Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 262 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
7292
27 úno 2010 07:40
Cracatit: Když jezdíš denně na ozařování, udělá to za měsíc 6000. Na to má opravdu málokdo.


Offline
Uživatelský avatar

3741
08 čer 2005 23:12
Mouka píše:
Linka 35 by se už někdy v létě měla převést na linku trolejbusovou.

Zapomněl jsi napsat kterého roku :D


Offline
2812
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Expres bych nezaváděl, zas takový cíl ten MOU není, že by pokryl poptávku po expresu jako Avion Shopping park, spíš má smysl linka klasická, využije ji - byť i na kratší úseky - víc lidí. Chápu, že ne každý na to má, ale na cestu od vlaku do MOU nebo USA se pro člověka na chemu víc hodí taxi, když už teda nedává ty přestupy jako je třeba na Mendláku ze 405/406 na trolejbusy směr Úvoz, to se člověk projde, než na ně přestoupí, osobně jsem si tuhle trasu vyzkoušel a zrovna krátká mi nepřipadá, se psem mi zabrala deset minut přibližně.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
tak zavést expresní linku pro pacienty se zastávkami MOU - Anna - nádraží Zvonařka.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
7292
27 úno 2010 07:40
To je mi jasné, jen jsem chtěl poukázat na to, že hlavním důvodem pro znovuzavedení linky 51 nemusí být touha tamních obyvatel po podělané Vaňkovce. Třeba mně, jakožto člověku pracujícímu na Žluťáku, a přijíždějícímu od ÚH, linka 35 vyhovuje, na Zvonařku jezdit nepotřebuju.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
OK, tak to napiš "odborníkovinaúplněvšechnovBrně" Kotzianovi!
Neber si to nějak špatně, ale tady Ti těžko někdo s tímto pomůže.


Offline
7292
27 úno 2010 07:40
Již zmíněnému otci to tehdy zabralo 10 minut. Stačí? Nemluvě o tom, že teď je poměr NP/VP vozů opačný, než byl. A stupidní prázdninové jízdní řády znamenají, že autobus ze Žluťáku přijíždí v okamžiku odjezdu linky 44, taky super, čekat pak 12 minut...


Offline
2812
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To oznámení o vstupu do špitálu na Hybešce má svůj význam, protože druhý hlavní vchod kromě Pekařské je právě tady u zastávky jedničky a dvojky, takže mít spojení od MOU až sem a dál má svůj smysl. Vemte si, že třeba jede někdo dvojkou z Modřic, tak vystoupil tady a s jedním přestupem mohl jet do MOU, dneska musí přesednout dvakrát, ještě na šalinu, která ho hodí na Mendlák. Aspoň takhle to chápu já. Osobně tu linku nijak neobhajuji a je mi docela jedno, jak to je, jestli je nebo není ta linka dneska v provozu. S tím návrhem šedesátky, že by zajížděla na Mendlák souhlasím, ale potom pozor na prodloužení jízdních dob hlavně na samotném Mendláku a nutnost vracet se pak k Rondu nebo nějak jinak na svou dnešní trasu, pokud nechceme, aby šedesátka jela do Kampusu přes Pisárky po Hlinkách a Rybnickou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
Robert píše:
DS: Propojení dvou vzájemně spolupracujících nemocnic, lidé po ozařování, chemoterapii nebo PET vyšetření, kdy jim není nejlíp, popř. "svítí," kteří do Brna za tímto účelem jezdí z celé republiky a chtějí/potřebují být doma nebo aspoň v autobuse/vlaku co nejdřív, aby si odpočali, lidé, kteří jsou rádi, že chodí, ale sanitku jim nikdo nedá apod. jsou pro mě dostatečným důvodem.
Nemluvě o tom, že hrana-hrana ve směru na Zvonařku ani z ní rozhodně neplatí.


na Mendlově nám. je přestup 44,84 / 35 pár kroků, nebo se mýlím?

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
3342
21 led 2011 14:19
1030 (aktuálně na d-4) má na zadním okně izolepou nalepený papír velikosti A4. Netuší někdo, jestli je na něm něco zajímavého? :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
V prehistorických dobách skutečně jezdil bus 46 Lesná - Masarykova čtvrť přes nádraží a Anenskou se zastávkou u hlavního vchodu do FNUSA a v zálivu u 5. nástupiště, kde byl terminál na další linky. Kromě toho existovala 46A, která jezdila jenom z Lesné na rolu, kde se otáčela. Takže ta relace je docela tradiční.


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Robert píše:
...už proto, že je tam výdejna zdravotnických potřeb, což je asi nejčastější důvod k cestě z MOÚ na USA...
můžu potvrdit, výdejna zdravotnických potřeb je (pokud ji od doby co jsem tam byl nepřesunuli) víceméně pár metrů od vchodu u Hybešovy... jít k ní areálem z vchodu u Mendláku by byla vražda...

Tasa píše:
Je na trase linky 51jeste nejaka nemocnice nebo jen Vankovka a Tesco.
Pokud by šlo jenom o Tesco nebo Vaňkovku, vyvážil by přestup na Mendláku komfortnější interval... Ti lidi co jedou MHD většinou nebydlí 10 metrů od zastávky, ale stejně musí od trolejbusu domů, takže je myslím poměrně oprávněné se domnívat, že náklad ve formě přesunu s nákupem na Mendláku by byl vyvážen větším přínosem ve formě kratšího intervalu (pokud ti lidi teda nejsou vyloženě obtížně pohybliví), takže by se dalo čekat že by byli spíš spokojenejší... Jediný, co mě napadá že by ještě mohlo vadit, je narvanější bus z mendláku pro cestu do Tesca, ale nevěřím že by lidi byli až tak předvídaví, když například v Juliánově by se určitě našlo (víc než) pár lidí, kteří před změnou trasy 13 věřilo, že jim tam nebude jezdit šalina vůbec...
:arrow: To že místní křičí že chtějí tu linku zpátky je podle mě možné interpretovat jako to, že absence toho přímého spojení které tam dřív bylo je pálí právě z jiných důvodů než že by přišli o Tesco, a to by možná stálo za zamyšlení... Nehledě na to že na Mendláku je Albert, který by pro obtížně pohyblivé nakupující důchodce mohl být relativně slušnou náhradou...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taso: ano, kromě nemocnic byly na trase a-51 ještě OD Tesco i Vaňkovka. A jelikož žijí v Masaryčce převážně starší lidé, měla tato linka význam. Ale jak psal J*M*, zvítězila touha ušetřit pár korun nad potřebami cestujících (což platí také u d-5/7). Ale nechci tu rozdmýchávat debatu nad lidmi v důchodovém věku, to je zbytečné.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Přesunout by to chtělo, jinak spojení obou nemocnic a 5. peronu nádraží (ÚAN ještě neexistoval) existovalo i před linkou 51, takže význam mělo. Jenomže tehdy byly na prvním místě potřeby cestujících a ne pouze ekonomika a šetření. A asi se nerozlišovali brněnští a mimobrněnští cestující jak dnes (nač by mělo Brno platit to, co by měl zaplatit kraj)


Offline
7292
27 úno 2010 07:40
Dík.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To by jste mohli. Nebo ještě lépe - přesnu vás tam já!

Ale teď k výlukám aktualitám: Už pár minut je v jednokolejce zdechlá čtyřka, nedaří se jim ji odtama dostat a pendlují tam záložáky Tkalcovská-Obřany. Odklony jezdí do Černých polí.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
nechcete se s touhle diskusí přesunout do Návrhů linkového vedení?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
7292
27 úno 2010 07:40
Ano, ale řada lidí toto spojení využívala právě na Hybešku, už proto, že je tam výdejna zdravotnických potřeb, což je asi nejčastější důvod k cestě z MOÚ na USA.
O obchody minimálně těm, o kterých jsem se zmiňoval předtím, vůbec nejde, ale zažil jsem skoro hodinu trvající cestu s mým těžce pohyblivým otcem na Zvonařku a stačilo. Ještě loni jezdil do nemocnice sám, teď to s přestupy fyzicky nedává.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
V té nemocnici jsem ještě nebyl (klep klep), ale od jisté doby se spolu se zastávkou Hybešova ozývá 'vstup do Nemocnice u svaté Anny', včetně BUSE, tak to asi nějaký význam mít bude.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Yakuzza píše:
sv. Anna?

Mam pocit, ze areal nem. U sv. Anny je docela rozsahlej a saha od zastavky Hybesova az k Mendlaku, odkud jezdi prave nahrada za 51.
Je na trase linky 51jeste nejaka nemocnice nebo jen Vankovka a Tesco.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
7292
27 úno 2010 07:40
Ano, USA. Ty dvě nemocnice mají dost společného.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Tak svým způsobem nekoncepční byla, to ano. Škoda ale, že se tady staví koncepčnost nad užitečnost.

Jinak normálně sem návrhy jiného vedení linek nepíšu (protože si nemyslím, že bych měl dost informací, abych to dokázal správně vyhodnotit), ale teď mě napadla taková zběsilejší myšlenka, že by se změnilo trasování třeba a-60 tak, aby jela v úseku Kampus - Úzká přes Mendlák a Hybešku. Taky by se do toho nějak dala zamíchat absence spojení Lipová - Žluťák, ale to už sklouzávám ke klasickým šotofantaziím.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
a ráno byla na zkušebce 1102. Jela po Veveří směrem z centra - TBZ?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ježour: já jsem myslel a-51 za a-35, tzn. že by existovala jenom jedna linka. Mch. a-51 zřejmě těžce nesystémová nebyla, když spolehlivě existovala řadu let.


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
1802 na zkušebce na Nových sadech.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jerrycooper a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 04 říj 2024 13:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]