Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 22 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1895
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Sice je to z tisku, ale s dopravou nesouvisí, proto píšu sem.
Rom z Liberce policistou v Británii.
Článek sice hezký, ale podívej se se na tu fotku - tlačítka vpravo u okna. Pochybuju, že by se tlačítka z Písku vyvážela do GB.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
MartinV píše:
Pokud je 21tr šrot, co je podle tebe 25tr?

mimo jakékoliv meze měřitelnosti...
jinak slepá větev evoluce tykadláků... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miky píše:
Pokud mluvíme o trolejbusech, tak ten starej šrot (14Tr) topí mnohdy podstatně líp, než novej šrot (21Tr).

Pokud je 21tr šrot, co je podle tebe 25tr?


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Jestli si ten trolejbusak stoupnul tak, ze zasahoval do profilu protijedouci tramvaje, tak je to pica. O trolejbusakach si myslim svoje.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
http://zpravy.idnes.cz/vlondyne-horela- ... anicni_ert
V Londýně shořel "obojživelnej autobus".
http://www.londonducktours.co.uk/about- ... plashdown-


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
V tom případě moje chyba, že jsem to přehlédl. Nicméně o kolegovi si myslím své..


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
presne jak pise Chat-maniac, je tam bus pruh a jak pisi ja, jezdim tama s osobakem hodn casto, jeste se nestalo, ze bych nekomu prekazel nebo podobne, bohuzel tam neni vyklizeci zelena sipka, ale nevadi to, zatim jsem tam nikdy nezustal stat tak, ze bych krizovatkou neprojel a jen jednou se mi stalo, ze pri zelene kdyz jsem nenajel na koleje na me ten zamnou troubil, ona ta zelena je tam docela dlouho a je hodne pravdepodobne kdyz vjedu na koleje ze pojede trolejbus nebo salina, protoze od mesta jede hooodne moc aut ktere musim pustit, bavime se samozrejme o dopravni spicku, mimo spicku se da bez problemu odbocit.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Ta fotka na Google maps je už trošku starší, alespoň rok je tam cca 30m před křižovatkou s Masnou směr město BUS pruh, řádně označen a i hojně využíván. Akorát tam teď k docela častým kolizím s tramvajema přibyly kolize s trajfama.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ano, není to nic špatného. Ale pokud to nemá žádný smysl (jak sám kolega přiznal), tak bych to nedělal. Jsou křižovatky, kde se šalina klidně může do té doby, než odbočím, objevit, a pak bych si připadal jako idiot, že kvůli sobě zdržuju 50 lidí v ní. Toť vše, co jsem tím chtěl říct.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Na blokování aut se nevymlouvej. To bych pak já nemusel zastavovat na stopce, protože bych tím blokoval auta za mnou...

Ale ano, na najetí na tramvajový pás, pokud v dohledu není žádná tramvaj nepovažuji za nic špatného. Stejně tak, jako najetí do křižovatky při odbočování vlevo.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: pokud není šalina v dohledu, můžu při odbočování vjet na tram. pás. Např. na Lidické při vjezdu k SVČ Lužánky (od Pionýrské) to ani jinak moc řešit nejde, jinak bych blokoval auta za mnou - tam je pouze jeden pruh.


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
M píše:
mh : hadam, ze jsi jel smer centrum a pred zastavkou Masna zatacels doleva, Tbus tam ma vyhrazeny pruh, je tam i znacka, pokud odbocujes doleva, zustan v odbocovacim pruhu, jezdim tama casto a nemam s tim problemy a zaroven neblokuju ani saliny ani trolejbusy.

Ano, jednalo se o křižovatku Křenová x Masná. Pruhu jsem si pak všimnul až za křižovatkou. Bohužel v dané situaci už nešlo moc co dělat, protože kdybych se srovnal tak, aby mohl trolejbus projet, tak už bych horko těžko odbočil. Když koukám na ty mapy, tak trolejbusák tam měl spoustu místa aby mě objel, když tak spěchal a nemohl počkat těch pár vteřin. Takže ve výsledku je z toho patrný jeho záměr mě vyškolit, proto mě to nadzvednulo ze sedačky..

Robert píše:
Ano, je to tak, nicméně si myslím, že v 90 % případů je úplně jedno, jestli stojím tam nebo tam. Ty dva metry mi v případě objevivší se mezery stejně nepomůžou, resp. pokud sleduju provoz, tak vyjedu o půl vteřiny dřív a vjedu tam tak jako tak.

Vy výsledku mi to opravdu nakonec nepomohlo, protože přes ten šmirgl jsem toho moc neviděl a kaskadér nejsem. Nicméně i tak na tom nevidím nic špatného (ač dle fotky je tam místa dost), vjet na tram pás, když nikde nic není. Jelikož jsem jel od geislerky, věděl jsem, že šalina nejede a trolejbus jsem tam opravdu upřímně nečekal..


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ano, je to tak, nicméně si myslím, že v 90 % případů je úplně jedno, jestli stojím tam nebo tam. Ty dva metry mi v případě objevivší se mezery stejně nepomůžou, resp. pokud sleduju provoz, tak vyjedu o půl vteřiny dřív a vjedu tam tak jako tak.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Však tak jsem to myslel.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
No pokud to vezmu opravdu za slovo, tak omezit nesmím při vjíždění. Pokud tam už stojím, úkon vjíždění byl již dokonán a omezení se tak již tímto odstavcem neřídí.


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Mauricio píše:
není vina řidiče auta
Opravdu ne? Pokud je mi známo, není-li tramvajový pás zároveň odbočovacím pruhem pro auta, nemá tam auto co dělat! Pochopitelně neberu objíždění překážky apod.

Pokud vím, tak je v zákoně akorát tato formulace: "Při vjíždění na tramvajový pás nesmí řidič ohrozit ani omezit v jízdě tramvaj."
Jak si to vyložit je druhá věc, ale dá se to chápat tak, že pokud už na tom pásu stojím a dávám přednost protijedoucím vozidlům (při vjíždění tramvaj nikde vidět nebyla, tudíž jsem ji neomezil) a po nějaké době přijede tramvaj, tak nic neporušuji.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Omluva, nedovolilo mi už opravit příspěvek

Mezi ostrůvky zastávky tramvaje Masná směr z a směr do města je v celé délce na obou stranách mezi tramvají a předjízdnými pruhy taky plná čára


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
M - mezi křižovatkou Olomoucké s Tržní a křižovatkou Křenové s Masnou je v celé délce plná čára mezi tramvají a předjízdným pruhem dle Google Map, takže tam nemá co dělat ani trolejbus, další křižovatka k zastávce není a mh napsal křižovatka. Tak snad mh upřesní, zda odbočoval mimo křižovatku


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Na tramvajový pás si lze najet při odbočování, tramvaj tím ale nesmí být omezena. Pokud je tedy v tramvaj v nedohlednu a naopak mezera v proudu aut v protisměru se blíží, pak lze odbočovat z tramvajového pásu.


Offline
2820
01 úno 2006 10:39
mh : hadam, ze jsi jel smer centrum a pred zastavkou Masna zatacels doleva, Tbus tam ma vyhrazeny pruh, je tam i znacka, pokud odbocujes doleva, zustan v odbocovacim pruhu, jezdim tama casto a nemam s tim problemy a zaroven neblokuju ani saliny ani trolejbusy.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
není vina řidiče auta
Opravdu ne? Pokud je mi známo, není-li tramvajový pás zároveň odbočovacím pruhem pro auta, nemá tam auto co dělat! Pochopitelně neberu objíždění překážky apod.


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
J*M*: tuším, že trolejbusy zde často jezdí po kolejích.

Robert: nevím, jak je to v případě Křenky, ale občas ten odbočovací pruh chybí, tzn. je běžné najet na koleje, pokud není šalina v dohledu. Fakt, že poté přijede řidič šaliny a začne zběsile zvonit (ve většině případů), není vina řidiče auta.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
mh - marně se snažím uvědomit si na Křence místo, kde by dle popisu měl co dělat ten trolejbus na kolejích, napadlo mě jediné místo na odbočení doleva, kde by mohla být pro trolejbusáka omluva, ale to místo není v křižovatce


Offline
Uživatelský avatar

3345
13 lis 2004 11:58
Třeba proto abych v případě mezery mezi auty mohl proklouznout ještě před tou šalinou...


Offline
7286
27 úno 2010 07:40
Ponechám stranou všechno ostatní, jen nechápu, proč, když mám v plánu dát přednost šalině, je třeba tak činit z protisměrné koleje a ne z pohodlí odbočovacího pruhu. Z popisu mi to vychází na odbočení doleva na Masnou, kde pro to nevidím žádný důvod.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 zář 2024 00:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]