Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 332 z 836    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335 ... 836  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Ještě k těm nočním službám bych doplnil, že vozy, které zde jezdí, se často o víkendech využívají na celodenní 10-13 hodinové služby s jedním řidičem. Např. vůz 7468 byl dnes na 5/59 (7:32-18:54) a teď jezdí na 3/94 (20:20-6:20).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Autorefresh tam je, ale jen u detailu vozu. Linky a zastávky jsou neaktuální (od 1.1.) a data snad budou během následujících dní dohrána.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zastávky u vozů se zobrazují do určité vzdálenosti od zastávek na lince, tuším že je tam teď nastavených 500 metrů. To znamená, že se nezobrazují a) u vozů, které zatahují do vozovny (už vím jak to vyřeším, ale nebude to hned), b) speciální případ u linky 2, kde na trati do Modřic jsou ty vzdálenosti mezi zastávkami trošku větší. To je zatím otevřený problém (čím větší vzdálenost, tím déle trvá načtení stránky a více než 500 metrů již trvá déle, než je vhodné). Navíc autobusové linky, které vznikly nebo se změnily po novém roce ještě potřebují nějaké ty změny.

Filtrování podle trakce ještě bude potřeba v nové verzi dodělat.

Pokud vím, na šotoRISu nic jako autorefresh není.

Pokud to nevadí, můžeme tuto diskusi přesunout do tématu "online sledování provozu v Brně"?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
SO 5.1.2013 3226 33 5 Mogul
SO 5.1.2013 3026 33 5 tomiik

Trhačka to dneska asi nebude. :-k


Offline
2825
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jinak čtení Šotorisu s hlasákem není problém, prostě to vypadá jako jakákoliv jiná tabulka, plus v tom říká hlasák odkaz u čísla vozu a odkaz Evidence plus odkaz Vypravenost, tyhle odkazy zatím vždy fungovaly správně. Už koukám na new. Tam se ukazují zastávky u mnohem víc vozů, ale pár šalin tu taky je, co u nich není aktuální zastávka. Spíš je problém, že je tam dat hodně a musím tak volit, jak často si aktualizovat stránku. Je pro mě lepší, že se stránka neaktualizuje sama třeba po pár vteřinách, resp. že se tahle funkce dá zapnout/vypnout, protože vidící si může nastavit rychlé aktualizace a já si můžu nechat stránku "zamrzlou", dokud nedočtu a pak dát refresh.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Jezour, Mouka: super, děkuji za info :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jak jsem již psal. Dříve to bylo tak, že vozy po vypnutí RISu z dat zmizely. Nyní je to tak, že tam ty vozy zůstanou a tak je třeba dále řešit, která data jsou aktuální a která ne. V nové verzi je to vyřešené, ale zatím není kompletní.

Co se těch autobusů na tramvajových linkách týče, je tam podobný problém - autobusy vyjely jako zálohy za šaliny, objevily se na šotoRISu a poté vyply RIS, ale v datech zůstaly na původních linkách.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Cracatit: ty busy na tram. linkách jsou chybou. Ale to jsou zjevně chyby dat, ne šotorisu.


Offline
2825
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, ještě jednou se podívám do řádku prohlížeče, měl jsem za to, že se dívám do nového Šotorisu, ale není tomu tak, nakonec se dívám do předchozí verze, takže se omlouvám.
Aha, tak proč jsou teda podle Šotorisu venku? Nebo je to chyba? No a co těch cca. pět kousků busů místo šalin, to je taky chyba, nebo jak?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Cracatit: To je zvláštní, já na novém šotoRISu vidím 199 vozů, což je podle mého na víkend odpovídající počet. Nejbližší zastávka se ukazuje prakticky u všech šalin a trolejbusů a u většiny autobusů - toto je ještě třeba dodělat. Jsi si jistý, že se díváš na nový šotoRIS (adresa /new ) ? Chápu tvůj hendikep, ale obávám se, že si nedovedu dost dobře představit, jak čteš data ze šotoRISu ty...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Cracatit: O víkendu odpoledne nejezdí.


Offline
2825
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A ty noční jsou venku ve větším počtu, třeba teď jedna 91 na Hudcové, to jsou ty nočky, co jezdí jako odpolední kurz, aby nemusely jet zvlášť až na noční trasu, jak se zmiňuje u popisu těch přejezdových kurzů? Neznám to, proto se ptám.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Však qwasar psal, že se to zanedlouho vrátí zpět k původnímu rozsahu dat. :-?


Offline
2825
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ano, o novém Šotorisu vím, ale když si ho teď hned otevřu, což jsem udělal, odpoledne mi dokonce chvilku nechtěl jet, tak vidím tytéž věci, na které jsem se tu u konkrétních vozů ptal před chvilkou. Děkuji za odpověď.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
A nebo vypne úplně :-?


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Tieto chybné dáta sú len dočasne, snáď sa to čoskoro spraví...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ano, protože se změnila vstupní data, kdy ze současných vstupních dat se vozy neodhlašují - zůstávají v nich i v době, kdy jsou vypnuté.

Nicméně jsem již upravil šotoRIS, který je v (zatím omezené) verzi dostupný na adrese http://www.sotoris.cz/new , který by měl ukazovat z 99% správná data.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
2825
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Může mi někdo vysvětlit, prosím, proč je v dnešním Šotorisu následující? Zajímalo by mě to jen tak.
Např. několik vozů jede na tramvajové lince, jaký je důvod, nejsou vozy? 2344 a 2354 linka 1, 2355 linka 8 výluky žádné aktuálně nejsou, nebo se snad něco děje?
2348 33 a na stejném řádku kurz 500xx
bez vysvětlivek, u řady linek chybí směr vozu a aktuální zastávka, častěji chybí směr, kam daný vůz právě míří.
Potom několik nočních 96 je u zast. Vozovna Slatina, co že jsou už teď okolo půl sedmé večer venku? Totéž i jedna 91 kousek od Medlánek.
Podobných čísel na šalinových linkách jsem si všiml ještě dál ve vypravenosti z dneška. A linky 60/61 jezdí i o víkendech? Já jen, že u nich skoro všude v Šotorisu chybí dneska zastávky, když se teď dívám.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Kontrola kurzů je aktuální i pro víkendy, tzn. teď by mělo být aktuální všechno.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tabulka u článku aktualizována.


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Jezour píše:
IvanM: Nocni kurzy se o vikendu vraci se svym ridicem do garaze. V pracovni dny vsak nikoli, zustavaji na trase dennich linek. Vsechny tak cini behem ranni spicky, nektere kurzy jedou kolem 8-9 do garaze a vozy na nich vypravenene vyjizdeji na odpoledni spicku pod jinym kurzem - to jsou ty protinoce. (Jenom doplnim, ze zbyvajici nocni kurzy, ktere neskonci s ranni spickou, tak se svym ridicem jezdi jeste cele dopoledne a do garaze prijedou mezi 13 - 16 hodinou. Ty uz se zpravidla odpoledne nevypravi a jsou nachystany na vecerni vyjezd nocniho kurzu)


Aby bylo jasno, tak kolem 5. hodiny skončí řidič noční službu a vystřídá ho kolega, který přijde na ranní službu/ranní část trhačky.
Výjimkou je kurz 10/90, kde se řidiči nestřídají. Ráno na a-303 jezdí řidič, který má noční službu.


Offline
1110
21 zář 2009 15:23
IvanM: Nocni kurzy se o vikendu vraci se svym ridicem do garaze. V pracovni dny vsak nikoli, zustavaji na trase dennich linek. Vsechny tak cini behem ranni spicky, nektere kurzy jedou kolem 8-9 do garaze a vozy na nich vypravenene vyjizdeji na odpoledni spicku pod jinym kurzem - to jsou ty protinoce. (Jenom doplnim, ze zbyvajici nocni kurzy, ktere neskonci s ranni spickou, tak se svym ridicem jezdi jeste cele dopoledne a do garaze prijedou mezi 13 - 16 hodinou. Ty uz se zpravidla odpoledne nevypravi a jsou nachystany na vecerni vyjezd nocniho kurzu)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
To musí udělat Eda :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

6620
21 pro 2005 17:01
Miky, v přehledu vozoven můžeš smazat t-29. Už ji Komín nevypravuje.
Na a/t-35 jezdí zatím 3 vozy ze Slatiny (51, 53, 55), přičemž 55 je trhačka.
Myslíte, že úprava trol. vedení na Tvrdého se zvládně přes noc, nebo se bude dělat víkendová výluka?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
http://www.bmhd.cz/vypravenost/kurzy-a-nasazeni.php

Když si přečteš tohle, třeba budeš chytřejší :)

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20877 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335 ... 836  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 11 říj 2024 18:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]