolo vezl dvakrát. Jednou, když se mi zadřel střed u zadního kola. Mám ho sice lehké, ale nést kolo Husovicema a Cejlem na zádech tři kilometry se mi fakt nechtělo. SPP to umožňují, šalina byla poloprázdná. Máš s tím problém? Choď pěšky...
Druhý případ byl, když jsem spadnul z kola a zlomil si ruku. Do záchranky by mi možná kolo nevzali, navíc to byla jen klíční kost, takže jen bolestivé, ale ne vážné. Sjel jsem tedy busem do Kr. pole, kde jsem kolo předal kamarádovi a sám jel na úrazovku...


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Nejde o posílání někoho někam, ale o dodržování předpisů na všech stranách. Z cyklistů dodržuje pravidla silničního provozu málokdo...


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Yakuzza píše:
Ano, pruh pro cyklisty společný s busem a taxi, vynikající nápad. Co kdyby už někdo konečně poslal cyklisty někam, kde nebudou překážet, třeba na jinou planetu?


Co kdyby někdo někam poslal ta kvanta aut, který zase překážejí mně? He? A nejenom mně.

Blbej názor.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
jak já říkám: největší škodná v jakémkoliv provozu, bohužel i v (ne)provozu lesní samoty, jsou cyklisti.......i my řidiči osobních aut je máme strašně v lásce, natož pak řidiči veřejné dopravy.......problém je, že oni z neznalosti věčně porušují dopravní předpisy, kde se dá...taky mám hrozně rád, když nějaký líný cyklista vleze i s kolem do MHD, nedávno takovému chytrákovi na lince 8 spadlo kolo na kočárek s dítětem...............

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
chat-maniac píše:
Jinak: co vozí Vydosáci ty cyklo vleky, ještě sem na nich nikdy neviděl snad ani dvě kola současně. Tady na území Brna.

Když je potkám, tak jsou taky prakticky prázný. IMHO o tom moc lidí neví.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Yakuzza píše:
Ano, pruh pro cyklisty společný s busem a taxi, vynikající nápad. Co kdyby už někdo konečně poslal cyklisty někam, kde nebudou překážet, třeba na jinou planetu?

Ahoj,

nechceš umřít? Taky určitě někomu zavazíš.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Yakuzza: To je teda argument a názor. :roll:

Osobně mi taky přišlo jako blbost narvat kolo a bus do jednoho stoupacího pruhu. Ale v tomto případě je pruh rozšířen z původní šířky 3,5m na 4,5m. Takže by tam mělo být dost místa, aby mohl bus pomale se šinoucího cyklistu předjet.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ano, pruh pro cyklisty společný s busem a taxi, vynikající nápad. Co kdyby už někdo konečně poslal cyklisty někam, kde nebudou překážet, třeba na jinou planetu?


Offline
Uživatelský avatar

1408
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Zrovna tohle je místo, po kterém (coby relativně aktivní městský cykloun) bych nejel.

// Ono fakticky se tím nic nezmění, ti co tam jezdili předtím tam budou jezdit i potom a my ostatní se tomu vyhneme.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Co říkáte na nový bus, taxi, cyklo pruh na Úvoze?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Dneska sem vezl od ZOO na 52 celou rodinku se 4 kolama, až k hájence v Kohoutkách tuším. Všichni oháklí jak se patří, ale ty nohy by to chtělo potrénovat. O tom, že by mě upozornili nebo se dokonce zeptali, jestli můžou nastoupit, nemůže být řeč.
Jinak: co vozí Vydosáci ty cyklo vleky, ještě sem na nich nikdy neviděl snad ani dvě kola současně. Tady na území Brna.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Řeknu to takhle: Arogantní cyklista co jezdí středem silnice, by nikdy, ale opravdu nikdy nejel šalinou aby se někam přibližoval.. Navíc nic krom vyvezení do kopce v tom nebude, a přiblížení šalinou max 7km (v Brně to víc nejde) opravdu postrádá smysl. Jedině v brzkých a pozdních denních hodinách např. využití pro cestu z hlavasu od/do vlaku. Za další, jasně všem cyklistům sebrat výhody, co asi město postaví dřív cyklostezku nebo silnici ?! Nebo by se vám určitě líbilo, aby se kolo nevozilo ekologickou mhd a radši ho hodit do auta a vyjet kus za město. Pak to vypadá tak jak to vypadá. Ne to vážně ne, když jezdím na kole tak by měla cyklistika a veřejná doprava pracovat ve velmi úzké symbióze. Nemluvím ani o tom,, že dokonce a není to tak dávno co jezdívala cyklošalina, já bych ji využil zřídkakdy. Nicméně by se vyskytla značná skupina lidí co by této služby v dnešní do bě rádi využili. Například taková rodina s menšímy dětmi. Co je asi těžší skládat kola na zahrádku auta nebo si zajet 200m na nejbližší zastávku. Viz cyklobusy jaký mají úspěch, zde je to trošku těžší s montáží, ale do šaliny hodíš kolo a jedeš. Cyklistika se musí podporovat nebo zhyneme v tom automobilním smogu....

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

6962
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Naxashi: pochybuji, že by se někdy něco vyřešilo ke spokojenosti všech.

Jinak chápu, když někdo bydlí v centru města a radši vyjede MHD na kraj do lesů, když nemá cyklostezku vedle baráku. Proč ne, když to mohu jako majitel šalinkarty bezplatně využít? (Sám mám pár set metrů od domu cyklostezku, ale víme, jak to je s podporou cyklodopravy v našem městě).


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
takže kdyby se cyklisti v mhd chovali slušně a dodržovali spp, nebyl by žádný závažný problém. Takže řešením není vykázání cyklistů pryč, ale zajištění dodržování podmínek. Tohleto řešení -- část některých takycestujících se chová jako hovada, proto je řešením je úplně všechny zakázat -- se tu objevuje dost často a dost mě vadí. Je to stejná hloupost, jako zakázat šotouše, protože někteří lezou kam nemají...

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Já si teda někdy připadám na silnici jako ufon, když si to hrnu po krajnici, abych umožnil předjetí těm za mnou, nebo dokonce uhýbám do parkovacího místa/vedlejší uličky, když se za mnou hrne něco většího a nemá možnost mne to v nejbližší době předjet. Do toho v případě, že je to užitečné, pouštím auta před sebe i v křižovatkách, dodržuji STOPky, přednosti zprava... Prostě jedu a používám hlavu i k myšlení nad provozem. Bohužel to je moc složité pro řadu dalších lidí, tak se chovají, jak teď popsal Pvvs.

Na co jsem ovšem vysazený, tak jsou cyklisti na chodnících a zejména na zastávkách MHD. Takové bych v případě, že nepřizpůsobí jízdu situaci (osobně jezdím po chodníku výjimečně taky [Jírova - Horníkova], ale kolem chodců krokem a po předchozím upozornění; přes zastávky zásadně kolo vedu) nejradši sundal kovou tyčí z kola a pak jim napařil takovou pokutu, že by se z toho víte co. Stejně pěním, když čekám na červené na semaforu a nějaký takycyklista mě fikne zprava, najede na chodník, projede po něm červenou a vrátí se na silnic. Chytnout, namlátit, vyprázdnit peněženku.

Rem: Přes město to v tom provozu jde, jen to není lehké a už vůbec ne bezpečné. Ovšem dá se to - já tu jsem stále i po 4 letech a 6600km :-)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
A když někdo nastoupí s kolem, cvakne si za něj (třeba i ten 50Kč) lístek, následně ho vyhodíš kvůli kočárku, dáš mu nový lístek? To by taky ta cesta přes město s kolem mohla přijít na pětikilo.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 673 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 22 zář 2024 08:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]