Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 272 z 800    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 800  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Před zrušením víkendového provozu linky 11 se dělaly průzkumy vytíženosti. Viz časopis Šalina z prosince 2008:

Výsledky dopravních průzkumů prokázaly výrazně větší vytížení linek 3 a 9 oproti lince 11, především v okrajových provozních dobách dne (večery a víkendy). V extrémních případech například v nedělním podvečeru dochází k situacím, kdy je linka 11 na Jugoslávské směr Lesná obsazena v průměru 10-20 cestujícími a linka 9 na stejné zastávce ve směru od Hlavního nádraží veze v rozmezí 100 až 120 cestujících. Tento nepoměr je zřejmý, výjimkou jsou jeden nebo dva večerní spoje po skončení představení v Janáčkově divadle nebo Městském divadle na Lidické. Pro větší preferování linky 9 hovoří i fakt, že od Hlavního nádraží je tato linka jedinou možností jak do oblasti Černých Polí a Lesné cestovat. Z České nebo ulice Veveří je možností výrazně více, buď linkou 5 nebo trolejbusovými linkami 25 a 26. Ve světle výsledků dopravních průzkumů tak získalo větší váhu zkrácení čekacích dob na spoj pro 120 cestujících oproti přestupu 20 cestujících. Čekání na linku 9 i na linku 3 v neméně významné přepravní vazbě z České na Starou osadu představovalo dobu 15 nebo 20 minut bez jiné vhodné alternativy. Sledování linky 11 potvrdilo také fakt, že v případě příchodu cestujícího na Českou těsně po odjezdu tramvaje na Lesnou tento nečeká téměř 15-20 minut, ale využije linky 3 nebo 5 na Jugoslávskou, kde stejně přestupuje.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
A ti lidi nemají nožičky? Že by si jako přestoupili? Jejkote já bych zas uvítal přímé spojení Řečky - Masarykova čtvrť ale zlý DPMB se mnou také vyje*ává :pray:

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Spíš DPMB poměrně nehezky vyje*ává s 11. Měla by normálně být v provozu i o víkendu. Pár lidí z Lesné znám, a 11 se jim docela hodí.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Kdyby se zrušila d11, tak má východní část Lesné skutečně delší interval v PD, ale ono by to vyšlo nastejno, protože vinou hustého provozu na Cejlu se zase pár minut ztratí poskakováním v kolonách před světelnými křižovatkami.


Offline
Uživatelský avatar

2485
19 dub 2009 12:06
Brno
Karlos píše:
Tak došlo na moje slova: d-3, 5, 9 už neobjíždí tuzex a jezdí na Maliňáku po odstavné koleji ;-) navíc už předem hlásí, že následující zastávka po Maliňáku je Körnerova e_smile

Na tvoje slova došlo už včera večer. Výhybku si přehazuje každej sám. A někdo tu ještě psal, že ho včera dovezl bus ND až na Starou Osadu což byla taky večerní novinka. Na Osadu jezdily busy, které navazovaly na dojezd a příjezd d-3

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Všiml jsem si akorát, že řidič d-1 si přehazoval na svůj směr a řidička za ním s d-3 si přehazovala směrem na Cejl, d-5 a d-9 pak jedou po už přehozené výhybce směr Cejl

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
A kto prehadzuje výhybku? Je tam dispečer, alebo si každý sám?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Tak došlo na moje slova: d-3, 5, 9 už neobjíždí tuzex a jezdí na Maliňáku po odstavné koleji ;-) navíc už předem hlásí, že následující zastávka po Maliňáku je Körnerova e_smile

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
888
21 led 2006 12:26
Nic takového se tam samozřejmě nenastalo. Už i na svodkách HZS je to opraveno dle skutečnosti.


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Aktuálně v Soběšicích:
Dopravní nehoda Brno-město
Podtyp: VYPROŠTĚNÍ OSOB
Popis: Na základě oznámení od ZZS byly jednotky vyslány k DN BUSu a muže, který zůstal uvězněný pod autobusem.
Jednotky: PS Lidická, SDH Brno Soběšice
Obec: Brno
Část obce: Soběšice
Ulice: Zeiberlichova
Stav: SaP na místě


Offline
Uživatelský avatar

3095
29 srp 2009 19:30
Jo! A na Lesnou by jezdila šalina jednou za 12 minut, že? To by ti tamější lidé moc poděkovali.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
To zkrácení d9 kolem grandu by bylo velmi smysluplné. Že to nikoho nenapadlo už dnes.D11 mohli zrušit na Cejl se už nevleze.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Cca před dvěma hodinami mne ND dovezla z České až na Starou osadu. Novinka, nebo jen večerní režim?

Jinak opravdu se kope přímo pod kolejemi. Busy výkop objíždějí po jižním okraji silnice.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Od zítra jsou udělaný pro NAD zvláštní služby, předpoklad minimálně do pondělí.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3079
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Ach jo, tady zase někdo moc přemýšlí. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že? Necháme v tom bordelu každého řidiče dotčených odkloněných linek + řidiče linek 1 a 11 oblíknout vestu, vylézt z kabiny, přehodit si vexlu směrem kam mají jet, vlézt do kabiny a zas sundat vestu a pak jet. Doopravdy velká úspora času oproti jednoduchého objetí bloku přes elektrickou výhybku. ](*,) Navíc, kdo z vás si už zkusil přehodit baldou výhybku, ve který je břečka, případně voda z tajícího sněhu? Každý druhý řidič by byl nahozen bordelem. Já to říkám furt, ještě že šotouši neřídí DPMB.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Taky by bylo dobré po dobu výluky zkrátit linku 9 kolem Grandu, aby nemusela zbytečně objíždět celé centrum dokola.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6177
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Rem píše:
A to je dnes prázdninovej provoz. Nechci vidět Cejl v úterý ráno ve špičce. Sakra, já ho uvidím, mám d-4 ](*,)

Na úterní ráno jsem taky zvědavej. Nabízí se otázka zda by Cejlu pomohlo odlehčení alespoň o d-3. Která by mohla končit na přejezdu u místa havárie a NAD by se protáhla až na Starou Osadu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Fafner: Pro tebe blbost, pro mě je to subjektivní názor z vlastních zkušeností a pokud nemáš čas na nic jinýho než se jen dívat z okna a počítat kolik nastupuje bílých a kolik tmavých, tak jen tiše závidím...
mceza: Do jednoho pytle tě nehážu, mluvím o neplatičích, pokud seš neplatič, tak do toho pytle patříš taky ať už seš světlej nebo tmavej

Jediným adekvátním důvodem je pro mě mechanická výhybka, díky které, to objíždění tuzexu nakonec vyšlo časově nastejno. Pokud nastane taková mimořádnost, tak je snad přece snaha, aby se najezdilo co nejmíň km navíc a ne hledět na nějaký odjíždění ze stejnýho nástupiště stejným směrem

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3741
08 čer 2005 23:12
zolex píše:
Fafner: Aký má dôvod zastavovanie d-11 na druhej strane Tuzexu okrem toho, že výhybka nie je automatická? Podľa mňa na to nie je žiadny dôvod, akorát to predĺžuje jazdnú dobu. Prestup na linky d-2 a d-4 je možný na zastávkach Körnerova a Tkalcovská...

Asi stejný jako přesun zastávek linek 3 a 5 na České směrem k Merhautově až za křižovatku.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Karlos: Uvědom si, že z této zastávky v současné době odjíždí naprosto všechny tramvajové linky směr Lesná, Černá Pole, Maloměřice, Husovice a Obřany, plus severní část Židenic. Na zastávku u Maliňáku vidím docela dobře a cikánů tam vždycky stojí, ve srovnání s bílými, minimum. Tato informace ti snad pomůže, abys příště nevypustil z klávesnice takovou blbost...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Kolik linek v posledních 5 letech objíždělo Maliňák po té koleji?
Já tam bydlím taky a uráží mě, že mě házíš do pytle označeném "neplatič, co nechce přebíhat".

Ale vlastně proč ne - mimořádnost v provozu vyřešit tak, aby se už vůbec nevědělo co a kam jede, že?


Offline
89
24 čer 2011 15:16
Tak už po Merhautce jezdí busy ND. Výkop, zdá se, bude i pod kolejemi...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Fafner: Aký má dôvod zastavovanie d-11 na druhej strane Tuzexu okrem toho, že výhybka nie je automatická? Podľa mňa na to nie je žiadny dôvod, akorát to predĺžuje jazdnú dobu. Prestup na linky d-2 a d-4 je možný na zastávkach Körnerova a Tkalcovská...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Zastávka typická pro co? Aby neplatiči z oblasti bronxu nemuseli přebíhat mezi zastávkama a jely jim všechny linky z jednoho místa?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A i kdyby ne, je tu furt stejný důvod jako u d-11. Přijde mi jako celkem hloupost zkrátit trasu o 50 metrů za cenu toho, že se neobslouží typická zastávka tímto směrem.

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20000 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275 ... 800  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 04 říj 2024 21:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]