Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 77 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
chat: přepravní podmínky jsem nestudoval tak mě prosím kdyžtak oprav (stejně tak nemám v plánu být nějak přehnaně útočný), nicméně z příspěvků jsem nabyl dojmu, že problém je především v tom, že při jízdě po lince 31 se nastupuje všemi dveřmi ať už jde o bus nebo trolej (u jízdy po bus lince je to samozřejmě de iure něco jiného)... Pokud při jízdě po lince 31 na kterou navazuje přípoj někdo kontroluje všechny při nástupu předníma, chápu že si to nemusel uvědomit (a nebudu hned o tom řidičovi říkat že je to de...), ale osobně bych se postavil na stranu těch x nas*anejch lidí...
Pokud to ten řidič třeba dělá pravidelně (jezdí-li tam stejný řidič, rozdělení busů neznám), bylo by záhodno ho poučit (ale 500,- by byla asi přehnaná... spíš ať mu to někdo řekne aby s tím ty lidi nes*al pravidelně). Pokud tam jezdí pokaždé někdo jiný, zvážil bych vložení poznámky do sjř...
Nejlepší řešení by pak bylo zvýšení vyrovnávačky (pokud by někomu fakt šlo o to zkontrolovat jízdenku co nejvíc lidem kvůli vnitřní motivaci).

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Jenže to už je posuzováno jako napadení a pracovní úraz.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Takže nějaký zpoždění neřeším - možná časem řešit nucen bude, stačí narazit na cholerického invalidu o francouzských holích, jak kdysi tramvaják na Mendláku, nemocenskou taky invalida mu nezaplatí


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
ad kontrola jízdenek: Nedávno kolegovi ve Šlapanicích, Evropská nastoupila sympatická blondýnka a hned si šla sednout, načež kolaga chtěl po ní šalinkartu, protože se tam jízdenky kontrolují. Ona vytáhla průkaz Kordisu, že je to kontrola. Kdyby se neozval, tak by byl patřičně oceněn... Tím chci říct, že povinnosti si řidič plnit musí, protože je to po něm vyžadováno a kontrolováno. Takže nějaký zpoždění neřeším, protože spěchající pacoš mně ty stržené peníze nedá.


Offline
Uživatelský avatar

3980
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jestli nějaké CNG busy VŮBEC budou.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6966
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V aktualitě se píše o pořízení CNG sól i kloubů. Což si tak trochu protiřečí s tím, co tady padlo na fóru (spíš věřím tomu, že CNG budou jenom sóla).


Offline
1591
18 led 2009 10:06
Jasně, chápu to z pozice řidiče, že si musíte plnit svoje povinnosti a že radši pojedete se zpozděním než riskovat průšvih kvůli blbosti. To ale běžnej cestující nemá šanci pochopit.
K anubisově stížnosti a Domisově reakci - nemyslím si, že by někdo nahlas remcal, jednou (a možná víckrát) jsem zažil na 50ce, třeba na zastávce Štouračova, že řidič otevřel jenom přední dveře, na zadní nějak zapomněl a lidi místo aby něco řekli, tak vesele bez reptání nastupovali předníma dveřma :) Prostě tlačítko ostatních dveří nezmáčne pořádně a je hotovo :) Je to něco jinýho, ale dobře to ilustruje chování cestujících, pokud se mezi něma neobjeví nějakej křikloun.
Ale je fakt, že linka N96 by měla dostat nějakou výjimku nebo delší jízdní doby, víme všici jak to v noci je s JD a rychlostí rozjezdů.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
king666 píše:
pokud se bude jednat o kasu číslo 31 tak by to bylo záhodno ](*,)

A můžu vědět, z jakého důvodu by se nemělo správně odbavovat vozidlo?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
Klouby plynové nebudou, tam zůstane DP u nafty, vše plynové bude 12m.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Tato věta ti nestačí? Zatím není 100% známo o jaké vozy půjde (délkově), proto taková strohá informace.
Citace:
V roce 2013 má DPMB v plánu pustit se do již dlouho diskutovaného projektu, a to pořízení CNG autobusů.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
24
22 dub 2010 00:09
Pan primátor nám slibuje letos nové nízkopodlažní kloubové autobusy http://primator.brno.cz/index.php?pg=do ... &cdot=2362 ale ve výhledu na rok 2013 nic takového není http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1104 - tož jak? :-)


Offline
Uživatelský avatar

639
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
b1 píše:
Takže když bude třeba u kasy v supermarketu dlouhá fronta, tak mají taky pokladní pouštět lidi bez placení a čumět jinam?
pokud se bude jednat o kasu číslo 31 tak by to bylo záhodno ](*,)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
b1: :applause:


Offline
Uživatelský avatar

3740
08 čer 2005 23:12
Takže když bude třeba u kasy v supermarketu dlouhá fronta, tak mají taky pokladní pouštět lidi bez placení a čumět jinam?


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
to řeší iris nebo šotoris :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Spíše kontaktuj DPMB, aby ti na Krejčího doladil přestup. Z pozice řidiče je lepší mít zpoždění, než neplnění si povinnosti kontroly jízdních dokladů, za které může být patřičně "ohodnocen". Zrovna na řidiče bych si v tomto případě nestěžoval.

Přestupů k doladění je ale víc. Například linka 58, odjezd ze Staré Osady do Líšně ve 21:39, čeká do zpoždění na linku 3. Ta má příjezd 21:35, ale z Osady odjíždí pryč ve 21:39, tedy se s autobusem minou, a řidič autobusu pak na zastávce kouká, šalinu nevidí a čeká.


Zlatí řidiči čsad tišnov ti sice při nástupu čumí směrem ke dveřím, ale jejich pohled pak směřuje někam do daleka a je klid


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
A jsme přesně u toho problému, který jsme tu tak před půl rokem nakousli v teoretické rovině, ale žádná shoda z toho nevyšla.

Sice anubisův příspěvek vypadá hrozně, ale ve všem s ním souhlasím. Ještě řekněte, že byste v podobné situaci nebyli podobně naštvaní. Mně se něco podobného taky stalo a naštvání nebylo menší.

Jak říká chat, možná řidič má právo provádět sám kontrolu jízdenek (ikdyž to je dost sporadické), ale cestující na trolejbusové lince, kde z logiky věci nemá autobus co dělat (pokud to není výslovně uvedeno v jízdním řádu patřičnou poznámkou), nemůže tuto situaci předpokládat a je tedy jasné, že cestující byli rozhořčeni plným právem. Pokud by řidič ty dveře neotevřel pouhým zapomenutím, jistě by si po údajných "patnácti hádkách" dal říct a třeba se i omluvil, což zřejmě neudělal. Já se ho rozhodně zastávat nebudu.

A pokud i se sekyrou poctivě a dlouho kontroluje šalinkarty, pak si o něm myslím svoje. V první řadě by se měl snažit srazit sekyru, zvlášť pokud má přípoj. Podobná situace se mi u regionálních autobusů taky mnohokrát stala. Zdravý rozum říká, že pokud mám zpoždění, tak tam ty lidi nechám nastoupit do nejrychleji, bez zdržování a jedu. Nebo snad ne?

Anubis: Už jsi psal na dopravní podnik? já bych tam napsal a případně se můžeš pochlubit, jak jsi dopadl.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Právě proto o něm SPP mluví, na trolejbus se to nevztahuje.
Proto se ve Šlapkách nastupuje všema dveřma.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1591
18 led 2009 10:06
chat-maniac píše:
... Na trolejbusové lince 31 se nekontrolují, protože spadá pod drážní předpis a je to drážní linka, ani když tam jede bus.

To není proto, že SPP mluví striktně o autobusu? Čímž je myšlená autobusová linka nejspíš, proto se to nevztahuje na autobusy na trolejbusové lince 31. Nebo prostě platí obojí a moc to řeším? e_smile

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Doporučuju doučovací kurz z češtiny a ze základů typografie a dále omezit kydání zvratků na fóru, kde o ně nikdo nestojí a kde s nima nikdo nic neudělá.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
anubis: A dál? Mimo to, že teda lžeš... "pan dement", jak jistě s úctou nazýváš řidiče, totiž šalinkarty kontrolovat musí, cituji SPP:

m) Do autobusu mimo zóny 100 a 101 je nástup povolen jen předními dveřmi a cestující je povinen předložit řidiči ke kontrole platný jízdní doklad, případně si tento jízdní doklad u řidiče zakoupit, případně označit na místě k tomu určeném v označovači.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Když pominu tady tenhle levnej výlev obsahu střev, zde asi nebude to pravé místo na stěžování si, že?
Jinak na noční lince 96 se kontrolují průkazky a jízdenky standardně. To, že to někdo nedělá nebo fláká, a raději se dívá nalevo z okýnka, je věc druhá.
Na trolejbusové lince 31 se nekontrolují, protože spadá pod drážní předpis a je to drážní linka, ani když tam jede bus.
A chápu dotyčného, který jezdil celou noc linku 96 (pokud je to případ této služby), když doletěl s vyplazeným jazykem se zpožděním a spěchal na další odjezd, že si neuvědomil, že už nejede linku 96. Taky se mi to stalo, včetně málem odbočení ve Slatině na Slatina rozcestí, místo Krejčího. A taky sem si říkal, co všichni stojí vzadu a nehodlají ukazovat průkazky. Ovšem dle přepravního řádu na to mám právo. Takže tak.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Takže když si někdo plní svoje povinnosti, tak je rázem blbec. No to jsme to dopracovali.


Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
krucinál himl hergot krucifix himlajz grrrrrrrrrrrr atd atd...... dostal sem se až ted na forko ale o toto se musím s vámi podělit kamarádi milý... již po 4x se mi stalo v neděli ráno tato situace... pravidelně jezdím o víkendu 6.40 ze šlapanic do líšně na elplovku..... 4 z 5 ti těchto jízd se protáhli až na hodinu díky panu ........ z busu který zajištuje tento spoj jedná se o 06001 který doveze do šlapanic rozjezd a ihned i se zpožděním má nabírat směr Hlavas jako 31. Přípoj na krejčího má sice povinnost krátkého čekání bez RS,ale pokud mi to ujede z tohoto důvodu pochopím. Odjezd 78 z krejčího směr Elplova 6.45 s tím že má vůz čekat na přípoj od Šl. Viz poslední víkend: v čase 6 : 42 se prohnala 96 od spojení do smyčky otočila a najela na nástuiště kde bylo asi 20 lidí rozmístěno a čekalo nažhaveně v krásném počasí na spoj... řidič zastavil a otevřel přední dveře čímž mě naprosto vyrazil dech ! nastoupil sem mezi prvními a sledoval ty výrazy šlapaničáků kteří obcházeli celej ten dlouhej citak aby mohli ukázat svuj kupon panu idiotovi,odjezd ze šlapanic kalvodova byl 6:45, po dalších 2 šlapanických zastávkách, asi patnácti hádkách,kdy chudáci babičky do kostela museli lovit pracně v kabelkách svoje prukazky a na ledu obcházet celý bus byl trapný. Na můj nejapný dotaz v 6:50 !!!! co můj přípoj ?? Vždyt počká D Jo,čekal sem já na Krejčího, přišel pozdě do práce a proč ????? Kvůli panu dementovi který prukazky kontrolovat nemusel a dělal to za což ho nadřízený pochválí, ale nepochopil že si to asi měl nechat na jindy když už má sekeru na odjezdu 2 minuty ne ??? To nemluvím o lidské stránce věci kdy občané Šlapanic nečekali takovýto nesmysl a nikdo neměl nachystanou prukazku natož aby stál u předních dveří... Můj pozdní příchod ovšem pan řidič omluvit npřišel


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 30 zář 2024 14:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]