Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 454 z 725    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457 ... 725  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taso: "oni se ohání" Zvonařkou, protože na trase Zvonařka - Žluťák je pouze jeden přestup a proto je to pro ně vhodnější argument. Nicméně faktem je (po většinu dne), že od zvonařky přijede kolem 3 lidí a zbytek nastoupí na Úzké. Neptej se mě na důvod (možná OD Tesco a Vaňkovka), ale zkrátka faktem je, že nejpoptávanější úsek a-51 je Úzká - Žluťák. A ten půjde sdolat s těmi 2 přestupy.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Co na Úzké? Oni se ohání tím, že lidi dojíždí do Brna a chcou cestovat na Žluťák. Takže buď přijedou vlakem a pojedou 1 a 35 nebo přijedou autobusem a pak pojedou okružkou a 35. Jakýpak copak.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ad a-51: většina cestujících (90-98 %) nastupuje na Úzké (ve směru do Masarykovy čtvrti), resp. na ní v opačném směru vystupuje. A, bohužel, v této relaci jsou okružky k ničemu. Na Úzkou tedy budou existovat varianty se třemi přestupy t-38/39 -> d-4 -> d-12 nebo t-35 -> d-1 -> d-12.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ono je teda bohužel věcná, že na Úzkou to opravdu jinak nejde, pokud nechci/nemůžu chodit ze Sadů nebo z nádraží pěšky...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3221
14 čer 2004 18:56
blekfild
no hlavně už je to několikátý článek kde lžou o lince 51.

v televizi v událostech v regionech papouškovaly rozumy nějaké důchodkyně, že musí z Barvičovy na Mendlovo nám, pak šalinou a nádraží a pak šalinou na zvonařku.

Ony holt okružky jezdí teprve od roku 1990, težko po někom chtít, aby to věděl ](*,)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taso: myslíš "Zrušení linek 7 a 13 a omezení na linkách 5, 6, 9, 12."? To přece nemůžeš po novinářích chtít. Kdyby informovali pravdivě, tak to jejich "cíloví" čtenáři nebudou číst. Mch. je zajímavé, že za jednu z 5 největších změn považují úpravu intervalů na d-10. A když se znovu dívám na tu "tabulku", je tam těch chyb více. :-k


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Kdyby aspoň informovali pravdivě

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: ale dnes, bohužel, je právě nějaký názor to, co si většina čtenářů přeje číst.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Domis: Ano, a to je přesně to, co novinový článek nemá dělat. Noviny / zprávy mají o situaci objektivně informovat, ne si ji zkrášlovat subjektivními dojmy. Právě předání informací je to, co by noviny měly dělat, a jak vidíme v tomto případě, nedělají. Tím, že ke změnám dodají ještě svůj vlastní názor, totiž ten názor cpou i čtenáři. Nevím jak ty, ale já rozhodně nejsem ovce, aby mi někdo musel diktovat, co si o dané změně mám myslet.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
To já jsem tedy rád, že se nějaký trochu kritičtější článek vůči městu objevil. A popravdě s nimi musím ve všem souhlasit. Zatím všechny články jen informovaly, přepapouškovaly změny od magistrátu, tento se zastává cestujících. I když je pravda, že opravdu vypadá jak z bulváru. Ještě mohli v rozpočtu města najít nějaké zbytečné výdaje, které by odpovídaly těmto 50 milionům.


Já proto čtu jen bulvár kde čekám nízkou úroveň a jsem spokojen. Stejně mi zprávy pokud jsou vážnější jen zvedají tlak a to nechci. Stačí že se rozčiluju v práci


Offline
3342
21 led 2011 14:19
idnes je seriózní? To je snad ještě větší blbost, než jaké se píší v tom článku :)

Mimochodem, doporučuji zpravodajství nečíst, minimálně ne to české. V současnosti v ČR neznám jediné zpravodajství, ať už v jakékoliv formě (papír, web, televize), které bych považoval za informačně přínosné a seriózní.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
83
04 říj 2011 22:53
Zase jeden hysterický článek, který bych čekal spíš v plátku typu Blesk (na bulvarizaci 'seriózního' zpravodajství si asi nikdy nezvyknu): http://brno.idnes.cz/brno-schvalilo-zme ... zpravy_taz


Offline
10
11 pro 2012 17:07
Jasně, ale takových kontrol je prostě málo. Zažil jsem to jenom jednou, přitom se regionálními linkami snažím jezdit, co to jde.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
IDS-JMK-Fan: boha jeho a jak jinak chceš dělat kontrolu? Vždyť to je naprosto běžnej postup na příměstě...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
10
11 pro 2012 17:07
Tak já v létě zažil na 108 takovou šťáru revizorů, že to jsem v MHD nikdy nezažil. Prostě šli systematicky od jednoho cestujícího ke druhému a kontrolovali jízdní doklady. Výsledek kontroly byl jeden černý pasažér.


Offline
Uživatelský avatar

1647
10 čer 2006 20:45
Brno
MartinV: Kordis by měl někoho posílat, ale na některé dopravce chodí objednaní revizoři, třeba my na ČAD, DOPAZ, Kyjov, BDS, Adosu a možná ještě někam, na základě objednávky dopravců

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1366
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
IDS-JMK-Fan píše:
Přesně tak, co brání DPMB v tom, zúčastnit se soutěží na regionálních linkách? Třeba v PID je normální, že DPP jezdí i mimo Prahu a zase jiní dopravci mají určité linky jen v Praze. Další věc je, že je tu Kordis, který by měl koordinovat nejen linkové vedení, ale měl by a má určené určité standardy kvality, které by měli dopravci, účastnící se soutěží, splňovat. Mezi nimi by podle mých informací mělo být i třeba hlášení zastávek. Ano, to je u dopravců trošku problém. Ne, že by nebylo, ale u některých dopravců s tím dělají řidiči bohužel divy. Podle mě by se mělo určit, jaký typ hlášení zastávek v IDS JMK používat a toho se držet striktně u všech dopravců, co se chtějí do IDS JMK zapojit. Co se správnosti odjezdů ze zastávek týče, to si snad Kordis hlídá, protože na autobusy jsou zase psané jiné návaznosti jiných linek, které je nutno dodržet. Samozřejmě, každá linka má jiné přepravní vztahy v jinou dobu, a tak by se spíš měly soutěžit skupiny linek, které mají zhruba stejné přepravní vztahy a podmínky, protože osobně bych si nedokázal představit, kdyby se ve stejné skupině octly například linky 64 a 84, ale třeba linky 64 a 74 si ve stejné skupině dost dobře představit dovedu.

Já už bych moc nelezl do tématu-"dopravci,co splňují podmínky v IDS JMK", protože to už je tu jeden dopravce, který tu už nemá kvalitou (ani nesplňujícími podmínkami) co dělat.
Určitě všichni ví, že myslím ČSAD Kyjov. sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

6967
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nejen hlášení zastávek by mělo být jedno z kritérií, ale také např. znalost tarifu. Vzhledem k tomu, že většina řidičů nad šalinkartou jenom mávne rukou, nebo člověku prodá jakoukoliv jízdenku, řada lidí toho zneužívá. Nevím, nakolik fungují IDS revizoři. Nicméně buď by se měl zvýšit počet těchto lidí, nebo by měli řidiči znát tarif a řídit se jím.


Offline
10
11 pro 2012 17:07
Přesně tak, co brání DPMB v tom, zúčastnit se soutěží na regionálních linkách? Třeba v PID je normální, že DPP jezdí i mimo Prahu a zase jiní dopravci mají určité linky jen v Praze. Další věc je, že je tu Kordis, který by měl koordinovat nejen linkové vedení, ale měl by a má určené určité standardy kvality, které by měli dopravci, účastnící se soutěží, splňovat. Mezi nimi by podle mých informací mělo být i třeba hlášení zastávek. Ano, to je u dopravců trošku problém. Ne, že by nebylo, ale u některých dopravců s tím dělají řidiči bohužel divy. Podle mě by se mělo určit, jaký typ hlášení zastávek v IDS JMK používat a toho se držet striktně u všech dopravců, co se chtějí do IDS JMK zapojit. Co se správnosti odjezdů ze zastávek týče, to si snad Kordis hlídá, protože na autobusy jsou zase psané jiné návaznosti jiných linek, které je nutno dodržet. Samozřejmě, každá linka má jiné přepravní vztahy v jinou dobu, a tak by se spíš měly soutěžit skupiny linek, které mají zhruba stejné přepravní vztahy a podmínky, protože osobně bych si nedokázal představit, kdyby se ve stejné skupině octly například linky 64 a 84, ale třeba linky 64 a 74 si ve stejné skupině dost dobře představit dovedu.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ve svém nikoliv, ale v odkazovaném je kritika případné soutěže o městské linky - pochopil jsem to tak, že právě tím je myšleno "šetření za každou cenu".


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Marně se snažím najít ve svém příspěvku slova o soutěži, navíc ve spojitosti s Klausem a Kalouskem. Zmiňuji se jen "uspoříme korunu za každou cenu, ať to třeba stojí sto tisíc"


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Soutěže nejsou výmysl Kalouska nebo Klause. Problém je, že příliš velké podniky mají tendenci příliš bobtnat na vedení, správních úkonech apod. Proto byly vymyšleny soutěže mezi menšími podniky, které by měly zabraňovat tvorbě příliš velké technostruktury.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Příspěvek TMB - dnes, 14:18 - konečně rozumný názor, už mě ty p.....y některých diskutujících inspirované teoriemi rádoby ekonomů typu Klause a Kalouska lezou krkem (uspoříme korunu za každou cenu, ať to třeba stojí sto tisíc).


Offline
Uživatelský avatar

3743
08 čer 2005 23:12
No a na druhou stranu, co brání dopravnímu podniku přihlásit se do výběrového řízení na regionální linky?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18117 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457 ... 725  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 10 říj 2024 08:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]