Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 446 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3981
25 led 2006 16:11
všudezdejší
miropiro píše:
Až na to, že v článku už se pak o dalších změnách vyjma linky 9 nepíše.


To mi přijde v pořádku, článek se týkal vedení linky 9 skrz centrum. O celkových změnách zase píšou jiné články, které není složité dohledat.
Trochu tendenční mi přijde nadpis, pokud vím, Náměstí Svodoby křižuje nová linka, nikoliv nové linky....

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Náměstí Svobody v Brně křižují nové linky. Z pěší zóny je dopravní tepna
Podivně napsaný článek. Podle nadpisu by si člověk myslel, že přes náměstí Svobody jezdí několik nových linek a ne jen jedna navíc. A ten úvodní odstavec, ve kterém se píše: To, že centrum kromě linky číslo 4 křižuje i "devítka", je jen jedna ze změn, na kterou si Brňané v novém roce v hromadné dopravě museli zvyknout.
Až na to, že v článku už se pak o dalších změnách vyjma linky 9 nepíše.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Robert píše:
Vzhledem k tomu, že cizinci jsou obvykle ubytovaní v kempu v Ostrovačicích, kde zároveň chlastají, je efekt pro Brno také diskutabilní.

Já jsem jich vezl v pátek večer GP-víkendu do města asi 30. Ve finále už jsem neměl co vrátit, tak jsem bral i €. biggrin


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
Jezour: Tak si tu službu neměl brát.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Možná je tak trochu zajímavá následující statistika: "Jestliže budeme věřit oficiálním číslům návštěvnosti, je celková dotace na jednoho návštěvníka Ignis Brunensis něco kolem tří korun. Dotace na vstupenku na Grand Prix jsou přibližně sto korun a na jednoho návštěvníka Zoo Brno musí veřejný rozpočet vydat čtyři stovky. Jedna vypůjčená kniha v bystrcké knihovně stojí daňového poplatníka přibližně desetikorunu."

http://www.bystrcnik.cz/?p=16185

Výnosy z BMUE a GP Brno jsou samozřejmě někde úplně jinde, ale srovnání třeba se ZOO je docela povšimnutelníhodné ;-)


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
pepola píše:
Ale já to vůbec "nežeru" - jít z práce ve 2.00 ráno nepatří zrovna k mým koníčkům... :evil:

Tos měl ještě štěstí na službu, kamoš si vzal "prémiovou" službu s koncem ve 4:00 a posledním posilovým odjezdem z Rakovecké 3:03 na spojení. Vzbudit ožralý ve 3:30 na nádru a "vysvětlit" jim, že dál to nejede, to je fakt "za odměnu" a na příplatek :-?


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Vzhledem k tomu, že cizinci jsou obvykle ubytovaní v kempu v Ostrovačicích, kde zároveň chlastají, je efekt pro Brno také diskutabilní.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
pepola: S tím pivem za jedno éčko bych si nebyl jist, přímo na okruhu určitě tak levné nebude, ale ve městě se v pohodě najde.
Pokud jde o útratu na ohňostrojích, zisk pro Brno je z mého pohledu generován z těchto položek:
a) Placená tribuna.
b) Stánkaři s pivem a jinými dobrůtkami.
c) Lunaparkové atrakce.
d) Nějaké pivo pak v centru ještě...

Ale pak tu máme ztráty v podobě neplatičů jízdného a těch sprejerů...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
miropiro píše:
V tomhle směru je i Velká cena podnikem zajímavějším. A pokud jde o ohňostroje, jejich nesmyslnost už kritizoval kdysi i sám Okamura a ač některé názory pana Okamury nemusím, tak v tomhle má pravdu.

Vystihl jsi to úplně přesně!
Jaký přínos mají ohňostroje? Asi ten, že se část vozů vrátí do vozoven poblitých a čerstvě počmáraných a jinak se lidi rozejdou a finanční efekt je NULA!
Kdežto při Velké ceně praskají hospody ve švech, cizinci se nebojí pustit nějaké to "€", protože kde jinde ve světě je při GP motorek pivo za 1 €? To samé platí pro hotely, které jsou plné od sklepa až po střechu a ještě si přijdou na své různí "Zimmer frei" a "accomodation"...


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
V tomhle směru je i Velká cena podnikem zajímavějším. A pokud jde o ohňostroje, jejich nesmyslnost už kritizoval kdysi i sám Okamura a ač některé názory pana Okamury nemusím, tak v tomhle má pravdu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ne, vstupné samozřejmě ne (vzhledem k tomu, že je to vidět z dalekého okolí, tak by to ani nemělo smysl).

Ale právě proto chci poukázat na to, že ač krásné ohňostroje, tak nejsou pro Brno žádným finančním přínosem. Spíš naopak. A kulturní přínos v tom vidím tak malý, že se nevyplatí do něj investovat. Rozhodně ne takovým způsobem.


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
A to bys tam chtěl vybírat vstupné? Se stejnou logikou můžeš toto říct o všech návštěvnících, je úplně jedno, jestli su z Brna nebo z Ostravy, když si tam dám langoša a jedu dom, udělal jsem pro Brno totéž.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Právě - a co přinese takový obyvatel Modřic nebo Vyškova tomu, že přijede večer do Brna, dá si tak maximálně langoše, skoukne ohňostroje a jede dom?


Offline
Uživatelský avatar

1870
05 lis 2005 19:50
No, spíše na ohňostroje, co se týče dojíždějících, jezdí obyvatelé jihomoravských vesnic, kteří jedou speciálními nočními spoji domů, nebo přespí u brněnských známých. O nějaké velké návštěvnosti přespolních, kteří se tu ubytují, nemůže, dle mě, být řeč.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pár dní v roce mrtvo? A ono je mimo ohňostroje v Brně nějak živo? Ač ohňostrojům fandím, tak bych byl radši, aby se zde podporovalo celoroční kulturní vyžití. Za cenu jednoho ohňostroje se můžou několik měsíců podporovat vyhlášená brněnská divadla, opera a spousta jiných míst.
Ohňostroje jsou pěkná věc, ale zajímalo by mne, kolik mimobrněnských se na to jezdí dívat a jestli pak jedou domů, nebo se ubytují v hotelu, zajdou do kina, kavárny a podobně. Myslím si, že turistický ruch to tolik neovlivní a aby si Brňané dělali pro sebe takovéhle akce je trochu velký luxus.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Pár dní v roce bude mrtvo, a pak celý rok budeš jezdit častějšími spoji. Už chápeš tu logiku?
Já ty akce mám taky rád, ale zase za tu cenu...
Btw Pepolo, pokud vím, muzejní noc a ohňostroje jsou většinou dobrovolný a je dost řidičů, co se o ty služby hlásí. Já taky :-) Že by tam byla většina z donucení?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1975
07 dub 2006 09:03
Za 4 noci se projezdí 50 mega? Kolik vozokm se vlastně kvůli ohňostrojům najede navíc? Ale když zrušíme tyto akce (ještě třeba muzejní noc), tak v Brně bude mrtvo.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Řešením by bylo, kdyby se hledala cesta, jak z těch ohňostrojů dostat něco zpět do městské kasy (ale reálně - komu z radních záleží na tom, aby se do eráru něco vrátilo?).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ohňostrojům fandím, ale je pravda, že za těch pár dní se projezdí víc, než co oni teď ušetří... Zajímala by mne statistika cvaklých lístků ten večer. Předpokládám, že označníky logují, kolikrát za den si někdo označil lístek, ne?


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Paní Bednaříková má pravdu! Koloťuk jí neodpověděl, prý je otázka špatně formulovaná :pray:
Já si myslím totéž - když se tedy má šetřit, tak proč dělat čtyři ohňostroje na přehradě? Fakt by mě zajímalo, kolik peněz se projezdí, když DP je "na nohou"?! (Zase tady dostanu sprduňg od zarputilých zastánců ohňostrojů)
Ale já to vůbec "nežeru" - jít z práce ve 2.00 ráno nepatří zrovna k mým koníčkům... :evil:


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Problém je však trochu jiný a na to ten pán asi naráží. IDOS má chybná data. Spoj v 6:00 z hlavního nádraží na letiště není uveden ve spojení. Přitom existuje.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7587
17 pro 2006 22:32
Brno
Za tu hodinu a půl bych to ušel pěšky... A nebo fakt raději autem.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7298
27 úno 2010 07:40
Zajímavé, mně to v PD vychází na 43 minut (509+78+76) a SO+NE na na 58 minut (514+S3+89). Ale ono se to jaksi pánovi nehodí do krámu, že?
Stejně tak cesta zpátky mi v obou případech vychází na 91 minutu (76+S3+514), a ne 168, jak pán tvrdí.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Koloťuk se snaží opět vysvětlovat :D
Tentokrát se řeší doprava v sobotu ráno z Rajhradic na letiště Tuřany, kde to fakt vypadá, že bude lepší jet autem.
A pak se ptá nějaký pan Bednařík na blbé spojení ráno ze Záhřebské do KrPole, k nádraží, ale odpověď se kamsi ztratila :D

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2499
28 lis 2007 23:00
Brno
http://prigl.cz/uncategorized/150-histo ... rigl-sobe/

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 443, 444, 445, 446, 447, 448, 449 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 10 říj 2024 14:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]