Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 447 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
To už snad radši tu lanovku.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
ZdeněkH:
Absolutní souhlas. Vytíženost těchto linek bude asi taková, že ty MAVEčka budou akorát. A interval nebude takový, aby někomu vadily plynové a akustické emise spalovacích motorů. Navíc výzbroj elektrobusu také vydává rušivé zvuky, některé jsou podobné pištění prvních TV Europulse.


Na prd. Na takovéhle turistické linečky máme snad v Brně Mavečka


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Tam by podle mě byl problém s vybudováním smyčky. Jinak šířka komunikace, ani její sklon by snad překážkou být nemusel.


Offline
Uživatelský avatar

1896
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Možná se dodavatel těch ex-pražských vozů snaží udat je v Brně.

To už mi přijde rozumnější natáhnout troleje v parku pod špilasem, stačila by i jen jedna stopa, ale to zas vidím jako neprůstřelné přes DÚ.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
V Praze to jezdilo z Malostranskýho náměstí k Nemocnici pod Petřínem, což byla dříve jediná pražská nemocnice bez spojení MHD. Sám jsem s tím před asi 3 lety jel. Mám pocit, že je byly jen dva a jezdily jen zde, ale mohu se mýlit.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Ale vždyť jsme zrušili ten souběh autobusů s tramvají do Komárova (u jedné ze tří linek) a autobusy do Masarykovy čtvrti jsme nahradili trolejbusy (které jsou dočasně nahrazeny autobusy), to jsme snad ekologičtí dost...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
pepola píše:
V Praze už elektrobusy zrušili...
Asi tak. V Praze, která je o něco větší, než Brno, už podobný nápad s turistickými elektrobusy měli a po pár měsících se to s ostudou zrušilo. Nicméně brněnský Výbor pro dohnání Prahy zřejmě chce stihnout ještě kratší dobu...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

352
30 led 2008 17:13
No, já vám to řeknu asi takhle. Celý je to nesmysl. Ostatně Mouka to popsal správně. Představa, že se nějakej superkapacitor, kterej není ani pořádně vyvinutej, vyplatí na to, abysme s tím jednou za půl roku někde objeli blbě stojící popeláře, je úsměvná. Kromě toho, ono to nebude jenom "koupit nějakej blackbox", přivrtat ho dvouma samořezkama na střechu 21Tr a už to funguje. Tím spíš, že začínáme mít problémy s dodáváním silových polovodičů a vymýšlejí se náhrady za původní ČKD a následně Polovodiče Praha součástky, nyní tedy ABB, ale i tak se spousta součástek ruší a nahrazuje jinýma. Momentálně začíná být sláva, když se podaří na první pokus opravit silovej blok 21/22Tr, nedejbože až nám zase něco švihne v nějakým eMku.
Mě tady silně něco nehraje. Máme ušetřit 50 milionů. Osekaly se linky, "ušetřilo se" třeba zrušením linky 29 kde jezdilo 6 kursů, aby na lince 37 přibyly 4 kursy zajíždějící na Osovou a na lince 34 2 kursy jako zahuštění intervalu místo linky 29... Opravdu šetření na správných místech, chce se mi z toho všeho blejt, a do téhle doby přijde někdo chytrej s tím že budeme uvažovat o nějakých superkapacitorech. V době, kdy nám tu jezdí zrychlovačový šaliny a trolejbus kterej pamatuje ještě když nejlepším počítačem bylo XTčko.

_________________________________
Nejlepší trolejbus je 22Tr. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme se o tom přít, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
V Praze už elektrobusy zrušili...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Postavit článek na představě, že tři nové elektrobusy na dosud neexistující (a tipuju i nerentabilní a blbé) turistické lince v centru nějak pomůžou životnímu prostředí... seriously?

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
Mouka píše:
To jsem zvědav, jak tady tento projekt dopadne.
Dovolil bych si tipnout, že to dopadne jako s těmi autobusy na plyn.


Offline
Uživatelský avatar

2776
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Mouka píše:
Ten kapacitor funguje na principu kondenzátoru? Nebo akumulátoru? Kde podobná vozidla jezdí? Kolik to zařízení váží? Bude to sloužit jenom pro případné výpadky, nebo budou linky stabilně vedené mimo troleje?
To jsem zvědav, jak tady tento projekt dopadne. Pokud by to bylo velmi nákladné, rozměrné a těžké zařízení, který by se využilo jen jednou za čas, aby se při výpadku sítě trolejbus uklidil na vhodné místo, pak mi to přijde osobně jako mrhání penězma.
Případně by se to dalo využít na odjezd mimo křižovatku, pokud spadnou sběrače, ale i tak tato pozitiva podle mě nevyváží to ostatní. Mno, nechme se překvapit, třeba na to nakonec ani nedojde.


no tady bych spíš šel raděj směrem kterým jde hradec tedy dvousystémové vozidlo (možná že vstupní investice je dražší než kapacitorová verze ale vratnost je lepší)
Dvousystémovým vozidlem mysím trolejbus s dieslovým agregátem který je schopný umožnit provoz i bez trolejí ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Ten kapacitor funguje na principu kondenzátoru? Nebo akumulátoru? Kde podobná vozidla jezdí? Kolik to zařízení váží? Bude to sloužit jenom pro případné výpadky, nebo budou linky stabilně vedené mimo troleje?
To jsem zvědav, jak tady tento projekt dopadne. Pokud by to bylo velmi nákladné, rozměrné a těžké zařízení, který by se využilo jen jednou za čas, aby se při výpadku sítě trolejbus uklidil na vhodné místo, pak mi to přijde osobně jako mrhání penězma.
Případně by se to dalo využít na odjezd mimo křižovatku, pokud spadnou sběrače, ale i tak tato pozitiva podle mě nevyváží to ostatní. Mno, nechme se překvapit, třeba na to nakonec ani nedojde.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6178
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Citace:
Například na rozdíl od některých jiných měst stále podporujeme a rozvíjíme trolejbusové linky

Mě ta podpora připadá jakási neviditelná. sarcastic

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
888
21 led 2006 12:26
Elektrobusy budou historické centrum Brna brázdit až za rok


Offline
Uživatelský avatar

106
24 úno 2011 22:27
Prýgl!
http://brno.idnes.cz/vandal-hodil-cihlu ... zpravy_vem

_________________________________
RT6N1 a Škoda 28Tr Solaris fan


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: tomu se dá říct jednostranná diskuze. A co se týče zpoplatnění rozjezdů, myslím že je to celkem jasné - i když to napsal nepřímo a "politicky korektně".


Offline
Uživatelský avatar

3720
28 úno 2006 19:00
Spíš s Kotzianem jsou jak bukvice...


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mceza píše:
Opozici ignoruje? Dyť ten je s ní jedna ruka! To není žádná opozice, ty sou jak bráchové.

To jsem si všiml, jak se bratří s Anderem :D

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Opozici ignoruje? Dyť ten je s ní jedna ruka! To není žádná opozice, ty sou jak bráchové.


Offline
Uživatelský avatar

2573
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
A koloťuk opět vysvětluje...
Asi nejvíc úchvatná věta v celém sáhodlouhém textu je úplně na závěr: jak jsem již od začátku avizoval, všechny realizované úpravy v brněnské MHD je zapotřebí také objektivně vyhodnotit, což lze nejdříve po třech měsících od zavedení změn. V návaznosti na tuto analýzu jsem připraven k diskusi o možných dalších změnách, které se ukáží jako důležité a potřebné pro širší veřejnost.
No to jsem zvědav na tu diskusi, když vidím, jakým způsobem rozhoduje o rozpočtu v prosinci a opozici v podstatě ignoruje ](*,)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3096
29 srp 2009 19:30
... už se to tu řešilo tak před měsícem v souvislosti s vypsaným výběrkem.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1788
04 bře 2012 23:26
Paráda, nový LF1. Super! :)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
888
21 led 2006 12:26
http://brnensky.denik.cz/kratce/1179139 ... mvaji.html


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 444, 445, 446, 447, 448, 449, 450 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 10 říj 2024 14:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]