Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 113 z 138    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 138  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
b1: Nejraději bych nadával biggrin
Hlavně v takových těch "hobby marketech" si někdy připadám jako za minulého režimu - to, co potřebuji, nikdy nemají! (Konec OT)


Offline
Uživatelský avatar

3742
08 čer 2005 23:12
Přijdete do obchodu a nadáváte prodavači, že nemá přesně to, co chcete, nebo si vyberete z toho, co mají?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Richie: Uvědom si, že to že se to tobě nepoužívá dobře, ještě neznamená, že je to špatný koncept a krok vedle. Kážeš nám tu o tom, že pokrok vede do háje, tak budiž - nemáš pokrok -> nemáš aplikaci. Jako člověk proti pokroku bys měl být spokojenej, ne?

Moderátor: Smaž mě a pár desítek postů nade mnou, to OT je už dost hrozný. Děkuji, příspěvek.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Richie: Ne, nevyložil sis to špatně, ale: Když jedu domů, do Sokolova, pro přesnost, tak z Brna to trvá asi nějakých 6 hodin. 350 km za 6 hodin, v době digitální. Tohle považuji za naprosto nepřípustné, 3 hodiny MAXIMÁLNĚ. Proto taky už tak necestuju. Zkrátka, pro někoho rychlé, pro mě k uzoufání pomalé. Tolik k rychlosti. Jasně, týká se to jen jedné díry, a sice KV regionu, a taky hlavně ČR, ale i tak… Pointa je, že technologie je. Magnetické polštáře, co mají v Japonsku existují. Nebo obecně rychlovlaky. Řešení existuje, jen my jsme asi příliš neschopný stát na to ho aplikovat. Proto se pokaždé směju, když někdo říká, že cestujeme rychle. Ne. Pomalu. K uzoufání.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Naxashi píše:
A aby to nebyl tak strašný OT, kolika z vás pomohlo sledování provozu, když nedávno děsně sněžilo a MHD zkolabovalo?
Btw, jen se musím smát tomu, jak cestujeme rychleji. :D Fakt se tomu musím smát. To je takový blud… :D

Mně ne, protože na můj mobil se kašle :lol:
Ano, cestujeme vážně rychleji než v 19.století, nebo první polovině 20týho století. O tomhle by mě nenapadlo snad ani polemizovat, statistiky jsou dohledatelný. Nebyly letadla, rychlovlaky, lodě jezdily taky pomaleji atd., atd. To je snad prokazatelný, ne?
Zatímco fiktivnímu panu Fogovi možná teoreticky stačilo v 19. století k objetí světa 80 dní, dneska by nám stačilo pár desítek hodin, nebo pár dní. To snad nechceš popřít? Předpokládám, že jsem si to nějak špatně vyložil...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
No, koukám, že od sledování provozu jsme se dostali k tomu, jak je dnešní doba špatná a jak jsme na tom byli dřív líp, a jak nám technika ničí životy. Lidem, co mají tyhle nebetyčně trapný kecy doporučuji odejít od netu, zanechat tady všechno, co jim vyspělá civilizace dala a jít za domorodýma kmenama do Afriky, když to tak opěvují. :) Měli by tam být šťastní, a my co jsme vděční za alespoň dnešní dobu, budeme taky rádi, že tu nejsou jen neustálí kritici. Ale uvidíme, jak dlouho tam přežijou. Než je něco nezabije. Je jedno, jestli nemoci, zvířata, nebo nějaký jiný člověk.
Zdá se mi, že trendem poslední doby je strašně na tu dobu nadávat, a pak taky propagovat takový ty ezoterický kecy, jak jsme byli v minulosti vyspělejší, jak nám technika akorát ničí životy. Nebudu samozřejmě brát nikomu jeho názor, ale jsou tu taky fakta, že ano… Romantické idealizace minulosti a zaostalých oblastí jsou hezké, když si takhle sedíme u kompu a nadáváme na netu (na ten net samotný, klidně).
A aby to nebyl tak strašný OT, kolika z vás pomohlo sledování provozu, když nedávno děsně sněžilo a MHD zkolabovalo? Já sám jsem byl s kamarádkou venku a na jejím mobilu s mobilním netem (tohle bojkotuju, ale kvůli ceně a kvůli chování operátorů vůči ČR), a pomohlo to dost.
Btw, jen se musím smát tomu, jak cestujeme rychleji. :D Fakt se tomu musím smát. To je takový blud… :D
No nic. Na závěr snad jen děkuji zdejším vývojářům za aplikace pro sledování, protože díky nim jsem se přestal mačkat ve starých šalinách. Aneb 2×LF2 je prostě nejlepší. :D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Ja jsem se ptal na anarchiu, o Richiim jsem nenapsal ani slovo, ale opet se potvrdilo to, ze potrefena husa zakejha.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Tasa píše:
Nedostal uz anarchia nahodou BAN, protoze byl na tomto foru nezadouci?

To je hezky řečeno, nežádoucí... To to přesně vystihuje... Ano, ale díky bohu za názory se tady už (díky bohu) jak za PvvS nebanuje. A jak sis mohl všimnout, mceza se mnou v mnohým souhlasí, takže... ;-)

To že s tebou občas souhlasím neznamená, že nemůžeš dostat ban za zbytečné OT. mceza

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Nedostal uz anarchia nahodou BAN, protoze byl na tomto foru nezadouci?

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Já nejsu ublíženej, ale nas**nej na celej svět v tomhle tom... Všecko lepší, rychlejší novější, ale míň funkční, míň spolehlivý, všecko se vyrábí v Číně... koho to neštve, že? :-( Už končím. :-#

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Od šotorisu jsme se dostali k odpadu v Africe... Ač s tebou v mnohém souhlasím, pochop, že tvoje ublíženost nikoho nedonutí dělat aplikaci pro platformu na kterou je vyvíjení aplikací složité a nepohodlné. Přičemž má navíc malý okruh cílových uživatelů.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Naxashi píše:
Podíl hloupých telefonů se bude snižovat. Držet si je budou jen skalní odpůrci pokroku a důchodci, ale čistě pragmaticky, všichni jednou zemřou a výrobci budou vyrábět jen smartphony. Je to vývoj, krok dopředu. Netřeba na to nadávat, třeba z toho vytřískat to nejlepší.

Tak, když budu hodně slušnej, tak k tomuhle musím říct, že s tím naprosto nemůžu souhlasit. Nejsu odpůrce pokroku, ale su odpůrce pokroku za cenu toho, že se staneme obětima toho pokroku. Pokrok ve zdravotnictví super, to na max, ale vemte si kam nám vede obecně pokrok - kdyby všici lidi byli rozumní a nevyráběli pro zisk, ale jenom tolik, aby to stačilo, tak je všecko OK. Ale současnej stav konzumní společnosti, které vyhazuje i funkční věci je neudržitelná a vede ke zkáze jak lidí, tak hlavně přírody. Za druhé, k čemu nám ten pokrok je - cestování je rychlejší, komunikace je rychlejší, ale lidi jsou čím dál víc vystresovaní - ale zajeďte si třeba někam na východ - lidi tma maj prd, ale jsou v pohodě, nikam nespěchaj a jsou dá se říct šťastní. My s těma všema našima vymoženostma nejsme...K čemu nám jsou? (doporučuju zajet třeba do Českého Banátu v Rumunsku)
Zatímco my tady v kapitalismu si žijeme jako prasata v žitě, tak kampak se vozí mnohej odpad? Do Afriky například. Jenomže tam samozřejmě ještě o ekologii nemají ani páru buďto proto, že nejsou tak "vyspělí" a nebo tam mají nějaké diktatury, totalitní systémy apod. Pokud budeme dělat pokrok za každou cenu (tj. i za cenu toho, že ty nový věci sou sice horší jak starý, ale hlavně že jsou nový, že, nevadí že ty starý byly funkčnější (tenhle trend můžeme sledovat všude skoro - Windowsy, počítačové hry (Mafia x Mafia II, případně jakékoli hry z 80tých a počátku 90tých let versus mnohé současné), i řada věci běžně používaných, jako zubní kartáčky (elektronický vám každej zubař potvrdí že sou na nic, nejlepší je Curaprox) a mohl bych pokračovat hodiny a hodiny), tak tuhle krásnou planetu brzo zlikvidujeme a odkud znovu vznikne civilizace potom, hádejte? No zase z Afriky nebo jižní Ameriky, protože ti jedině jsou soběstační i bez pokroku...

(opět prosím o přesun někam do pokecu o nedopravě)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Naxashi: S tím zase nesouhlasím... pořád budou lidé, kterým budou vyhovovat telefony s tlačítky a méně funkcemi, ať už kvůli zraku, šikovnosti nebo výdrži baterie. Taková množina lidí se najde vždy, nicméně ještě stále je výrazně menší, než množina uživatelů telefonů starého typu.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Podíl hloupých telefonů se bude snižovat. Držet si je budou jen skalní odpůrci pokroku a důchodci, ale čistě pragmaticky, všichni jednou zemřou a výrobci budou vyrábět jen smartphony. Je to vývoj, krok dopředu. Netřeba na to nadávat, třeba z toho vytřískat to nejlepší.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Zolex: Nejvíc se mi líbí, že naše aplikace jsou zdarma a bez reklam. Naopak si sami musíme platit infrastrukturu (minimálně hosting). Pokud bych nebyl student, musel bych platit i vývojářský účet. A co dostanu místo uznání? Vynadáno, že dělám něco pro chytrý telefon, místo abych dělal něco pro jeho telefon...


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Richie píše:
K tvrzení 1 - na to nemáme statistiku
k tvrzení 2 - totéž
v technické, statistické, ekonomické, empirické,... praxi platí, že interpretace výsledků postavených na modelu opomíjejícím významné proměnné vede k vychýleným výsledkům, tudíž tvůj závěr že by se vyplatilo ty aplikace vyvíjet je dost na vodě...
až seženeš příslušné statistiky a zahrneš je do úvah, pak se lze o něčem možná bavit...

nicméně pokud si projdeš příspěvky dvou lidí co se očividně v programování pohybují, pak podle jednoho ze základních ekonomickách principů, a sice že "peníze neleží na stole" (když je někde díra na trhu, obvykle netrvá dlouho a někdo ji využije) a vyslechnutí jejich argumentů je závěr poměrně jasný:
bylo by to moc práce s velmi nejistou návratností (dřív nebyly takové standardy které lze k programování využít dnes a pokud jde o preference spotřebitelů se staršími mobily, při relativní cenové dostupnosti smarthphonů bych se přiklonil k zolexovi)...

suma sumárum, v programování se sice nepohybuji, ale z ekonomické analýzy "selským rozumem" nepochybuji o tom, že by tě zdejší programátoři po dlouhé době uargumentovali v korektní diskuzi... nicméně by to byla ztráta času a mnohem produktivnější bude, když dobu kterou byste strávili ověřováním že lepší než kulaté kolo není strávíte děláním něčeho užitečného... a ne, nemyslím si že by se na tuto situaci dalo argumentovat ve stylu "pokrok vzniká otázkou co když", protože u kola se už jasně ukázalo že hranatý nefunguje tak dobře ;)

edit: myslím, že za ty tři minuty které jsem psal tento příspěvek tě už zdejší programátoři dost možná i uargumentovali :)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Naposledy upravil king666 dne 09 dub 2013 13:24, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Richie: Vývojár, ktorý má aspoň trochu rozumu, nebude pre klasické telefóny už vyvýjať nič. Neoplatí sa to vyvýjať pre 10-100 ľudí, je to technicky náročné a trvá to dlho. Nič s tým nespravíš, zmier sa s tým. Ako si napísal - klasické telefóny slúžia na telefonovanie, a nie na spúštanie rôznych aplikácii. Ak chceš viac funkcií, a viac možností využitia, kúp si smartphone.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Richie: Když mi dáš 10 tisíc, vyvinu ti aplikaci přesně pro tvůj telefon. Mám ti po SZ poslat číslo účtu?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak je sakra vyvíjej, když by se to sakra vyplatilo... já to sakra neumím, protože se to vyvíjí sakra blbě, kapišto konečně už?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
zolex píše:
Richie: nemáš pravdu :-)
  • Len malá časť klasických telefónov má mobilný internet
  • Väčšina ľudí s klasickým telefónom nemá záujem o takéto aplikácie
  • Na každom klasickom telefóne beží iný systém. Dokonca ani Java nie je jednotná, aj keby bola, jednoducho nie je možné písať moderné aplikácie v Jave. Chýbajú API, je tam veľmi malý výpočetný výkon, malé rozlíšenie.


K tvrzení 1 - na to nemáme statistiku
k tvrzení 2 - totéž
k tvrzení 3 - jak je zjevný, programování mobilních aplikaci nerozumím ale pokud vím, tak API jsou například Google mapy a ty normálně jedou na Javě 2.0. Čili že ale na ně nejde žádná aplikace dát? A mimochodem, měl jsem demoverzi jakýchsi turistických mapa v Javě 2.0 na SE Elmu a fungovalo to úplně úžasně. Tuším Smartmaps se to jmenovalo.
Pořád nerozumím tomu, že na každým telefonu běží jinej systém - vždyť verzi Androidu, Symbianu, WindowsPhone apod. jsou taky mraky, tak v čem je rozdíl. Jde mně o to, že to šlo (Smartmaps), tak proč by to nešlo i teď? teď to myslím jako obecnou výtku všem autorům aplikací pro mobily (mobil od slova mobilní, ne tedy chytrej telefon, to musíš mít každej den, maximálně každej druhej na nabíječčce, pokud si povypínáš kraviny, tak dva a půl, čili na cesty pořád nepoužitelný), i Student Agency slibovali webový rozhraní a aplikace pro normální mobily a pak se na to vykašlali... To tady vážně není nikdo kdo chce aby mu mobil sloužil jako mobil, tj. že ho může mobilně přenášt kamkoli aniž by se obden nebo každej den musel starat o to, jestli má s sebou nabíječku? tomu nevěřím... Já mám internet v mobilu už od dob Siemensu C65... o tom to není...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Richie: nemáš pravdu :-)
  • Len malá časť klasických telefónov má mobilný internet
  • Väčšina ľudí s klasickým telefónom nemá záujem o takéto aplikácie
  • Na každom klasickom telefóne beží iný systém. Dokonca ani Java nie je jednotná, aj keby bola, jednoducho nie je možné písať moderné aplikácie v Jave. Chýbajú API, je tam veľmi malý výpočetný výkon, malé rozlíšenie.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
NEVYPLATILO SE. Rozebírat to s tebou odmítám, evidentně to stejně nepochopíš.


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Pánové, takže trocha statistiky - http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mob ... obily.html
Kód:
V České republice se loni podle analytické společnosti GfK prodalo více než 2,7 miliónu mobilních telefonů, což je zhruba stejně jako v roce 2011.Podíl chytrých telefonů však výrazně stoupl a dostal se na téměř 50 procent.

Což znamená že 50% jsou normální mobily, takže by se na ně sakra vyplatilo vyvíjet aplikace! To je jenom reakce na nedávnou našu diskusu na todle téma :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

55
22 led 2006 17:27
Brno - Bohunice
Díky za verzi pro Windows Phone. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Mcezo, tak proto jsi dráždil iRIS na mojem mobil tak dlouho a zkoumal i to, co standartní uživatel skoro ani nepoužívá?

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 138  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 říj 2024 22:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]