Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 417 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Můžeš i prozradit kolik z toho bude krátkých a kolik dlouhých?

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
O těch Variích vím delší dobu. Ostatně letos jich bude celkem 8 (2 dlouhá a 6 krátkých).


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Budou volby, takže něco novýho dojít musí, ale určitě ne v takových horentních sumách :D

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pavel píše:
Dopravní podnik: 70 milionů navíc. Pustí se do nákupů
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30807.html

Zase se tam objevila perla, že linka 6 má od ledna interval 20 minut ](*,)
Také tam píší, že ani v příštím roce neplánují zpoplatnit rozjezdy.


V článku je dále psáno, že se nakoupí 10 minibusů, příští rok 12 várií, a během příštího a následujícího roku také 38 autobusů na naftu, 100 na plyn a 30 trolejbusů.

Schválně můžeme rozjet tipovačku, jaká bude realita. sarcastic

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jezour píše:
Mnohem zajímavější bude po volbách sledovat plán dopravy na rok 2015, to se nebudeme stačit divit.


To se obávám taky.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Je před volbami, takže zpráva je pravdivá, rozjezdy v roce 2014 budou bez příplatku a navíc se ještě vrátí zpět rozjezd ve 2:30.
Mnohem zajímavější bude po volbách sledovat plán dopravy na rok 2015, to se nebudeme stačit divit.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Příští rok budou volby. Samozřejmě že nezpoplatní rozjezdy :D
Ale co za rok?


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Pavel píše:
Také tam píší, že ani v příštím roce neplánují zpoplatnit rozjezdy.

Velice pozitivní zpráva, doufejme, že pravdivá.


Offline
Uživatelský avatar

852
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Psal jsem šalině (před měsícem) na mail dotaz, zda prodlouží linku 54 na Zoo a asi za 2 týdny mi odpověděli, že možná v prosinci tohoto roku. Nechám se překvapit, doufám, že ji prodlouží :-)


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Dopravní podnik: 70 milionů navíc. Pustí se do nákupů
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 30807.html

Zase se tam objevila perla, že linka 6 má od ledna interval 20 minut ](*,)
Také tam píší, že ani v příštím roce neplánují zpoplatnit rozjezdy.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Logitech odpověděl za mě, díky.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Yakuzza píše:
....Ano, objíždění vozů MHD v zastávce Anthropos od města se děje....


Další problém bych viděl v tom, že stanicující busy brání ve výhledu na auta přijíždějící zvrchu, což může být ve špičce taky o hubu. Tam by ten samafor fakt pomohl.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Totéž tuším platí v jednopruhu, pokud před tebou auto odbočuje vlevo a ty jej máš možnost objet vpravo, pouze přejetím přes plnou čáru, po krajnici. Pokud přejedeš tu čáru, opět porušuješ předpisy.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Přesně jak píše Logitech. Tedy s výjimkou autobusu s označením "Označení autobusu přepravujícího děti". Tam musíš zastavit a počkat, než autobus odjede.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Pokud bus v zastávce stojí, tak ho objíždíš, ne předjíždíš. Plná čára zakazuje předjíždění, ne objíždění.
Naopak pokud předjíždíš cyklistu na plné čáře, tak nesmíš přejet plnou čáru. Pokud by jsi ji měl přejet, tak už je to předjíždění a porušuješ tím předpisy.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Robert: Plná čára?


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Co je špatného na tom, že auta objíždějí bus v zastávce? Minule mi tam vypadlo jedno slovo.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Robert píše:
A co by tomu mělo bránit?


Asi nerozumím otázce...?


Offline
2824
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A s nádražím bych to nesrovnával, protože je jinak připravené, tam se se zastávkama šalin počítalo a situace tam je frekvencí provozu úplně někde jinde, než u Anthroposu. Tady to historicky smysl dává.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2824
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Pánové, musím říct, že jste mě nepřesvědčili, prostě most byl postavený od začátku s tím, že zastávka bude u vodárny na rameni nad okruhem pro okružky a pro trolejbusy bude u vozovny na nadjezdu šaliny, obráceně, že bude u Hroznové a další až u policajtů před Anthroposem, plus okružky a 29 měli a mají zastávku za mostem na Veslařské, takže prostě tak, jak je to udělaný teď je zastávka ohledně značení nesmyslná a na místě, kde prostě nemá co dělat. Prostě je nesmysl dát zastávku s prominutím d doprostřed křižovatky, navíc ten most je trochu v zatáčce a sice přes něj většinou vidět je, ale i tak tohle uspořádání přes den nedává smysl a nechápu, jak někdo mohl tomu dotazu v Šalině vyhovět, mimochodem taky jsem ho tam četl, byl tam ještě někdy před rokem, dokud byla v provozuu 29 a lidem se blbě přesedalo na linky do Lískovce a k nemocnici do Bohunic, pokud nechtěli jet vyhlídkovou trasou přes Kohoutky. Tomu požadavku se nedivím, ale je lepší si trochu zajet nebo udělat pár kroků kolem vodárny, než nechat žít tenhle paskvil a vůbec se nedivím, že na most a zastávky na něm nechce dát nikdo peníze, protože most je relativně nový a jsou tady stavby, které je potřeba financovat dřív, tady to potřeba není. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale zastávky na tom mostě mi prostě smysl nedávají.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
vozů MHD v zastávce Anthropos od města se děje

A co by tomu mělo bránit?


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Mno, jezdím přes tu křižovatku autem minimálně dvakrát denně do/z práce (tj. ve špičce) už několik měsíců a nemám pocit, že by to bylo až tak nebezpečné. Resp. nesetkal jsem se tam s vyloženě nebezpečnou situací. Ano, objíždění vozů MHD v zastávce Anthropos od města se děje, s předpisy to tam kolikrát nemá společného vůbec nic (a to i ze strany vozů MHD, ale řidiči jinou možnost nemají), ale pod kola mi tam nikdo nevbíhal. Druhá věc je, že to tam znám, nejezdím jak prase, vím, kdy se řadit do kterého pruhu apod. Neznalý řidič z toho zmatený být asi může.


Offline
1089
09 lis 2006 18:16
Vtipné je, že ještě před zrušením t-29 byl tuším v časopisu Šalina dotaz, jestli by nemohli vybudovat zastávku Anthropos i pro denní linky. Tak bylo odpovězeno, že by rádi, ale že jim to nebylo povoleno (už nevím, kdo to nepovolil). Škrtli t-29 a najednou to pomalu během pár dní šlo.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Město? Já myslel, že za schvalování a provoz zastávek zodpovídají jednotlivé městské části. Ale ať tak nebo tak, v tomto případě jde o to, že ta zastávka byla původně schválena jen pro noční linky a s tím byla povolena. Jenže díky těm překotným změnám se z ní stala zastávka celodenní a obávám se, že do toho příslušný úřad, který zastávky schvaluje, mluvit nemohl a i kdyby ano, pak je stále jen spoluviníkem, hlavní část viny nesou DPMB a Kotzianův odbor na magistrátu.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
Navrh je sice DP ale schvalit to musi mesto.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 414, 415, 416, 417, 418, 419, 420 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 11 říj 2024 10:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]