Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 205 z 239    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 239  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
b1 píše:
Ad Olomouc: Předpokládám, že ten přestup na náměstí Hrdinů je kvůli nočním vozům, které mají trojciferné kurzy...
Je to kvůli službám, aby vycházely a taky záměna kloubového vozu za normální. Např. kurz 222/16 znamená původní kurz 2/22 atd. Noční linky obslouží dva vozy - mají kurz 1/50 a 411/51 sarcastic

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

3739
08 čer 2005 23:12
Naxashi píše:
Tak třeba občas budou RT6 trochu narvanější, no…nic se neděje.
Na to nejsou potřeba tyto materiály.
mceza píše:
Jde o to, že SJŘ jsou interní dokument dopravního podniku a jejich zveřejnění jakožto oficiálního dokumentu by bylo porušením jejich interních pravidel.

Takže když třeba já sám někde vypíšu odjezdy všech kurzů s odůvodněním, že jsem to vypozoroval, tak vlastně interní pravidla neporušuju. A stejná informace bude k dispozici legálně.

Ad Olomouc: Předpokládám, že ten přestup na náměstí Hrdinů je kvůli nočním vozům, které mají trojciferné kurzy. Tím se taky jistě dost kilometrů ušetří, divím se, že to tady ještě nemáme, třeba medlánecké a-44 by mohli mít přestup u Semilassa a nemusely by lítat až na Mendlák, aby nahradily denní kurz.

Jezour píše:
V tom nebyla jizlivost, to bylo pouhe konstatovani faktu, ze se kurzovky platne nyni daji pouzit uz jen do ctvrtecniho vecera.
Tím spíš by za ty čtyři dny neměl být problém je zveřejnit. Neaktuální údaje již nejsou takovou hrozbou, aby si někdo na někoho počkal u Semilassa.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Na a-40 zůstává nadále pro PD garant jen 3/40.

_________________________________
RH.


Offline
Uživatelský avatar

3094
29 srp 2009 19:30
Spíš to má souviset s opravou a doděláním toho, co bylo před Novým rokem spíchnuto jen horkou jehlou. Třeba Lesná. Předpokládám tedy zlepšení návazností, lepší provázání... Změna kapacit vozidel asi nee.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2824
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Asi by bylo naivní se domnívat, že ten páteční třesk s vypraveností by mohl souviset s efektivnějším nasazením výhodnějších typů vozidel na některé linky, že? Třeba moje oblíbená a-40 do Újezda :mrgreen:


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
V tom nebyla jizlivost, to bylo pouhe konstatovani faktu, ze se kurzovky platne nyni daji pouzit uz jen do ctvrtecniho vecera.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
anubis84: Jsme, nebo bychom alespoň měli být…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
No tak si je uzij prave posledni ctyri dny, od noci na patek trvale zmeny ve vsech typech dnu hlavne na nocnacich - napr. Slatina zbavena uplne linky N91, naopak Medlanky zruseny na lince N96 apod.[/quote]


nechápu tvoji jízlivost....
tady jsme přece všichni fanoušky dopravy ?


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Chápu, že to je interní dokument. Chápu stanovisko DPMB. Trochu nechápu, že je některým šotoris trnem v oku. Ono je to takové půl na půl. Jaderná může být taky energie nebo zbraň. Záleží na použití. A lidi jsou od přírody sv*ně, že jo… Jenže ne všichni. SJŘ a online sledování může pomoct. Mně osobně pomáhá dost.
A když jsme u toho, už to tu bylo řečeno mnohokrát, ale na místě DPMB bych sestavil aplikaci do mobilu a webové rozhraní pro oficiální, legální sledování polohy vozidel. Mohlo by to přitáhnout lidi. Proč? Protože by konečně věděli, jestli jim to ujelo, nebo jestli to má zase zpoždění. A bylo by tu taky nové využití pro displeje ve 13T… Moje myšlenky jsou ale asi moc pokrokové. Chápu náročnost, chápu, že na to nemají prachy. Ale jsem názoru, že tohle by jim prachy přineslo, vyřešili by jeden jejich trn v oku. SJŘ to sice neřeší, ale jsem přesvědčen, že tahle černá poptávka po nich by byla utlumena, když by oni sami oficiálně vydali informace. Navíc by měli kontrolu. Bylo by jen na nich, co by dali za info. A s tímhle tématem to souvisí: samotné jízdní řády by pak byly méně potřeba.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ale o to tu vůbec nejde. Ano, už tu byl i projekt, kdy by se naopak ze znalosti jízdních řádů a poloze vozů zapisovalo automaticky do vypravenosti. Ale to není argument proti tomu.

Jde o to, že SJŘ jsou interní dokument dopravního podniku a jejich zveřejnění jakožto oficiálního dokumentu by bylo porušením jejich interních pravidel. A protože chceme mít s DPMB dobré vztahy, není v našem zájmu zde přispívat k porušování podnikové ochrany...

A šotoris tu radši moc nezmiňuj. Za to, že to teď jdem můžeme být velmi vděční a věř mi, že hodně lidí by bylo nejradši, kdyby to nešlo...


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Ještě bych chtěl říct, že vlastně všichni, co přispívají do vypravenosti, vlastně pomáhají odkrýt SJŘ. Stačí pak napsat nějaký skript na stahování dat se šotorisu, nebo třeba jen vytvářet screeny, a pak si můžu sestavit SJŘ. Budu mít de facto stejné informace, získám je ale vlastním úsilím. Když mi je někdo pošle, tak jediná změna, co se děje, je ta, že jsem o to jen požádal a ne si to sledoval sám. Jasně, platí to jen na šaliny, ale snad chápete pointu.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Ježour: Majitelé "zakázaného ovoce" sarcastic


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
anubis84 píše:
zajímalo mě to čistě jen z hlediska přejezdů a nočních rozjezdů o víkendech... jen se snažím pochopit systém a klíč podle kterého se přejezdy dělají


No tak si je uzij prave posledni ctyri dny, od noci na patek trvale zmeny ve vsech typech dnu hlavne na nocnacich - napr. Slatina zbavena uplne linky N91, naopak Medlanky zruseny na lince N96 apod.


Offline
1086
09 lis 2006 18:16
Já si také rýpnu ačkoli po služebákách netoužím, pro své potřeby mi stačí normální jizdní řády. Já jen nechápu to, když tady někteří tvrdí, že zveřejnění služebáků je zlo, protože je to interní záležitost, ale na druhé straně se tady veřejně prezentuje šotoris, jak je to super aplikace. Výtky, proč nezveřejňovat služebáky přeci platí i pro šotoris, u Semilassa poteče krev... A teď se do mě vrhněte 8-)


Offline
Uživatelský avatar

1342
17 črc 2010 21:41
Krno
Ajé, a je to tu zase... s jakým intervalem že se tato diskuze opakuje?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Naxashi píše:
Navíc, fakt pochybuju, že když se to dostane lidem, jako „my“, tzn. „zájmová skupina“, tak že to bude ve špatných rukou.

No, nevím, nevím.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Fafner: :-D :-D Fascinující.
Umění vidět, co není, mě u lidí vždycky…fascinovalo.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Naxashi: Jo, a u Semilassa poteče krev.
Naxashi píše:
Dejte to někam na net, a veřejnost to nepochopí, nikdo se v tom nevyzná. Schválně, ukažte to někomu, kdo od sebe nerozezná šaliny a zeptejte se, jestli ví, o co jde a jestli se v tom vyzná. Pokud řekne, že jo, tak lže.

Doporučuji si přečíst http://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta% ... C3%AD_klam , konkrétně pak část Irelevantní závěr.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ne. Ja zcela chapu, ze to je neverejna zalezitost. Jak jsem psal, nechapu tu hysterii kolem toho.


Offline
1787
04 bře 2012 23:26
Taky upřímně nechápu to, jak se SJŘ musí tajit, jako kdyby to bylo státní tajemství. O co jde? O nic. Dejte to někam na net, a veřejnost to nepochopí, nikdo se v tom nevyzná. Schválně, ukažte to někomu, kdo od sebe nerozezná šaliny a zeptejte se, jestli ví, o co jde a jestli se v tom vyzná. Pokud řekne, že jo, tak lže.
Navíc, fakt pochybuju, že když se to dostane lidem, jako „my“, tzn. „zájmová skupina“, tak že to bude ve špatných rukou. Tak třeba občas budou RT6 trochu narvanější, no…nic se neděje.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
zajímalo mě to čistě jen z hlediska přejezdů a nočních rozjezdů o víkendech... jen se snažím pochopit systém a klíč podle kterého se přejezdy dělají


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
anubis84 píše:
taky mě to připadne nafouklý, ale co kdybych chystal atentát na 4/67 ? :)
Například v Olomouci jsou kurzy autobusů vyznačeny i v JŘ pro cestující. :)
http://www.dpmo.cz/pdf/16_X_A6_20121201.pdf

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
taky mě to připadne nafouklý, ale co kdybych chystal atentát na 4/67 ? :)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Uprimne, nikdy jsem moc tuhle hysterii nepochopil. Kdo si to obstara, si to obstara, kdo ne, tak tady vykrikuje? Protoze tak nejak mi to vzdycky pripada.


Offline
515
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Kde jsou všechny ty řeči o nešíření interních materiálů DP teď?

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5952 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 239  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 27 zář 2024 00:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]